Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

Drzwi wejściowe zmniejszyliśmy do standardowych 100 bez doświetli.

A otwory są za małe przy wewnętrznych - miało być zostawione 88 cm do drzwi ,,80", jest nawet troszkę mniej, a najczęściej ,,80" mają 91-92 cm w świetle muru. Regulowane ościeżnice też nie mogą być - układ ścian nie pozwala na ,,objęcie" ściany opaską.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Altariela napisał:

Ja też zostawiłam jak w projekcie - mam nadzieję że uda się w 6 tys. zmieścić

 

 

ja tez tak licze na ok 6tys i chce duzo szybek

Też tak chciałam, też zostawiłam otwór duży, ale to było kiedyś :cry: Teraz już tnę koszty gdzie się da :cry:

Wczoraj szukałam wyposażenia łazienek - koszmar. To, co mi się podoba, jest poza moim zasięgiem. Jak na razie nie wybrałam nic :cry: Sama jestem ciekawa, co zwycięży.

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggrg5 napisał

justa trzymam kciuki

Dzięki, w sobotę drugie podejście: może coś się uda kupić :lol:

A w ogóle to mam chyba jakieś rozdwojenie jaźni: sama nie wiem, czego chcę - czy wybrać ,,normalne" wc, umywalkę itd., - przecież po jakimś czasie i tak nikt nie pamięta, jakie są, czy wybrać coś ekstra (tylko za co :lol: :cry: )

A mój mąż już od wczoraj przeżywa, że będzie musiał chodzić po sklepach :lol:

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorocia napisał:

Justa,

 

jeszcze raz bardzo Ci dziękujemy za możliwość obejrzenia domku. Uważamy, ze jest super!

 

 

zazdroszcze Ci ze widziałas domek

_________________

Nie ma czego zazdroscić, Ciebie też zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich zwolenników koniczynki i nie tylko.

My z mężem również wybraliśmy ten projekt "koniczynka2"

Budujemy w okolicach Warszawy i pierwszy etap, czyli tak zwany stan "0" mamy praktycznie za sobą.

W projekcie nic nie zmienialiśmy ponieważ właśnie taki nas urzekł. Na początku zastanawiałam się nad likwidacją bocznych okien w kuchni i salonie, ale po dłuższym zastanowieniu zrezygnowałam z tego pomysłu - fakt, że dodatkowe okno w kuchni zmniejszy ilość szafek wiszących, ale dzięki spiżarce znajdującej się obok kuchni myślę, że nie będę miała z tym problemu, natomiast boczne okno w salonie to dodatkowe źródło światła dziennego, którego dla mnie nigdy za wiele, szczególnie szkoda by było je likwidować ze względu na to że znajduje się od południa. Jedyną rzeczą jaką zmienię to schody, zamiast betonowych chciałabym drewniane ażurowe a poprzez to likwidacja schowka pod schodami, co powiększy wizualnie salon.

Jeśli mi się uda to wkleję kilka zdjęć z tego co do tej pory powstało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników koniczynki i nie tylko.

My z mężem również wybraliśmy ten projekt "koniczynka2"

Budujemy w okolicach Warszawy i pierwszy etap, czyli tak zwany stan "0" mamy praktycznie za sobą.

W projekcie nic nie zmienialiśmy ponieważ właśnie taki nas urzekł. Na początku zastanawiałam się nad likwidacją bocznych okien w kuchni i salonie, ale po dłuższym zastanowieniu zrezygnowałam z tego pomysłu - fakt, że dodatkowe okno w kuchni zmniejszy ilość szafek wiszących, ale dzięki spiżarce znajdującej się obok kuchni myślę, że nie będę miała z tym problemu, natomiast boczne okno w salonie to dodatkowe źródło światła dziennego, którego dla mnie nigdy za wiele, szczególnie szkoda by było je likwidować ze względu na to że znajduje się od południa. Jedyną rzeczą jaką zmienię to schody, zamiast betonowych chciałabym drewniane ażurowe a poprzez to likwidacja schowka pod schodami, co powiększy wizualnie salon.

Jeśli mi się uda to wkleję kilka zdjęć z tego co do tej pory powstało.

Pozdrawiam

 

Kolejne koniczynki pod Warszawą - fajnie. A gdzie dokładniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA TEż CZEKAM NA ZDJęCIA

 

 

Witam Wszystkich „W Koniczynce” :D Miałem wreszcie czas żeby wysłać jak „JUSTA” zdjęcia

domku w budowie i zachęcam wszystkich do tego zawsze można coś zmienić i podpatrzyć.

Jak pisałem wcześniej w projekcie usunąłem 2 okna , 1 balkon i 2 kominy oraz zmiana stropu.

Pogłębiłem pod schodami schowek, dałem na środek okno w małym pokoju na dole ( dzięki za podpowiedz, bo nie zauważyłem)

W poniedziałek lub wtorek będzie wylewany strop, już zakupiłem nawet wełnę do ocieplenia dachu i styropian do ocieplenia fundamentów, podłogi i ścian- bo drożeje i coraz trudniej go kupić :( .

 

http://s184.photobucket.com/albums/x305/pimek_album/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Będąc nad morzem w okolicach Gdyni natkąłem się przypadkiem na zamieszkałą koniczynkę. Pierwsze wrażenie to takie, że dom jest b. duży, może dlatego, że nie była pomalowana elewacja, a drugie - przeszklony wykusz wygląda extra. W wykuszu od wewnątrz poustawiane były duże zielone rośliny, z zewnątrz wyglądało to jak oranżeria. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Niestwty nie miałem czasu, aby nawiązać kontakt z właścicielami, może był ktoś w zamieszkałej koniczynce i podzieli się spostrzeżeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...