Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ile warst bloczka dałeś w fundamentach?

Jaki jest u Ciebie koszt dachu?

 

3 warstwy bloczka, a koszt dachu to nie powiem bo nie wiem pLacę firmie za wybudowanie w stanie surowy - otwarty oni zalatwiaja material jaki wczesniej uzgodniłem i oni płacą robotnikom, mnie nic nie interesuje

 

3 warstwy bloczka to 45 cm. z 5 cm fuga - to 50 cm.

Czy ława nie powinna być poniżej strefy zamarzania?

 

Mocno mi się wydaje, że dla naszego rejonu jest około metra.

Ja mam 7 warstw bloczków. Jeśli nie mam racji to niepotrzebnie wydałem 3.500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujacych Dom w Koniczynce.

Wraz z żona zdecydowaliśmy się na Dom w Koniczynce 2 ( żona miała argumenty nie do podważenia) choć optowałem za innym projektem.

Obecnie jesteśmy na etapie murowania pierwszej kondygnacji. Dom powstaje w okolicach Gdyni.

Tak jak wiekszość tutaj się udzielajacych pozbylismy się małych okienek w salonie i kuchni, oraz małego okna w gabinecie.

Postanowiliśmy jednak dodać okna w scianie szczytowej aby doswietlić strych, rozważamy również całkowite przeszklenie wykuszu (do podłogi - mamy jeszcze troche czasu żeby podjąć ostateczną decyzje).

Bardzo spodobał nam sie pomyslł zrobienia "podkopu"pod schodami na piętro - także rozważamy tą modyfikacje.

Dziękuje wszystkim za inspiracje aranżacji kuchni i łazienek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
macie jakies nowe zdjecia??

 

Witam 22 montują mi okna to wtedy jakieś zdjęcia wrzucę, obecnie mam już ułożoną dachówkę i okna połaciowe zamontowane, zaczynam robić elektrykę ( nasz monopolista Energia Pro założą mi skrzynkę dopiero we wrześniu 2008) do tego czasu będę miał już skończony cały dom, a prąd ciągnę z 2 budynku który stoi obok , tak że prąd budowlany ( droższy )mnie nie interesuje. Zaczyna robić się zimno to na Alegro kupiłem też "koze" żeliwna do palenia, to już mam przesmak ciepła z kominka jaki będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pare dni temu udalo mi sie dzieki namiarom od 13hp zlokalizować koniczynke w Redzie (niedaleko Gdyni).

Domek zrobil na mnie pozytywne wrazenie - niestety potwierdziły się moje obawy. Wielkość salonu nie jest zbyt powalajaca, powiedział bym nawet ze jest on dość mały.

Strasznie kłopotliwe jest rozstawienie mebli w kuchni - i jak to stwierdzilismy zgodnie z wlascicielka domu ma raczej ona walory dekoracyjne niz uzytkowe.

Po wizycie zdecydowalismy z żoną że okna po bokach wykuszu jednak zostana, ładnie się komponuja w bryle domu i bardzo ładnie doświetlaja pomieszczenie.

 

Serdeczne podziekowania dla właścicielki za miłą gościne i przydatne rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma namiary na osobę, która buduje lub wybudowała Dom w Koniczynce (obojętnie w której wersji)??? Ponieważ planuje budowę swojej koniczynki na wiosne 2008 i wcześniej chciałabym zobaczyć jak dom wygląda w rzeczywistości z zewnątrz jak i wewnątrz. Przeglądając forum widziałam ze justa zapraszała do obejrzenia swoej koniczynki, ale ostatnoi chyba ona nie odwiedza forum :( Z góry dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich miłośników Koniczynki

 

Wraz z mężem jesteśmy posiadaczami projektu Dom w koniczynce G i jesteśmy na etapie adaptacji projektu i przygotowywania dokumantów do pozwolenia na budowę. Tak więc ruszymy chyba na wiosnę 2008. Może jest ktoś kto juz zaczął budować tą wersję koniczynki??? i mógł by się podzielić swoim szczęściem :D

Ja jak na razie oprócz powiększenia garażu, a co za tym idzie i pokoju nad garażem (zrobię tam chyba 30 metrową garderobę :D ) chcę zlikwidować dodatkowe okna w kuchni i salonie. Zastanawiam się jeszcze nad dopasowaniem drzwi wejściowych, tak żeby otwierając je wchodzić prosto do przedpokoju a nie po skosie (tak mi wychodzi z projektu, że drzwi wejściowe i drzwi do przedpokoju nie są w jednej linii) ale może czepiam się drobiazgów. Pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Dołożyłem kilka zdjęć w poniedziałek będą kończyć montaż okien u góry i znów kilka zdjęć pośle na serwer. Okna 3 szybowe z jednej strony kolor dąb od środka biały.

Przy murowaniu warto pamiętać o tym żeby okno w pokoju na dole było centralnie na środku ściany, bo w projekcie jest przy ścianie, co za tym idzie mniej światła wpada do pokoju.

Obecnie zaczynam robić inst. elekt, muszę wbić jeszcze jeden pręt uziemienia 3m, ponieważ dom stoi na piaskach i jest słabe uziemienie. Jak widać na zdjęciach mam tylko jeden komin, zakładam went mech z odzyskiem ciepła. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć dom to zapraszam 50 km od Wrocławia blisko Oleśnicy Sycowa,

Coś "Justa" się nie pojawia na forum a bardzo dużo jej zawdzięczam przy budowaniu (zdjęcia) i innym też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Megi85 - widze ze ostro wziełaś się do zmian w projekcie - ja tez z żona tak miałem.

Wykusz o którym myslisz może i ma jakieś zalety, tylko pomysl gdzie wsatwisz stół. Salon jest stosunkowo mały i każdy centymetr do wnętrza domu dla stołu to olbrzymia strata, ja z chęcia gdyby to bylo jeszcze możliwe wysunął bym wykusz do przodu - chciaz 0,5 metra - ale mam już "pozamiatane" w tej kwestii.

Jesli tylko bedziesz miała okazje zobaczyć stojacy dom przed dokonaniem zmian to zrób to!! Zmieni to twoj punkt widzenia w paru kwestiach, na planach poprostu wszystkiego nie widac i cieżko czasem sobie wszystko wyobraźić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dora3 - jedna z pierwszych zmian jakie w moim projekcie zostaly zrobione to wywalenie okien po bokach wykuszu, ciesze sie ze mialem okazje zobaczyc dom "na żywo" i w tej chwili nie wyobrazam sobie zeby tych okien moglo zabraknac. Pieknie doswietlaja pomieszczenie. Czuje sie ze ogrod wchodzi do domu :D

Fakt ze okienko w kuchni komplikuje ustawinie mebli - ale mozna to rozwiazac - widzialem na wlasne oczy.

Jesli lubisz duzo okien i jasne pomieszczenia radze te okna zostawic - ja sie nawet teraz zastanawiam czy ich nie powiekszyc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale super, że wątek ozył :D

ja jestem na etapie murowania bloczkow

http://img362.imageshack.us/img362/5522/p9220021rb7.jpg

 

my prawie wcala nie robilismy zmian, tylko pozbylismy sie okien dodatkowych w kuchni i salonie-a teraz załuje :evil:

moze jednak je wstawimy nawet wieksze :)

w kuchni nie planuje szafek wiszacych, nigdy nie bylam ich fanka, wiec okno przydałoby sie bo kocham mocno doswietlone domy i własnie dlatego uzekł nas wykusz w Koniczynce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie zdecydowałeś się na okna ze szprosami tak jak proponuje archon? Są dużo droższe, albo może "niewygodne" w użytkowaniu?

 

Ze szprosami jest tak że jak bym miał okna 2 szybowe to wchodzi szpros miedzy nie, jak 3 szybowe to nie chcieli za bardzo wkładać bo by był mostek cieplny i kłopot zeby je tam umieścić w etapie produkcji, między szprosami a szyb to jest tam bardzo dużo. mam za to przez cały czas w salonie słońce od wschodu do zachodu. Koszt też grał role bardziej chciałem drzwi na ogród przesuwane, ale sa 2 razy droższe. Za wszystko zapłaciłem ok 24tys.zl.

Podaje link na zdjecia jak by ktoś nie znalazł http://s184.photobucket.com/albums/x305/pimek_album/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w poniedziałek

 

O & J oraz qqrq5 daliście mi do myślenia teraz z tymi dodatkowymi oknami w kuchni i salonie. Chciałam je usunąć tylko dlatego, że nie mogę sobie wyobraźić jak będzie wyglądała kuchnia, gdzie nie ma w niej ani jednej pełnej ściany. Moze ma ktoś już zdjęcia swojej umeblowanej kuchni z tymi dwoma oknami to proszę o zamieszczenie.

Na szczęście jeszcze ich nie usunęłam z projektu, to może otrzymają ułaskawienie i nie będą stracone :D :D

 

Przem_o super zdjęcia, super domku, już nie mogę się doczekać kiedy ja będę mogła podziwiać swój domek (na razie muszę się zadowolić wydrukiem kolorowym projektu). Powodzenia w dlaszej budowie.

 

qqrq5 mam prosbę o podanie na prv na ile wycenili sobie budowlańcy robociznę za stan surowy. Ja akurat szukam firmę i chciałabym mieć orientację w cenach na rynku, ile może mnie kosztować moja koniczynka - mam nadzieję że będzie czterolistna, czego i wam życzę.

Pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O & J oraz qqrq5 daliście mi do myślenia teraz z tymi dodatkowymi oknami w kuchni i salonie. Chciałam je usunąć tylko dlatego, że nie mogę sobie wyobraźić jak będzie wyglądała kuchnia, gdzie nie ma w niej ani jednej pełnej ściany. Moze ma ktoś już zdjęcia swojej umeblowanej kuchni z tymi dwoma oknami to proszę o zamieszczenie.

niestety nie mam zapisanych projektow, ale robiłam je w programie ze strony Ikeii ;)

 

 

qqrq5 mam prosbę o podanie na prv na ile wycenili sobie budowlańcy robociznę za stan surowy. Ja akurat szukam firmę i chciałabym mieć orientację w cenach na rynku, ile może mnie kosztować moja koniczynka - mam nadzieję że będzie czterolistna, czego i wam życzę.

budujemy systemem gospodarczym co sie da

probujemy zaoszczedzic max jak najwiecej, żeby zostało na wykonczeniowke :D

 

a teraz jeszcze na kwiecien zapowiada nam sie nowy potomek :roll:

 

 

Przem_o swietne zdjecia, widze ze zostawiłes okna w kuchni :)

usunełes balkon z pokoju z garderoba na gorze??

mozesz zrobic zdjecie łazienki gornej tak bardzij w srodku??

cały czas zastanawiało mnie jak postawic wanne pod oknem ze skosem, a tu niespodzianka całkiem fajnie to bedzie :wink:

no i poproszę zdjecie tej naszej klitki kuchni

spizarke zostawiliscie?

da sie tam wejsc hihihih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...