Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam jeszcze pytanie odnosnie kominka.

1. Co z otworem rewizyjnym (wyczystką).

2. Co z odplywem skroplin z komina.

 

Jesli brak powyzszych (bo tak to wyglada na zdjeciach) jak to sie ma do przepisow i czy nie ma problemu z odbioem tego przez kominiarza, no i jak z uzytkowaniem czegoś takiego

 

Pozdrawiam

 

2. Pzry kominku opalanym drewnem skroplin nie będzie - komin niestety jest ciepły.

1. Jeśli dobrze zauważyłem na zdjęciach kominek podłączomy jest "od spodu komina" - przy czyszczeniu sadza będzie spadała do niego (będzie robił za wyczystkę) - jeśli pozwala na to konstrukcja wylotu spalin kominka. Czy to zgodne z przepisami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph13 - co do skroplin to moze masz i racje ale slyszalem juz tyle opini z roznych ust ze poprostu zglupialem. Jedne firmy ktore zajmuja sie budowa kominkow twierdza ze powinna byc wyczystka i odprowadzenie skroplin - inne ze jest to zbedne bo te funkcje spelnia wklad kominkowy - czyli ze mozna poprostu podlaczyc rure dymowa z kominka od dolu bezposrednio do komina.

W koncu oparlem sie na informacjach z muratora.

http://www.muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolnostojace/po-czym-poznac_-ze-kominek-jest-dobrze-zbudowany_,6385_14358.htm

Widac na tych rysunkach ze powinna byc "tradycyjna" budowa komina.

Tak samo firmy ktore oferuja systemy kominowe proponuja wlasnie taka budowe komina.

Chociaz z tego co wiem na zachodzie europy i skandynawii stosuje sie przedewszystkim uklad jak w kominku u Justy.

A cały problem jest dla mnie dosc powazny bo jednak jest to dosc wazna sprawa dla bezpieczenstwa.

 

I badz tu madry :-?

 

A nie da sie ukuryc ze podlaczenie rury dymowej od spodu jest "ciekawszym" rozwiazaniem - kominek nie wywedruje tak bardzo do przodu na i tak nie za duzy salon jaki jest w Koniczynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po dłuższej przerwie.

 

Jutro odbieram pozwolenie na budowę :D :D :D , ale i tak firma rusza dopiero na wiosnę.

Mam do Was pytanko, czy jest może ktoś z województwa zachodniopomorskiego, ma już postawioną koniczynkę i żeby można było zerknąć jak domek wygląda w realu????

Pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph13 - co do skroplin to moze masz i racje ale slyszalem juz tyle opini z roznych ust ze poprostu zglupialem. Jedne firmy ktore zajmuja sie budowa kominkow twierdza ze powinna byc wyczystka i odprowadzenie skroplin - inne ze jest to zbedne bo te funkcje spelnia wklad kominkowy - czyli ze mozna poprostu podlaczyc rure dymowa z kominka od dolu bezposrednio do komina.

W koncu oparlem sie na informacjach z muratora.

http://www.muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolnostojace/po-czym-poznac_-ze-kominek-jest-dobrze-zbudowany_,6385_14358.htm

Widac na tych rysunkach ze powinna byc "tradycyjna" budowa komina.

Tak samo firmy ktore oferuja systemy kominowe proponuja wlasnie taka budowe komina.

Chociaz z tego co wiem na zachodzie europy i skandynawii stosuje sie przedewszystkim uklad jak w kominku u Justy.

A cały problem jest dla mnie dosc powazny bo jednak jest to dosc wazna sprawa dla bezpieczenstwa.

 

I badz tu madry :-?

 

A nie da sie ukuryc ze podlaczenie rury dymowej od spodu jest "ciekawszym" rozwiazaniem - kominek nie wywedruje tak bardzo do przodu na i tak nie za duzy salon jaki jest w Koniczynce.

Żeby dorzucić moje 3 grosze - ja też będę miała jak u justy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po dłuższej przerwie.

 

Jutro odbieram pozwolenie na budowę :D :D :D , ale i tak firma rusza dopiero na wiosnę.

Mam do Was pytanko, czy jest może ktoś z województwa zachodniopomorskiego, ma już postawioną koniczynkę i żeby można było zerknąć jak domek wygląda w realu????

Pozdrawiam

Dorota

 

wejdz na forum Archonu i w Koniczynce jest gosc ktory stawia domek w Dobiegniewie (zalezy z ktorej czesci jestes zachodniopom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Koniczynki, co tu jakoś tak smętnie i nudno?

ggrg5 - ładny projekt :lol: Ale gdzie lodówka? W zabudowie?

I co to znaczy ,,zlew na podwyższeniu"? I chyba też nie ma tu ani spiżarki, ani wnęki, czy też zlikwidowałaś spiżarkę?

Ja też chcę zlew w lewym rogu, albo narożny (na 90%), albo prostokątny, 1 komora + ociekacz, ustawiony w ten sposób, że ociekacz będzie w rogu a komora po prawej stronie. Chodzi o to, żeby pod oknem był cały blat roboczy.

 

Czy ktoś ma pomysł na zasłonięcie okna trójkątnego w łazience?

 

I nikt więcej nie ma projektów kuchni, łazienek?

Rada - pilnujcie pionów i poziomów, bo przy wykańczaniu wszystko wychodzi. Teraz glazurnik się męczy, żeby gres ułożyć prosto, żeby nie było widać za bardzo krzywizn. Bo przecież nie będę drugi raz tynkować :evil: A ściany są ,,przekoszone" o nawet 2 cm. :o A taki tynkarz miał być dokładny, pilnujący pionów.

A w kominku pali się cudownie :lol: :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam :) przeczytałam cały wątek i w zwiazku z tym moje pytanie - czy ktos buduje końćzynkę z dachem 4-spadowym i garazem albo i podwójnym ?? myślę takze o częsciowym podpiwniczeniu bo jest taki aneks do projektu Dom w koniczynce (G) - Aneks (G2P)

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m443398b9374e0&obraz=11497717749c52132296076d7a341f24024de638d6&counter=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) przeczytałam cały wątek i w zwiazku z tym moje pytanie - czy ktos buduje końćzynkę z dachem 4-spadowym i garazem albo i podwójnym ?? myślę takze o częsciowym podpiwniczeniu bo jest taki aneks do projektu Dom w koniczynce (G) - Aneks (G2P)

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m443398b9374e0&obraz=11497717749c52132296076d7a341f24024de638d6&counter=1

 

 

Witam

 

Ja mam koniczynkę G z podwójnym garażem. Kupiłam projekt (G) i dałam do adaptacji z powiększeniem garażu. Na razie to mam domek na papierze, sprawy z pozwoleniem już przebrnęłam, ale firma budowlana i tak zaczyna na wiosnę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "budowniczych" Koniczynki:) My z mężem rówinież zdecydowaliśmy się na ten projekt:) Narazie jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentów:( Ale wszystko pomału idzie do przodu. Dzięki Wam wiem już na co mam zwrócić uwagę, przy budowie. Napewno wybierzemy opcję z garażem ale jeszcze nie wiem czy wersję z 4 pokojami +salon, czy z 6+salon. (oczywiście chodzi o pieniążki)

Czy ktoś z Was buduje, albo wybudował Koniczynkę w okolicach Krakowa, Tarnowa bądź Nowego Sącza? Chciałabym podjechać i zobaczyć ją z zewnątrz, jeśli ktoś się zgodzi, o co oczywiście ślicznie proszę:)

 

Mam pytanko do osób które brały kredyty hipoteczne:

w jakim banku skorzystaliście?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dora3 czy masz moze jakiś kosztorys domku w takiej wersji ?? bo ja juz sama nie wiem co mam budować (rozważam jeszcze kilka innych projektów) i ile kredytu mam wziąć :-?

 

Witam

 

Nie mam dokładnego kosztorysu, ale tak w przybliżeniu to stan surowy zamknięty (ścainy, dach pokryty dachówką ceramiczną i z wstawionymi oknami dachowymi) to firma wyceniła mi na około 250tys zł (robota i materiały) mają zaczynać na wiosnę to sądzę że ceny za bradzo nie skoczą. Trudno mi powiedzieć ile za całość budowy, bo cześć wykończeniówki to będziemy robić sami.

 

Michał27 Co do adapracji garażu to nie wiem jaka była cena, bo płaciłam za całość (adaptację, powiększenie garażu i inne dokumenty do pozwolenia na budowę) 5000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andromeda : Mam pytanko do osób które brały kredyty hipoteczne:

w jakim banku skorzystaliście? - w Kredyt Banku.

 

dora3 pisała o kosztach adaptacji. Jeśli do podanej kwoty doliczyć koszt projektu to wyjdzie ok. 7 000 zł. Przy takiej kwocie sugerowałbym projekt indywidualny. Poprawnie zrobiony projekt indywidualny bedzie lepszy od gotowca z poprawkami zwłaszcza, że w tym projekcie jest kilka dziwnych jak na te czasy rozwiązań, a które wydłużają czas budowy - nadproża zbrojone i wylewane na budowie, kominy z cegieł. Warto zwrócić uwagę na wysokość parteru i wysokość stopnia schodów.

 

qqrq5 na co sklejasz swoje pustaki (pustaki z bk?) i do jakich temperatur Twoi magicy chcą budować?

 

U nas budowa na etapie przygotowywania stropu, idzie coraz wolniej, dzień krótki i do tego jeszcze pada.

Czy w tym roku będzie zima? - dla ułatwienia sugerowane odpowiedzi: a) podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie, b) napewno nie będzie - widziano łabędzia który nie odleciał, c) a co to jest zima?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...