Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich serdecznie.

Jak Wy zdecydowaliśmy się z mężem na budowę Koniczynki 2. Tydzień temu dostaliśmy pozwolenie na budowę, a firma wchodzi od czerwca.

Mam pytanie do ludzi którzy mają już wybudowany stan surowy, jakie ogrzewanie przewidujecie, czy ktoś myślał jak zagospodarować kotłownie (w projekcie jest ona z pralnią, co przy ogrzewaniu na groszek może być kłopotliwe :cry: )

Moja firma wstępnie wyceniła roboty budowlane - od fundamentu po dach - łącznie na 57 tyś. (bez tarasu zewnętrznego). Czy pod taras zewnętrzny i schody robiliście fundament jak pod resztę domu? I jeszcze jedno czy może ktoś wie czy można założyć rolety antywłamaniowe na okna w wykuszu jadalnym?

Pozdrawiam Allesandra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze przecież można zlikwidować jedno okno i już cała ściana jest do ustawienia mebli

 

Zawsze mozna wszystko w projekcie zmienić. Tylko po co wtedy kupowac projekt "gotowy"?

.

 

mozna i nawet trzeba, bo nie ma projektów idealnych :)

my szukalismy ok roku projektu, ktory chociazby czesciowo spełnial nasze wymagania

juz chcielismy zlecac projekt na zamowienie, ale wtedy wpadla nam w reke Koniczynka

zmienilismy tylko 2 rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Jak Wy zdecydowaliśmy się z mężem na budowę Koniczynki 2. Tydzień temu dostaliśmy pozwolenie na budowę, a firma wchodzi od czerwca.

Mam pytanie do ludzi którzy mają już wybudowany stan surowy, jakie ogrzewanie przewidujecie, czy ktoś myślał jak zagospodarować kotłownie (w projekcie jest ona z pralnią, co przy ogrzewaniu na groszek może być kłopotliwe :cry: )

Moja firma wstępnie wyceniła roboty budowlane - od fundamentu po dach - łącznie na 57 tyś. (bez tarasu zewnętrznego). Czy pod taras zewnętrzny i schody robiliście fundament jak pod resztę domu? I jeszcze jedno czy może ktoś wie czy można założyć rolety antywłamaniowe na okna w wykuszu jadalnym?

Pozdrawiam Allesandra

 

W oryginale kotłownia była na gaz, a jak wstawia się worki z węglem to trzeba na ten czas wynieść suszarkę z praniem :lol: .

Z groszkiem rzeczywiście jest trochę problemu, dopisuję się do pytania o zagospodarowanie kotłowni.

Co do Twoich kosztów budowy - w naszym regionie da się zbudować za ok. 15 tys. mniej, ale takie oferty jak Twoja też mi składano.

Pod schody i taras fundamentu nie robiłem, planuję zrobić z kostki.

Rolet antywłamaniowych nie robię, bo są antywłamaniowe z nazwy i z daleka informują, że nie ma nikogo w domu, a alarm i tak trzeba założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolet antywłamaniowych nie robię, bo są antywłamaniowe z nazwy i z daleka informują, że nie ma nikogo w domu, a alarm i tak trzeba założyć.

 

roleta antywłamaniowa kosztuje niestety kilka tysiecy za m2 :)

 

mam pytanie, ma ktos jakies nowe fotki, żeby się pochwalić ;)

my zaczelismy dzisiaj sezon budowlany po zimowej przerwie i jakos musze się napatrzec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam pytanie.

Czy ktos buduje (wybudował) dom w koniczynce 2G w okolicy Warszawy lub Wrocławia?

Zależy mi dokładnie na tym modelu, by zobaczyćć poddasze.

Bardzo zależy mi na obejrzeniu jak wygląda w rzeczywistości, tak by mozna było wprowadzic jakieś ewentualne zmiany jeszcze.

My rozpoczynamy budowę w marcu 2008 pod Wrocławiem.

z góry dzieki za jakies informacje

pozdrawiam

 

Ja buduję w Lubinie.

Jestesmy na etapie pokrycia dachowego. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witamy wszystkich budujacych konczynki i nie tylko. My tez wybralismy konczynke i rozpoczelismy juz budowe.

 

Bardzo chce podziekowac Jascie, ktora tak dokladnie i wyczerpujaco dzieli sie z nami swoimi doswiadczeniami i problemami pojawiajacymi sie w ciagu budowy.. Justa dziekuje Ci bardzo za wszystkie wskazowki, bo chociaz mnie nie znasz to nam bardzo pomoglas. My mamy o tyle trudniej ze ten dom budujemy na odleglos wiec glownie bazujemy na tym co zobaczymy w internecie i na tym co Wy piszecie. Jeszcze raz wszystkim dziekuje. pozdrawiam,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy koniczynke(G) z podwojnym garazem. Fundamenty mamy juz wylane a w sobote murarze maja zamiar wyrownac mur do stanu zerowego. No zobaczymy jak dajej sie potoczy. Dzisiaj przywiezli nam pustaki na plac. Ze wzgledow finansowych wybralismy bloczki gazo-betonowe zamiast maxxa. Troche turdna nam sie kieruje tym wszystkim na odleglosc ale z Wasza pomoca dajemy sobie powoli rade.

 

Nasza koniczynka bedzie w lubelskim.

 

pozdrawiamy, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również z mężem dołączyliśmy do grona "Koniczynkowców" i chcieliśmy się serdecznie przywitać.

Jesteśmy na etapie załatwiania pozwoleń na budowę i mamy nadzieję ruszyć z budową lipiec-sierpień. Wybraliśmy wersję Dom w Koniczynce G.

Pozdrawiam

Kati

 

 

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-10841.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomas1

Widzę że szybko udało Wam się załatwić papierki skoro w grudniu jeszcze wybieraliście projekt. Gratuluję rozpoczęcia budowy. Ja też mam nadzieję że nie będzie się to wlekło miesiącami i niedługo zobaczę jakieś efekty.

Pozdrawiam :D

Kati

 

 

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-10841.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...