Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

quentin - cieszę się, że odpisałaś. Twoje okno balkonowe musi wyglądać super. Czy to są okna typowe, czy nie? Trzyczęściowe po 120 cm każde? Bo ja nie widziałam w typowych tak szerokich! A jakiej szerokości jest ta ściana z oknem balkonowym? Bo ja mam 5 m, więc myślałam, żeby dać okno ok. 320 cm, to z jednej strony okna bedzie ściana 60 cm (żeby np. szafka się zmieściła), a z drugiej zostanie ok 120 cm sciany. Chyba może tak być?

pozdr

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

sama pisałam

czy te trojkątne okienka nad wejsciem są wystarczające? W łazience chyba wystarczą ale w pokoju?

A te ,,okienka' mają wymiary - uwaga- 197 x 140 kazde okno, czyli w podstawie jest prawie 4 metry :lol:

no i trzeba je poprawiać po Archonie :o Jak byście to rozwiązali?

Bo ja wymyśliłam

1/ scięcie bocznych trójkątów (nie wiem, co zrobić z górnym trójkątem - czy też sciąć, czy zostawić kąt)

2/ a także podzielić każde okno na pól w pionie, wtedy dopiero można będzie otwierać te okna.

To jedna niespodzianka, a druga jest jeszcze ,,lepsza': zaniosłam projekt do adaptacji, garażu wolno stojącego również. I tu mój pan architekt powiedział, że między garażem a domem musi być 6 albo 8 metrów odstępu! :o :o :o No i co Wy na to? A ja chciałam dać jakieś 2-3 metry pomiędzy garazem i domem,

Zadzwoniłam do starostwa, czy mozna to jakoś obejść, a pani mi mówi, że nie ma zadnych przepisów regulujących odległośc garazu od domu! :o

I teraz nie wiem, co mam robić.

A swoją drogą, czy budowa garazu wolno stojącego jest duzo drozsza niż razem z domem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama pisałam

czy te trojkątne okienka nad wejsciem są wystarczające? W łazience chyba wystarczą ale w pokoju?

A te ,,okienka' mają wymiary - uwaga- 197 x 140 kazde okno, czyli w podstawie jest prawie 4 metry :lol:

no i trzeba je poprawiać po Archonie :o Jak byście to rozwiązali?

Bo ja wymyśliłam

1/ scięcie bocznych trójkątów (nie wiem, co zrobić z górnym trójkątem - czy też sciąć, czy zostawić kąt)

2/ a także podzielić każde okno na pól w pionie, wtedy dopiero można będzie otwierać te okna.

To jedna niespodzianka, a druga jest jeszcze ,,lepsza': zaniosłam projekt do adaptacji, garażu wolno stojącego również. I tu mój pan architekt powiedział, że między garażem a domem musi być 6 albo 8 metrów odstępu! :o :o :o No i co Wy na to? A ja chciałam dać jakieś 2-3 metry pomiędzy garazem i domem,

Zadzwoniłam do starostwa, czy mozna to jakoś obejść, a pani mi mówi, że nie ma zadnych przepisów regulujących odległośc garazu od domu! :o

I teraz nie wiem, co mam robić.

A swoją drogą, czy budowa garazu wolno stojącego jest duzo drozsza niż razem z domem?

 

Co do trójkątnych okien w koniczynce - są ładnie wkomponowane - wystarczy podzielić tak jak zaproponował archon ale jedną kwaterę zrobić nieotwieralną

Co do garażu to droższy jest wolostojacy i w budowie i w eksploatacji

jeżeli mamy garaż przy domu to mamy jedną ścianę wspólną , garaż "ociepla" dom od zimniejszej strony świata i najważniejsze mamy nad garażem zupełnie fajny pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quentin napisał

najważniejsze mamy nad garażem zupełnie fajny pokój.

Ja właśnie nie chcę pokoju nad garażem.

4 pokoje to dla mnie i tak o jeden za dużo (miały być 3 + salon). Czyli koszt budowy, wykończenia i utrzymania (ogrzewanie itd) zupełnie niepotrzebne. Więc moze lepiej garaż wolno stojący?

wystarczy podzielić tak jak zaproponował archon

To niestety nie zaproponował Archon, tylko ja. Oni nie wiedzieli że może być problem z otwieraniem takiego wielkiego okna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

No wreszcie jest jeszcze ktoś, kto chce budować KONICZYNKĘ :D

Właśnie zaczynam budowę. Jakiego rodzaju wiadomości cię interesują? Odpowiem n a wszystkie pytania, na które tylko będę znała odpowiedzi.

Gdzie chcecie budować? Ja w okolicach W-wy.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! My mamy działkę pod Wrocławiem a inwestycję planujemy rozpocząć na przyszłą wiosnę, uzbrojeni w projekt i wszelkie pozwolenia. Szukaliśmy średniego domu bez garażu (też planujemy wybudować kiedyś wolnostojący), wbrew pozorom trudno znaleźć taki, który w 100% spełnia oczekiwania. KONICZYNKA jest im bardzo bliska, jedynym minusem jest niezbyt wielki salon (a może tylko tak nam się wydaje?). Czy wprowadzałaś do projektu jakieś zmiany? Myślę, że zasypię Cię wkrótce pytaniami :-))

 

Pozdrawiam,

karlow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

wprowadziłam niewiele zmian, główne to

zlikwidowanie lewego balkonu - będą okna balkonowe ale tylko z barierką

- usunęłam 3 okna (boczne w kuchni), boczne w salonie i małym pokoju na dole,

- pozostałe okna (oprocz kotlowni )powiększam

- na górze nie będzie łuków przy oknach

i to chyba wszystko

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o bardzo podobnych zmianach myślimy: okno w kuchni wygląda ładnie z zewnątrz, ale wydaje się trochę niepraktyczne (dobrze, żeby choć jedna ściana była w pełni ustawna) - likwidując je w konsekwencji niepotrzbne wydaje się okno w salonie.

podobnie z oknem w małym pokoju na dole, zupełnie zbędne, choć jego usunięcie zaburzy proporcje - w łazience szkoda się go pozbywać.

a co ze schodami, pozostaje schowek pod nimi, czy planujesz otwarte? mam dylemat co do telewizora - czy kable widoczne z otwartych schodów nie będą wyglądać nieestetycznie?

czy masz może kosztorys budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie argumentacja była podobna: dom ma być nieduży, przede wszystkim funkcjonalny - myśle, że W KONICZYNCE taki będzie.

W kuchni bedzie duże okno od frontu (ok. 2 m) więc boczne zupelnie zbędne, a kuchnia bedzie b. ustawna. W salonie tak samo. Mały pokój - duże okno od ogrodu, małe - niepotrzebne, a pokoj b. ustawny. Wcale nie boję się zaburzenia proporcji od tej strony - po prostu będzie na tej scianie tylko okno od łazienki.

A co ze schodami? Jeszcze ostatecznie nie podjęłam decyzji, ale chyba nie będę zabudowywała ich, zostawię otwarte (chociaż schowek bardzo by się przydał!!!!!!). Najwyżej, jak się nie sprawdzą otwarte schody, to wtedy zabuduję - chyba łatwiej zabudować niż burzyć.

Nad kablami od telewizora nie myślałam, ale masz rację, trzeba jakoś to rozwiązać - może tu podpowiedzą coś DOŚWIADCZENI FORUMOWICZE? :lol: proszę o rady.

Niestety kosztorysu nie mam, za poźno się dowiedziałam o takiej możliwości, bo czeka się na to 6 tygodni, (chyba że kosztorys jest gotowy) a ja już zaczynałam budowę, więc dostałabym go na koniec stanu surowego, więc zrezygnowałam.

czy salon nie będzie za mały? Też mam takie obawy, ale z drugiej strony 28 m to nie tak mało!!!!!! Dlatego myślę o zostawieniu otwartej klatki schodowej, żeby optycznie powiększyć przestrzeń. A jak będzie? Zobaczymy!

 

WCZORAJ ZALELI ŁAWY! :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałam się z kierownikiem budowy, który zaproponował zrobienie pod schodami małego wykopu, zejście po 3 schodkach w dół i byłaby tam taka niby-schowek-piwniczka?

Co wy na to?

pozdr

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...