Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

13hp - tyle zmian?? :o i to dość istotnych. Ja takich rewolucji nie przewiduję - z większości zmian się wycofałam, bo to były moje widzimisie nie majace nic wspólnego z praktyką. Musiałam zobaczyc koniczynkę na żywo, żeby otworzyć oczy.

zachęcam do wprowadzania zmian (przemyślanych), wtedy bardziej utożsamiasz sie z projektem, ja nie wybrałbym innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Buduję koniczynkę 2g i też wprowadziłam kilka zmian. Nie mam małych okien w kuchni i salonie i nie jest w pomieszczeniach ciemno, może przez to że przez większość dnia mam słoneczko. Wstawiłam też ściankę między salonem a schodami. Zlikwidowałam spiżarkę. Co do drzwi wejściowych to zamówiłam wersję z przeszkleniem ale troszkę tańszą przez rezygnację z łuku, mam proste drzwi w jednej ramie z dwoma przeszkleniami, drzwi dębowe Urzędowskiego. Co do okien trójkątnych na górze to firma jw. zrobiła mi wymiar zgodnie z projektem i okno mogę otworzyć i uchylić, poprzez podzielenie okna na części otwieraną i końcówkę stałą. Okno w wykuszu te duże mam zamontowane jako jedna cała szyba (nie dzieliłam na trzy elementy) i otwierane mam tylko okna boczne wykuszu. I chyba fajnie wyszło, bo wszyscy zachwycają się tym oknem :D. Każdy projekt ma plusy i minusy. Moja Koniczynka ma już tylko plusy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dora3 można prosić o zdjecia Twojego wykuszu i drzwi zewnętrznych?? Ja dzisiaj odebrałam wycenę z jednej firmy - drzwi drewniane w jednej ramie z łukiem, szyby refleksy p4 wycenili mi na 8250 zł, z gornym doswietleniem prostokatnym na 6050 zł - róznica duża. W tej firmie na pewno nie kupię, bo nawet bez łuko dla mnie ciut za drogo. Mam nadzieję zmieścić się w 6000 i to z łukiem.

 

Mam pytanie do właścicieli koniczynek odnosnie drzwi zewnętrzych - w projekcie wysokość drzwi w świetle muru to 230 cm jak odejmę wysokość samego skrzydła i ram doświetla to zostaje mi zaledwie jakieś 10 cm wysokości szyby górnego doswietla w najwyzszym punkcie. To stanowczo za mało. Zastanawiam się nad wstawieniem drzwi o wysokosci 250 cm i tu moje pytanie: Czy łuk który jest na scianie budynku nad schodami nie będzie za nisko w stosunku do drzwi? Chciałabym, aby drzwi były całe widoczne a nie częściowo zasłonięte. No i pytanie techniczne - jak to będzie wygladało od wewnątrz - czy może do sufitu zostać tylko około 20 cm?? jak to bedzie wygladało, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić - nigdy nie zwracałam uwagi na drzwi z doswietleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dora3 można prosić o zdjecia Twojego wykuszu i drzwi zewnętrznych?? Ja dzisiaj odebrałam wycenę z jednej firmy - drzwi drewniane w jednej ramie z łukiem, szyby refleksy p4 wycenili mi na 8250 zł, z gornym doswietleniem prostokatnym na 6050 zł - róznica duża. W tej firmie na pewno nie kupię, bo nawet bez łuko dla mnie ciut za drogo. Mam nadzieję zmieścić się w 6000 i to z łukiem.

 

Witam

Nie mam jeszcze zamontowanych drzwi zewnętrznych, a ich cena wyniosła 8600 zł. Drzwi przez likwidację łuku z wysokości 205 mam na 215 w świetle muru. Co do zdjęć to proszę o informację jak mam wkleić zdjęcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy z mężem ze szczecina i w jego okolicach budujemy koniczynkę. właściwie to zaczęliśmy, ławy zalane.. Projekcik strasznie nam sie podobał odkąd wpadł nam w ręce, aż do chwili, kiedy zobaczyłam wylane ławy. przestraszyłam sie tych mikro wielkości, a szczególnie salonu! przyznam że czytając tutejsze wpisy chciałam się uspokoić i upewnić, że to tylko wygląda na małe... ale niestety zaniepokoiłam się bardziej..

 

dlatego jeśli byłoby to mozliwe, i jest ktoś z okolicy, i pozwoliłby obejrzeć koniczynke ze ścianami.. to byłabym wdzieczna..

 

pozdrawiam wszystkich i życzę powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie? Sama z mężem planuję budować dom w koniczynce, ale po przeczytaniu tych komentarzy to sama już nie wiem. Czy ktoś buduje ten projekt w woj. pomorskim lub warmińsko - mazurskim w okolicy Malborka lub Elbląga? Chętnie obejrzałabym gotowy projekt. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

qqrq5 oczywiście że mozecie zobaczyć mój domek, zapraszam, namiar na prv. Co do okna to przy zamawianiu przedstawiciel w tabeli wymiarów nie miał tak dużego okna, ale na szczęście u sąsiadki montowano jeszcze większe okno, ale z innej firmy. Tak więc był warunek robicie mi takie okno albo idę do konkurencji. Po telefonie do producenta okazało się że takie okno zrobią bez problemu, z gwarancją oczywiście. Szyba jest jakaś wzmocniona. A widok z takiego okna jest super.

 

kasiaa256 drzwi wejściowe otwór w świetle muru 180 x 215.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie? Sama z mężem planuję budować dom w koniczynce, ale po przeczytaniu tych komentarzy to sama już nie wiem. Czy ktoś buduje ten projekt w woj. pomorskim lub warmińsko - mazurskim w okolicy Malborka lub Elbląga? Chętnie obejrzałabym gotowy projekt. Pozdrawiam!

 

Buduje pod Gdynia - wiec jak by co zapraszam. (wiadomość na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

qqrq5 oczywiście że mozecie zobaczyć mój domek, zapraszam, namiar na prv. Co do okna to przy zamawianiu przedstawiciel w tabeli wymiarów nie miał tak dużego okna, ale na szczęście u sąsiadki montowano jeszcze większe okno, ale z innej firmy. Tak więc był warunek robicie mi takie okno albo idę do konkurencji. Po telefonie do producenta okazało się że takie okno zrobią bez problemu, z gwarancją oczywiście. Szyba jest jakaś wzmocniona. A widok z takiego okna jest super.

 

pogadam z mezem kiedy moglibysmy sie wybrac i sie zgadamy :)

musimy i tak jechac do Szczecina do chrzesniaka, bo mial urodzinki

 

mąż pewnie jak zobaczy takie okno nie bedzie chcial juz innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam przerwę w czytaniu forum i przybyło trochę optymistycznych, ale i nie opinii. Dziękuje jednak za te uwagi i będę sie w nie wgryzać.

 

Okno w wykuszu robi wrażenie. My mamy hopla na punkcie szyb, więc pewnie sie mężowi spodoba. My wstępnie planujemy mocno powiększyć ono balkonowe i zrobić tylko w narożniku słupek i jeszcze jedno okno, obok wykusza. Nie przeraża mnie brak ściany na meble. Powiększyliśmy dom o 1,2 i wydaje mi się że nam sie wszytko zmieści. Niestety nie mogę zapleść nikogo z koniczynką blisko Wieliczki tak żeby to zobaczyć an żywo,a to pewnie pomaga. Myślę ze jak coś powstanie to będziemy decydować zamurować zawsze można.

 

Już nie wiem co z tą spiżarką, chciałam wejście do kuchni z boku, tak żeby mieć w kotłowni miejsce na ewentualne większe zakupy i móc szybko się dostać, a nie przez salon.

 

Sama nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że jest nas coraz więcej. :D

Projekt w/g mnie jest naprawdę dobry.

Wprawdzie dokonamy kilku zmian ale jest to indywidualne podejście.

Pozdrawiam wszystkich.

:roll:

 

Nasz domek już prawie na ukończeniu. Pozwolę sobie jednak na kilka uwag odnośnie tego czy projekt jest dobry czy nie.

 

Co do pomieszczeń na gorze to jest OK. "Bliźniacze" pokoje są duże i dobrze doświetlone, pokój z przyległą garderoba przeznaczyliśmy na sypialnie wiec jego wielkość jest w zupełności wystarczająca - nawet garderoba mimo dużego skosu jest do zaakceptowania. Górna łazienka może nie jest marzeniem ale też w sumie nie ma się do czego za bardzo przyczepić.

Górne trójkątne okna są czystą fantazja projektanta - nie da się ich wykonać tak jak w projekcie - jest to niemożliwe technicznie - trzeba kombinować

 

Dół - to już zupełnie inna bajka. Niby na pierwszy rzut oka wszystko OK, ale jak się człowiek przyjrzy dokładniej to czar pryska.

Problem zaczyna się już z wejściem. Nas to urzekło na początku - piękne duże drzwi wejściowe. Problem się zaczął jak chcieliśmy takie kupić. Ceny powalają a i tak każdy monter z jakim rozmawialiśmy nam to odradzał (no chyba że ktoś po prostu chce wypchnąć z magazynu drogie drzwi i nieźle na tym zarobić).

Kuchnia - koszmarek, żadnej pełnej ściany! My nie rezygnowaliśmy z małych okienek (wolimy mieć dużo światła w domu - teraz z chęcią bym powiększył jeszcze przeszklenia) wiec sensowne rozplanowanie było dość problematyczne, ale jakoś się udało, mało szafek kuchennych w sumie obniża koszt mebli kuchennych które do tanich nie należą, rekompensuje to spiżarka w której będzie można sporo upchnąć (mam nadzieje).

Zupełnie nieprzemyślany układ drzwi na dole (pokój, łazienka), wymusiło to na nas założenie zwykłych ościeżnic a nie okalających mur (regulowanych). Po prostu nie ma na nie miejsca (zresztą to samo tyczy się drzwi do "bliźniaczych" pokojów na gorze). Wąskie okno w gabinecie symetryczne do łazienkowego czyni pokój mało ustawnym (okno poszło precz).

Schowek pod schodami wybudowany zgodnie z projektem to porażka intelektualna! Myśmy wkopali się w ziemie uzyskując pod spocznikiem wysokość stania - dopiero w takim układzie ten schowek coś sobą reprezentuje.

Salon, projektant zastosował na rysunkach klasyczny sposób oszukania wzroku rysując meble w mniejszej skali niż budynek (uświadomiła mi to dopiero projektantka wnętrz - że stosuje się takie numery), przez co salon wydaje się na rysunku spory - naprawdę jest porostu mały! Tym bardziej że sposób posadowienia kominka jeszcze go powierzchniowo i wizualnie pomniejsza. Małym ratunkiem było to że podwiesiłem komin i kominek wsunę częściowo pod niego przez co zaoszczędzi się trochę miejsca w "saloniku".

 

Perspektywy/plany.

Nie mogę zdzierżyć "saloniku" wiec jak się trochę finanse ustabilizują planuje "salonik" zamienić na jadalnie, rozwalić wykusz - dobudować salon z prawdziwego zdarzenia z przodu domu wysoki po kalenice dobudówki a przez wykusz zrobić przejście, z balkoniku zrobić antresole.

 

Podsumowanie:

Gdybym miał możliwość wcześniejszego obejrzenia tego domu wybudowanego NIGDY bym się na ten dom nie zdecydował!!!

 

To tyle uwag z grubsza, choć znalazło by się ich duuużo więcej.

Tak czy inaczej dla kogoś kto wyprowadza się z bloku (32m2 - dwa pokoje) to i tak luksus ;)

 

Pozdrawiam wszystkich budujących koniczynki.

Jarek

 

Ale szalejecie, ale jak to zrobić - nowy projekt i pozwolenie itp.....

No nić mam nadzieje ze nasz salon po powiększeniu około 35m będzie oki. Mamy dużo okien więc mam nadzieje na dobry efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margo ja równiez myslałam o przeszkleniu całego naroznika, ale mąz sie nie zgadza - miedzy wyjsciem na taras a wykuszem ma stanąć akwarium - to jedyne miejsce w salonie gdzi enie będzie padało bezposrednio naturalne. Poszerzamy jednak okno tarasowe do 4 m - beda dwa fixy a w środku byc może dwa skrzydla przesuwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

My również budujemy dom koniczynka 2G niedaleko Wrocławia.

Zmiany, ktore wprowadzilismy to:

- poszerzenie garażu (tym samym zyskal powierzchniowo pokój nad garażem

- likwidacja spiżarki- powstala wnęka od strony kuchni na lodówke, zabudowany piekarnik etc a także miejsca na szafe wnekowa od strony wiatrołapu

- dobudowa scianki między salonem a schodami

- mala piwniczka pod schodami

- likwidacja malego okna w kuchni

 

Czytając wasze posty pewnie jeszcze poszerzylabym ten malutki salon, ale juz za poźno:(

W tej chwili mamy stan surowy otwarty i zaczynamy z instalacjami.

 

Mam pytanie. Czy planowaliście juz jakoś rozmieszczenie sprzętów w łazienkach???

My na dole chcemy prysznic, toaletę i umywalkę.

Co do łazienki górnej to wanna narożna (140x140), dwie umywalki, toaleta, bidet iiii brakuje miejsca na prysznic. Chyba się nie zmieści.

 

Macie jakies inne pomysły???

 

pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...