Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

Cieszę się że ktoś się odezwał :p Już myslałam że wątek zapadł w sen zimowy :lol: U nas na szczęście decyzja nie warunkuje konstrukcji dachu, ogranicza jedynie wysokość budynku do 8,5m. No i udało się nam dojść do porozumienia - bedzie czterospadówka :D Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia prac, a to jeszcze tyyyyyle czasu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cieszę się że ktoś się odezwał :p Już myslałam że wątek zapadł w sen zimowy :lol: U nas na szczęście decyzja nie warunkuje konstrukcji dachu, ogranicza jedynie wysokość budynku do 8,5m. No i udało się nam dojść do porozumienia - bedzie czterospadówka :D Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia prac, a to jeszcze tyyyyyle czasu!

 

Mam nadzieję, że byłaś na poddaszu domu z dachem kopertowym. Ja po obejrzeniu 2 poddaszy domów (dach kopertowy) znacznie większych niż Koniczynka wybrałem dach dwuspadowy.

Jeżeli planujesz mieć na poddaszu w którymś pokuju biurko+łóżko+szafa to już dziś rozplanuj sobie ich ustawienie na planach wybranego projektu.

 

Ale ... domy z dachem kopertowym łatwiej sprzedać! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa :roll: kolejny dwuspadowy !! U nas też bez garażu, tylko z tym dachem ciągle do końca nie wiadomo..... Na zdjęcia czekam z niecierpliwością, szczególnie pomieszczeń na poddaszu. A może zanim posiądziesz wiedzę co do wklejania je na forum, przyślesz parę na nasz e-mail? :wink: [email protected]

Szczególnie interesuje mnie łazienka na poddaszu, u Was pozostała zgodna z projektem? - bo mnie kusi powiększenie łazienki kosztem pokoju..... Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztem garderoby to niechętnie :-? Mam szalony plan wręcz jej powiększenia, przesunięcia łazienki trochę w prawo i zabrania nieco z metrazu "dziecinnego" pokoju.

http://images44.fotosik.pl/29/a8197a812947bd3cm.gif

 

robiłam kiedys taka symulacje w programie

dla mnie wyszła za wielka ta łazienka, a za maly pokoj dzieciecy :(

jak wyzej pisałam dla mnie najwazniejsze jest miejsce dla dzieciakow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, najlepiej byłoby namacalnie przekonać się jak te pomieszczenia wyglądają, niestety nikt w pobliżu nie dysponuje dogodną wersją koniczynki. Oprócz Justy, która na razie się nie odzywa :( , wyrastają w okolicy koniczynki z garażem, a tam jest nieco inny układ pomieszczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj mąż zobaczył plan powiekszenia łazienki i już kombinuje

tylko co ze słupem ??

 

:lol: więc komuś się udzieliło moje małe szaleństwo :D Powiem szczerze, że nie mam pojęcia co ze słupem, jakoś wcześniej pominęłam ten mały szczegół :-? Projektu jeszcze w ręku nie mamy, a na rzutach archonu umknęły mi te "kwadraciki" :oops: Pozostaje jeszcze słup w garderobie - też ląduje na środku pomieszczenia.... Ech, a miało być tak pięknie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, najlepiej byłoby namacalnie przekonać się jak te pomieszczenia wyglądają, niestety nikt w pobliżu nie dysponuje dogodną wersją koniczynki. Oprócz Justy, która na razie się nie odzywa :( , wyrastają w okolicy koniczynki z garażem, a tam jest nieco inny układ pomieszczeń.[/qu

 

 

My budujemy koniczynkę 3 z dachem kopertowym, od początku taki mieliśmy zamiar i wcale tego nie żałujemy, dach wygląda super uważam, że na poddaszu też jest wystarczająco wysoko, jeśli chcecie obejrzeć to proszę bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy koniczynkę 3 z dachem kopertowym, od początku taki mieliśmy zamiar i wcale tego nie żałujemy, dach wygląda super uważam, że na poddaszu też jest wystarczająco wysoko, jeśli chcecie obejrzeć to proszę bardzo

 

Dziękuję bardzo za zaproszenie. Do Pułtuska mamy jakieś 110km, ale cóż to jest według całego życia w wymarzonym domu z dachem kopertowym :D

Poproszę o namiary i dogodny dla Was termin na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiększała łazienki kosztem pokoju dziecka. Znacznie więcej sprzętów trzeba zmieścić w dziecięcym pokoju niż w łazience. Zawsze miałam problem z zagraceniem w pokoju córki, a w łazience tańczyć przecież nie będę.

Jakie wymiary ma łazienka w Koniczynce bez garażu? U nas jest troszkę inny układ pomieszczeń i wg mnie nasza łazienka jest za duża - żałuję trochę, ze jej nie zmniejszyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztem garderoby to niechętnie :-? Mam szalony plan wręcz jej powiększenia, przesunięcia łazienki trochę w prawo i zabrania nieco z metrazu "dziecinnego" pokoju.

http://images44.fotosik.pl/29/a8197a812947bd3cm.gif

Sylwia takie przerobienie łazienki kosztem pokoju dziecięcego będzie mozliwe tylko jeśli w pokoju dzieciecym wstawicie dodatkowe okna połaciowe. Nie pamiętam dokładnie jak to się liczy, ale powierzchnia okien musi być w jakiejś proporcji do powierzchni podłogi i z chyba same okno balkonowe nie wystarczy. Musi to przeliczyć architekt, bo może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nasi panowie kończą dach, została sama kosmetyka, ale ścianek działowych też jeszcze nie mamy . Murarze przyjdą dopiero jak się rozpada , bo korzystają z pogody i budują inny domek. A i my mamy czas na zastanowienie się czy nie powiększyć łazienki kosztem pokoju dziecięcego Korci mnie ta większa łazienka tylko ten pokoik wyjdzie wtedy taki malutki

 

No tak, faktycznie ten pokoik sporo się zmniejszy, ale ta duża łazienka tak kusi....... :D Niestety nie da się ścianki działowej przesunąć tylko trochę z powodu tego okna jaskółkowego, więc trzeba zadziałać radykalnie !

Z moich oględzin wynika że zostanie jeszcze jakieś 3 metry na pokoik a to akurat tyle ile ma szerokości sypialnia nr 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiększała łazienki kosztem pokoju dziecka. Znacznie więcej sprzętów trzeba zmieścić w dziecięcym pokoju niż w łazience. Zawsze miałam problem z zagraceniem w pokoju córki, a w łazience tańczyć przecież nie będę.

Jakie wymiary ma łazienka w Koniczynce bez garażu? U nas jest troszkę inny układ pomieszczeń i wg mnie nasza łazienka jest za duża - żałuję trochę, ze jej nie zmniejszyliśmy.

 

Wymiary łazienki to 281x215. Zawsze marzyłam o dużej łazience, choć mąż mnie strofuje że niepotrzebnie kombinuję. Może faktycznie szkoda zachodu..... Temat jest w każdym razie otwarty, w weekend wybieramy się w odwiedziny na oględziny :D więc będzie łatwiej ogarnąć te metraże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...