Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

z tego co sobie wyobrazam, to pół-zamknięta. Czyli : pod schodami jest zabudowane, ale tylko do stopni. Wyżej ponad stopnie jest przestrzeń otwarta. Od strony salonu, tam gdzie zaczzyna się bieg schodów jest ścianka na wys. ok 140 cm (w najwyższym miejscu), a wyżej jest pusto. Więc nie będzie typowej klatki schodowej. Tak to sobie wyobrażam i myśle, że nie jest to głupi pomysł.

Zyskuję trochę przestrzeni i niezły schowek-piwniczkę (np. na wina :wink: )

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Projekt bardzo ladny, jest wszystko to co niezbedne.Wejscie do spizarki z kuchni duzy plus no i ten pomysl z piwniczka pod schodami jest niezly. Ktos tutaj stwierdzil ze dzwi pod schodmi nie bede wygladaly jednak najlepiej i pewnie troszke racji w tym jest ale moze by je tak"zakamuflowac" np: na drzwiach mozna powiesic duze lustro albo jakis obraz a drzwi pomalowac w kolorze scian? Widzialam takie ukryte drzwi do garderoby (niewtajemniczeni maja spore problemy zeby je odnalezc;) z tym ze sa one zatapetowane ta sama tapeta w kwiatki jak reszta pokoju- kompletnie niewidoczne.Wydaje mi sie ze to calkiem ciekawe rozwiazanie choc oczywiscie wszystko zalezy od gustu mieszkancow i od wykonczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kaloosa

Będę próbowała jakos zamaskować te drzwi, ale pewnie nie będzie to takie łatwe. A ta piwniczka na pewno się przyda - już decyzja zapadła - robimy. W domu zawsze brakuje miejsc gospodarczych, więc chyba nie będę żałowała.

Kotłownia jest duza bo 7,5 m, ale będzie za ciepła, żeby spełniała rolę piwnicy, czy spiżarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cieszę się, że chcecie budować KONICZYNKĘ :lol:

Ścianka kolankowa w wersji bez garazu - 109 cm.

A ja mam w takim razie pytanie do Was. Czy analizowaliście sprawę wejścia na balkon? Czy zostawiacie ten stopień? (chyba ze o nim nie wiecie, bo ja nie wiedziałam, dopóki nie kupiłam projektu).

Chodzi o to, że wejście na balkon jest nie na poziomie podłogi, tylko podniesione do 20 cm (wchodzi tam izolacja balkonu). Inaczej musiałby być podciąg w jadalni, ale też nie wiem, czy to dobry pomysł. Więc zostawiam ten stopień na balkon - chociaż nie wiem do końca, jak to będzie wyglądało.

Może ktoś widział coś takiego? Co o tym sądzicie?

 

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie robiłam kosztorysu, można zamówić w Archonie, ale trwa to ok. 6 tygodni (dla nowych projektow), mnie gonił czas, więc ja nie mogłam skorzystać, a szkoda.

W związku z tym negocjuję ceny jak tylko mogę, a co z tego wyjdzie - zobaczymy.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

DOM W KONICZYNCE (bez garazu) ma 133 m kw pow. uzytkowej, nie wiem, ile z garażem.

Twoja dziewczyna wie, co robi, :lol: bo dom jest właśnie nie za duzy, ale też nie malutki, funkcjonalny i ładny (na razie projekt, a jak będzie po wykończeniu - mam nadzieję, że jeszcze ładniejszy, a przynajmniej nie brzydszy.

Za kilka dni będę mogła wkleić zdjęcia, za jakiś tydzień powinna być więźba dachowa. Chociaż teraz to te zdjęcia niewiele pokażą, bo to ,,gołe" mury, chyba dopiero położenie dachówki pokaże czy dom będzie ładny, czy nie.

Buduję koło W-wy, zawsze można obejrzeć, zapraszam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

pozwolę sobie dołączyć do grona budujących Dom w koniczynce :) Wlasnie dzis zamowilam projekt z dachem dwuspadowym. Jeśli wszystko pojdzie po mojej mysli to rowniez jeszcze w tym roku chcialabym wylać fundamenty. Teraz myślę co by tu zmienić w projekcie :wink: Na pewno dodam 2 okna polaciowe (w garderobie i pokoju od polnocy) i powieksze lazienkę kosztem najwiekszego pokoju na poddaszu. Zlikwiduje rowniez balon w pokoju z garderobą. Na parterze postawię pełną ściankę działową między schodami a salonem i usunę dwa male okienka na scianie z wykuszem.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralfi napisał(a?)

Justa, skąd to nagłe pojawienie się okna dachowego od frontu po prawej stronie

Masz rację - to okno dorobiliśmy, bo wydaje nam się, że byłoby za ciemno, mimo ze w tym pokoju jest okno balkonowe i wielki trójkąt-okno. Ale ten trojkąt doświetla tylko jeden kąt, więc dodalismy okno i nie załujemy.

Altariela napisał(a)

Na pewno dodam 2 okna polaciowe (w garderobie i pokoju od polnocy) i powieksze lazienkę kosztem najwiekszego pokoju na poddaszu. Zlikwiduje rowniez balon w pokoju z garderobą. Na parterze postawię pełną ściankę działową między schodami a salonem i usunę dwa male okienka na scianie z wykuszem.

U mnie zmiany są podobne - zlikwidowałam balkon (ale drzwi balkonowe zostają, bedzie tylko barierka), usunęłam również okna na scianie z wykuszem oraz w pokoju na dole, ale pozostałe powiększyłam.

pozdrawiam

justa

PS - uwazajcie na okna-trójkąty - są złe, nie można wykonać w takiej formie, jak jest w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela napisał

Rozumiem, że są złe, gdyż w takich wymiarach nie da się zrobić ich otwieralnych? Nie wiem czy dobrze zrozumiałam Twoje wcześniejsze wypowiedzi - należy te okna podzielić na kilka niezależnych kawałków, które można otwierać, zachowując całościowy kształt trójkąta??

Można każde trójkątne okno albo podzielić w pionie na 2 części, czyli wyjdzie większy trapez a mniejszy trojkąt ,ale my zdecydowaliśmy sie na 99% na zlikwidowanie tego małego trójkąta w ogóle i zostawiamy tylko trapez o podstatwie 150 cm, bo tylko taka wielkość daje nam szanse na uzyskanie gwarancji na te okna. Nie zdecyduję sie na kupienie okien bez gwarancji.

Ten mały trójkąt i tak nie dawałby prawie wcale swiatła, bo więcej byłoby w nim plastiku niż szkła.

Problem bierze się stąd, że trójkąt ma kąty 35 i 55 stopni, a powinien mieć min. 60 stopni, wtedy nie byłoby takiego problemu, ale architekt zapomniał sprawdzić, jakie są normy.

W tej chwili czekam na wycenę i sprawdzenie, czy będzie gwarancja przy oknie otwieranym i uchylnym. Zależy mi (a właściwie córce), żeby to okno było również otwierane.

Te problemy dotyczą okien plastikowych, drewniane można robić jakie się chce, ale ja nie chcę drewnianych.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela napisała

Wlasnie dzis zamowilam projekt z dachem dwuspadowym.

Moje gratulacje :lol: Jeszcze pamiętam, jaka to radość i ulga, że wreszcie został wybrany projekt po tych setkach przejrzanych.

pozdrawiam

PS Myślę, że w dwuspadowym w ogole możecie zmienić wielkość tej jaskółki nad wejsciem, wtedy można powiększyć okno, allbo zmienić kąty tego trójkąta tak, żeby okno było duże i nie było z nim problemów. Ja tego nie mogłam zrobić, bo po pierwsze nie wiedziałąm w momencie adaptacji projektu, że taki problem będzie a po drugie przy dachu czterospadowym muszą być równoległe linie dachu i jaskółki.

Ale myślę, że i tak będzie nieźle :wink:

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli trójkąt będzie miał 90, 30 (zamiast 35) i 60 (zamiast 55) stopni to nie będzie problemu z oknami? czy jeszcze tak czy siak dodatkowo powinnam pomniejszyć dolną krawędź do 150 cm żeby mieć gwarancję? Czy wszystkie firmy mają takie standardy (w jakiej Ty robisz wycenę?) Tak dopytuję bo niedługo oddaję projekt do adaptacji i może będę mogła to jeszcze na etapie projektu poprawić... a też chcę okna z PCV...

pozdrawiam

 

hehe, widzę że mi częściowo odpowiedziałaś w trakcie jak pisałam tego posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...