Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To teraz powiem coś od siebie - generalnie jest ok. Najbardziej podoba mi się ściana z kominkiem. Nie leży mi podłoga gresowa - zastanawiam się czy nie dać parkietu na całym holu, a gres tylko przy kominku i w kuchni. Myślałam też o częściowym zamknięciu kuchni - jakiś barek lub szersza ścianka - jednak sama nie wiem już co zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekala

wiem, ze brakuje garazu, bo cały czas szukałam z garazem. Najpierw dom mial byc z garazem na 2 samochody, poźniej na 1, a teraz jest bez garazu. Jak będę dłużej szukała, to zostanie bez.............. domu :lol: :wink: :wink:

A powaznie, to bardzo chcielismy z garazem, bo mąż czasami ,,dłubie" przy samochodach, ale nie moglismy znaleźć zadnego, ktory mialby i garaz, i byl ladny, i mial sporo pow. gospod., i mial nie wiecej niz 140 m kw. Wolę mieć mały dom, ale wykończony. Zresztą wcale nie jestem pewna, czy 140 m to mało. Dzieci mam już duże więc i tak niedługo sami z mężem zostaniemy w tych 140 metrach (mam nadzieję :wink: ).

A garaz dobudujemy wolnostojący poźniej, jak przybędzie kasy.

Nie wiem tylko, gdzie do tego czasu będziemy trzymać np. rowery.

Rowery? Jak to gdzie - masz full miejsca w pomieszczeniu gospodarczym :lol:

Domek bardzo funkcjonalny. Buduj ! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam projekt salonu i kuchni. Co o nim sądzicie?

 

Jeśli lubisz nowoczesne wnętrza to OK. Zastanawia mnie jednak czy dom z zewnątrz przy pomocy jakichś zabiegów tez będzie wyglądał nowocześnie? Czy planyjesz połączyć nowoczesne wnętrze z tradycyjną bryłą domu z tego projektu?

 

Łazienka na parterze jast na przedłużeniu jadalni i drzwi z szybą powodują, że do łazienki przenika atmosfera jadalni i odwrotnie.

 

Jeśli w salonie ma byc TV, a klatka schodowa otwarta to na piętrze dziecko w sypialnia będzie razem z Wami słuchało filmy, ale za to możesz prosto z kuchni wołać osoby przebywające na piętrze na posiłki - sprawdzone osobiście.

 

Podoba mi się umiejscowienie kuchenki i zlewu, zastonów się czy nie warto ich jeszcze bardziej zasłonić od widoku ze strony salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz nowoczesne wnętrza to OK. Zastanawia mnie jednak czy dom z zewnątrz przy pomocy jakichś zabiegów tez będzie wyglądał nowocześnie? Czy planyjesz połączyć nowoczesne wnętrze z tradycyjną bryłą domu z tego projektu?

 

No i tu jest problem - podobają mi się nowoczesne wnętrza, ale zewnętrzne elewacja są raczej tradycyjne - nie zastanawiałam się nad tym wcześniej i nie mam pojęcia, czy nie będzie zbyt dużego "szoku" po wejściu do domu :)

 

Łazienka na parterze jast na przedłużeniu jadalni i drzwi z szybą powodują, że do łazienki przenika atmosfera jadalni i odwrotnie.

 

A o tym też nie myślałam - jednak myślę, że jeżeli zdecyduję się na takie drzwi jak w projekcie to poszukam jakichś nieprzeźroczystych szyb

 

Jeśli w salonie ma byc TV, a klatka schodowa otwarta to na piętrze dziecko w sypialnia będzie razem z Wami słuchało filmy, ale za to możesz prosto z kuchni wołać osoby przebywające na piętrze na posiłki - sprawdzone osobiście.

 

Słuchanie filmów to nie problem - ten telewizor to raczej dla dziecka na bajki, a dla nas głównie na Teleekspress. Filmy będziemy ogladać w kinie nad garażem :)

Zostawiamy nie zabudowane schody, bo (i tu wstyd się przyznać) - urzekła nas wizualizacja salonu by Archon - i właśnie te otwarte schody przeażyły szalę zakupu projektu koniczynki :) Głupio teraz się wycofać :)

A tak na poważnie, to wydaje mi się, że takie otwarte schody dają też wrażenie większej przestrzeni :)

 

Podoba mi się umiejscowienie kuchenki i zlewu, zastonów się czy nie warto ich jeszcze bardziej zasłonić od widoku ze strony salonu.

 

No właśnie - chciałam bardziej zamknąć kuchnię - dać barek, lub ściankę g-k, ale szerszą - tak ze 100 - 120 cm. Moja architekt twierdzi jednak, że nie będzie dobrze. Chyba jednak w tej sprawie się jej nie posłucham. A co do zlewu - zastanawiam się, czy nie przerzucić go na ścianę z oknem, ale w tej samej odległości od rogu jak jest teraz. Kilka osób podpowiada mi też, żeby ta narożną szafkę zrobić taką ściętą, a nie pod kontem 90 stopni - ponoć niewygodnie zmywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk... pozwalam sobie zawitać i tutaj :D

 

Piękne te Wasze Koniczynki :D :D :D

 

Gratuluje tym co już mieszkają - kawał dobrej roboty,

a tym co jeszcze budują powodzenia i cierliwości :D :D :D

 

U mnie po raz pierwszy odbyło się mycie trójkątków - to jakaś masakra !

Dziewczyna, która się z nimi męczyła, psioczyła jak diabli, ale szczerze jej współczuję - bo jak widziałam jak sie gimnastykuje to mi było jej szkoda...

Już się boje jak będę musiała sama to zrobić :(

U nas jest jeden cały trójkąt i teraz się zastanawiam czy to dobry pomysł, że można było je podzielić - ale znów wygląd zewnętrzny miał istotne znaczenie - sama juz nie wiem :(

 

Aha, a jakie są wysokości otworów drzwiowych w waszych domkach?

 

Ciepłe pozdrowienia, A&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Agnieszko - czytałam u Was w dzienniku o tych wymiarach - my mamy standard 210. Do głowy mi nie przyszło, że może to być zły wymiar. Pisałaś, że w przypadku kasetowych trzeba obniżać - napisz prosze co to znaczy kasetowe (o futryny chodzi tak?) - bo ja nie kojarze jakie to są i może na zapas się martwię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Agnieszko - czytałam u Was w dzienniku o tych wymiarach - my mamy standard 210. Do głowy mi nie przyszło, że może to być zły wymiar. Pisałaś, że w przypadku kasetowych trzeba obniżać - napisz prosze co to znaczy kasetowe (o futryny chodzi tak?) - bo ja nie kojarze jakie to są i może na zapas się martwię :)

 

Kasiu,

 

my nie byliśmy świadomi, że otwory mają takie znaczenie :(

Pytanie czy to wina budowlańcow, czy za niskie wylewki - w każdym razie coś jest nie tak, co spowodowało, że w niektórych dziurach mieliśmy 2,14 zamiast 2,08 :( Dodatkowo w lustrzanych pokojach nie było jak zainstalować drzwi bo ściana była płaska, a do tych drzwi które wybraliśmy, na czymś musi się opierać ościeżnica, więc też do poprawki. Oraz zmiejszyliśmy otwór do pokoju nad garażem, nasz miał 100cm a, że wstawiamy drzwi to zabralismy 10cm z jednej strony i drzwi będą miały 80 cm. Musi być dobrze :D

 

Wklejam opisy wykazujące różnice pomiędzy ościeżnicami - ściągnełam ze strony Classena:

 

Oscieżnica regulowana - skrzynkowa, zakładana na całą grubość muru:

Ościeżnice regulowane wykonane są z płyty wiórowej pokrytej folią "finish", folią PVC lub folią Classen Iridium w dekorach odpowiadających dekorom skrzydeł drzwiowych.

W celu dopasowania do różnych grubości muru ościeżnica ta posiada zakres regulacji od 75mm do 440 mm (18 zakresów) oraz istnieje możliwość zamówienia dodatkowych 10 zakresów regulacji ościeżnicy na mur o grubości do 640 mm.

 

Ościeżnica standard - "przyklejana" do ściany i wymaga obrobienia muru:

Ościeżnice Standard 2-pack wykonane są z MDF-u, od pierwszego lutego 2009 w okleinach Classen Iridium oraz Classen CPL w dekorach odpowiadających dekorom skrzydeł drzwiowych.

 

Pozdrowienia, A&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wiem o co chodzi - my równiez chcemy ościeżnice skrzynkowe (skąd ja wzięłam te kasetowe??). Co do wysokości to okaże się po wylewkach, ale będziemy pilnować. Z blizniaczymi pokojami bedzie ten sam problem co u Was, ale widziałam kiedyś w gabinecie kosmetycznym :) rozwiązanie tego problemu. Przynajblizszej okazji zrobię zdjęcia - fajnie nawet im wyszło. Z pokojem nad garażem mamy spokój, bo murarz o nas zadbał :) - sam zostawił otwór na 80tki. My zlikwidowalismy ten korytarzyk przed pokojem.

A jak z ościeżnicami do górnej łazienki - póki co dziwnie to wyglada - mają byc jeszcze jakieś poprawki przed tynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje wkleić kilka zdjęć, ograniczam się do zmian w stosunku do projektu.

1. Kuchnia wejście z korytarza (po prawej stronie jest okno od frontu)

http://images50.fotosik.pl/75/88bcbf88b211f955med.jpg

 

2. Kuchnia meble na ścianie zewnętrznej

http://images43.fotosik.pl/75/0881531f0a64d97dmed.jpg

 

3. Kuchnia widok z salonu (szer. otworu ok. 1,4 m)

http://images44.fotosik.pl/75/e15b6e31fe42c9eemed.jpg

 

4. Drzwi do łazienki i pok. na parterze we wspólnej ościeżnicy

http://images49.fotosik.pl/75/02fa4b00c979789fmed.jpg

 

5. Dolna łazienka z wydzielonym prysznicem

http://images44.fotosik.pl/75/79720424d9c655demed.jpg

 

6. Lekko wydłużony korytarz na piętrze

http://images39.fotosik.pl/71/5a68095da908f4e5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...