Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy serdecznie po dłuuuuugiej przerwie. Trochę zaniedbałam wspólnotę koniczynkowców :oops: ale sporo się działo w mojej swerze prywatnej, natomiast w kwestii budowy niestety nic poza aspektem papierowo-urzędowym. Nadszedł jednak czas i na naszą koniczynkę - w pierwszy majowy weekend narodziły się fundamenty, a dzisiaj powoli rosną ściany :D . Czas więc chyba założyć dziennik budowy, bo dzielić się takim wydarzeniem to sama przyjemność :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może pomysł jak w Koniczynce 2 (G) na piętrze wydzielić dodatkową łazienkę? Projekt byłby już wtedy dla nas idealny, ale brak nam właśnie łazienki przy sypialni, taki jest rzut:

http://farm4.static.flickr.com/3541/3458924836_f2bb914299_o.gif

 

http://farm4.static.flickr.com/3605/3458924902_efb632ee4c_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie ktora to sypialnia ;)

No wszystko jedno, aby z łazienką była ;)

Najłatwiej byłoby z pokoju nad garażem wydzielić łazienkę chyba, ale ja kombinuję jednak wydzielić z pokoju nr 4, i niestety kosztem i tak malutkiego pokoiku obok, z trójkątnego okna i tak byśmy zrezygnowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba tylko takie rozwiazanie zostaje :)

ewentualnie reszte przeznaczyc na pralnie lub garderobe

ja bym tak zrobiła, bo czasem zaluje ze nie wzielismy projektu razem z garazem tylko osobno

Właśnie problem w tym, że ten pokoik będzie tam potrzebny, myślę, że dziecku odrobinę mniejszy jakby był to wystarczy, hmmm.

Ile musi mieć łazienka, taka z wanną? (wanna zmieści się w skosie, więc też jakaś oszczędność miejsca ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze coś: zamiast koniczynka na działce rosnąć, to mi jakaś fasolka wykiełkowała w brzuchu... nie wiecie przypadkiem co to? :wink:

GRATULUJĘ!!! ;)

 

Jeszcze tydzień wybierania sobie daję i chyba na Koniczynce stanie :D

Czy ktoś ma wykończone odrobinę wnętrze, chciałabym zobaczyć jak wygląda przestrzeń w tym domu, jak z wielkością dolnej łazienki, jak kuchnia jest ustawna i górne pokoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba tylko takie rozwiazanie zostaje :)

ewentualnie reszte przeznaczyc na pralnie lub garderobe

ja bym tak zrobiła, bo czasem zaluje ze nie wzielismy projektu razem z garazem tylko osobno

Właśnie problem w tym, że ten pokoik będzie tam potrzebny, myślę, że dziecku odrobinę mniejszy jakby był to wystarczy, hmmm.)

dla mnie duze pokoje dla dzieci to podstawa :)

 

Ile musi mieć łazienka, taka z wanną? (wanna zmieści się w skosie, więc też jakaś oszczędność miejsca ;) )

a jakie niewygodne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecia na Twoim miejscu wydzieliłabym łazienkę w pokoju nad garażem. Jedyny mankament to spore skosy - my mamy podniesioną ścianke kolankową i przy takiej wysokosci mozna się pokusić o wstawienie wanny pod skosem, jeżeli nie podnosicie ścianki kolankowej to wanna pod skosem odpada.

 

Próba umieszczenia łazienki przy pokoju 3 lub 4 tak naprawdę zmniejsza oba pokoje. Jeśli miałąbym zdecydować się na takie rozwiazanie to w pkoju nr 3 zrobiłabym sypialnię z wejściem do łazienki, a pokój nr 4 zmniejszony o wykrojoną łazienkę przeznaczyłabym dla dziecka.

 

Ta dodatkowa łazienka konieczna jest? A może wystarczyłoby dodatkowe wejście prosto z sypialni do istniejacej łazienki? Myślałam o takim rozwiązaniu i trochę żałuję, że się na nie nie zdecydowałam - chciałam zrobic dodatkowe wejście do łazienki od pokoju nad garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, ale ścianka kolankowa w tym projekcie jest 109 cm., to chyba sporo, żeby wannę zmieścić?

Pokój nad garażem, tam jakoś nie widzę swojej wymarzonej sypialni ;) Zresztą na ten pokój mam zupełnie inny pomysł, sypialnia dwóch chłopców tam ma być.

 

Z pokoju 3 nie ma przejścia do łazienki. Zresztą pokoju nr 3 chyba nie ma jak ruszyć.

 

Dodatkowa łazienka wydaje mi się niezbędna, a na pewno będzie niezbędna w przyszłości jeżeli wszyscy domownicy będą rano o tej samej porze szykowali się do wyjścia, pamiętam jak to było w domu rodzinnym i własna łazienka na pewno się przyda.

 

Jakoś tak sobie to wyobrażam. Pokój mały zostałby niewiele zmniejszony, z 11 metrów na 10, ale dla dziecka powinno wystarczyć, szczególnie, że pod skosami też można miejsce zagospodarować, natomiast 16,5 metra na sypialnię to dużo i można odrobinę zabrać, szczególnie, że także są skosy. Wydaje mi się rozsądnie, a 4 m2 + skosy na małą łazienkę powinno wystarczyć.

 

http://farm4.static.flickr.com/3661/3504645819_c95bdb36f6_o.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ci zadanie... ewentualnie malusią łazienkę z 3 wydzielić, obok schodów????????????? :lol:

 

A i jeszcze coś: zamiast koniczynka na działce rosnąć, to mi jakaś fasolka wykiełkowała w brzuchu... nie wiecie przypadkiem co to? :wink:

 

GRATULACJE!!!!

 

W tej Koniczynce coś musi jednak być :D

 

U nas też fasolki wyrosły i to dwie na raz - teraz mają się już całkiem, całkiem :D

 

Dziewczyny Uważajcie bo Koniczynka rodziny powieksza i to ostro :lol: :lol: :lol:

 

A&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...