Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W tej Koniczynce coś musi jednak być :D

 

U nas też fasolki wyrosły i to dwie na raz - teraz mają się już całkiem, całkiem :D

 

Dziewczyny Uważajcie bo Koniczynka rodziny powieksza i to ostro :lol: :lol: :lol:

 

A&R

hihihi my tez zafasolkowalismy po odebraniu pozwolenia :D :D :D

W takim razie muszę jeszcze przemyśleć tą koniczynkę ;)

 

Łazienki wydzielenie oddam już w ręce architekta, a teraz zaczynam się jeszcze martwić kominkiem, czy ten słup nie wygląda zbyt masywnie na środku salonu? Jeżeli chodzi o nowoczesne kominki to można pokombinować natomiast jak zrobić tam coś bardziej klasycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcia naszej rezydencji :lol: Na razie jeszcze niewiele widać, ale z czasem urośnie..... :wink:

wykopy:

http://img100.imageshack.us/img100/7772/obraz113.th.jpg

 

zalewanie fundamentów:

http://img27.imageshack.us/img27/6161/obraz132s.th.jpg

 

zaczątek domu :D :

http://img27.imageshack.us/img27/3240/obraz135k.th.jpg

 

garaż:

http://img16.imageshack.us/img16/1166/obraz139u.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba zrezygnuje z tej koniczynki. Mamy już trzy całkiem "wyrośnięte fasolki" ( w tym fasolkę bliźniaczą) i na kolejną nie mam już siły i ochoty.

Zafasolkowanym gratuluję.

Zauważyłam ,że koniczynkowcy specjalizują się w bliźniaczym fasolkowaniu.

Jest tu nas już chyba ze 4 rodzinki.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mamy już za sobą pierwszą przygodę budowlaną :-? Otóż nasz pan murarz znudził się pracą, zabrał swoje narzędzia i bez słowa wyjaśnienia opuścił teren budowy :evil: Żadnego telefonu, żadnego "mam gdzieś robotę, więcej nie przyjdę", po prostu się nie pojawił. Ech........ Na szczęście udało się już znaleźć nowego wykonawcę. Mam nadzieję, że takich incydentów nam los oszczędzi :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również zlikwidowalismy spiżarkę i wstawiamy w to miejsce lodówkę, 30cm cargo oraz szafę z zabudową piekarnika. Co do głębokości wnęki to standardowo jest trochę za głęboka, ale dla 10 cm nie opłacało nam się burzyć i przesuwac ściany pomiedzy wiatrołapem a kuchnią. Za lodówką zostanie trochę luzu na wentylację :)

Drzwi z wiatrołapu na hol oczywiście będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również zlikwidowalismy spiżarkę i wstawiamy w to miejsce lodówkę, 30cm cargo oraz szafę z zabudową piekarnika. Co do głębokości wnęki to standardowo jest trochę za głęboka, ale dla 10 cm nie opłacało nam się burzyć i przesuwac ściany pomiedzy wiatrołapem a kuchnią. Za lodówką zostanie trochę luzu na wentylację :)

Drzwi z wiatrołapu na hol oczywiście będą.

Dzięki piękne, właśnie o tą głębokość mi chodziło. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu a nie będzie tam za mało przestrzeni, a jak będzie trzeba wnieść jakiś większy mebel do środka to drzwi nie będą za wąskie? masz może zdjęcia jak to wygląda?

Karollinka drzwi z wiatrołapu na hol będą setki jeśli to okaże się za mało to wieeelie meble będziemy wnosić przez okno tarasowe :)

Wiatrołap jest wg mnie potrzebny, jeśli nie będzie miał drzwi na hol to nie będzie spełniał swojej funkcji. Ważne jest to szczególnie zimą - powiedzmy wracasz do domu z dzieckiem - zanim wszyscy wejdą i zamknąl za sobą drzwi troche czasu minie - w tym czasie wychładza Ci się mieszkanie - ale to pryszcz. Wyobraź sobie dziecko bawiące się na śniegu i co chwila wpadające do domu po coś tam - zamknie drzwi zewnętrze za każdym razem??? Szczerze wątpię. No jest ryzyko, że nie zamknie też tych drzwi na hol, ale to szybko da się zauważyć. Albo sytuacja z kurierem - przywozi Ci paczkę - stoisz w wiatrołapie, on szuka papierów do podpisu, drzwi otwarte, bo nie masz ochoty wpuszczać go do środka, a zimno leci ci na salon.

 

Zdjęcia zrobię jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecia pokaże, ale dopiero jutro bo muszę podjechać na budowę i zrobić zdjęcia :)

Jeżeli chcesz jeszcze jakies konkretne miejsca zobaczyć to napisz, będę na budowie to cyknę :)

Najbardziej jestem ciekawa efektu końcowego kominka, bo resztę co chciałam zobaczyć już sobie znalazłam w Twoim wątku budowlanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...