Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

No właśnie! Pomysł to ja może i mam ale realizacja to już inna bajka. Zupełnie się na tym nie znam i nie wiem czy to co wymyśliłam przełoży się na rzeczywistość.

Mam znajomego architekta i tam skieruję swoje pierwsze kroki przed zakupem projektu. Zrobienie indywidualnego projektu na podstawie koniczynki też bierzemy pod uwagę. Może wyjdzie coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ależ to poszło.

Dzwonili do mnie, ze dziś właśnie będę mogła odebrać moje

POZWOLENIE NA BUDOWĘ.

Czyż nie super?

Teraz kierownika budowy... Jakich macie kierowników. Czy takich tylko do podpisów [jak to się ładnie mówi], czy rzeczywiście przyjeżdżają i oglądają zalewanie fundamentów itp..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglismy wziąść kierownika, takiego co by nawet na budowę nie przyjechał, a bezproblemu podpisywał się pod wszystkim. Jednak takie rozwiązanie wg nie to głupota - w końcu budujemy dom dla siebie i być może na całe życie. Zdecydowaliśmy się zapłacić więcej, ale mamy pewność, że nasz dom zbudowany jest zgodnie ze sztuką budowlaną. Kierownik odwiedza budowę w najważniejszych momentach, a do tego zawsze moge zawracać mu d... z różnymi pierdołami, których nie jesteśmy pewni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz kierownik to też porządny fachowiec, u niego nie przejdzie żadna fuszerka, nie może być mowy o jakiejs pomyłce czy o czymś niedokładnie zrobionym, przyjeżdzał przed każdym etapem i rozmawiał z fachowcami jak zamierzają to zrobić, potem ich sprawdzał i jak tylko bylo jakieś niedociągnięcie to kazał poprawiać. Najważniejsze że z każdym problemem możemy do niego iść, jeżeli mamy jakieś wątpliwości to przedstawia wszystkie za i przeciw i pomaga podjąć słuszną decyzję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Trochę mi się zeszło z odszukaniem tych projektów, ale mam.

Przypominam, że moja koniczynka to lustrzane odbicie - pewnie wiekszość ma wersję orginalną :)

Na początek górna łazienka

Na rzucie z góry dorysowałam ściankę, za którą ukryta będzie pralka ladowana od góry - mam zamiar zabudowac ją pod sam sufit - nad pralka będę miała super półki na proszki, płyny itp. Na projekcie nie ma też okna - trzeba je sobie wyobrazić - u nas okno zgodnie z projektem blisko ściany dzielacej łazienkę z klatka schodową

http://smietnikkoniczynka.blox.pl/resource/lazienkaprojekt01.jpg

 

http://smietnikkoniczynka.blox.pl/resource/lazienkaprojekt03.jpg

 

http://smietnikkoniczynka.blox.pl/resource/lazienkaprojekt02jpg

 

Teraz dół - u nas łazienka zmieniła kształt - jest nieco węższa, a kosztem kotłowni zrobilismy wnękę na prysznic. Mieliśmy spory kłopot, żeby zmieścić umywalkę i sedes tak, żeby było wygodnie - robiliśmy wizję lokalną - sąsiedzi myśleli, że się wprowadzamy :) Efektem wizji jest jedyne słuszne umieszczenie umywalki i zlewu na jednej scianie - niestety. Priorytetem w tej łazience jest prysznic ukryty na scianką - koniecznie bez brodzika. Możliwe, że sciankę zrobimy z luksferów.

http://smietnikkoniczynka.blox.pl/resource/lazienkaprojekt04.jpg

http://smietnikkoniczynka.blox.pl/resource/lazienkaprojekt05.jpg

 

Mocno zastanawiam się nad płytkami - czas najwyższy, bo glazurnicy pewnie po niedzieli wejdą:) Dolną łazienkę chyba zostawię tak jak na powyższym projekcie - płytki Metalic z Opoczna. Górna łazienka to nadal zagadka - mam ochotę na Flower z Opoczna (widoczny na projekcie), ale wtedy obie łazienki będą w odcieniach szarości. Podoba mi sie jeszcze Zebrano, ale to znowu brąz którego chciałam uniknąć. Kurcze pierwszy raz wkurzam się, że ekipa będzie na czas :) Mam zaledwie 3-4 dni na podjęcie decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zastanawiam się nad płytkami - czas najwyższy, bo glazurnicy pewnie po niedzieli wejdą:) Dolną łazienkę chyba zostawię tak jak na powyższym projekcie - płytki Metalic z Opoczna. Górna łazienka to nadal zagadka - mam ochotę na Flower z Opoczna (widoczny na projekcie), ale wtedy obie łazienki będą w odcieniach szarości. Podoba mi sie jeszcze Zebrano, ale to znowu brąz którego chciałam uniknąć. Kurcze pierwszy raz wkurzam się, że ekipa będzie na czas :) Mam zaledwie 3-4 dni na podjęcie decyzji :)

 

Ha,ha, glazura to chyba największy problem, sczególnie jak ktoś gustuje w jednym kolorze :) U nas obecne mieszkanie w większości w szarościach i jak sobie wyobrażam przyszłe wnętrza w koniczynce, to ciężko mi się wyzwolić od natręctwa tego koloru, cóż - podoba mi się i już :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy macie juz wstępne projekty łazienki na dole i kuchni?

jestem ciekawa jak rozmieściliście armaturę i sprzęty? u mnie w przyszłym tyg wchodzi hydraulik i musimy się zdecydować gdzie co będzie, czekam na jakieś rady i sugestie...

 

Karolinko u nas (czyli w koniczynce z dachem kopertowym) układ ścianek w górnej łazience jest nieco inny. My mamy wnękę za kominem - w sam raz na prysznic :) Dolna łazienka zdaje się jest taka sama w każdej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi mi o łazienkę na dole, bo w górnej nic narazie nie robimy.

U nas będzie podobnie jak u Kasi z tym że patrząc od drzwi najpierw będzie sedes, potem bidet, potem umywalka, a potem taka sama wnęka na prysznic jaką ma Kasia, pralka będzie najprawdopodobniej po przeciwnej stronie prysznica, myślicie że taki układ ma jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza dolna łazienka będzie wyglądała dokładnie wg pomysłu Altarieli, tylko my mamy okno po lewej stronie. Co do górnej łazienki to kiedyś coś kombinowałam, ale nic na pewno nie wiem poza lokalizacją prysznica :lol: Kuchnia będzie wzorowana na projekcie Kasi - dla mnie rewelacja, ale na razie nie zastanawiamy się odnośnie szczegółów.

 

Wstawiam projekt dolnej łazienki - ja mam przesunięte w prawo okno, żeby elewacja symetryczniej wyglądała od zewnątrz, ale w sumie w środku to nie ma znaczenia czy okno jest po prawej czy po lewej. No i okno zwężone o 10 cm żeby większy prysznic wszedł :D

http://img02.picoodle.com/img/img02/7/2/19/f_azienkamaam_98e1a93.jpg

http://img03.picoodle.com/img/img03/7/2/19/f_azienkamaa2m_c177840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lokalizację pralki - u nas będzie w górnej łazience. Chciałoby się zrobić pralnię w kotłowni, ale ponieważ nie będzie to kotłownia gazowa, nie ma takiej możliwości. Poza tym to na górze będziemy spać, myć się, a co za tym idzie przebierać, więc tam pralka wydaje się bardziej poręczna. Nie mam tylko pomysłu gdzie to pranie suszyć :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a co z kominem w dolnej łazience? Na wizualizacji Altarieli go nie ma. U nas zabiera on sporo miejsca i przez to musielismy zrezygnować z bidetu, bo sie po prostu nie miesci. Pralkę będę miała na górze, bo jak napisała Sylwia - na górze bedziemy się przebierać i tam zostawiać bedziemy pranie - ja do tego mam na górze suszarnię, więc bez sensu byłoby naszenie prania z dołu do suszarni na poddaszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...