Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

Moje gratulacje :lol: Jeszcze pamiętam, jaka to radość i ulga, że wreszcie został wybrany projekt po tych setkach przejrzanych.

 

Tylko że ja już jeden wybrałam: dom pod bukami 4 z archonu :lol: ale potem przeszłam baaardzo długi proces myślowy, chyba już ze 3 razy dzwoniłam do biura przez które zamawiałam projekt, że już wiem na co zmienić - całe szczęście Pani nie straciła cierpliwości i nie popędzała nas :D W każdym razie zweryfikowaliśmy z mężem nasze preferencje i zdecydowaliśmy się na coś nieco większego niż 105 m2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Altariela napisała

Czyli jeżeli trójkąt będzie miał 90, 30 (zamiast 35) i 60 (zamiast 55) stopni to nie będzie problemu z oknami? czy jeszcze tak czy siak dodatkowo powinnam pomniejszyć dolną krawędź do 150 cm żeby mieć gwarancję?

To nie takie proste. Bo wtedy ten kąt 30 st. jest tak mały, że jak chcesz to wypełnić futryną okna, to wychodzi róg zabudowany plastikiem, a nie okno. Proponuję, żebyś poszła do jakiejkolwiek firmy z oknami i porozmawiała, na pewno lepiej to wytłumaczą.

 

Zwracam też uwagę na problem z podciągiem balkonu - jest na pewno do poprawienia - ja niestety już nie mogę tego zmienić. Teraz zrobiłabym go na dole od strony sufitu nad jadalnią, nie w pokojach na górze.

 

A z dobrych wiadomości - dach skończony i jest super :lol:

 

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wlasnie z Mezem zdecydowalismy sie na projekt dom w koniczynce G; :)

pasuje do warunkow zabudowy i wydaje nam sie funkcjonalny

 

Bede wdzieczna za wszelkie rady i ewentualne pomysly - jak moze byc jeszcze lepiej!

 

:) dzieki i powodzenia dla Wszystkich, ktorzy rozpoczeli juz budowe

 

P.S. Czy u Kogos z budujacych bylaby mozliwosc zapoznania sie z budowa na wlasne oczy, a nie tylko na zdjeciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dominika 2006 - GRATULUJĘ

Ja usunęłam małe okna w kuchni, salonie i pokoju, powiększyłam w kuchni i w pokoju na dole, zmniejszyłam w łazience na dole zeby weszła kabina 90 cm, dodałam okno dachowe w pokoju na górze od ulicy.

Kosztem garderoby powiększyłam min. łazienkę, między kominem z ścianą garderoby będzie prysznic 90 cm.

Powiększyłam taras

Zlikwidowałam łuki nad balkonem, jeden balkon też zlikwidowałam, ale drzwi zostały + barierka.

Spiżarnię podzieliłam na pół, wyszła szafa wnękowa w wiatrołapie i wnęka w kuchni (tam wstawię lodówkę)

To chyba wszystkie zmiany.

Uważaj na podciąg nad jadalnią i na okno w jaskółce nad wejsciem.

Nikt nie chce dać gwarancji na takie okna, nawet podzielone w pionie na dwa mniejsze, mogą być albo rozwieralne albo uchylne

pozdrawiam

ps Mój dom zawsze można obejrzeć. Sama niedawno ,,łaziłam po ludziach" i oglądałam wszystko, co się dało. Wiem, że inaczej wszystko wygląda na papierze a inaczej w rzeczywistości. Buduję koło Warszawy. Zapraszam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja usunęłam małe okna w kuchni, salonie i pokoju, powiększyłam w kuchni i w pokoju na dole, zmniejszyłam w łazience na dole zeby weszła kabina 90 cm, dodałam okno dachowe w pokoju na górze od ulicy."

 

Powiedz prosze, czy po usunieciu tych okien dom nie stracil tego czegos w wygladzie zewnetrznym? My z Mezem zastanawiamy sie nad usunieciem tych okien, ale boimy, sie, ze wizualnie on straci - my budujemy wersje G, czyli z garazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

"ps Mój dom zawsze można obejrzeć. Sama niedawno ,,łaziłam po ludziach" i oglądałam wszystko, co się dało. Wiem, że inaczej wszystko wygląda na papierze a inaczej w rzeczywistości. Buduję koło Warszawy. Zapraszam"

justa

 

Ciesze sie i jesli nie zmienisz zdania, to na 100% Ciebie odwiedzimy z Mezem, aby na miejscu zobaczyc "w co sie pakujemy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na zewnątrz nie stracił nic, za to w srodku zyskał. Zresztą sami zobaczcie, tylko proszę o wcześniejszy kontakt, bo jakos ostatnio czasu brak :wink: (ciekawe dlaczego?) i nie zawsze jestem wolna.

Ciesze sie i jesli nie zmienisz zdania, to na 100% Ciebie odwiedzimy z Mezem, aby na miejscu zobaczyc "w co sie pakujemy"

Oczywiście że nie zmienię zdania - zapraszam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na podciąg nad jadalnią i na okno w jaskółce nad wejsciem. Nikt nie chce dać gwarancji na takie okna, nawet podzielone w pionie na dwa mniejsze, mogą być albo rozwieralne albo uchylne

 

Justa a w jakiej firmie ty zamawiasz te okna?

bo ja rozmawialam z MS i dla nich nie ma problemu z gwarancja w tym oknie (oczywiscie po podzieleniu). Co prawda nie dopytywalam czy beda one mogly byc rozwierno-uchylne. Rozwazam podzielenie na pol i zostawienie trojkacika fix a trapezu otwieranego. Gdyby nie to ze trzeba je jakos myć z zewnątrz to jak dla mnie mogłyby być wogóle nieotwieralne (planuje wentylacje mechaniczną).

 

Mam jeszcze pytanie czy powiekszalas okna w kuchni, kotlowni i malym pokoju na dole? Bo ja planuje powiekszyc dziury na 150 x 150 bo to jest typowy wymiar i wychodzi mi ponad 200 zł taniej na oknie (no i wiecej swiatla, a ja lubie jak jest widno), tylko zastanawiam sie czy robic to juz na etapie adaptacji projektu (a wiadomo, ze kazda poprawka w projekcie troche kosztuje), czy w trakcie budowy, wychodzac z zalozenia ze tych 10 cm nikt nie zauwazy i mi sie nie przyczepi ze niezgodne z projektem. Ty chyba pomniejszalas okno w lazience? Musiałaś to gdzieś zgłaszać??

 

A co jest nie tak z tym podciągiem nad jadalnią?

 

PS. z niecierpliwością czekam na nowe zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela napisała

Mam jeszcze pytanie czy powiekszalas okna w kuchni, kotlowni i malym pokoju na dole? Bo ja planuje powiekszyc dziury na 150 x 150 bo to jest typowy wymiar i wychodzi mi ponad 200 zł taniej na oknie (no i wiecej swiatla, a ja lubie jak jest widno), tylko zastanawiam sie czy robic to juz na etapie adaptacji projektu (a wiadomo, ze kazda poprawka w projekcie troche kosztuje), czy w trakcie budowy, wychodzac z zalozenia ze tych 10 cm nikt nie zauwazy i mi sie nie przyczepi ze niezgodne z projektem. Ty chyba pomniejszalas okno w lazience? Musiałaś to gdzieś zgłaszać??

PS. z niecierpliwością czekam na nowe zdjęcia

Zdjęć chyba na razie nie będzie, bo nic specjalnego się nie dzieje, elektryk rozwija sieć kabli.

na etapie adaptacji nie zmieniałam wymiarów okien, ale za to poprosiłam pracownię o wydanie zgody na zmiany w wymiarach i rozmieszczeniu okien (dali bez problemu) i w czasie budowy można zmieniać, jak się chce, tylko kierownik budowy wpisuje do dziennnika. A jak zrobisz w adaptacji, to już chyba musi tak zostać, no i architekt może za to coś doliczyć.

Powiększałam okno w kuchni i pokoju na dole )180x145 - też lubię dużo światła. Ale myślę, że 150 szerokości wystarczy.

A co z podciągiem? Chyba lepszym rozwiązaniem jest obniżenie sufitu nad jadalnią niż stopień do wejścia na balkon.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z Mezem zakupilismy projekt Dom w koniczynce G - w projekcie postanowilismy zrobic podwojny garaz oraz zrezygnowac ze schowka pod schodami i zrobic otwarte schody drewniane - tylko stopnie, aby optycznie powiekszyc pokoj dzienny.... zastanawiamy sie jeszcze nad ewentualnymi innymi zmianami ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

To ja też się pochwalę - dziś złożyłam wniosek o pozwolenie na budowę :D

Domek nieco zmieni wygląd - pozbyłam się obu balkonów (ten nad wykuszem to trochę dzięki przestrogom justy :wink: ). Mam nadzieję, że daszek nad wykuszem nie zepsuje zbytnio elewacji :roll:

W oczekiwaniu na pozwolenie (i wiosnę) rozpoczynam poszukiwania ekipy budowlanej... zobaczymy z jakim skutkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

cisza taka zapadła... czyżby brak postępów na budowie?? :)

moja koniczynka nadal czeka na pozwolenie na budowę... ja w międzyczasie urządzam casting na ekipe budowlaną - kolejne 3 spotkania w najbliższą sobotę :)

no i oczywiście nadal intensywnie myślę co by tu jeszcze w koniczynce ulepszyć... justa a podwyższałaś ściankę kolankową czy zostawiłaś tak jak w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam SERDECZNIE

 

Wreszcie po setkach oglądanych projektach wybrałem z żoną DOM W KONICZYNCE 2 (dwuspadowy) na wiosnę zaczniemy budowę. :D

Jedyne zmiany które chcemy zrobić to likwidacja 1balkonu i z pokoju z garderobą na górze przedzielić go na pół i zrobić pokój gościnny z garderoby. Oraz zrobienie 2 kominów tzw. Lekkich bo będę chciał robić wentylacje mech. z odzyskiem ciepła mam dołączony projekt went mech z odzyskiem ciepła i rozprowadzaniem ciepłego powietrza z kominka, jeżeli jest ktoś zainteresowany to służę pomocą. :wink:

Czytałem na postach że będzie kłopot z oknem w jaskółce oraz o kilku zbędnych oknach i kłopocie z balkonem który ma wysoki stopień. :( :(

Mam prośbę to osób które już zaczęły budować lub wybudowały ów dom o poradę co by teraz zmieniły jeszcze w projekcie i kłopotach podczas budowy na co trzeba zwrócić uwagę.Może ktoś buduje ten dom koło Wrocławia to z chęcią bym zobaczył albo zdjęcia z realizacji projektu.

Mieszkam w okolicach Wrocławia.

Serdeczne dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela napisała

podwyższałaś ściankę kolankową czy zostawiłaś tak jak w projekcie?

Zostawiłam bez zmian.

przem_o napisał

Czytałem na postach że będzie kłopot z oknem w jaskółce oraz o kilku zbędnych oknach i kłopocie z balkonem który ma wysoki stopień.

Mam prośbę to osób które już zaczęły budować lub wybudowały ów dom o poradę co by teraz zmieniły jeszcze w projekcie i kłopotach podczas budowy na co trzeba zwrócić uwagę.Może ktoś buduje ten dom koło Wrocławia to z chęcią bym zobaczył albo zdjęcia z realizacji projektu.

Wszystkie te problemy można rozwiązać, jak się ma czas na szukanie rozwiązania. U mnie zawsze pytanie ,,co z tym robimy?" było na chwilę przed wykonaniem, więc zupełnie nie było czasu na rozpatrywanie różnych rozwiązań.

Wszystkie swoje perypetie opisałam tutaj na forum, gdybyście mieli jakieś dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.

Zdjęcia też są tutaj zamieszczone, co prawda teraz już jest elektryka zrobiona i kończą się tynki,ale poza tym niewiele się zmieniło - postaram się wkleić kilka zdjęć.

Myślę, że duże okno z pom. gospod. (kotłownia, pralnia, suszarnia i reszta rupieciarni) od strony ulicy to też nie najlepszy pomysł - trzeba będzie to jakoś zasłonić od ulicy, żeby np. rozwieszone pranie nie ,,ozdabiało" domu.

Aha, kominek będzie za bardzo wysunięty na salon. Nie zdawałam sobie sprawy, że kominki mają głębokość ok. 60 cm + jakaś obudowa, które trzeba wysunąć od komina do przodu. Nie wiem, czy to będzie dobrze wyglądało.

To na tyle

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie Dzięki za szybką pomoc. :D

Do budowy mam jeszcze kilka miesięcy (jak puszczą mrozy) myślę o murach w Silce + wełna mineralna, ale jeszcze nie wiem czy to dobry pomysł. Tak samo myślałem o ogrzewaniu podłogowym salon + kuchnia + korytarz + łazienka. Ale tutaj się waham o większe koszty i o dobrych fachowców żeby nie było kucia całej podłogi :-? , a jak ogrzewanie jak w projekcie to na grzejniki + salon grzejnik kanałowy przy wyjściu na ogród. Może już ktoś rozwiązał ten problem i by mógł opisać swoje spostrzeżenia. Dużo mi dały zdjęcia

http://s70.photobucket.com/albums/i94/bombel18/ WIELKIE dzięki, mogę zobaczyć w realu jak wygląda dom, są może jakieś zdjęcia z środka domu? Jeżeli chodzi o projekt czy coś zmienialiście w przesłanych przez Archon instalacjach i projekcie prócz to co jest napisane na postach i co Byście teraz z czasem zmienili bo się nie sprawdziło?

 

Pozdrawiam miłośników DOMU W KONICZYNCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przem_o napisał

Jeżeli chodzi o projekt czy coś zmienialiście w przesłanych przez Archon instalacjach i projekcie

W ogóle nie patrzyliśmy na projekty instalacji :o Elektryk zrobił wg naszych potrzeb i uzgodnień, hydraulik też tak będzie robił, nie wiem, czy to dobrze, ale tylko ja wiem, gdzie będzie kanapa, stól itd. i beż sensu byłoby robić np. gniazdka tam, gdzie nie będą wykorzystane.

Mam problem z ogrzewaniem salonu. Nie chciałabym robić ogrzewania podłogowego w całym salonie, nie chcę też grzejnika kanałowego, kojarzy mi się to z zakładem przemysłowym lub dworcem.

Dzisiaj zobaczyłam zdjęcia z domu KasiaR w dziale ZDJĘCIA DOMÓW FORUMOWICZÓW. tam jest super rozwiązanie! Terakota wkoło salonu, a na środku drewno. Ogrzewanie podłogowe pod terakotą, a salon ma na podłodze drewno = dla mnie bomba. Tylko jedno ale....... Jak zniszczy się drewno, to co z cyklinowaniem? Chyba te deski do jednorazowego użytku :o A może się mylę? no i jeszcze jedno ale ...... mój salon razem z jadalnią ma 28 m, a Kasi = 45. To też chyba może zmienić efekt.

Ale może to byłoby dla mnie rozwiązanie>? Co sądzicie?

Co jeszcze zmieniłam? powiększyłam taras i bardzo się z tego cieszę .

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa napisła

KasiaR w dziale ZDJĘCIA DOMÓW FORUMOWICZÓW. tam jest super rozwiązanie! Terakota wkoło salonu, a na środku drewno. Ogrzewanie podłogowe pod terakotą, a salon ma na podłodze drewno

 

Dla mnie to też extra pomysł ale nie przy ogrzew podłog. w poradnikach piszą że nie poleca się przy takim ogrz stosować desek, a panele tylko te które na to pozwalają. Na zdjęciach za bardzo już widać połączenia między deskami, może sobie zapożyczę ów pomysł ale zamiast desek będą panele zawsze łatwiej je wymienić tylko bym musiał poszukać ładne listwy maskujące między terakotą a panelem.

 

A co do zmian w projektach Archonu to mnie interesują materiały(rodzaj rur,ocieplenie itp) czy zmienialiście je, czy tak jak jest w projekcie? oraz C.O. inne miejsca grzejników, bo instalacja elekt to wiadomo tam gdzie wygodnie.

Polecam stronę http://www.netpress.pl/ i pobrać darmowe czasopisma "Budujemy dom" „Informator Rynkowy Budownictwa Jednorodzinnego-Stan surowy zamknięty - instalacje - Wykańczanie i urządzanie”, sa tam ceny i strony producentów materiałów oraz porady.

 

pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do "JUSTY" jak wyglada koszt budowy domu czy tak jak w kosztorysie czy inna kwota.

Niestety jestem Budżetówka :cry: i bardziej będę się starał zminimalizować koszty ale też bez przesady z gorszymi materiałami. Bardziej chcę żeby dom był bardziej pasywny, mniejsze koszty na ogrzewaniu i eksploatacji -solary,wen mech,studnia głębin(to już mam na działce) na wodę do celów gosp.

 

pozdrawiam

Przemek [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...