Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

no, uff:) bo już do męża dzwoniłam czy nie zapomnieliśmy o jakimś kominie :o

a nie mogłam sprawdić rzutów bo mi strona archona zastrajkowała:)

Mamy komin w wiatrołapie, nasz murarz doradził żeby z jednej strony troche go wydłużyć żeby nie był to taki klocek ale żeby był efekt ściany przez co optycznie komin się zmniejszył, fajnie nawet to wyszło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
wszystko jest w projekcie, trzeba wziac kalkulator i policzyc ;)

 

qqrq5 to nie jest takie proste jak piszesz, bo fundamenty robi się zazwyczaj w odniesieniu do działki - działka w dołku - wyższe ścianki fundamentowe, więc drożej (w moim przypadku sporo drożej), działka na równi z drogą czy sąsiadami lub na górce - nizsze ścianki i taniej.

W moim przypadku było tak:

 

    beton B20 - 7 840 zł (poszło 28,5 m3)
    beton B10 - 3 060 zł
    stal - 2 120 zł (poszło 0,877 t)
    izolacje - 440 zł
    bloczki fundamentowe - 3 444 zł (poszło 980 szt.)
    papa - 170 zł (poszło 4 rolki)
    piach - 1 630 zł
    cement - 700 zł (poszło 1,4 t)
    deski - 500 zł
    inne - 45 zł
    Razem - 19 949 zł

 

Nasz projekt jest z garażem, dodatowo fundamenty kopaliśmy koparką i nie szalowaliśmy ław - są znacznie szersze niz w projekcie, dlatego poszło prawie 2 razy wiecej betonu, a co za tym idzie stali też. Piachu w ogóle nie wzięlismy pod uwagę, a ścianki fundamentowe są wysokie i od groma piachu trzeba było wsypać. Do tego moje ceny są z czerwca zeszłego roku, a więc sporo wyższe niz dzisiaj. Za stal płaciliśmy po 3,2 tyś zł za tonę dzisiaj kosztuje około 2,2 tys., betonpłaciłam po 275 zł za m3. dzisiaj za 220 bez problemu jest. Myślę, że dzisiaj z fundamentami zmieściłabym się w 12 tys. Ale ja juz jestem mądrzejsza o doświadczenie, że od samego początku trzeba oszczędzać, bo potem jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Myslalam, ze juz dawno wybralam dom jaki mamy budowac. Byl to "Dom w groszku" Archonu. Myslalam tak do czasu gdy zobaczylam Koniczynke. Od razu sie w niej zakochalam :D Jest to projekt, ktory w 100% mi odpowiada, a szukalam go baaaardzo dlugo.

Jestesmy jeszcze przed zakupem. Wybralismy wersje z dachem dwuspadowym bez garazu (Dom w koniczynce 2). Juz sie nie moge doczekac budowy. Najwazniejsze, ze mamy juz dzialke.

 

Mam pytanie do budujacych ta koniczynke 2:

Ile jest miejsca na prysznic na parterze? Chodzi mi o dlugosc scianki miedzy oknem w lazience a sciana gabinetu. To samo na gorze (scianka miedziy dzwiami a pokojem od frontu. Chce miec koniecznie prysznice murowane bez brodzikow i nie wiem czy sie tam zmieszcza.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna łazienka -sciana 1,63 (w tym okno 70cm)

Ja na adaptacji zmniejszyłam okno o 10 cm właśnie aby swobodniej wszedł każdy prysznic.

Pozdr

 

Troche malo miejsca ale i tak nie zrezygnuje z prysznica murowanego. Najwyzej rowniez zmniejsze okno.

 

 

No zapomniałam napisać, że te 70 cm okno to zaczyna się od samego brzegu.

Górna łazienka

ściana z drzwiami ma 197 cm, drzwi 80 cm od samego brzegu.

Pozdrowionka

 

Czy te 197cm to bez komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna łazienka -sciana 1,63 (w tym okno 70cm)

Ja na adaptacji zmniejszyłam okno o 10 cm właśnie aby swobodniej wszedł każdy prysznic.

Pozdr

 

Troche malo miejsca ale i tak nie zrezygnuje z prysznica murowanego. Najwyzej rowniez zmniejsze okno.

 

u nas jest prysznic murowany nic nie rzeba bylo zmniejszac, a miejsca jeszcze sporo zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...