Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie wczoraj pierwsze konkretne działania na działce

rozładunek bloczków

http://images44.fotosik.pl/183/2f0ccd73d6b4d215med.jpg

bloczki

http://images45.fotosik.pl/183/977fb3296a4a8237med.jpg

no i ściąganie humusu

http://images39.fotosik.pl/179/7aef7d563667a51emed.jpg

 

powoli ale się zaczyna

 

wydatki STAN 0 jak dotąd

cement -560 paleta 1400 kg

stal - 991 zl ( 420m pręta fi12 i 242 m pręta fi6)

1400 bloczków- 3080 zł

piach do murowania - 16 t 400 zl

wszystko zjechalo jednego dnia

CD wydatków niestety :-) NASTĄPI....

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rania to wcale nie jest chore - lepiej zaplanowac wszystko wcześniej, bo potem jest ciężko - milion decyzji trzeba podjąć w jednym czasie i człowiek głupieje. Niestety nadchodzi też taki moment, że budowa przestaje cieszyć i człowiekowi nic się juz nie chce. Mi teraz nie chce się nawet pojechać na budowę - wcześniej bywałam nawet dwa - trzy razy dziennie, a teraz raz na tydzień i rzadziej. Wczoraj próbowaliśmy z mężem zmusić się do wybrania kolorów ścian - nic nie ustaliliśmy. W ogóle nie mam zadnej koncepcji i nawet nie chce mi się szukać inspiracji.

Pamiętam czas kiedy dom zaczynał powstawać - każda nowowymurowana cegła sprawiała mi ogromną radość, na świeżo położoną blachodachówkę mogłam gapic się godzinami, tynki wydawały mi się cudem nad cudami. A teraz na końcówce nawet nie chce mi się przekonywać stolarza, że schody bez nosków będą ładniejsze niż z noskami. Dobrze, że schody wybrałam w czasie budowlanej euforii, bo dzisiaj pewnie byłyby takie jak się stolarzowi podoba :) Płytki do łazienek to chyba glazurnik sam wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzam się z Kasią.

Trzeba wszystko przemyśleć. Każdy kąt i ustawienie mebli, bo może się okazać że przesunięcie jakiegoś okna na tym etapie nie jest problemem a w użytkowaniu będzie 100 x lepiej.

Poznałam też takich, co projekt wybierali w zależność od długości ściany w salonie, bo taki kredens mieli.

Najlepiej nagromadzić zdjęcia i inspiracje z internetu jak się jeszcze chce. Ja mam cały dysk zawalony takimi rzeczami. Pogrupowane i czekają na czas realizacji. Pewnie jak już będę na etapie Kasi to nawet zdjęć mi się nie będzie chciało robić.

:-)

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No więc zalane ławy i teraz czekały przez weekend na poniedziałkowe dalsze prace.

http://images47.fotosik.pl/190/9089b2dbfcf3530dmed.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/190/705c43f13b19b70amed.jpg

 

koszty

podbeton suchy -720

beton b20 -12,4 kubika +godzina taśmy- 2950zł

 

już kupiłam

plastyfikator do zaprawy - 105zł

folię na izolację ławy - 112zł

 

potem chyba pierwsze to będzie styropian.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Sylwia z trójkątami to mielismy niezłe przejścia i tak naprawdę to powinnismy te okna jeszcze raz wymienić. Z umocowaniem ich był straszny problem - u nas w pierwszej wersji byłu umieszczone 8 cm nad murłatą po wywaleniu pierwszych okien nowe można juz było postawić na murłacie - niestety z mocowaniem góry był ogromny problem - projektant nie przewidział mocowania dla tych okien :) Mąż sam zrobił konstrukcję - poszukam w domu zdjęć to wkleję. Wszytko było cacy do momenty ocieplania poddasza. Okazało się niestety, że firma, która wstawiała okna nie zostawiła nam miejsca na wełnę - przy oknach udało nam się upchać zaledwie 4 cm wełny.

Nasze okna powinny byc 10 cm nizsze.

Sylwia masz niedaleko więc zapraszam ponownie, bo my juz jesteśmy na finiszu, a takich kwiatków jak z tymi oknami to więcej niestety w Koniczynce jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się zabrać aparat na budowę i coś popstrykać.

Nie ma się niestety czym chwalić - robota stoi w miejscu, a to co zrobione (poza łazienką) nadaje się tylko do poprawy. Mam już dosyć budowania i wykończania, mam ochotę zamknąć ten dom na cztery spusty i wrócić dopiero na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

wkrótce rozpoczynamy budowe koniczynki 3 jeśli ktoś ma to już za sobą to prosimy o porady . Nie wiem co z oknami podobno większość jest nietypowych Jeśli ktoś ma wybudowaną koniczynke w okolicach krakowa to chętnie zobaczyliśmy to cudo na żywy ( byłabym bardzo wdzięczna )

 

 

 

1. jaką folię dawałaś na izolację poziomą posadzki (grubość, warstwy, czy na łączeniach była klejona)?

2. to żółte wystające z posadzki przy ścianach to pianka, jaka gruba? (dylatacja związana z ogrzewaniem podłogowym?),

3. kominek bardzo ładny, ale czy po rozwaleniu połowy komina wykonano jakieś wzmocnienia tej "wiszącej" części?

4. kominek pobiera powietrze z pokoju, na zdjęciach widać dopływ powietrza do kominka rurą pod nim i dalej przez pokój, czy przewidujesz jakieś zamknięcie dopływu powietrza gdy nie pali się w kominku? (nieźle wychładza pomieszczenie),

5. gdzie podział się wlot do kanału wentylacyjnego nad kominkiem?

6. kiedyś przewidywałaś likwidację spiżarki i zabydowę jej meblami kuchennymi, masz jakiś nowy projekt ustawienia mebli kuchennych? - pytam bo staram się przeforsować takie rozwiązanie u nas w domu.

ad 1. folia zwykła czarna budowlana

ad2 - tak, pianka, grubość chyba 6-7 mm

ad 3 - wzmocnienia są - kątownik gruby hutniczy 50-tka - tak to nazwał wykonawca

ad 4 wiem, że musi być zamknięcie , ale jeszcze nie bardzo wiem, jak to zrobić

ad 5- wlot jest u góry od strony schodód

ad 6 - spiżarka -zlikwidowałam, podzieliłam na dwie części, jedna to miejsce na szafę wnękową w wiatrołapie; druga to wnękaw kuchni. Chcę to zabudować szafkami, coś w tym stylu

http://images29.fotosik.pl/96/5f4ac76f69bd7195med.jpg

a tu jest link do całej kuchni, która bardzo jest podobna do tej, jaką ja chciałabym mieć

 

 

http://forum.muratordom.pl/co-sadzicie-o-tym-pojekcie-kuchni,t114022.htm

 

Mam prośbę do wszystkich - Może trudno wam w to uwierzyć, ale za kilka dni przychodzi glazurnik, a ja nie mam pojęcia, jak zrobić łazienki. :lol: Proszę pokażcie swoje projekty łazienek :lol: ( njie tylko łazienek) Mam ogólne pojęcie, co mi się podoba, ale jeszcze nie wybrałam glazury, terakoty. Może wymieniajmy się swoimi projektami? Na pewno nie będą to ,,klony", ale może dobrze byłoby wymienić się pomysłami?

 

Mam gres polerowany na cały dół - kuchnię , jadalnię salon i hol. I do wiatrołapu. Poza tym nic

      [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Grandzia13 ja mam schowek pod schodami pogłębiony - super sprawa, mam dużą i chłodną spiżarkę. Pamiętaj o zrobieniu wentylacji.

Co do okien - my powiększyliśmy okno tarasowe - jest i szersze i wyzsze - wyszło super. Jedynie załuję, że nie zrobiliśmy drzwi przesuwnych - bardzo mi sie podobają. Choc z drugiej strony przy takiej wielkości jak u nas skrzydło byłoby ciężkie i byc może narzekałabym, że się nie zdecydowałam na tradycyjne. Trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a tu to chyba nikt już nie zagląda... Przestój taki, że aż! A ja mam 2 dylematy do przemyślenia na okres zimy.

Mianowicie

* czy robić większe okna, i jakie drzwi na taras.

* schowek pod schodami... czy zrobić parę schodków w dół czy nie.

Pozdrawiam :D

 

1. okna - robić większe, likwidować te w ścianach szczytowych,

2. drzwi na taras - robić przesuwne,

3. schowek - zagłębić,

4. powiększyć kuchnię o spiżarnię!!!

1, 3, 4 mam zrobione i jest prawie OK (kuchnia w dalszym ciągu jest mała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...