Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

oglądałam katalogi z drzwiami przesuwanymi: faaajne...

słuchajcie laski, a co z roletami zewnętrznymi ? robicie??? bo jeśli tak to chyba skrzynki na te rolety zabierają ze 20 cm z okna?????

a tu takie proszę znalazłam, te to akurat przesuwne nie są :lol:

http://www.adpol.pl/pl_galeria/big/754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam:)

u nas już jest zaczątek dachu, więźba przykryta folią, nie możemy zdecydować się na blachę, co jedni polecą to drudzy odradzą a my jeździmy i pytamy i szukamy.

Co do okien to zlikwidowaliśmy jedno dachowe w pokoju a w zamian wstawimy większe 114x140, nie wiem czy to dobry pomysł?!?

Spiżarkę pod schodami też pogłębiamy żeby była bardziej funkcjonalna, natomiast z tej w kuchni rezygnujemy, będzie aby wnęka na lodówkę i słupek i dzięki temu wiatrołap będzie większy i w tej wnęce co powstanie zmieści się jakaś pufa do siedzenia.

Sylwia& Paweł jaki macie kolor klinkierówki do grafitowego dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia& Paweł jaki macie kolor klinkierówki do grafitowego dachu?

 

My mamy roben nr19

http://img80.imageshack.us/img80/287/obraz452.jpg - w dzienniku zdjęć bez liku :D

 

Wybraliśmy taki ciemny z uwagi na kotłownię na paliwo stałe. Spaliny z kotła gazowego są niebrudzące więc polecam żółty klinkier - super wygląda do szarego dachu. Podoba mi się również takie zestawienie - niestety znalazłam w necie już po wymurowaniu naszych kominów:

http://www.empikfoto.pl/albumy37/394846/808857/previews/25045795_4.jpg

Poza tym warto dobrać kolor kominów do koloru słupków ogrodzenia - tworzy to wówczas fają całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc podsumuję ten rok na działce

trochę spóźnione ale zawsze

dzidzia nam się urodziła to cierpię na brak czasu

 

http://images50.fotosik.pl/233/dde2ac371cdf6cebmed.jpg

 

zakończono stanem zero - brak aktualnych zdjęć.

 

wydatki w całości

Robocizna------8 670,00 zł

cement-------------560,00 zł

STAL---------------991,00 zł

[fi 12 x385 kg=1,75 +fi 6 6,3 kg x 2,2=991]

do zraszania + cycek na kran

--------------------------7,50 zł

kłódka--------------- 11,00 zł

adaptacja------- 1 000,00 zł

projekt----- 1 900,00 zł

przepisanie decyzji-----50,00 zł

bloczki----- 3 080,00 zł

piach do murowania 16t----- 400,00 zł

suchy beton----- 720,00 zł

beton

9,2+3,2 m3= 12,4 x230=2852+ taśma100=

----- 2 950,00 zł

folia na fundament----- 111,75 zł

febmix----- 105,00 zł

dysperbit----- 312,32 zł

3x smołowiec----- 26,25 zł

klej +klej +siatka----- 294,22 zł

RURY----- 348,12 zł

styropian----- 691,74 zł

RURY----- 31,10 zł

RURY----- 9,00 zł

RURY----- 65,50 zł

ludwik----- 3,00 zł

piach----- 2 000,00 zł

beton----- 1 873,00 zł

 

 

26 210,50 zł

 

Jeszcze planuję nawieźć ziemi w tym roku co by teren podwyższyć ale zobaczymy jak będzie.

Pozdrowionka dla wszystkich koniczynek.

 

 

Słuchajcie jak jest z tymi oknami [roletami] , bo nad oknami to dużo miejsca nie zostało.Ja mam 24 cm do stropu -zmieniłam na terrivę

Ile miejsca potrzebne jest na tą skrzynkę do rolety?

Mi mówiono, czy nie bedzie trzeba robić strunonadproża [droższe] albo wieńconadproże -musi być dobrze zrobione bo mało miejsca.

Powiedzcie coś ci co mają terrivę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć i komentarzy na temat tego projektu w różnych wersjach jest tutaj 14 stron, do przestudiowania również dzienniki budowy prowadzone przez wiele z udzielających się tu osób. Informacji do wyboru do koloru :wink:

Nieocenionym doświadczeniem jest też wizyta w już zbudowanej koniczynce. A gdzie budujecie swój domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingaro, strasznie się cieszę, że jesteś, martwiłam się już...:)

Okazały ten twój kosztorys 8) mój jest porównywalny, a nie zalewałam chudziaka w tym roku. Dojdzie jeszcze kupa piachu w fundamenty, beton itd.... ale to na wiosnę. We wróżbie andrzejkowej wyszedł mi dom, co rzekomo rychłą przeprowadzkę oznacza:) ale chyba w moim przypadku to do szpitala, :wink:

Fajnie, że przybywa fanów koniczynki, rosną jak grzyby po deszczu. Nie każdy projekt może się poszczycić taką frekwencją na forum muratora.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników koniczynki :D

 

Właśnie dołączyłem do waszego forum, podobnie jak was i mnie urzekł projekt domu w koniczynce, a najbardziej dom w koniczynce 2.

 

Na dzień dzisiejszy jestem na etapie wyboru projektu i na 99,99% będzie to koniczynka, mam nadzieję że z waszą pomocą znikną wszystkie moje wątpliwości.

 

Pozdrawiam wszystkich :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandzia13 niestety to nie kosztorys, tylko kasa, która już popłynęła......

Nie da się już za dużo z tego uszczknąć...próbowałam na wszystkie sposoby...

W nowym roku etap pod strop- może pod dach.

 

Coś ostatnio spokój na forum. A zima idzie -czas przemyśleń. Tak sobie myślałam, żeby jakoś usystematyzować wiedzę o koniczynce.

Czy każdy z bardziej zaawansowanych koniczynkowców mógłby taką pigułkę wiedzy zamieścić- w skrócie-

-na co uważać [i tu rady co do okna trójkątnego pewnie]

-co was zaskoczyło

-może ilości materiałów

-co warto zmienić

 

Co wy na to?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio spokój na forum. A zima idzie -czas przemyśleń. Tak sobie myślałam, żeby jakoś usystematyzować wiedzę o koniczynce.

Czy każdy z bardziej zaawansowanych koniczynkowców mógłby taką pigułkę wiedzy zamieścić- w skrócie-

-na co uważać [i tu rady co do okna trójkątnego pewnie]

-co was zaskoczyło

-może ilości materiałów

-co warto zmienić

 

Co wy na to?

 

Pozdr

 

Przyłączam się do pomysłu, ja niestety na dzień dzisiejszy nie wiele mogę powiedzieć na wymienione tematy bo moja wiedza jaką mam o koniczynce to niestety tylko i wyłącznie forum.

 

Taka "pigułka" była by BARDZO BARDZO pomocna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-na co uważać [i tu rady co do okna trójkątnego pewnie]

-co was zaskoczyło

-może ilości materiałów

-co warto zmienić

 

Co wy na to?

 

Pozdr

-okno trojkątne u nas zostalo podzielone, tak ze wyszedl maly prostokąt do otwierania-inaczej producent okien nie chciał nam dac gwarancji bo okno jest dosc nietypowe

-ze łazienka gorna która wydawala sie mała, wcale nie jest mała to samo z garderobą i spizarką

-nie znam sie w tym temacie

-powiekszylabym teraz dom z kazdej strony o metr i chyba zdecydowałabym sie na Koniczynke z garazem (miałabym dodatkowy pokoj nad dwustanowiskowym garazem, a to juz jest cos :) )

-aha brakuje mi dodatkowego pomieszczenia na pralnie i suszarnie

-w wiatrołapie nie ma miejsca na porządna szafę, a ganiac za kazdym razem na gore po płaszcze nie bedzie ciekawe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pigułka dla Koniczynki 2G:

- okna trójkątne - są super póki nie muszę ich myć - z zewnątrz wyglądają bosko, w środku też bardzo fajnie, chociaż dają stosunkowo mało światła. Ze względu na trudność otwierania się tych okien ścięliśmy kąt ostry - wg mnie jest to lepsze rozwiązanie niż dzielenie okna słupkiem. Pierwsze mycie okna po stronie zewnętrznej było niezłym wyczynem - siedziałam sobie na zewnętrznym parapecie i szorowałam budowlane brudy - dzisiaj myłam okna po raz drugi - było zupełnie inaczej - łatwiej, ale dość niewygodnie. Obyło się bez wychodzenia na dach, Poza tym jest jeszcze jedna ważna rzecz - w projekcie nikt nie przewidział sposobu mocowania górnej krawędzi okna - u nas mąż zrobił konstrukcję drewnianą.

- wykusz - po pierwsze w projekcie jest błąd - Pani architekt nie przewidziała miejsca na ocieplenie - boczne okna wykusza są za duże - my dobudowaliśmy sobie ściankę grubości ocieplenia. Dodatkowo powiększyliśmy okna, są zamontowane o jeden pustak niżej niż w projekcie - efekt super, ale mieliśmy problem z kaloryferem - zapłaciliśmy 3x więcej niż za standardowy.

-kominek - porażka totalna - wielka, okropna szafa zajmująca kawał saloniku - komin koniecznie trzeba przeprojektować - kilka osób tu na forum to zrobiło i teraz ja im mogę tylko zazdrościć.

-salon ogólnie ZA MAŁY!!!, ale da się z tym żyć (chyba). Nasze zmiany w salonie - zamurowanie okna (chyba większość tak robi), powiększenie okna tarasowego o jedno skrzydło - teraz troszkę żałuję, że nie zrobiłam drzwi przesuwanych, ale pewnie jakbym zrobiła to żałowałabym, że nie mam tradycyjnych.

- kuchnia mała, ale dzięki przerobieniu spiżarki na wysoką szafę z lodówką powinna być przestronna. Tu również zamurowaliśmy okno. Żałuję, że nie przesunęliśmy okna na środek - umieszczone niesymetrycznie wygląda dziwacznie, ale w tym temacie wypowiem się jak dojdą meble, bo być może szafki zniwelują tą asymetrię.

- spiżarka - mam pod schodami - pogłębiliśmy schowek i dzięki temu mam chłodną i dosyć sporą spiżarkę.

-dolna łazienka - kosztem kotłowni zrobiliśmy sobie wnękę na prysznic.

-wiatrołap - mój jest zmniejszony o 30 cm - błąd geodety zbyt późno wykryty, ale mimo tego mam miejsce na szafę, może nie trzydrzwiową, ale na nasze kurtki, płaszcze itp. w zupełności wystarczy (jakieś 120 cm zabudowy) Oczywiście żeby szafa się zmieściła nie obyło się bez przeróbek - zmniejszyliśmy drzwi do kotłowni o 10 cm.

- garaż poszerzyliśmy o 1m - bramę zostawiliśmy taką jak w projekcie - teraz trochę żałuję, że jej również nie poszerzyliśmy, bo zmieściłyby się dwa samochody. Na ścisk co prawda, ale przy dużych mrozach kłopot skrobania szyb w jednym z samochodów byłby z grzywki.

-pokój córci z trójkątem przesunęliśmy komin wentylacyjny nieco do środka pokoju - przez to pokój zrobił się wizualnie mniejszy, ale za to ciekawszy. W luce między kominem a ścianą zrobiliśmy półki z płyt k/g

- drugi pokój z trójkątem (ten bez wyjścia na balkon) podzieliliśmy na dwa mniejsze pomieszczenia - w jednym mam garderobę, a w drugim suszarnię.

-taras my powiększyliśmy, ale nie wiem czy to dobre posunięcie - niby mam jakaś tam wizję miłych spotkań rodzinnych, letnich obiadów w większym gronie, ale takich okazji będzie kilka w roku, a z mopem będę latała po 60 zamiast po 30 m2 pewnie ze 2-3 razy w tygodniu.

- więżba dachowa dzięki zaproponowanej przez cieślę przeróbce nie mamy słupów podporowych na poddaszu - belki idą po ścianach - wg mnie to dobre rozwiązanie, ale to tylko taki szczegół na koniec.

 

W tej chwili nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zmian jakie wprowadziliśmy do tej pory to

- likwidacja jednego okna w kuchni,

- pozostałe okna są w standardowych wymiarach

- zrezygnowaliśmy ze spiżarki w kuchni na rzecz wnęki na lodówkę i słupek, tym samym będzie miejsce w wiatrołapie na szafę

- łazienke na dole powiększyliśmy o wnękę na prysznic 90x90

- pod schodami zrobiliśmy pogłębiona piwniczkę

- zrezygnowaliśmy z jednego okna dachowego w pokoju, będzie jedno 114x140 i właśnie nie wiem czy to dobra decyzja?? jak myslicie bo jeszcze do jutra możemy zmienic zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...