Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

Hej, widzę, że mimo mrozów forum rozkwitło jak bazie na wczesną wiosnę:)

 

Fajnie, Zgadam się z Wami, cierpliowość to podstawa, ja przed 30tką się nie wprowadzę bom już po :roll: ale do 40tki się wyrobię. Tak myślę. U nas głównie problem finansowy sprawia, że budujemy w żółwim tempie. Jestem jednak dobrej myśli i Wam życzę tego samego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Myślcie pozytywnie.Ja rozpoczęłam budowę koniczynki 3 w lipcu 2008 i myslałam ,że zaczniemy tylko i bedziemy się powoli budować.Jednak sprawy się tak szybko potoczyły , że 20.08.2009 przeprowadziłam się do domku. Budowa to wprawdzie niezwykle trudne przeżycie ale i bardzo radosne.życzę powodzenia wszystkim budującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślcie pozytywnie.Ja rozpoczęłam budowę koniczynki 3 w lipcu 2008 i myslałam ,że zaczniemy tylko i bedziemy się powoli budować.Jednak sprawy się tak szybko potoczyły , że 20.08.2009 przeprowadziłam się do domku. Budowa to wprawdzie niezwykle trudne przeżycie ale i bardzo radosne.życzę powodzenia wszystkim budującym.

 

Czy mogłabym prosić Cię ewa0870 o kontakt na prive? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam serdecznie, mam nadzieję że jeszcze tu zaglądacie dziewczynki, i mi znowu pomożecie :)

Otóż ja ciągle śledzę Waszą koniczynkową przygodę, jeszcze nie mam projektu bo w mojej głowie ciągle jest coś nie tak.... Przeczytałam ostatnio na forum Archonu, coś o wymiarach działki, a to z kolei dotyczyło domu z tarasem.

Ja mam dosyć wąską działkę tj. 18m szeroka a 30m długa więc domek się zmieści ale co z tarasem? Koniczynka jest "szeroka" na 9m + po 4 m z każdej strony od granicy daje 17m, tyle że jeszcze taras ma ze 2 metry? A to już się u nas nie zmieści :( Może orientujecie się czy od tarasu do granicy też muszą byś zachowane te 4 metry? Bo jeśli tak, to co, z tarazu zrezygnować? Trochę nie fajnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze trochę pytań odnośnie adaptacji projektu przez architekta.

Czy taki zmiany wymagają naniesienia poprawek w projekcie?:

1. Likwidacja spiżarki na rzecz zabudowy sprzętu ADG,

2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak,

3. Zrobienie spiżarki pod schodami i dwóch schodków w dół,

Narazie tyle co mi przyszło do głowy. Jak sobie o czymś przypomnę to pozwolę sobie zapytać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam nadzieję że jeszcze tu zaglądacie dziewczynki, i mi znowu pomożecie :)

Otóż ja ciągle śledzę Waszą koniczynkową przygodę, jeszcze nie mam projektu bo w mojej głowie ciągle jest coś nie tak.... Przeczytałam ostatnio na forum Archonu, coś o wymiarach działki, a to z kolei dotyczyło domu z tarasem.

Ja mam dosyć wąską działkę tj. 18m szeroka a 30m długa więc domek się zmieści ale co z tarasem? Koniczynka jest "szeroka" na 9m + po 4 m z każdej strony od granicy daje 17m, tyle że jeszcze taras ma ze 2 metry? A to już się u nas nie zmieści :( Może orientujecie się czy od tarasu do granicy też muszą byś zachowane te 4 metry? Bo jeśli tak, to co, z tarazu zrezygnować? Trochę nie fajnie....

 

U mnie z lewej strony (od wykusza) jest właśnie 4 metry. Taras nie był brany pod uwagę. Projektant powiedział mi że liczy się od domku. Więc nie musisz się martwić o to i spokojnie możesz budować koniczynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze trochę pytań odnośnie adaptacji projektu przez architekta.

Czy taki zmiany wymagają naniesienia poprawek w projekcie?:

1. Likwidacja spiżarki na rzecz zabudowy sprzętu ADG,

2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak,

3. Zrobienie spiżarki pod schodami i dwóch schodków w dół,

Narazie tyle co mi przyszło do głowy. Jak sobie o czymś przypomnę to pozwolę sobie zapytać.

Pozdrawiam

 

Ja jedynie nanosiłam zmiany odnośnie okien (zrezygnowałam z okna z kuchni i salonu) oraz dobudowanie małej piwniczki pod garażem. Te które ty wypisałaś nie wymagają zmian przez projektanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny co do tarasu to zgadza się - prawo budowlane mówi o odległości 4m od granicy od ściany budynku z oknem.

Natomiast jeżeli chodzi o apaptację to akurat podniesienie ścianki kolankowej jest zmiana istotną - zmienia się powierzchnia użytkowa budynku, a także jego kubatura. Dodatkowo może zwiększyc się wysokość budynku, a jeżeli zostaje zachowana to zmienia się kąt nachylenia dachu. Dla architekta zmiana kilku cyferek przy adptacji to żadna sprawa. Nanoście każda pierdołę, bo potem jest masa problemów.

My zmieniliśmy kształt tarasu - przecież to pierdoła - a jednak nadzór stwierdził, że to zmiana istotna, bo zmieniła się powierzchnia zabudowy. Mało brakowało, a mielibyśmy kontrolę nadzoru, a oni zawsze coś znajdą. Nam udało sie jednak załatwic wyprostowanie dokumentów, zmienilismy pozwolenie na budowę, ale nerwów kosztowało nas to sporo. radzę - nie zostawiajcie sobie tego na koniec, bo nawet jeśli kierownik budowy poświadczy wam na koniec nieprawdę to może trafić się jakis zyczliwy sąsiad i po porstu donieść na was do nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeżeli chodzi o apaptację to akurat podniesienie ścianki kolankowej jest zmiana istotną - zmienia się powierzchnia użytkowa budynku, a także jego kubatura. Dodatkowo może zwiększyc się wysokość budynku, a jeżeli zostaje zachowana to zmienia się kąt nachylenia dachu

oj oj Kasu to mnie zaniepokoiłaś, my te wszystkie zmiany mielismy spisane i przedstawilismy architektowi, on stwierdził ze nanosic tego na projekt nie trzeba i takie zmiany wymagaja zgody kierbuda.

A powiedz czy ten nazdór który może nas nawiedzic to z banku?

przychodzą bez względu na to ile kredytu sie bierze czy może przy mniejszych kwotach odpuszczają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzór z banku to pryszcz - u mnie byli 3 razy, ale ich zmiany w projekcie nie interesują. Dla banku istotne są postępy prac i tyle.

Ja mówię o Powiatowym Inspektorze Nadzoru Budowlanego - tego się trzeba bać. Co do ścianki kolankowej to jestem pewna - jest to zmiana istotna. Oczywiście zawsze kierownik budowy może się podłożyć i poświadczyć nieprawdę, ale w razie kontroli on za to odpowie, ryzykując utratę uprawnień. W życiu nie sądziłam, że przez powiększenie o metr tarasu będę miała taką jazdę - tym bardziej, że mój kierbud juz takie rzeczy przechodził i wcześniej były akceptowane. Niestety zaszła zmiana na stanowisku Kierownika w nadzorze budowlanym i nowy kierownik jest bardzo drobiazgowy - zmiana tarasu - zmiana powierzchi zabudowy i nie ma dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspektor zazwyczaj odpuszcza - jak nie ujawniasz zmian (kierownik poświadcza nieprawdę) to po 21 dniach masz zgodę na użytkowanie. No chyba, że jakiś życzliwy sąsiad doniesie. U mnie problem polegał na tym, ze geodeta wykazał na mapie taras po zmianie i kierownik już nie chciał się podłozyć - zreszta ja wolę miec w papierach porządek, dlatego zdecydowaliśmy się na zmiane pozwolenia na budowę.

Nawet nie chcę mysleć co by było, gdyby wpadł do mnie nadzór na kontrolę, bo oni znajdą wszystko, a co tu dużo mówić jest kilka rzeczy zrobionych niezgodnie z projektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babeczki kochane,wypowiedzcie się proszę na temat okna tarasowego,

bo ja się uparłam na 2 fix-y + 2 rozsuwane, takie okno musiałoby mieć jakieś 3,6m. Domniemam jednak,

1. że drogawo mnie to wyjdzie,

2. czy aby potrzebne mi takie wielkie okno,

Waham się....... :lol:

 

Resztę zmian opublikuję niedługo w moim dzienniku i mam nadzieję że nikt z NB go nie przeczyta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...