Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

Powiem Ci, że ja mam takie wielkie okno z tym, że mam normalnie otwierane. Mam dwa fixy i środek otwierany - okno jest super - nie żąłuję, że je powiększyłam. Myślałam o drzwiach przesuwnych, ale ostatecznie zrezygnowałam po pierwsze dlatego, że cena była zbyt wysoka, a po drugie, że jedyna akceptowana przeze mnie wersja to jeden fix i jedno przesuwane przy tej szerokości i wysokości okna była niemozliwa do wykonania. Opcja o jakiej mówisz, czyli 2 fixy i dwa przesuwne z tego co wiem tez jest niewykonalna w znośnej cenie - sprzedawca powiedział mi, że koszt takiego okna przekroczy 10 tys bo musza być sprowadzane specjalne profile, które umżliwiaja zamknięcie drzwi przesuwnych z drugimi drzwiami, a nie z fixem. Ja nie wnikałam, bo cena 5 tys juz była dla mnie za wysoka.

Sąsiedzi mają okno przesuwne - jeden fix i jedno ruchome - o szerokości 3 m - i powiem Wam, że wygląda to oszałamiajaco - teraz bym wolała nieco węższe okno, ale z wielką szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów. My równiez jesteśmy posiadaczami koniczynki 2. Będziemy budować się w okolicach Pozania. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Inspiracje na zmiany w projekcie zaczerplelismy z forum. Ciesze się niezmiernie, że powstało forum, dzięki któremu można dużo sie dowiedzieć na temat koniczynek :D Dziękuje wszystkich za pomocne informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wstyd się przyznać ale zapomniałam zupełnie o tym wątku :oops: Widzę, że jest zainteresowanie wykończoną Koniczynką 2, więc postaram się wkrótce zamieścić parę fotek.

 

Jak dla mnie projekt jest po drobnych zmianach w zasadzie idealny, salon z jadalnią jest w sam raz (Wigilia na 24 osoby :lol:), na górze 3 spore pokoje (sypialnia ta z garderobą to nawet nieco za duża jak na samo łóżko i komódkę).

Z dobrych rozwiązań/zmian to:

- spiżarka pod schodami (obniżona o 2 schodki, dzięki temu można się w niej swobodnie wyprostować)

- powiększenie górnej łazienki kosztem pokoju - w łazience jest całe okno trójkątne, pięknie to wygląda

- wsunięcie kominka pod komin - ale o tym trzeba pomyśleć przy stanie surowym,

- no i tradycyjnie usunięcie dwóch zbędnych okienek w kuchni i salonie.

 

Co by tu jeszcze dodać... Drzwi tarasowe pozostawiłam 3 skrzydłowe (2,7 m) i wydają mi się wystarczające - gdybym powiększyła je do 3,6 m (co swego czasu też mnie kusiło) to albo byłoby mało miejsca na kanapy albo kanapy i tak zasłoniłyby te dodatkowe drzwi. Wszystkie nieużywane graty trzymamy na stryszku - jest naprawdę spory! Warto docieplić go wełną - na początku mieliśmy ocieplony tylko sufit między jętkami, ale w tym sezonie dorzuciliśmy wełnę między krokwie na tym stryszku i jest odczuwalna różnica w tempie wychładzania się pokoi. W kotłowni oprócz kotła i zasobnika zmieścił się jeszcze zlew, pralka, suszarka, zmiękczacz do wody i rekuperator, jest więc dość pojemna. Ktoś pytał o kanały wentylacji mechanicznej - my mamy wszystkie kanały parteru puszczone w stropie między parterem a poddaszem, a kanały poddasza idą po podłodze na stryszku. Zostaje mała plątanina rurek w kotłowni :)

 

Najfajniejsze w Koniczynce jest to, że jest tak zgrabnie i funkcjonalnie zaprojektowana, że kominek i klatka schodowa jest w sercu domu. Tym sposobem paląc w kominku (zwykłym kominku, bez rozprowadzania ciepła) grzeje się od razu cały dom. W tym roku włączyliśmy kocioł gazowy dopiero w połowie grudnia, wcześniej wystarczyło palić w kominku i pootwierać drzwi do pokojów na poddaszu. Zwarta budowa domu przekłada się też na zużycie gazu - za zeszły sezon (od listopada 2008 do listopada 2009, to był pierwszy sezon grzewczy) rachunek za gaz na ogrzewania i c.w.u. wynosił 2000 zł :)

 

W mojej Koniczynce jest tylko jeden bubel - obwisł mi kawałek dachu pod trójkątnym oknem :( Cieśla trochę inaczej zrobił konstrukcję trójkątnego okna no i po dwóch latach krokiewki nieco osiadły - w tym roku będziemy myśleć jak to podreperować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Altariela,

cieszę się że napisałaś o Koniczynce 2 tyle superlatyw, bo ja właśnie kupiłam projekt :lol: , i jeszcze mnie jakieś wątpliwości biorą czy aby dobrze zrobiłam..... Niby projekt jest dla mnie idealny, ale jak poczytałam kilka wypowiedzi na różnych forach to się zaczęłam zastanawiać i myśleć i myśleć a tu proszę Twoja wypowiedź aż optymistycznie mnie nakręciła że już bym mogła budować :) Wielkie dzięki,

I jeśli to nie problem to ja bardzo chętnie obejrzałabym fotorelację z Twojego domku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak się uprę to posadzę te 24 osoby w górnej łazience - no nie wiedze problemu. Tylko, że budując dom to ja chciałam posadzić 24 osoby w salonie bez ścisku i żeby mozna było się swobodnie poruszać wokół stołu np. z taca pełna flaczarek z goracym rosołem, a i koniecznie, żeby było troche miejsca dla biegających podczas imprezy dzieci. Ja zrobiłam test "na sucho". Postawiłam swoją rozkładaną ławę maksymalnie rozłozoną (może siąść przy niej 3 osoby z jednej strony i dwie na szczycie) Żeby zmiescić 24 osoby musze postawić trzy takie ławy. Zajmą one od drzwi tarasowych 4,2 m + conajmniej po 0,5 metra po obu stronach na krzesła, czyli potrzebuję 5,2m - a mój salon ma od okna tarasowego do kuchennego barka 5,5 metra :) No zmieści się taki stół, bo ja nie mam mebli, a gdyby była kanapa narożna to co - musze wynieść.... Teraz szerokość - tu jest lepiej, bo moja ława ma szerokościtylko 1,2 i do tego na krzesła damy. po metrze, żebym z tą tacą się zmieściła, w sumie mamy więc 3,2, a w jawęższym miejscu (na wysokości kominka) mam 4,2m. Tylko powtarzam raz jeszcze - nie mam w salonie nic, żadnej lampy, żadnej kanapy czy fotela. Tak więc realnie można zrobić imprezę dla 24 osób - jakis obiad czy inne posiedzenie, ale o swobodzie, imieninowych tańcach mowy nie ma. Chyba przeniosę swoje imieniny z listopada na środek lata, to na tańce będzie taras :)

 

A tak poważnie zmierzyłam ile osób mogę posadzić w wykuszu, bo tam planuje jadalnię i tam docelowo stanie stół. Od kaloryfera do końca barka odgradzającego kuchnie od salonu mam 2,5 m, moge do tego doliczyć pół metra - z jednej strony stołu goście będa siedzieli w wejściu do kuchni. Stół może mieć max 2m długości i szerokości spokojnie 1,2 przy takim stole posadzę 15-16 osób, ale luzu nie będzie. W najbliższe święta chrzest bojowy dla mojego salonu - będzie 12 osób dorosłych i 6 dzieci :) Ma ktos pozyczyć krzeseł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako już użytkowniczka Koniczynki muszę powiedzieć, że w wykuszu mamy stół dł 2,20, po rozłożeniu dla gości 3,20 śmiało ostatnio pomieściłam 18 osób,, kanapa stoi sobie w rogu, jest obok niej ława , stoją dwa duże kwiaty, tańce też były i nikt nie narzekał na brak miejsca, jedynie wykusz mógłby być trochę szerszy ( dla nieuważnych gości jak za daleko odsuwają krzesła)

My jesteśmy bardzo zadowoleni z Koniczynki, nie mam czasu, żeby wkleić zdjęcia, może kiedyś mi się uda.

Każdy kto nas odwiedza, dziwi się, że na górze są takie duże pokoje,że z zewnątrz tego nie widać, ale przecież taki ma być ten domek, dzięki temu koszty ogrzewania są niskie.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosimy o foooooootki.

Altariela, proszę cię bardzo o fotkę górnej łazienki. Nie znalazłam dotąd ani jednej łazienki z koniczynki 2. I jeszcze małe pytanko: pokój po zabraniu okna nie jest zbyt mały?

 

A odbiegając od tematu: Kiedy przyjdzie wiosna?, bo mi osobiście chłód i śnieg uszami już wychodzi.

 

Pozdrawiam

 

anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bara311 przesledź dokładnie wątek a znajdziesz sporo rad. Z nowych rzeczy dodam - pilnujcie wysokosci okna tarasowego, bo potem będziecie miec problem z firanami czy zasłonami - u mnie od karnisza jest 258, a standardowe zasłony i firany są do 2,50m. Mogę zapomniec o kupnie gotowych, a jak już są to dużo droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że koniczynkowy wątek troche rozkwitł :D

ja również bardzo prosze o zdjęcia z zamieszkanych koniczynek :roll:

Co do salonu to moje zdanie jest takie że impreze na kilkanaście osób robi sie 1-2 razy w roku, przynajmniej u nas tak jest, jeśli sa imieniny to nigdy w jednym terminie nie zbierze się wszystkich gosci więc biorę pod uwage głównie Świeta. Przy stole można poszadzić dorosłych a dzieci przy ławie czy stoliku bo i tak długo nie posiedzą, przyjda tylko na posiłki i dalej do zabawy.

Dom buduje sie dla siebie i na potrzeby domowników a nie gości, poza tym jeśli planuje sie większa imprezę to najlepiej w lecie i wtedy mozna wykorzystać taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela, śliczna łazienka, bardzo przestronna, prześlicznie wygląda w niej całe okno trójkątne a i pokój całkiem spory pomimo zmniejszenia. Pięknie :lol:

Już sobie wyobrażam jak piękna jest cała Twoja Koniczynka...

Jeśli można prosić o więcej zdjęć to byłoby suuuuuppper, bo wiesz my tu na tym forum jesteśmy głodne oglądania urządzonych Koniczynek a takich osób jak Ty, które chcą się podzielić swoimi inspiracjami jest malutko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 1 month później...
Witam, wlaśnie wczoraj zakupiliśmy koniczynkę 2:))))) i oczywiście jak zacząłem czytać to forum to chyba bede musial jeszcze kazal projektantowi wprowadzic dodatkowe zmiany o ktorych piszecie, a glownie mianowicie likwidacje okna bocznego w kuchni:))oczywiscie musialem troche pokombinowac nad innymi zmianami, gdyz musialem sie przy "przysunąc" do sasiedniej dzialki na 3 metry (strona o kotłowni) gdyz dzialke mam tylko 19 metrow szerokosci.....wiec od strony sasiada ni bede mial zadnych okien, tylko luksfery....plus połaciowe jedno w pokoju numer 7 na poddaszu. Dodatkowo dojdzie lukarna w tym pokoju z tyłu domu:))) Natomiast nie zauwazylem nigdzie (albo przeoczyłem) czy ktos podnosil scainke kolankową. ?Ja poprosilem architekta o podniesienie jej do poziomu 140 cm:)) Chyba nie bedzie to najgorzej wygladac? Jak sądzicie? A cieszę się ...strasznie ....obym tylko zdazyl w tym roku postwic stan surowy i przykryc na zimę.....:yes::yes::yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...