Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

witam

Ja też jestem ,,budżetówka", więc koszty cięliśmy jak się dało. Nie ma u mnie solarów, wentylacji mechanicznej itd. Dom budujemy z maxa, styropian 12 cm, dachówka cementowa Euronit, folia tyvek solid, ocieplenie poddasza będzie 25 cm, okna 5-komorowe Schuco.

Koszty u mnie wychodzą mniej więcej tak jak w tym uproszczonym kosztorysie, szczegółowego nie miałam, bo jak kupowałam projekt, to była to nowość i kosztorysu jeszcze nie było. Myśle, że dobrym sposobem jest (ktoś tak na forum radził) kupienie kosztorysu szczególowego i dokładne pilnowanie, żeby w żadnej pozycji nie przekroczyć wartości tam podanych - wtedy masz gwarancję, że zmieścisz się w tej kwocie.

Do tej pory wydałam ok. 150 tys. zł. Stan surowy zamknięty (bez drzwi) z elektryką i tynkami, ocieplony styropianem bez tynku.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

justa, a ile przewidujesz jeszcze do wydania??

bo z tego co napisałaś to praktycznie masz większość już zrobione, pozostaje tylko poinstalować grzejniki, piec, no i typowa wykończeniówka (malowanie, kafelkowanie) i można się wprowadzać.

Ja chcę budować z generalnym wykonawcą i za stan developerski wychodzi mi ok. 300 tys. zł! czyżbym aż tak dużo przepłacała?? :o :roll:

I również dołączam się do wniosku o więcej zdjęć wnętrza koniczynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć

Chciałabaym, żeby to było juz blisko końca..... jestem potwornie zmęczona. no ale zrobiłam to wszystko w pół roku - chyba wynik niezły. Poza tym pracuję, dlatego już nie mogę się doczekać na jakikolwiek odpoczynek. Ale na razie to jeszcze niemożliwe.

Nic nie idzie normalnie, ciągle coś nie tak. Nawet bramę musieli zabierać do wymiany. Zamówiłam z pręta 16-tki a przywieźli z 14-tki. Wygląda to jak z grubego drutu a nie kuta, niestety czekamy znowu (słupki do bramy i furtki wykonawca robił 3 - słownie trzy - miesiące. W końcu w ogóle nie dokończył i się nie pokazał więcej.

Altariela, co to znaczy ,,stan deweloperski'? Czy wchodzi w to np. biały montaż, podłogi, i co jeszcze?

myślę że 300 tys. to ,,trochę" drogo. Ja nawet nie marzę, żeby mieć więcej niż 250 tys. na wszystko! A jeszcze garaż wolno stojący budujemy na wiosnę. Ale z drugiej strony...

Zawsze ,,coś za coś". Jeśli cię stać na te 300 tys., to trochę zdrowia zaoszczędzisz :lol: Ale tylko trochę, bo pilnować zawsze trzeba.

pozdrawiam

justa

ps co do zdjęć, to postaram się poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stanu developerskiego nie wchodzą podłogi (tzn. to co na podłogach leży, czyli drewno albo płytki), malowanie ścian i biały montaż... toteż wybałuszyłam oczy jak zobaczyłam jaka to różnica :o

 

Teoretycznie mnie stać na te 300 tys. (piszę teoretycznie, bo wszystko finansuję z kredytu, więc tak w zasadzie to wyjdzie mi jeszcze drożej, bo im większy kredyt tym większe odsetki :roll: ) ale zdrowy rozsądek i wrodzona oszędność głośno krzyczą, że ta różnica za święty spokój i mniej problemów to trochę duuuuża jest :(

 

Kurcze... i co tu robić... za taką różnicę to paradoksalnie, mimo iż całkiem sporo zarabiam, opłaca mi się nawet pracę rzucić i zająć się budową, bo zaoszczędzę w ten sposób więcej niż zarobię w tym czasie... tylko jak tu później spłacać kredyt?! :wink:

 

Aha, będę 16-17 grudnia w Wawie - byłaby może możliwość odwiedzenia Twojej Koniczynki? będę ogromnie wdzięczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela

Myślę, że te 300 tys. to chyba jakaś cena wywoławcza... do negocjacji. Mimo podwyżek cen to sporo Ci zostanie w kieszeni, jak sama się tym zajmiesz.

I tak myśłę sobie, że nawet przy generalnym wykonawcy też będziesz musiała ciągle pilnować, decydować, wybierać. Chyba że przed rozpoczęciem budowy omówicie wszystko: jaki materiał, jakie kominy, jaki piec itd. ale nie bardzo wierzę, że da się to wcześniej wszystko ustalić.

Oczywiście zapraszam do obejrzenia domu, tylko bardzo proszę o wcześniejszy telefon lub wiadomość na priv.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Justa

Wielkie dzięki za przemiły wieczór w Koniczynce :D

Domek jest niemal taki jak sobie wyobrażałam i uspokoiłam się, że jednak Koniczynka do trafiony wybór. No i na pewno skorzystamy z Waszych pomysłów na powiększenie tarasu, schodki wejściowe (kurcze, taki prosty pomysł a ja się głowiłam... :roll: ), schodki w spiżarce i drzwi tarasowe... jeszcze pomyślimy nad oknem połaciowym w pokoiku od frontu ale chyba też się na to zdecydujemy.

 

A takim czymś mam ochotę obłożyć cokół, ścianę wokół drzwi wejściowych i te przypory w narożnikach. To wykończenie okien też nam się podoba...

http://img01.picoodle.com/img/img01/6/12/17/f_29i_3658m_afe82117.jpg

Myślę, że do brązowego dachu ładnie to będzie wyglądać... tylko nie wiem jeszcze ile takie coś kosztuje :(

 

Podeślij mi na priv swojego maila to wyślę Ci te projekty kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Własnie kupilismy projekt "Dom w Koniczynce" G. Projekt nam sie podoba,ale chcemy inaczej rozwiązać sprawę okna trójkątnego nad wejściem i zamienić go na balkon oraz sprawę wejścia na balkon, żeby nie wchodzić po schodku bo przecież to niewygodne. Jeżeli ktoś buduje już dom wg tego projektu to prosimy o opinie i uwagi.

Serdecznie pozdrawiamy aied :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałam kilka zdjęć, ale ostatnich nie mam, bo aparat ze zrobionymi zdjęciami pojechał przypadkiem do Olsztyna, ,,wróci" w sobote, to postaram się wkleić.

Teraz dom jest ocieplony z zewnątrz, w środku jest już elektryka i tynki. Te kilka zdjęć jest zrobionych bezpośrednio po położeniu świeżych tynków, dlatego są takie plamy. Teraz są już suche i jasne.

http://s70.photobucket.com/albums/i94/bombel18/

Jutro wchodzi hydraulik - UWAGA NA HYDRAULIKĘ! Nigdy nie myślałam, że to tyle kosztuje :o

Pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Justa co tam u Ciebie na budowie? Jak teraz wygląda Koniczynka?? Jak masz troszkę czasu to wklej parę nowych zdjęć, aktualnie najbardziej interesuje mnie salon :wink: U mnie budowa ruszyła, na razie tylko zdjęty humus i wytyczony budynek ale jak przestanie padać i ziemia trochę przeschnie zaczynam pełną parą

:D

pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia... proszę bardzo :lol:

http://s70.photobucket.com/albums/i94/bombel18/?start=0

Już mieliśmy robić wylewki, ale własnie przyszedł mróz i się wystraszyliśmy, a teraz widzę, że można było wylewać, ale trudno.

Poza tym ta podłogówka taka ładnie wygląda :lol:

 

pozdrawiam wszystkich budujących różne KONICZYNKI

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany! nawet nie wiecie jak Wam zazdroszczę! po pierwsze cokolwiek budujecie (u mnie jak coś ruszy za lat 10 to bedzie dobrze :( ), po drugie w łaśnie TEN projekt - rewelacyjny!

życzę powodzenia w budowie i przyjemności w zamieszkiwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neblech

nawet nie wiesz, jak szybko te 10 lat minie......... :lol: Przynajmniej masz czas na przygotowanie i przemyślenie wszystkiego, unikniesz w ten sposób wielu błędów (ale n ie wszystkich).

A nigdy nie wiadomo, jak się życie ułoży i może za te 10 lat to będziesz już remontował swoją KONICZYNKĘ, a nie budował :wink: Czego Ci życzę

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zamiar budować Dom w koniczynce 2 z Archonu. Czekamy tylko na projekt z garażem (w trakcie opracowywania).

Czy możecie się wypowiedzieć na temat tego projektu?

Widzicie jakieś wady, może coś co możnaby było zmienić, ulepszyć?

Wszelkie porady mile widziane.

pzdr

 

stronka projektu:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4471b21ae2bc5[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupoiliśmy też ten projekt, ale bez garażu.

Garaż mamy w planach wolnostojący 2stanowiskjowy.

jak na razie zrezygnowaliśmy z jednego okna w kuchni (tego małego) i zastanawiamy sie nad powiekszeniem łazienki na gorze kosztem garderoby. Ale to tylko plany.

 

też jestem ciekawa, jak to wygląda u innych.

 

Elania skąd jestes???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my też z mężem zdecydowalismy sie na Dom w koniczynce 2

czytam i czytam wasze podpowiedzi o zmianach i już moja głowa pracuje :D

Justa wysłałam Ci PW, bo interesuje mnie rozwiązanie jak powiekszyliscie łazienkę kosztem garderoby. Chodzi mi o zdjecia. Mam za daleko, żeby Cię odiedzić i na żywo zobaczyć.

Pozdrawiam qqrq5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że komuś jeszcze podoba się ten projekt. My długo wybieraliśmy, podobały nam się głównie projekty Archonu. No ale ostatecznie padło na koniczynkę.

Chcemy wprowadzić kilka zmian, np. tak jak Wy chcemy zlikwidować boczne okno w kuchni i jeszcze boczne w salonie. Zastanawiamy się też nad podniesieniem trochę dołu (ma tylko 264 cm) i góry też (265 cm), ale nie wiem czy można i jak to ostatecznie wpłynie na kształt i kosztorys domu (chyba raczej niewiele?).

Jakieś dwa tygodnie temu przeglądając Muratora widziałam posty pisane przez "Justa", która buduje koniczynkę ale z dachem kopertowym, podawała nawet link do zdjęć z budowy, ale coś nie mogę odnaleźć tych postów,a szkoda bo domek w budowie wyglądał bardzo ładnie, nie zawiodłam się.

Tak w ogóle to Koniczynka jest piękna i spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

 

Ja jestem z Wrocławia, będziemy się budować 5 km od Wrocławia, trochę daleko do Was.

kiedy zaczynacie budowę?

My dopiero w przyszłym roku.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zaczynamy na wiosne ale jeszcze nie wiem kiedy :)

działeczke mamy na wsi

 

Tez zastanawialismy sie nad zlikwidowaniem bocznego okna w salonie, ale stwierdzilismy, że nam pasuje.

Latarnik w swoim domku ma podobne rozwiązanie i fajnie to wyglada (w połowie strony jest zdjęcie)

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=26208&postdays=0&postorder=asc&start=60

Nie przewidujemy miec w salonie zadnych mebli oprocz wypoczynku.

 

Co do justy to tu masz link http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66396&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=db731d8a7072e5fd7a258c1507552a40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...