Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

Hej goga:))) strasznie dziś upalnie w Krakowie:)))) poki co troszke musze popracowac....a potem pare telefonikow wykonac w sprawie domu:))) zwlaszcza do urzędniczków naszych kochanych (sam nim jestem tylko że najwyższym:)))) bo coś czuje że chca mnie naciągnąc na pare złotych z energią:( bo na dzialke mam prąd w taty zakładzie wiec nie wiem po co mi te warunki techniczne i placenie 1700 zl za montaz skrzynki z pradem i licznikow na dzialke. Czyz nie prościej byłoby założyć drugi licznik np. u taty....i z niego prad rozliczac??? oczywiscie zmieniajac taryfe (na dzialalnosc jest zdecydowanie korzystniejsza)!!! Ale nic....w polowie dnia okaze sie kto tu ma racje:))) Do usuniecia drzew z dzialki juz goscia znalazlem i do wykopania fundamentow tez....w sobote z jakims gosciem (kierownik budowy) jestem umowiony ze obgadac to mi powie ile by kasy chcial za pelnienie tej funkcji wiec sie okaze......no i wtedy z tych ekip co mi daly oferty, umowie sie z ludzikami i ponegocjuje cene......a w przyszlym tygodniu juz o kredycik zaczne sie starac......wiec ciagle coś sie dzieje:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oj chyba to mi sie nie uda:)))) choć jak to mowią wszystko mozliwe:)))))))))))) ja to się modlę zeby postawic w tym roku i dach zrobic i obic dechami i niech sobie osiada:))) A ty goga z czego wogole budowalas? ja planuje z porothermu 25 P+W i styropian 15:)) Edytowane przez ricco1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

 

Baaardzo dawno mnie tu nie było a widziałem że kilka razy w tym długim czasie byłem wywoływany do tablicy.

W sumie to nie wiem od czego zacząć i czy kogokolwiek to jeszcze interesuje ale.... co do tego podwieszania komina, zasada jest bardzo prosta - budując słupy wypuściliśmy pręty zbrojeniowe do "wewnątrz, wiec elementy komina stoją na tylnej ściance i właśnie tym wzmocnieniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się cofnąć całość dokładnie o 42cm, niby niewiele a robi to znaczącą różnice.

 

Jako że jakiś czas temu przesunąłem galerie - wiec nowy link do zdjęć

http://picasaweb.google.com/j.szulecki/Dzialka?authkey=Gv1sRgCKGFw737tajrZw#

Zdjęcia co prawda od prawie roku są nieaktualizowane, ale zawsze coś jest.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania do mnie to proszę pisać na PW, bo przyznam się że na forum zaglądam bardzo okazyjnie, a na ten wątek to w sumie zajrzałem przez przypadek.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez O & J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam wszystkich bardzo serdecznie :-)

takie forum to wspaniała sprawa, bardzo pomocna od prac nad projektem po wykończeniówkę, a Wasze uwagi - bezcenne :-)

ja jestem na etapie zakupu projektu Koniczynki 2 z dwuspadowym dachem

Ponieważ mam baaardzo długą, a wąską działkę (9m szerokości to max) ten projekt wydal nam się niemal idealny

Niemal, ponieważ zamierzamy również wprowadzić kilka zmian:

1. poszerzamy domek o 1 m na boki z obu stron

2. likwidacja wąskich okien na parterze w salonie i kuchni (a jakże! ;-))

3. wyjście na taras z powodu kształtu działki będzie przez wykusz w salonie - będą cztery panele od ziemi, dwa otwierane, zamiast wyjścia jak w projekcie - okno

4. ponieważ nie potrzebna nam kotłownia (będzie kocioł z zamknięta komorą spalania, w łazience), po przeciwnej od salonu stronie parteru (u nas to strona lewa :-)) będą: duża lazienka z przejściem do suszarnio-pralnio-prasowalni oraz gabinet z oknem od frontu - w ten sposb likwidujemy tez drzwi w wiatrołapie (te od kotłowni) i wejdzie tam szafa

5. spiżarka zostaje, po likwidacji okna i poszerzeniu o 1 m nie powinno być problemu z miejscem na meble kuchenne

6. likwidujemy schowek pod schodami - nie chcę dodatkowych drzwi na wprost wejścia, a sam schowek nie wydaje się niezbędny - być może pod schody wejdzie zbiornik na wodę (będzie ogrzewanie gazowe, podłogowe, a - i rekuperator)

7. góra prawie bez zmian, dodam okno połaciowe tam, gdzie go nie ma w pokoju

 

i to chyba na dzień dzisiejszy wszystko :-)

 

wiem, że trzeba uważać na okno trójkątne, a sprawę progu na balkony jeszcze przemyślę ;-)

balkoniki oba zostawiam, mam dwoje dzieci, tarasik chcą i już, a ja z sypialni latem też chętnie wyjdę przeciągnąć się rankiem w pierwszych promieniach słonka :-)))

 

wszystkim budującym, planującym i już wybudowanym - POWODZENIA, zaglądajcie tutaj, bez was ani rusz :-)))

7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mało kto już chyba tu zagląda.

U mnie noooootoryczny brak czasu.

Aż taki, że nie mam czasu dopilnować budowy.

 

Ale po kolei.

Ostatnio było tak

http://images50.fotosik.pl/233/dde2ac371cdf6cebmed.jpg

a teraz jest już tak:

http://images43.fotosik.pl/323/7dd92b7db2ae1455med.jpg

http://images45.fotosik.pl/324/49e04cc4a818b108med.jpg

 

a wykusza zdjęcie mam tylko jak nie było jeszcze nic nad nim:

 

http://images50.fotosik.pl/324/e6695dbc1ab873demed.jpg

 

Martwi mnie tylko to, że nie będę miała stryszku bo jakieś pionowe belki mi powstawiali.

http://images38.fotosik.pl/319/fefdff4e7e7a6e38med.jpg

Jak to u was wygląda? Czy też nie macie stryszku?

 

 

Już widać poszczególne pomieszczenia, i jak to tak naprawdę będzie wyglądać w przyszłości.

 

Już wiem, że chyba zrobię słupki w tym wykuszu - tak mam taki ogród zimowy czyli szkło od góry do dołu od prawa do lewa....

Wygląda suuupeer ale okna to fortuna, bo muszą być słupki podporowe w narożnikach i to strasznie drogie jest.

tak w przybliżeniu...

http://images45.fotosik.pl/324/0583b0338c5aca2fmed.jpg

 

W tym roku zakończymy na etapie zadeskowany i zapapowany dach a może jak starczy kasy to zrobimy okna.

Już wiem, że muszę się zacząć zastanawiać nad rozłożeniem prądu w domu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gosiu:) Dylemat z drzwiami do kuchni też przechodziłam i gdzieś w naszych komentarzach jest o tym. Ostatecznie zdecydowałam się na nie zabudowywanie kuchni z tego względu że była by bardzo mała. Nie wyobrażam sobie być zamknięta w kuchni i prażąca się od gorąca, sama bym gotowała. A zapach i tak jeżeli jest intensywny to wydostanie się na resztę domku.

Pewnie jak będziesz przygotowywać posiłek dla rodziny to zapewne będziesz chciała być z nim lub patrzeć jak są w salonie. W zamkniętej kuchni będziesz odcięta od reszty.

 

A co do okien nie zostałaś sama! Dariza w wątku o koniczynkach na stronie archonu też ma 2 okna w kuchni i 3 w salonie.

:):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no polikwidowałam.

Dostałam wycene okien to o mało o podłogę się nie roztrzaskała moja dolna szczęka. :-(

W 30 tys się nie zmieszczę z roletami elektrycznymi.

Wezmę elektryczne tylko do kuchni, wykusza i drzwi tarasowych.

Kuzyn mnie informuje, że lepiej wziąć wszystkie na dole elektryczne, bo będzie można centalnie jednym przyciskiem zamknąć rolety,

uzbroić alarm na roletach i chodzić po domu, tak, że nikt nie włamie się przez okno.....

Hmmmm a może z łapki zamknąć te 3 okna pozostałe i wtedy załączyć alarm...... też chyba będzie działać.

 

Ale trzeba to jeszcze przerewidować i przemyśleć..

 

Z tą kuchnią to jak nie miałam jeszcze koniczynki na oku to tez chciałam koniecznie zamkniętą mieć, ale ona tutaj jest za mała do tego.

 

Jak w jakiejś komórce będzie się siedziało, a kontakt z rodziną ważny........ popieram.

Zapachy... no trudno mąż będzie wiedział co gotuję potem się wywietrzy i brisem popsika...... :-)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia otwarta to też mniejsze koszta. Mniej ścianek i minus drzwi przesuwane. Które pewnie też były by drogie. Więc same plusy.

 

A co do ogrzewania podłogowego ja chciałam gres na dole ze względów praktycznych a mój mąż jest za wersją z ładną deską. Więc chyba zostanie wersja męża.

Z tego co słyszałam to deski jesionowe właśnie są bardziej zalecane niż dąb do pomieszczeń nasłonecznionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...