Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W KONICZYNCE pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Altariela dzięki za informacje, zapomiałem dodać że chodzi mi o rzyczy, o których jeszcze nie było pisane (wątek wcześniej czytałem od początku), no ale teraz to wszystko jest w jednym poscie - mamy porządek na forum.

 

Justa twoje zdjecia sa bardzo pomocne, prosimy o kolejne.

 

Przem_o podoba mi się twoja ilość kominów - jak będziesz ogrzewał dom - pompa ciepła + podłogówka? Jak rozwiązałeś wentylację w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodki są zaraz po otworzeniu drzwi do schowka - zamiast zrobić krok i się kulić bo zaczyna być nisko a do półek po prawej stronie sięgać na czworaka, można zrobić schodki w dół - zyskuje się dużo więcej miejsca :)

aaaaaaaaaa juz sie wystraszyłam, bo mamy zaadaptowany projekt :D

schowek ma nam słuzyc tylko na postawienie szczotki do zamiatania wiec luzik

nie przewiduje tam zadnych półek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przem_o podoba mi się twoja ilość kominów - jak będziesz ogrzewał dom - pompa ciepła + podłogówka? Jak rozwiązałeś wentylację w kuchni?

 

Dom będę ogrzewał gaz ziemny ( tu mam problem z wyborem czy piec pulsacyjny czy zwykły z zamkniętą komorą spalania) komin od pieca będzie Turbo przez ściane i solary na dach ( obecnie przy takiej pogodzie bardzo szybko się zwraca koszt i są już w cenie przystepnej) wentylacja albo grawitacyjna specjalna dachówka ale chyba na wentylacje mechaniczną z odz. ciepła i dobrze ocieplic mury acha okna zakładam z 3 szybami przewodz. ciepła 0,6 i chyba tyle mam na działce studnie i jest w niej dosc duzo wody będę ją używać do podlewania ogrodu i woda w ubikacji może do prania też, mniej za wodę zapłacę a za tym idzie kanalizację, pozdrawiam powoli szykuję zdjęcia ale jeszcze nie ma co pokazywać, JUSTA za zdjęcia wielkie dzięki jestem twoim dłużnikiem :p choć też jakoś pomogę komuś wystawiając swoje zdjęcia ale to jeszcze za wcześni. Justa czy możesz wystawić zdjęcia jak wygląda pod schodami bo też masz schodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moje doświadczenia się komuś przydają :lol:

Właśnie kończę pracę i MAM 9 (SłOWNIE - DZIEWIęć DNI WOLNEGO :lol: :lol: :roll: !!!!!!!

żeby nie było tak słodko, to robotę też wzięłam do domu :cry:

Postaram się wkleić trochę zdjęć

Przem_o- na pewno robiłam zdjęcia pod schodami, ale nie wiem, czy coś na nich widać :cry:

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piohal napisał

No w końcu dostaliśmy z archonu Koniczynki !!!! W tym miejscu dziękuję Juście za pokazanie domu co tylko utwierdziło nas w wyborze. A na dodatek ZEWT Legionowo bez żadnych bólów zmienił wrunki przyłącza na kablowe !!!!!

Cieszę się.

Moje gratulacje :lol:

WITAMY W KLUBIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wkleić pojedyncze zdjęcia!!!!!!!

:D http://i70.photobucket.com/albums/i94/bombel18/P6290009.jpg

http://i70.photobucket.com/albums/i94/bombel18/P5280015.jpg

Takie piękne ,,kwiatki" miałam w tamtym roku, miałam nadzieję, że się rozsieją a one zginęły pod stertami gruzu :x :wink:

 

http://i70.photobucket.com/albums/i94/bombel18/P5310041.jpg

Uwaga na schody - to jest przykład jak NIE należy robić. Ostatni stopień u góry (bez wylewki) musi być dużo mniejszy, bo jak dojdzie wylewka, to będzie za wysoko o wys. wylewki :o Tak jak u mnie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Justa! ;*

 

Jak tam domek? ;D

 

Czy byłaby mozliwość odwiedzenia Cię i zobaczenia go na żywo? ;]

 

Jeśli tak, to podaj swój e-mail ;)

 

Bo ja planuję budowę tego domu, ale najpierw chciałabym go zobaczyć! ;P

 

Pozdrawiam! ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorocia

Oczywiście zapraszamy

kontakt na pw

W domu niestety mało się dzieje, bo chyba niedługo wszyscy wyjadą z Polski, już teraz nie ma komu robić.

pierwszą warstwę ocieplenia poddasza robi mąż z bratem, ale już tej drugiej warstwy poniżej krokwi i płyt KG nie dadzą rady, no i nie ma komu robić. Najbliższy termin to lipiec. Więc czekamy. A dopóki nie jest zrobione ocieplenie poddasza, to nie bardzo moożemy nic innego robić, żeby robotnicy tego później nie zniszczyli.

Mamy też problem z drzwiami. Otwory zostały zostawione za małe. Chcieliśmy futrynę standardową nie regulowaną, facet w sklepie z drzwiami podał nam wymiary, tak tynkarz obrobił, a teraz się okazuje, że mogą być tylko regulowane, a to oczywiście drożej kosztuje :cry:

W ogóle to drzwi są strasznie drogie, myślałam, że do 5 tys. się zmieścimy,zresztą nie wiem skąd taką cenę wzięłam :lol:

Może to dziwne, ale nie mam jeszcze w ogóle koncepcji wykończenia domu. Może ktoś z Was ma już jakieś projekty łazienek, kuchni, salonu, to wrzucajcie proszę tutaj zdjęcia, może wszyscy na tym skorzystamy.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...