Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płyt Super Isol


Sunao

Recommended Posts

Natknąłem sie w internecie na takie płyty do budowy kominka:

 

http://www.varmsen.com/cms.pl?w2d=p&P=2&r=7&Szukaj=Szukaj#client_list

 

Ponieważ mój kominek ma mieć bardzo prosty kształt "komina" dostawionego do ściany, myślę, że wybudowanie go z takich płyt będzie prostym i dobrym rozwiązaniem.

 

Zalety:

 

1. Minimalna konstrukcja nośna (albo wcale - płyty powinny być ze sobą poprostu klejone)

2. Brak wełny mineralnej izolującej szkielet od wewnątrz - kominek nie będzie pylił

3. Lekka konstukcja

3. Koszt materialu ok. 1500 PLN - kominek ma wymiary 1500x610x2900

4. Łatwa obróbka materiału - tańsze wykonanie

 

Co sądzicie o wykonaniu kominka z takich płyt?

Z góry dzięki za opinie.

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 months później...
  • 1 month później...
  • 5 months później...

ja na boki i przod dalem plyty 5 cm, isolacja super po kilku godzinach palenie cieplo na nich minimalnie wyczuwalne. na tyl scianki dalem welne 2,5 cm. u mnie tez jest prostopadloascian 60x75x260. wyszlo 9 plyt po 100 zł.

zamierzasz je otynkowac czy ogipsowac ? zastanawia mnie czy trzeba to zagruntowac. szykam rowniez jeszcze jakiegos eleganckiego tego wykonczenia. justro moze umieszcze zdjecia na www dla zainteresowanych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge, ale dopiero za tydzien jak bede w domu (zdjecie mam w domowym komputerze). Ten trawertyn ma jaskrawo pomaranczowa barwe. Widzialem taki tylko u jednego kamieniarza (a troche ich odwiedzilem). Kosztowal w zeszlym roku 1200zl za m2 (3cm).

 

 

a jakich wymarów chcesz dac, do samgo sufitu ? na wysokość 260 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images20.fotosik.pl/251/0d1c63ea2d5b70e4med.jpg

Plyte dam od podlogi do sufitu, ale bedzie przerwana na szybe od wkladu. Bedzie miala taka szerokosc jak szyba. Boki frontowej sciany (po ok.20cm) beda otynkowane i zlicowane z kamieniem.

Nad szczegolami tej konstrukcji jeszcze bede myslal.

PS. Skasowalem ten post ktory przytaczasz, poniewaz postanowilem sciagnac zdjecie skypem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobilem obudowe z tej plyty. wymiar 122cm na 100cm grubosc 30mm w zupelnosci wystarczy. Oudowe mam prosta w ksztalcie szescianu wiec nie musialem nic cudowac. zrobilem szerokosc 100cm /gleb ok 70cm i wysokosc 270cm/ kupilem na to 10 plyt w cenie ok 1300zl. poszlo 2 wiaderko kleju i pol tubki silikonu do wys temperatur( na marginesie namawiam do klejenia wlasnie tym silikonem duzo latwiej, taniej i profesjonalniej niz klejem isol glue- na marginesie ekipa tej firmy wlasnie tak montuje. Sam sie o tym przekonalem na koniec jak mi braklo kleju a zostala wlasnie ta tubka z silikonem :D / Dla pewnosci zrobilem stelaz z profili do regipsow u27 chociaz wiem ze nie ma potrzeby bo mozna skrecic plyte wzmacniajac kawalkiem plyty w narozniku. Tylna scianke cala wykleilem plyta i w rogach dalem jeszcze na klej paski z resztek plyty dla pewnosci. PLYTA SIE NIE PYLI wiec nei ma potrzeby nic z nia cudowac. JEST ŁATWA w obrobce( do ciecia pila platnica) ale trzeba byc ostroznym bo nieuwaga moze kosztowac.robi sie faktycznie szybko i przyjemnie. Ja nie zaluje i polecam...kupowalem w http://www.e-kominki.pl/index.php?modul=9&pid=400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agep a jak wykończyłes swoj kominek ?

ja zrobilem pożadny stelaż i do niego przykrecalem plyty i tylko je ze soba sklejam do zachowania szczelnosci. nic nie pyli. Ciołem je piłką do ciecia płyt gipsowych, rewelacja

 

nie wykonczylem bo zostawilem sobie to na jeden etap razem z malowaniem scian. Myslalem o stiukach i zrobieniu imitacji kamienia naturalnego (kashmir white lub inny). wcisniej dam na rogi listwy naroznikowe (profil razem z siatka) na to jakis grunt i podklad i wtedy na sam koniec jakis tynk dekoracyjny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agep a jak wykończyłes swoj kominek ?

ja zrobilem pożadny stelaż i do niego przykrecalem plyty i tylko je ze soba sklejam do zachowania szczelnosci. nic nie pyli. Ciołem je piłką do ciecia płyt gipsowych, rewelacja

 

nie wykonczylem bo zostawilem sobie to na jeden etap razem z malowaniem scian. Myslalem o stiukach i zrobieniu imitacji kamienia naturalnego (kashmir white lub inny). wcisniej dam na rogi listwy naroznikowe (profil razem z siatka) na to jakis grunt i podklad i wtedy na sam koniec jakis tynk dekoracyjny..

 

ja wybralem grunt Cekol DL-80

gips Cekol C45

 

a reszte zostawie do malowania salonu

 

p długim weekendzie pwinien bys juz wygipsowany mój kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...