Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płyt Super Isol


Sunao

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tez robiłem obudowę z płyt super-isol , kupowane w e-kominki ... coś tam coś tam płyty grubości 3cm w zupełności wystarczają, kleiłem klejem isol-glue plus to wsio było na stelażu od płyt GK Tutaj fotka z "obklekonego" kominka płytami super-isol http://batza.vbp.pl/pirat/fusion_images/photoalbum/263.jpg

Grubość 3 cm starcza w zupełności przy mocnym paleniu płyty są delikatnie letnie, na łączeniach dałem dodatkowo siatkę do łączenia płyt GK, całosc przejechana gruntem i na to tynk baranek jak na tej focie: http://batza.vbp.pl/pirat/fusion_images/photoalbum/290.jpg

Półka z marmuru już się docięła , przechodzi ostatnie szlify w długi weekend będę montował.

Polecam płyty, fajna i miła robota z nimi, fakt nie są tanie, chyba nawet ostatnio cena podskoczyła (tak gdzieś czytałem) ale polecam, znacznie przyjemniejsze niż zabawa (podwójna) z płytami GK + wełną, klejenie itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyte kleisz dla pewnosci mozna skrecic i po problemie. welne trzeba porzadnie skleic tasma tylko zobacz po 3-4 latach do kominka jak ladnie tasma sobie wisi i zbiera wlokna latakacej welny- to po 1. Po 2 odpady sa zawsze i tylko od uzycia mozgownicy zalezy cze bedzie ich znikoma ilosc. Po 3 welna nie jest wcale tak tania a dochodzi plyta regispowa i profile. Po 4 czas roboty w plyt iso jest minimum 2 razy krotszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Klejem montażowym możesz kleić "taweryn", czymkolwiek jest. Zależy z jakiego materiału amsz kominek, ale zwykle- tak, maluje się standardową farbą.

 

dzieki

kominek bedzie sie dopiero robil z plyt mam kominek z plaszczem wodnym

a jak jest z ta komora dekompresyjna z tego co zrozumialam nalezy ja wydzielic czyli powstana wewnatrz dwie komory nie weim czy dobrze mnie zrozumiales ale to tak jest jak kobitka sie bierze za budowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by zrobić dekompresję to rozumiem wystarczy do płyt pionowych przykręcić po dwa paski poziomo i wsunąc płyte między nie ? Będzie szczelne i bez kombinacji. Tylko się zastanawiam czy płyty dawać wzdłuż czy na szerokośc to chyba dużo zalezy od rozmiaru kominka w zasadzie dobrze będzie dobrać wilkość do płyt co by nie było zbędnych strat. Płyta ma chyba 100 x 61cm to najlepiej jak głegokość kominka będzie tyle mieć i chyba spokojnie styknie . Mój wkład ma akurat 41 cm. Zostaje 20 cm z czego 12 na płyty hm te 8 to mało :) oj słabo licze chyba że na plecy dać 3cm a nie 6 cm i po problemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dzień dobry

Zabieram się powoli do samodzielnej zabudowy wkładu "Cheminees Diffusion" B1, 14 kW (wiem, że niespecjalny ale zdobyczny i dlatego nie będę zaglądał darowanemu....), ustawię go na wykonanym własnoręcznie stelażu z kształtowników, na wysokości od ziemi ok 60 cm. Zamieram go obudować i rozprowadzić ogrzane powietrze po kilku pomieszczeniach. Kształt sześcianu plecami przyklejonego do ściany z szybem kominowym. Pod wkład doprowadziłem kanał z prostokątnych kształtowników do zasilenia paleniska w powietrze, wkład jednak nie posiada bezpośredniego przyłącza. Domek jest niewielki (10,5 x 5,5), drewniany, strop między parterem a poddaszem stanowi deska podłogowa, którą muszę zabezpieczyć od ewentualnych niebezpieczeństw. Do doświadczonych forumowiczów mam kilka pytań:

1. na jakiej mniej więcej wysokości umieścić kratki (-kę) w dolnej części zabudowy, którymi wkład będzie pobierał powietrze do ogrzania i jakiej powinny być wielkości (parametr ten podobno powinien znajdować się w instrukcji montażu wkładu, której niestety nie posiadam) aby nie doprowadzić do przegrzania wkładu i w konsekwencji do jego zniszczenia?

2. podobne pytanie odnośnie kratki (-ek) w czopuchu, ile od przegrody z komorą dekompresyjną i jakiej wielkości?

3. czy wokół krawędzi czołowych wkładu, na styku ich z obudową powinna być zostawiona jakaś szczelina czy można zabudowywać wkład zupełnie bez prześwitu do czoła z panelem przednim? Na mój rozum, montując kratki dolotowe nie ma takiej potrzeby chyba, że wkład tak intensywnie pracuje, że jego rozszerzanie się grozi w tym miejscu pęknięciami obudowy jeśli by miała przylegać bezpośrednio do niego.

Na razie tyle. Pewno w miarę postępów jeszcze coś dorzucę.

Serdecznie pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...