Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Anika napisała:

Chociaż nie wiem, jak to będzie z c.o, bo ja jestem zła, ponieważ pan odradza mi twardo piec kondensacyjny. Wręcz odmawia wykonania takiego (bo się nie opłaca). A jak przekonuję go o 108 % wydajności, to mi mówi, że to pic na wodę i fotomontaż. Ale skoro ogrzewanie mam głównie wodne podłogowe (oj, te wysokości), kominek z płaszczem wodnym, to nie wiem, czy on ma rację. Tu właśnie potrzebuję porady fachowców. Ja wiem, że na Forum kupa wątków ogrzewaniowych, ale co post, to inne zdanie :cry:

 

Z tego co piszesz wynika że masz dobrego fachowca

Jego rady są naprawdę rozsądne, tylko tłumaczenie mało przekonujące.

Piec kondensacyjny ma wyższą sprawność to bezdyskusyjne.(januszek zapomniałeś o cieple kondensacjii)

Ale można też bez ryzyka stwierdzić żę montowanie kotła kondensacyjnego jest raczej nieuzasadnione ekonomicznie

W przypadku nowych energooszczędnych (małych) domów te zyski z zastosowania pieca kondensacyjnego są znikome.

Na dodatek masz kominek z płaszczem wodnym a więc dodatkowo zmniejszysz te zyski dogrzewając kominkiem.

Ale też nikt nie zabroni Tobie założyć taki piec :wink: :D jeżeli tylko będziesz miała na to ochotę.

Jedyna moja sugestia to piec jednofunkcyjny z zasobnikiem ok.120 do 150 l jeżeli nie będziesz miała kolektorów.

A tak na marginesie to nie jestem fachowcem w tej dziedzinie.

 

Ps. Czy nie zapomniałaś o mnie w kwestii zdjęć :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:o :o :oops: :oops:

Teraz dopiero przeczytałem co było na wcześniejszych postach i.... ONIEMIAŁEM :lol: ale pisac mogę :wink:

Chyba że ja znowu nadinterpretuję :D

Doszedłem jednak do dwóch wniosków:

1 jestem zaniedbanym mężczyzną

2 wiosna jednak zbliża się NIEUCHRONNIE :wink:

 

Pocieszę Was wszystkich.... mam już dzisiaj WOLNEEEEE :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, jasne że nie zapomniałam. Płytka jest. Kwestia odbioru. No cóż. Pewno macie rację z tym piecem. Chyba, że umówiliście się z moim fachurą :wink:

Januszek: ja tylko chciałam zameldować, że trzeci raz też mi odrzucił. Może skrzynkę masz zapchaną??

Baru - stare jesteśmy (też któryś raz kończę 28 tyle, że w sierpniu - jestem młodsza :p ), ale z tym kotłem chyba coś źle wykombinowałyśmy. :-? Ale widziałaś, Januszek też jest stary :p I jeszcze skrzynkę ma zapchaną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławku

 

specem od systemów grzewczych też nie jestem ale prawo zachowania energi znam

co do pieca kondensacyjnego to uwzględniłem jego wyższą sprawnośc napisałem 108% ( te procenty powyżej 100 to właśnie ciepło z kondensatu) natomiast próbowałem wyjaśnić że uzyskanie tej wyższej sprawności jest kosztem dołożenia energii elektrycznej

masz jeszcze w jednym rację że przy dzisiejszych technologiach izolacyjnych zapotrzebowanie na ilość energii grzewczej jest małe i zyski z zastosowania kondensacyjnego pewnie nigdy się nie zwrócą za życia pieca przecież on też ma swoją żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławku

 

specem od systemów grzewczych też nie jestem ale prawo zachowania energi znam

co do pieca kondensacyjnego to uwzględniłem jego wyższą sprawnośc napisałem 108% ( te procenty powyżej 100 to właśnie ciepło z kondensatu) natomiast próbowałem wyjaśnić że uzyskanie tej wyższej sprawności jest kosztem dołożenia energii elektrycznej

masz jeszcze w jednym rację że przy dzisiejszych technologiach izolacyjnych zapotrzebowanie na ilość energii grzewczej jest małe i zyski z zastosowania kondensacyjnego pewnie nigdy się nie zwrócą za życia pieca przecież on też ma swoją żywotność.

 

Witaj januszek

Ależ jesteś drobiazgowy :wink: ale ja też :lol: dlatego napisałem że zapomniałeś.

Ogólnie wychodzi mi że mamy wystarczającą wiedzę i rozsądne podejście do tematu.

Dlatego pogratulujmy :wink: sobie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra! To i ja Wam panowie pogratuluję!

A teraz po kolei: piec mam se zafundować zwykły (to zrozumiałam), ale jedno- czy dwufunkcyjny? U mnie kominek będzie... kiedyś... bo na razie, wiecie, czaaasu brak :oops: Podłogówka mi się marzy w kuchni, łazienkach i na ganku. Jak wynika z opisu podstawowym źródłem ciepełka będą u nas kaloryferki.

I jeszcze jaki zasobnik? Czy 150l wystarczy na 6 szuk (5 szt. to baby!!)

Heelp!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Aniki

Przepraszam teraz dopiero zauważyłem jak nam urosłaś (na spotkaniu roboczym :wink: przecież dzieckiem jeszcze byłaś).

Spóźnione ale szczere gratulacje za FORUMOWICZA

 

do Baru

Trzeba pytać Wojtka naszego :lol: który tak chętnie daje się wykorzystywać (wirtualnie) bo on się na tym zna.

Zdecydowanie jednofunkcyjny a jak duży zasobnik to zależy też od typu tego zasobnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku

my tu sobie gratulujemy a Anika płacze :cry: bo nie wie jaki kocioł, gdzie bidecik, jak wnęki wykonać, a wiosna tuż tuż i sezon budowlany czas zacząć. (panika w oczach :o )

 

Baru

przy tzw. normalnym profilu tj zużycie 180 l/dzień ciepłej wody

wystarczy taki zasobnik (150) na 6 osób

ale wiesz z babami :-?

o tu jest zdecydowanie większy problem, jak te 5 bab na raz to cho cho

ja tak myśle że jakieś 200l na babę to i tak może być mało

 

 

:D :p :D :p :lol:

 

 

biedy jest u Was ten jeden chłop :wink:

 

rozpoczełem nową strone :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek! Dzięki za namiary wylewkowe, będę dzwonić.

A z tymi 200l na jedną babę to chiba przesadziłeś z lekka??

Wojtku nasz drogi! Odezwijże się i pomóż niedoświadczonej kobiecie (w materii pieca i innych takich :D ) Bo inni to se tylko jaja ze mnie robią!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku

my tu sobie gratulujemy a Anika płacze :cry: bo nie wie jaki kocioł, gdzie bidecik, jak wnęki wykonać, a wiosna tuż tuż i sezon budowlany czas zacząć. (panika w oczach :o )

 

Januszek akurat o Anikę to ja bym się niemartwił :wink:

Zauważyłem że ma bardzo MOCNĄ głowę. :lol: :lol:

 

A tak na serio, to inteligentna i świadoma inwestorka, która pyta z czystej kokieterii :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek! Dzięki za namiary wylewkowe, będę dzwonić.

A z tymi 200l na jedną babę to chiba przesadziłeś z lekka??

Wojtku nasz drogi! Odezwijże się i pomóż niedoświadczonej kobiecie (w materii pieca i innych takich :D ) Bo inni to se tylko jaja ze mnie robią!!

 

Masz bakałażu za swoją naukę... :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

januszek wyobraź sobie, że moja inspekcja wczoraj chciała zrezygnować z tej ścianki, którą już trzeci raz przestawiam......

tak się ucieszyłem, z wrażenia pojemnik z pianką eksplodowała mi w rękach

8)

 

RS

Gratuluję zdecydowania Twojej Inspekcji :wink: :D ...a Tobie świętej cierpliwości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...