Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich forumowiczów jestem tutaj od nie dawna ..

 

witaj Rafał

zdaje sie masz doświadczenie budowlane w wykonawstwie ?

 

gdzie planujesz budowę ?

 

a na zewnąrz znów zima /zamieć sniezna/ - gdzie ta wiosna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał

bardzo chętnie odpowiem /w miare mojej wiedzy/

tak sie składa ze z ulica Kwiatkowskiego łaczyły mnie kiedys sprawy zawodowe i prywatne

tak wiec moge powiedziec, ze ulice kojarze :D

 

mnie znów cieszy ze Ty jako wykonawca tez moze podzielisz sie własnym doswiadczeniem i napiszesz jak to czasem od tej drugiej strony wygląda

bo bywa, ze wykonawców na forum nie ma kto bronic

i nie kazdy potrafi docenic ich trud ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pomalu bede zaczynal robic instalacje elektryczna w domu, mam prosbe do tych wszystkich ktorzy maja juz to za soba, na co zwrocic uwage ?? czy duzo zmienialiscie rzeczy od tego co jest w projekcie, gdzie warto zrobic dodatkowe puszki ?? czy ogarnialiscie to sami czy korzystaliscie moze z pomocy osob trzecich

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalu bede zaczynal robic instalacje elektryczna w domu, mam prosbe do tych wszystkich ktorzy maja juz to za soba, na co zwrocic uwage ?? czy duzo zmienialiscie rzeczy od tego co jest w projekcie, gdzie warto zrobic dodatkowe puszki ?? czy ogarnialiscie to sami czy korzystaliscie moze z pomocy osob trzecich

No ja też baardzo pomalutku o tym myślę

Masz projekt wykonawczy na instalację?? :o Czy na tym co do budowlanego było chcesz bazowac? Ja własnie myślę o arch.wnętrz żeby podpowiedział gdzie co i jak z oświetleniem, bo sam to mam milion pomysłów ale nic konkretnego :-?

 

A i jeszcze się pochwalę:

Strop zalany, schody również :D wczoraj chodziłem po pięterku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja chciałam zapytać z jakimi kosztami trzeba się liczyć robiąc te wszystkie instalacje wewnętrzne prąd, gaz itd. Bo póki co u mnie początek budowy, a pieniążki uciekają oj uciekają :), a planuję iść mocno za ciosem tak, żeby w przyszłym roku się wprowadzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz projekt wykonawczy na instalację?? Czy na tym co do budowlanego było chcesz bazowac?

 

no ja zadnego dodatkowego projektu nie mam, zamierzam bazowac na tym budowlanym + moze pomoc formuowiczów + jakies wlasne sugestie i mam nadzieje ze wykonawca korzystajac z dosw cos mi doradzi,

 

A ja chciałam zapytać z jakimi kosztami trzeba się liczyć robiąc te wszystkie instalacje wewnętrzne prąd, gaz itd

 

jezeli chodzi o prad do robocizna + materiały to bedzie cos okolo 7-9tys ( wszystko zalezy od ilości pkt) kanalizacja to koszt okolo 3-4 tys mat + robota a gaz to nie wiem

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiąc instalacje musisz już mniej więcej wiedzieć w jakimś małym stopniu gdzie będą miały miejsce twoje sprzęty. np w kuchni musisz sobie pomyśleć gdzie lodówka mikrofala i takie tam żebyś miał dostęp do gniazdek a nie musiał później meble odsuwać żeby włączyć na chwilkę mikser albo przedłużki rozciągać to samo tyczy się salonu itd. jak już robisz elektrykę to sobie już popuszczaj również w ścianach kable od satelity itp. lepiej przed tynkami jak później żeby kuć czy żeby wisiało z góry na dół. a wyprowadź sobie parę gniazdek na pole, bo np.jak będziesz w zimie lampki robił wokół domu to podłączysz na zewnątrz nie będziesz musiał kabli przez okna ciągnąć. :D a się rozpisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w zupełnosci. Dodam jeszcze ze nalezy pamietac o dzwonku, domofonie, kablach wyprowadzonych do ogrodu (altanka, swiatło), oswietlenie przed domem, brama, bramka (i inne oswietlenia na zewnatrz np takie oswietlenie jak ja mam w podbitce) Rurki z pilotami pod tv prawie we wszystkich pokojach i jak dla mnie najwazniejsze mozliwosc schodowego wyłączania i włączania światła ja mam w domu chyba z 10 takich rozwiazan. A i jeszcze kable pod wentylatory jesli masz grawitacyjna wentylacje. I jeszcze mozliwosc zapalania jak najmniejszej ilosci lamp np w kuchni. Ja mam 6 halogenow a moge swiecic je po 2. Zaplanuj wszystkie kinkiety, oswitlenia kominkowe, prad do kominka jesli z PW, i inne bajery swietlne. Wow :roll: Ja tez sie rozpisałam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po prośbie, mam nadzieję, że mnie nie zrugacie za pytanie....- liczę wszelakie koszty- stąd pytanie- ile kosztuje tzw. papierologia, jakie są koszty zanim wbiję tzw. pierwszą łopatę pod budowę domu?

Dodam- działka prawie już moja, prawie bo na tą chwilę umowa przedwstępna. Właściciel płaci za geodetę, który zrobi granicę (działka wydzielana z większej właściciela), na jego głowie jest załatwienie mapki, założenie księgi wieczystej. (potrzebujemy tego do kredytu) Działka ma uzbrojenie (woda, kanalizacja, prąd, gaz) ale nie ma skrzynek itp. Proszę o radę i pomoc- co po kolei załatwiać i z jakimi kosztami się liczyć, tak by w miarę szybko załatwić sobie przyjemność użycia tej przysłowiowej pierwszej łopaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po prośbie, mam nadzieję, że mnie nie zrugacie za pytanie....- liczę wszelakie koszty- stąd pytanie- ile kosztuje tzw. papierologia, jakie są koszty zanim wbiję tzw. pierwszą łopatę pod budowę domu?

Dodam- działka prawie już moja, prawie bo na tą chwilę umowa przedwstępna. Właściciel płaci za geodetę, który zrobi granicę (działka wydzielana z większej właściciela), na jego głowie jest załatwienie mapki, założenie księgi wieczystej. (potrzebujemy tego do kredytu) Działka ma uzbrojenie (woda, kanalizacja, prąd, gaz) ale nie ma skrzynek itp. Proszę o radę i pomoc- co po kolei załatwiać i z jakimi kosztami się liczyć, tak by w miarę szybko załatwić sobie przyjemność użycia tej przysłowiowej pierwszej łopaty ?

 

zarezerwj sobie 10 000, (projekt domu, proj przyłączy gaz, prąd woda, kan, architekr, geodeta, mapki - nie zawiera aktu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...