Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

wielkie dzięki gospodarzom i gościom za przemiłą atmosferę, myślę, że żadna inna grupa na forum nam nie dorównuje pod żadnym względem.

Z przyjemnością dowiedziałam się o tym, że nawet Wielki Brat chciał z nami wczoraj pobiesiadować, ale nic z tego nie wyszło (może to i dobrze).

Jestem pod wrażeniem wszelkich dokonań Januszka, przekonałam się ostatecznie do pastelowych ponadczasowych kolorów w łazience. Trzymam kciuki za to, żeby Wam się szybko udało zamieszkać.

Wszystkim życzę dużych postępów na budowach i dobrych humorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj, Brzoza, Brzoza... Nie wiedziałeś, że Janon ma taki refleks? Ja też nie! :lol: Ale właśnie wczoraj u Januszka się przekonałam.

Dziękujemy Januszkowi i Gosi za gościnę i obiecujemy, że damy im chwilę odpocząć. Było odjazdowo, a ten księżyc to faktycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem się zameldować, że już wstałem ;-) i sedecznie podziękować za wczorajszy wieczór. Było naprawdę PRZESUPER !!!

Szczególne podziękowania oczywiście dla gospodarzy czyli Januszka i jego rodzinki, dla Organizacji za organizację i dla Was wszystkich za wspaniałą atmosferę i cieplutkie przyjęcie nas - nowych.

... już nie mogę się doczekać następnej imprezki, która - mam nadzieję - będzie u nas !

Całuski dla Wszystkich także od mojej żony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI

 

 

BYŁO PYSZNIE

 

Cudowni ludzie.............cudna atmosfera.............jestem pod wrazeniem.

 

Januszkowi i Gosi ..........za użyczenie miejsca.

Anice.............za całokształt

Georgowi i Uli.............za odwiezienie

Całej Organizacji.............za to ze jesteście

http://www.nev.pl/grafika/gify/milosne/usta1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ WSZYSTKIM !

 

Moja pmniejsza połowa oraz ja serdecznie dziękujemy po kolei:

 

JANUSZKOWI I MAŁŻONCE - za wspaniałą gościnę i atmosferę.

Januszek pogratulowa raz jeszcze wspaniałej myjki ciśnieniowej haha

i pytanie czy ten taniec z rurką to byla premiera czy nie.

 

STOKROTCE Z MĘŻEM - za dużo tematów do rozmów.

 

ANICE - za zebranie takiej ekipy i jej sterowanie medialne.

 

TATANCE- za szybką dostawę mnie do punktu około domowego

 

RS - za ciekawe wiadomości na temat oaz spokoju.

 

WSZYSTKIM OBECNYM TEGOŻ PAMIĘTNEGO WIECZORA - za ciepło, które z siebie dali bo nie zmarzłem, oraz za rewelacyjną atmosferę, która bezkolizyjnie dla zdrowia przeniosła mnie na niedzielę i ciągle we mnie siedzi.

 

Pozdrawiamy wszystkich gorąco i oby wszystkim starczyło sił w realizacji swoich pomysłów.

 

Na razie hej - teraz ostro muszę popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie RODZINO internetowa,

Czołem biję dla dokonań Januszkowych, medal Ci się Januszku i Małgosi należy,

za odwagę przyjęcia tak licznej naszej rodziny :), nie wspominając już o rurce....

( Ten złoty medal, to chyba spacerował właśnie między szeregówkami, a potem sobie poszedł - razem z nami :D :D :D )

 

Wielki medal należy się Anice za organizację!

 

A nam wszystkim należy się po małym medalicku, żeśmy się oderwali od swoich cioraczek i spotkaliśmy się!!!

 

Dzięki za to WSZYSTKIM :D :D :D

 

a teraz b. proszę o przesyłanie Waszych prac fotograficznych na krzynkę, albo wiadomość jak odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam do Was prośbę.

Proszę napiszcie z czego macie zbudowane ścianki działowe.

W projekcie mam na parterze pustaki keramzytobetonowe gr. 11.5 cm na poddaszu płyty GKF.

Chciałabym mieć ściany murowane na parterze i poddaszu.

Jak myślicie zamówić keramzyt czy coś tańszego. Jeśli tańsze to co?

Dużo tańszy jest siporex ok. 20 zł/m2 (to jest taniej o ok10 zł/m2), ale mam do niego jakieś anty nastawienie, a porotherm i pustak ceramiczny w podobnych cenach.

Jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadałoby wspomniec o dyplomach ...

wiec powiem, że za wybitny wkład w rozwój Grupy Podkarpackej ORGANIZACJA

( rekoma i ustami januszka) przyznała dyplomy,

które zostały wreczone uroczyscie w swietle jupiterów, błysku kamer-filmowała Anetka

i otrzymali je m.in. Anika, RS i Greg

RS i Greg za najdłuzszy i aktywny staż

Anika za wkład organizacyjny i rozruszanie grupy :D

GRATULACJE, BRAWO

Stokrotko - JUNIOR - Januszek jest wspaniały i On był z nami do końca ! :D

Anetko proponuje Ci głogowski beton komórkowy nie tylko ze wzgledu na koszty ale ze wzlędu na mozliwośc

1. łatwego w nim kucia bruzd dla instalacji elektrycznej

2. jak zechcesz powiesic obrazek na scianie to wbijasz gwóźdź nie szukasz wiertarki i dybli

3. lekkość bloczków - wazne dla scianek poddasza ...

4. ciecie pustaków - tniesz zwykła piła

a "anty nastawienie" zostało Ci prawdopodobnie zakodowane po bloczkach stalowowolskich- ( tych stalowo sinych) do których dodawano popioły wielkopiecowe a pustaki te określano jako "niezdrowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zeżarło mi posta. A dlaczego???

 

Jeszcze raz, więc...

 

Uprzejmie informuję, że pozapychałam Wam skrzynki zdjęciami. Fachura ze mnie żadna :cry: Cóś będę kombinowała :-?

 

Tatanka: obiecany adres do meblarza kuchennego:

Rewera Mieczysław

86 340 69

602 355 781

Ciekawa jestem wrażeń :p

 

AnetaS: ścianki działowe z białego siporex'a są spoko. Nastaw się pozytywnie: lekki, nieszkodliwy, dobry do cięcia i kucia...

 

Muszę zrobić odprowadzenie wody deszczowej. Nie umiem. Polecicie mi jakiegoś fachowca???

 

Pozdrawiam i dużo słoneczka życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś podobne doświadczenia. W planie domu mam piwnice pod częścią dokładnie na połowie. Może lepiej zrobić pod całością budynku, prawdopodobnie koszt nie będzie dużo większy, gdyż teraz (fundament) trzeba łączyć jedną część z drugą schodkami tak jest w planie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaS

Ja będę mieć ścianki działowe z maxa 25 cm i 12 cm, ale u mnie ściany zewnętrzne też są z maxa, więc nie zmieniam.

Myślę, że powinnaś wziąć pod uwagę taką sprawę: jak później będziesz wieszać jakieś szafki, obrazy itp. lub drążyć jakieś przewody, w niektórych materiałach jest łatwiej w innych trudniej. Akustyczność ścianek też jest ważna. Musisz zdecydować co ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wojtkub - bedzie duuuzo wiekszy - tak mysle

to nie tylko sciany i strop a równięż tynki i posadzi i instalacje

to po prostu kolejne pomieszczenia, które bedziesz chciał wykończyc i wyposarzyc jak innne pomieszczenia

Aniko podałem Ci moja poczte i usmiecham sie o zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Dopiero teraz mam okazję coś napisać od naszego spotkania.

Chcę wszystkim gorąco podziękować za spotkanie. Januszkowi i jego rodzinie za miłe przyjęcie oraz Organizacji - tak jak pisałem wcześniej nawet pogoda była załatwiona i dopisała :)

Żałuję tylko, że nie starczyło czasu na dokładne pooglądanie tych wszystkich wynalazków w domu januszka. Może przy innej okazji :)

Aneto ja mam działówki z ceramiki tak jak reszta domu.

Aniko a gdzie chcesz tę wodę odprowadzać? Do przydrożnego rowu czy jakieś rozsączenie na działce?

wojciechb moim zdaniem częściowe podpiwniczenie opłaca się wykonywać tylko przy dużym domu. jeśli domek jest niewielki lepiej go podpiwniczyć pod całością. Ja pierwotnie planowałem podpiwniczyć tak jak Ty połowę ale ostatecznie wykonałem pełne podpiwniczenie i nie żałuję. Te dodatkowe pomieszczenia bardzo są przydatne. Owszem doszła powierzchnia do tynkowania i wylewki ale dalsze wykończenie nie musi być w piwnicy z najwyższej półki. Ja np. wszystkie drzwi w piwnicy i wykładziny mam z odzysku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i, Grzesiu, będziesz miał tam swoją "świątynię dumania" więc całkiem rozumiem, że agitujesz :D A tak poważnie, to zależy wszystko od podłoża. Jeżeli jest takie jak u mnie (mokro!) to kondygnacja piwnic trochę więcej kosztuje. A reszta się zgadza. Wojciechu, będziesz chyba sam musiał podjąć decyzje. Weź pod uwagę, ile masz miejsca dodatkowego w domu na pomieszczenia gospodarcze, ewentualny budynek gospodarczy i rachunek jest prosty. A wiesz co, jeszcze? Posłuchaj swojej żony. To ona będzie musiała poupychać różne badziewie. Podpowie Ci najlepiej :p

Greg - odprowadzenie będzie do drenazu, który był robiony jeszcze przed fundamentami, a później do rzeki ("nad rzeczką, opodal krzaczka" :wink: ). Tylko mam wielki problem z samym systemem. Teoretycznie - wiem co i jak. Obczaiłam nawet sprzęty. Tylko nie umiem sobie poradzić z odprowadzeniem deszczówki z podwórza: zrobić odwodnienie w poprzek drogi dojazdowej do garażu? ścieżki, prowadzącej do schodów wejściowych? dlatego trza mi fachowca. Rowki i spady wykonam człowiekiem :p

 

 

To all: resztę zdjęć powysyłam Wam jutro - mam okrutne urwanie głowy, a musze obczaić kto czego nie dostał.

 

Miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o piwnicach, drenażach... a ja tak od góry zacznę.

Mianowicie: czym obić część dachu (od wewnątrz oczywiście, więźba z folią wysokoparo...): jakieś dechy czy płyty - myślałam o takich, z jakich Januszek stół biesiadny zrobił. Bo ta część tyż będzie poniekąd użytkowa - tam wylądują wszystkie pudła i inne "przydasie" oraz suszarnia ma być czyli nie może zostać w takiej postaci jak obecnie.

Poproszę o rozsądne propozycje i o ile to możliwe, to z cenami materiału.

 

A teraz Wam powiem, że mój pokój na dole - salon znaczy się - wygląda... wygląda... nooo.... zarąbiście!!!! Czyli tak, jak powinien salon wyglądać!! Jak mi jeszcze gość tak wszystko zrobi, co ma zrobić (znaczy poprawić po tych imbecylach niby-tynkarzach), to...

Muszę się w końcu nauczyć wklejać jakieś rysunki, wtedy będzie mi łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo. zalogować mnie nie chciał! :evil:

 

Basia: jak Twój salon wygląda to szkoda gadać - peany słyszę na cześć! Kasę bęiesz pobierała za wstęp - jak Grześ za Niedźwiedzia :p i zrobisz sobie poddasze :lol:

A czemu tak kombinujesz z tym poddaszem? zrób normalny drewniany strop - grosze kosztuje - i nie kombinuj. Musisz na to wleźć i łazić po tym, co się będziesz stresowała? A jak Pan Mąż przytyje???? Bo nam to nie grozi :p Nie kombinuj, tylko dawaj wymiary - coś wymyślimy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...