Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cha cha cha

wyjaśniło się po prostu obwodów z oświetleniem nie ma obowiązku podłączać przez różnicówkę i zapewne Twoi fachowcy tak zrobili i prawidłowo. a to że że nie zadziałał wyłącznik, to proste bo jego po prostu nie ma w tym obwodzie.

chociaż to żle że dostałaś kopa.

to przykre :( moze lepiej już nie podłączej więcej opraw.

 

 

nie to nie ten stolarz od drzwi. :evil: :evil:

 

pozdrawiam wszystkich cieplutko

od łabędzi nad Wisłokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anika probuje sie przekonac do tego kominka, tak to jest jak sie chce cos odpatrzec od kogos, a potem jak on jest inny to.... :(

pierwszy raz jestem nie w pelni zadowolony z wykonania czegos na mojej budowie, ten wykonawca nie staral sie mnie zrozumiec, kara za to bedzie nie polecanie go przeze mnie, ale srogi jestem nie :roll:

 

tak, wlasnie teraz przyjechalem do Wiednia ,zjedlismy kolacje, zona sprawdza ile kwiatuszki urosly i je podlewa, a ja sprawdzam co na forum

wlaczylem sobie radio Wieden przez internet, slucham i nagrywam co lepsze kawalki

 

czytam, i czytam i tak :

Brzoza najmocniej Cie przepraszam za e-mail,

jadac tu samochodem przypomnialem sobie ze wylaczylem opcje z mailem, ale zaraz dostaniesz na priwa

ja tez sie bardzo ciesze ze Was poznalem, jaka Twoja rodzina jest mila, radosna, przesympatyczna, wesole, kochane dzieci, zona

moja zona pierwsze co powiedziala to : u nich podstawa to rodzina, jacy oni sa szczesliwi,

usciskaj ich wszystkich od nas porzadnie prosze

 

wiesz ile jechalem od Ciebie do Nowego Targu - 2 h, 40 min.

droga byla pusta :wink:

 

Ottakringer Wam smakowal ? super,

 

aha na drugi raz to ja Was zapraszam do siebie :p tylko kiedy to bedzie !

 

nie dziwie sie ze Anika pisze o takich pradowych sprawach, bo jak zobaczylem u niej wlacznik to oczka przecieralem czy ja dobrze widze :roll:, ale tak naprawde mysle ze ona wie co robi !

Anika gratuluje postepow na budowie, pieknych swiecacych fliz,

kolorkow w ponieszczeniach i cudnych plytek w lazienkach oraz debowych schodow .

 

Januszek Ty potrafisz straszyc ludzi, jak to sie tlucze, co sie tlucze !!! kiedy sie tlucze, jaka brame masz ocieplana, 40 mm.

taka jak ja, nowa piekna, panelowa, do gory skladana i sie tlucze , nieee ja sie zalamie chyba,

jak ja widzialem prezentacje bramy Wisniowskiego na targach to chodzila niezwykle cicho, taka na pilota

opisz historie choroby twojej bramy prosze :roll:

 

pozdrowienia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzoza: "Ottakringer" ... mniam mniam :wink: Również pozdrawiam!!! Nie ma racji z tym kominkiem, prawda? Bardzo ładny!

 

 

 

:D:D:D

Aniko - baaardzo ładny!

:D:D:D

 

Grześ

zdjecia masz juz w skrzynce

z gustem smakowym "wstrzeliłes" sie w mój z Ottakringer'em w 10 - tke :D:D:D

Twój domek i wnetrza sa zachwycajace - ten drobny niuans odcienia piaskowca - przerzyjesz ...:wink:

a co do pochwał - to zatkało mnie z wrazenia, ze az tak Ci sie spodobało u nas

dziekuje

:D :D :D

ale ja mam co najmniej takie samo zdanie o Was :D

jesteśmy zauroczeni Waszym optymizmem, poczuciem humoru, wiedzą

i darem opowiadania - tak interesujacego jak macie oboje

- wyjawie, ze tematyka po jakiej poruszaliśmy sie w rozmowie była niesamowita jak na nasza pierwsza znajomośc ... i swoboda skakania po tematach ... nawet geografi, historii czy sztuce nie "przepuścilismy"...

:wink:

za zaproszenie dziekuje

usciski przekazuje

a "buta" to TY masz .... 2:40 min .... :roll:

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor

wcale nie miałem zamiaru straszyć kogokolwiek

poza tym wiśnowski i wiśniowski to mogą być różne bramy. moja też chodzi całkiem normalnie tylko że prowadnice są przykręcone do muru na sztywno i wszelkie dzwieki przenoszą się do domu, ale pamietaj że ja tak mam, zresztą mam wiele innych rzeczy które nie występują u innych np: komin cieknący, że nie wspomnę o wyłącznikach które u mnie działają u innych nie :wink:

:p :p :p

Aniu tak sobie jeszcze myślałem o tym kopnięciu bo najczęściej jest tak że dotykamy jednego kabelka a przez przypadek, może wkrętakiem nie izolowanym drugiego i wtedy :o :o następuje przepływ pradu przez nasze ciało, bez upływów w bok , wtedy też różnicówka nie zadziała mimo iż jest sprawna .

a czy jest i to sprawna mozna w prosty sposób przekonać sie.

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie

i ponawiam apel odezwijcie się pozostali.

 

 

Wojtek pooooooooomocy odezwij się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają się "schodki"

To co było najłatwiejsze zrobione.

Dziś na budowie rozmawiałam z elektrykiem i wiecie co,

mam zastanowić się gdzie co będzie stało, w którym miejscu chcę mieć kontakt, czy drzwi będą prawe czy lewe no bo po której stronie ma być włącznik oświetlenia itd.

:o

a skąd ja mam to wiedzieć :-? . Pewnie wezmę z kogoś przykład i zacznę bazgrać po projekcie.

 

George dzięki za wyjaśnienia na temat różnicówki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anetko

Mam nadzieję że nie przemarzłaś przez ostatni tydzień

zresztą pogoda była raczej ładna (jak na tę porę roku) nawet Krzyś podtrzymywał Cię na duchu słyszałaś co mówił :wink: :p :p :p

 

Z tymi wyłącznikami to fakt bo własnie funkcjonalność domu przejawia sie takimi detalami jak wyłączniki.

najlepiej teraz kiedy są już ściany pochodzic po domu, pootwierać drzwi zapalać światła i gaśić (tak wirtualnie)

wówczas wyjdzie gdzie winien być wyłącznik

nie do końca to prawda że wyłącznik winien być po stronie gdzie drzwi mają zamek, to zależy czasami od układu pomieszczeń i od tego czy jesteśmy lewo, czy praworęczni.

A co z oknami? są?

 

I muszę Się Wam pochwalić wczoraj był u mnie kominiarz :o :o oj głowa boli, oj boli

ale odbiór jest !!!!

 

:p :p :p

 

Witam wszystkich cieplutko

 

Wojtku Wojtku w Tobie ma ostatnia nadzieja.

 

czy już nikt nic nie robi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani mi sie waż oddelegowywać z grupy juz nas coraz mniej

to raczej Krzyś jest mało rozmowny :wink:

i niech Ci nie będzie łyso bo nie bylismy ciałem.

 

Jak bedą okna zrobi sie tak ????? domowo zobaczysz?

 

ps: ty masz jakiegos maila własnego ?

 

to dobrze że bedę miał znajomego projektanta bo coraz bardziej nachodzi mnie ochota na dom dla przyjaciela (II w kolejce) :wink:

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w związku z wizytą kominiarza u Januszka!

Było takich dwóch czarnych u mnie dzisiaj i mało mnie szlag na miejscu nie trafił!!

Jakimś "dziwnym trafem" :evil: :x :evil: :evil: - tu zastosowałam baaardzo dyplomatyczne określenie; moim murarzom z pustaka wentylacyjnego z czterema otworami - wyszedł trójotworowy!! :evil: :evil: :evil: No i pan kominiarz odkrył, że wentylacja z kotłowni na dole jest w tym samym , qr..., kanale co łazienka na górze!! :evil: :evil: :evil: Kretyni przesunęli o jedno oczko pustaczek gdziesik na poziomie stropu!!! :evil: :evil: :evil: I teraz trzeba kuć w łazience na górze (oczywiście k-g już jest) i szukać gdzieś tego brakującego przewodu!! No załamka :-?

Czy to tylko ja mam takiego farta?? :cry:

A z pozytywów to: mam gościa, który mi płytki bedzie kładł, ma zacząć początkiem grudnia, jak już drzwi będą. Aaaa właśnie! I drzwi też sobie zamówiłam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu

Aby nie było Ci smutno to powiem Ci historyjkę

dorwałem sie do wiertary udarowej z udarem hydraulicznym (cudo) otwór w betonie to wierci sie tak jakby to było masło

i tak żona mówi jeszcze tu, a jeszcze kwiatek, obrazek,

i tu, i jeszcze tam,

a ja :p wrrrryt jest gotowy

a w jednym otworze wr???? i cisza :-?

zepsułem taką maszynę :(

no nie :o przewierciłem kabel :evil: :evil:

ale u mnie zadziałała różnicówka :p

nie tylko Ty masz takiego farta

wiem żadne pocieszenie, ale tak jakoś raźniej jak u innych też coś się dzieje :lol: :lol:

 

pozdrawiam cieplutko elektrycznym pozdrowieniem

miech to piorun strzeli

:p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo

pokaze Wam kilka zdjec z moich nowych dokonan

 

http://foto.onet.pl/upload/6/55/_361739_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/14/80/_361728_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/4/80/_361730_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/46/1/_361733_n.jpg

 

kominek i pierwsze w nim palenie, brama Wisniowskiego z tymi lepszymi sprezynami skretnymi czy cos takiego i drzwi z K & P

 

kochani to jest normalne ze co sie, czy cos ktos spiepszy, np. komin wentylacyjny zaniknie lub tak jak u mnie zabuduja mi kabelki od alarmu panowie od poddasza :evil: zawsze cos sie stanie i dlatego trzeba to przyjac ze spokojem :wink:

pa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic przyjemniejszego niż zaprosić ogień do środka domu, to namiastka ogniska wokół którego już od pradziejów działo się wszystko, to wokół niego toczyło się życie, zawiązywały sie znajomosci, przyjaźnie, i ogień towarzyszy ludziom w ostatnij podróży i ogniem wyrażamy pamięć o bliskich, których nie ma.

to nieważne jaka obudowa kominka ważny jest ogień w środku, i ciepło w nas.

ale powiało :wink:

wiśniowski mój a Twój to zupełnie inne bramy tak że spoko a drzwi? no cóż moje są takie same tylko szybki mam płaskie bo nieco starsze te drzwi.

 

zimno sie robi na zewnątrz czyżby i w weszych sercach zawitała zima ? odezwijcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne wnetrza i fajny kominek u Grzesia

(miałem okazje obejrzeć go ciut wczesniej ..:D)

Januszek i Baru zaserwowali porcje horroru

ja miałem przygode moze nie az tak drastyczna

ale

było tak

kupiłem pigment do malowania czerwony ... jak cegła :-?

i zleciłem malowanie

zagladam po pewnym czasie ... a tam sciana zółłta :o

okazało sie ze pigment ma własciwości zmiany barwy

a nazywa sie ..."żółty 13" ! @#&^^^$%### :evil:

ale ostatecznie to uznałem ze tak samo jak Grzes z piaskowcem i ja musze te żółć polubic ...

w mysl przysłowia

jak sie nie ma o sie lubi

:D

 

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do:

gregor456

 

jaki masz wymiar drzwi wejściowych, panowie projektanci chcieli mi włożyć 210x100 ale wydają mi się za wąskie, pewnie najlepsze byłyby 120 cm szerokości i 210 wysokości. Te u Ciebie to standard czy na zamówienie?

 

Aha i jeszcze jedno: w jakiej kwocie zamknął Ci się koszt tego kominka?

 

pozdrówka z Bieszczad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam

brzoza nie przesadzaj to nie horror tylko

humor taki budowlany, bo jak mawiają fachowcy

nie ma tego coby nie można było spiep....

więc wszystko trzeba brac na :p :P :p

Wiesz odezwał się Długi może coś powie?

tiger.... (trudne) przepraszam

drzwi zewnętrzne standardowo wykonuje sie o wysokości 210 natomiast szerokość?

jeśli jedno skrzydło to 100 natomiast 120 to za mało bo ta dostawka wyjdzie za wąska

a robienie skrzydła tego otwieranego węższego niż 90 mija się z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tigermoth moje drzwi to 140 na 240 poniewaz:

100 szerokosc skrzydla + 40 dostawka stala

210 wysokosc + 30 naswietle stale u gory

to jest standard, tylko z naswietlem i z dostawka

widzialem skrzydlo drzwi wieksze jak 100 bez dostawki i naswietla wygladaly bardzo ladnie, wielkie masywne

kominek kosztowal 7000, za duzo , za duzo !!!

jak bym byl na miejscu to zaplacilbym za niego do 5000

ale czasu brak !!!

 

Januszek jak Ty to pieknie napisales z tym ogniem, brawa, brawa dla Januszka

jak bede robil chrzest (poswiecenie) domu lub kominka to uzyje twojego cytatu :wink:

 

Brzoza dziekuje za komplementy, bede sie przyzwyczajal do ciepla domowego ognia nawet z zajasnym piaskowcem :p

 

pozdrawiam wszystkich :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...