Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

czy taka pogoda jest do zaakceptowania bo cały czas medytujemy z szamanem, medytowanie całkiem całkiem tylko na drugi dzień głowa boli oj boli.

Jeśli moge wtrącić w sprawie spotkanie ? :(

moge? :-?

wtrącam. :D

następne miało być u miłej sympatycznej koleżanki, której to ponoć termin podkradłem zgadnijcie kto to taki ? :wink: dzyń dzyń To dzwonią szklaneczki

Już chyba pisałem kiedyś że po wykończeniówce roboty jest co nie miara i gdyby nie radość z spełnienia marzeń jakim jest własny dom to robota ta przerosła by nas wszystkich razem wziętych.

 

A mnie mikołaj dał to na co zasłużyłem, karę , karę , i jeszcze jedną karę. :(

 

Pozdrawiam wszystkich :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

następne miało być u miłej sympatycznej koleżanki, której to ponoć termin podkradłem zgadnijcie kto to taki ? :wink: dzyń dzyń To dzwonią szklaneczki

Hmmmm, eeeee... nooo tegoooo... jakby tu powiedzieć...

No dobra! Walę prosto z mostu: :oops: możecie się "zwalić" do mnie, ale ryzykujecie zapaleniem pęcherza, albowiem kibelek to ja jeszcze mam na polku i to w najdalszej części działki - czyli nie strasząc - jakieś 70-80m od domu... uffff, ulżyło mi...

Dopiero od jutra wchodzi ekipa płytkarzowo-malująca. A jak oni skończą to sprawimy sobie osprzęt do uzdatnienia tej naszej cudownej, własnej wody. I wtedy... pełna kultura, nie trzeba będzie latać w wichrze i deszczu do klopa, w którym wieje 8).

A od dzisiaj mam ciepełko!! :p Wkład kominkowy mi odpalili chłopaki!! :lol: Na obudowę musimy poczekać, bo wszyscy chcą przed świętami, na gwałt, a nam to nie stanowi, wieć cierpliwie czekamy.

Aaaaa, no i oczywiście błocko!!! Wszechobecne, wredne błocko, rozjeżdżone przez jakieś dziwne samochody przyjeżdżające do nas na budowę. Nie wiem po co??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki brzoza za te wyliczenia ale ten dach jest skomplikowany, czterospadowy i cztery lukarny, więc trudno sobie będzie z tym poradzić.

 

tigermoth

 

długość krokwi mozesz ustalic w dwojaki sposób:

z twierdzenia pitagorasa - jak podałem na przykład

lub mierzac linijka lub skalówka w projekcie

projekt posiada skalę - 1:100 lub 1:50

i 1 cm to - 1 m czy 0,5 m

to jest metoda mniej dokładna ale równiez mozna sie nia posłuzyc

za zestawienie samej wieźby za 500 PLN .... :o - non coment

(jesli jeździsz do Rzeszowa - i nie dasz sam z tym rady - wpadnij do mnie z kserem wieźby) - mieszkam praktycznie przy trasie (jadac od Ciebie do R.)

drzewo z zasady kupuje sie z nadmiarem - bo ciesla czesto robi cześć rzeczy "po swojemu" i trzymanie sie scisle zestawienia bywa zawodne ...

a z drzewem na budowie bywa równiez tak, ze - ile nie kupisz ....wszystko i tak wykorzystasz ... :wink:

 

 

 

 

A mnie mikołaj dał to na co zasłużyłem, karę , karę , i jeszcze jedną karę. :(

 

Januszku ..... :cry:

ja tylko domyslam sie ze to niesłuszne - te kary - bardzo współczuje

trzymaj sie

 

Baru - usmiechnij sie ...

z usmiechem Ci do twarzy :D

 

miłego dnia Wszyskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza masz rację że na budowie wykorzystam wszystko co kupię. (drewno).

 

już sobie wymyśliłem jak to wyliczyć, mam ksero zestawienia więźby podobnego dachu, tylko trochę mniejszego, dodam po 1,5 metra i kilka krokwi więcej i powinno starczyć.

 

dzięki wszystkim za jakąkolwiek pomoc

 

wczoraj skompletowałem dokumenty do pozwolenia, tylko wypisu brakuje ale to już pestka.

powinno być ok.

 

jakies 1,5 miesiąca i bedzie pierwszy sukces - pozwolenie

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta zawsze uwazalem i uwazam, ze ludzie z kresow sa troche inni, cieplejsi, zyczliwsi :)

A zatem: witajcie krajanie :)

Maciek

 

 

witaj wsród ziomków, Maćku :D

najbizej za sasiada masz zdaje sie Gregora456 (którego znam osobiście ) :D i przy okazji serdecznie pozdrawiam WAS - kochani

a który tak samo jak Ty - buduje "na odległość"

ludzie u nas sa - masz rację - bardzo sympatyczni i weseli - jak poczytasz posty to zauwazysz ze czesciej sobie zartujemy niz trzymamy sie konwenansów ... :wink:

a ze przy okazji sporo z nas zna sie osobiście - wiec atmosfera jest prawie rodzinna :D

 

domek masz juz mocno zaawansowany - co teraz robisz w nim ?

 

brzoza masz rację że na budowie wykorzystam wszystko co kupię. (drewno).

 

już sobie wymyśliłem jak to wyliczyć, mam ksero zestawienia więźby podobnego dachu, tylko trochę mniejszego, dodam po 1,5 metra i kilka krokwi więcej i powinno starczyć.

 

tigermoth

1,5 m do jednak troche duzo ... wyjda prawdopodobnie odpady ok. 1m ... :(

naddatek jest wskazany ale taki w granicach 10% na długosci

natomiast ilość szt mozna zwiekszyc

ciesle jak - pewno wiesz - potrafią sobie poradzić i z krótszymi krokwiami - ale łaczenia jednak najlepiej unikac

mozesz za to zrobić solidny okap chroniący sciany - w granicach 80 cm

a ja sie przypomne o genealogię Twojego nicka ... jest tak ciekawy ze chetnie posłucham jak trafiłes na ten nietypowy i trudny w wymowie

opowiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nam się grupa rozrasta :lol: Witaj, Maciek!

Nasz domek powstaje w Łańcucie, więc "po drodze" od Ciebie do Rzeszowa...

A u mnie w końcu nastał piękny czas zakończenia szpachlowania ścian, chłopaki zaczęli wczoraj gruntowanie ścian. Wybrałam w końcu kolorki na ściany i aż sie boję, jak to wszystko będzie wyglądało w całości. Zaczęli mi też płytki kłaść w kotłowni i łazienkę na dole będą robić :p . Pan, u którego zamawiałam schody dzwonił, że schody gotowe i czeka zwarty i gotowy do montowania tychże. Czyli pewnikiem jeszcze przed świętami będę mogła wejść po ludzku na górę, a nie jak małpiszon od roku po drabinie. :D

Wiecie, ja to się zastanawiam, co ja bedę robić jak już nie będę musiała na tą budowę jeździć w te i z powrotem?? Co ja z tym czasem wolnym zrobię??

Wiem, wiem... będzie tyle do zrobienia przy domu, że i tak mi czasu będzie brakowało.

A na razie pozdrawiam wszystkich ciepło no i proszę o głosy co z tą "zaległą" imprezką u mnie?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek powstaje w Łańcucie, więc "po drodze" od Ciebie do Rzeszowa...

Łańct! To miasto a raczej jego okolice (Rakszawa) to rodzinne strony mojej rodziny. Mieszka jej tam dotad sporo, choc to daleka rodzina (dzieci, wnuki, prawnuki braci mojego dziadka). Kilka lat temu robilem objazd starych miejsc, "wdzieralem" sie do domow, dlugo tlumaczac kto ja. Generalnie dogadywlismy sie i bylo bardzo sympatycznie.

Znam nazwy z okolic Rakszawy: Nowe Pola, Bieleckówka, Zołynia. W podlancuckim Podzwierzyncu mieszka obecnie spora spokrewnionych rodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem sie powstrzymać

nie mogłem

Witaj maciejonie

masz rację ludzie tu u nas są inni cieplejsi, tak to prawda np: ja mam temp 37.1 i to zawsze cha cha cha

a Wiesz że ja też mieszkałem na podzwierzyńcu patrz jaki ten świat mały :p :P

Basiu

chmmmm no teeen tego ja tylko tak sa lapnąłem

a Ty od rzazu zapraszasz nas do siebie. dziekujemy na pewno przyjedziemy chmmm tylko kiedy?????

może ustalmy termin ??? (taki aby był już ten no wiesz porcelanowy)

 

brzoza

a co ty myślisz że ja to jestem taki super, czasmi cos przrskrobie zapewne jak każdy tylko że dałem się złapać, nic przeszło kupiłem sobie frezarkę i od razu lepiej :wink: :p :P :p

 

Basiu jesli myslisz że jak się wprowadzisz to bedziesz odpoczywać to jesteś w ogromnym błędzie takie zdziwko Cie chwyci :o tyyyyle jest roboty

 

a teraz chwalę się mam zameldowanie, wiecie co ta walka z urzedami to jest nawet do przejścia, ale słowo zyczliwość urzednikom jest nieznana, niestety :-?

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu

chmmmm no teeen tego ja tylko tak sa lapnąłem

a Ty od rzazu zapraszasz nas do siebie. dziekujemy na pewno przyjedziemy chmmm tylko kiedy?????

może ustalmy termin ??? (taki aby był już ten no wiesz porcelanowy)

Aaaaa, jak chcesz porcelanę, to na wiosnę się możemy umawiać...

Basiu jesli myslisz że jak się wprowadzisz to bedziesz odpoczywać to jesteś w ogromnym błędzie takie zdziwko Cie chwyci :o tyyyyle jest roboty

No, że roboty będzie duuużo, to ja wiem. Ale odpadnie mi organizowanie dziadków do maluchów, potem cegła na gaz i Łańcut city. A tam pierdziutko, żeby jak najwięcej zrobić, pozałatwiać jeszcze jakąś papierologię i czym prędzej odebrać dzieciaki od umęczonych dziadków, potem do domu, jakiś obiad...

To będzie za prosto: normalnie wyjdę z domu... to jakbym nic nie robiła :lol: :lol:

Brzoza!!

Uśmiecham się, specjalnie dla Ciebie: :D :p :lol: :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Maćku - szczególnie Ty. I powodzenia :)

 

Baru: też wyobrażam sobie czas po przeprowadzce jako jedno wielkie wolne. Bo przynajmniej pomieszkam sobie w jednym miejscu. W ogóle pomieszkam :-? Skończy się bieganina. Pewno, że będzie mnóstwo roboty w ogrodzie, ale to już spokojnie, bez szarpania, bo i tak to jest twór na lata. Może naiwnie sobie wyobrażam, że w nowym domu to posprzatam raz w tygodniu, będzie czyściutko i świeżutko i mnóstwo miejsca...

Przestaną mnie gonić terminy, przestanę szarpać się z ekipami i przekonywać ich, że powinni zrobić tak, jak ja chcę. O rany! To zbyt piękne :roll: Pewno Januszek ma rację - zbyt piękne, więc nieprawdziwe...

 

A moja ostatnia ekipa wygoniła mnie z budowy :-? nic nie mogę zrobić do soboty, bo schnie lakier na podlogach. No i, znowu naiwnie myślałam, że w takim razie wyskoczę sobie połazic po sklepach, bo parę rzeczy trzeba kupić (choćby te kontakty), ale okazało się, że siedzę w robocie. Pewno świt mnie zastanie :evil:

I wiecie? Zostało mi raz jeszcze podomalowywać ściany, poprzykręcać gniazdka i w zasadzie mogłabym się przeprowadzić :D :o .

 

Tylko mam jedną zagwozdkę: listwy przypodłogowe w łazienkach. Z czego to zrobić, żeby funkcjonowało? Może coś mi podpowiecie?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan licytacji:

(09.12.2004 godz. 14:00)

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 75

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 30

14. Świeca - rzeźba od Mari - 25

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 0

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 5

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

 

 

W sumie:

- 1560 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3085

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Wkrótce Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Maćku - szczególnie Ty. I powodzenia :)

Dziekuje. :D

Po kazdym kolejnym powitaniu robi mi sie bardziej goraco i kto wie czy moja stala temperatura nie stanie sie wyzsza od tej, ktora stale ma Januszek ;)

 

 

Tylko mam jedną zagwozdkę: listwy przypodłogowe w łazienkach. Z czego to zrobić, żeby funkcjonowało? Może coś mi podpowiecie?

Czy jezeli piszesz o listwach przypodlogowych w lazience to znaczy ze nie masz na podlodze i scianach gresu-glazury-terakoty?

 

Ja widze to tak: jezeli podloga i sciany z plytek - bez listew.

Jezeli podloga drewniana - listwy tez drewniane.

Chyba, ze czegos nie zrozumialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie...

w łazienkach mam tylko na niektórych kawałkach ścian ołytki, na wszystkich podłogach, natomiast niektóre ściany sa pomalowane farbą (taką specjalną do kuchni i łazienek). No i muszę dać jakieś listwy. Próbowałam cokoły z płyek, które są w łazience, ale nie podobają mi się. Drewno - bardzo chciałabbym, ale gotowe listwy nie nadają się do łazienek (pytałam w sklepach), trzebaby to czymś jakoś zaimpregnować :-? Tym bardziej, że chodzi np. o ścianę, przy której będzie stała wanna. Pewno będzie się chlapało (wanna wolnostojąca).

I sama nie bardzo wiem, co diełać.

 

Maćku - cudny będziesz miał domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumie.

Ja dalbym listwy drewniane. Zaimpregnowalbym je porzadnie np. Sadolinem, w odpowiednim kolorze, tak ze 3 razy, przed zamontowaniem. Rowniez od strony podlogi i sciany. Nie balbym sie tego chlapania. Tak naprawde to przeciez te listwy nie beda staly w wodzie ani nawet w srodowisku ciagle wilgotnym. Przeciez dzisiaj w lazienkach nie stoi woda na posadzce. Jezeli zostana zachlapane nic im sie nie stanie.

 

Moznaby pomyslec nad zabezpieczeniem szczeliny miedzy podloga a listwa, np. warstewka bezbarwnego silikonu, na wypadek gdyby cos sie incydentalnie wylalo i podcieklo pod listwe, by nie rozwijala sie jakas plesn.

 

Maćku - cudny będziesz miał domek :)

 

Dziekuje. Nam tez sie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon - wielkie dzięki :) Na oczątku też tak planowałam (nie wiedziałam tylko jakiego środka użyć) ale zbili mnie z tropu sprzedawcy i ekipy, które robiły mi podłogi w mieszkaniu. Że drewno na listwy do łazienek absolutnie nie.

Ale w sobotę kupuję drewniane cokoły, maluję i w przyszłym tygodniu kończę łazienki :D

 

Basia: ta impreza u Ciebie może być jeszcze z tańcami? :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia: ta impreza u Ciebie może być jeszcze z tańcami? :p :p

W zasadzie to why not??W pokoju na dole nic nie będzie na razie na podłodze, hehe. Podłoga będzie, sama wiesz kiedy :roll:

A teraz proponuję pisać kiedy komu pasuje. Lokalizacja jeszcze bliżej nie znana - zależy kto się zdecyduje nas przygarnąć. Z tego co widzę - to u mnie nie bardzo, bo czekacie na "porcelanę" :lol:

Mnie nie ma od 14 do 23 stycznia i sobotę 5 lutego mam zajętą.

Piszcie więc, ludeckowie mili :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujących!

 

Dziś jest mój debiut. Mam nadzieję, że nie spalę się. :oops:

Jestem szczęśliwą posiadaczką projektu Manuela z pracowni Archipelag

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=23

i jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli to zaczniemy budowę w przyszłym roku.

Od kilkunastu tygodni śledzę różne tematy na Forum i uważam, że jest to naprawdę ogromne źródło wiadomości o budowaniu dla kogoś takiego jak ja - gdyż nie mam żadnego doświadczenia w tej branży.

Mam nadzieję, że będę mogła przyłączyć się do waszego grona :D i korzystać z waszych doświadczeń.

 

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...