Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Basiu to nie jest genialne to rewelacyjne

"u Zbycha" jak u mamy atmosfera będzie suuuper

więc miejsce jak najbardziej. termin też

teraz tylko trzeba czekać na zgłoszenia.

proszę zgłaszać swoje udziały i czy z połówkami.

zgłoszenia kto przyjmuje ?

RS, BARU, czy januszek?

 

Witaj anusia (bardzo ładne imię) :p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, a szczególnie Nowe Podkarpackie Budowlane Twarze!

Dawno się nie odzywałem, ale przyznaję, że czytam regularnie.... :oops: , bo ciężko jakoś tak nagle przestać i odejść... a żeby znowu regularnie pisać, to doby brakuję, więc mam nadzieję, że tak bardzo nie będziecie mieli mi tej absencji za złe. :lol:

Serdecznie gratuluję wszystkim postępów na budowach i życzę mozliwie szybkiego i bezbolesnego zakończenia tego etapu, bo to dopiero początek, więc siły się przydadzą - Ci co już mieszkają zapewne wiedzą o czym mówię... :D

 

Widzę, ze imprezka się szykuje! SUPER!!! ... chyba już najwyższy czas, tylko dlaczego w takim terminie?.... :cry: .... obiecałem już synowi, ze w końcu na Małysza pojedziemy, bilety już załatwiłem, a Wy mi imprezę wtedy robicie? ... :cry: ... a może tak przenieść ją do Zakopanego? np. na Kropówki? - byłby wilk syty i łowiecka tyż, hej !

 

 

Tylko mam jedną zagwozdkę: listwy przypodłogowe w łazienkach. Z czego to zrobić, żeby funkcjonowało? Może coś mi podpowiecie?

 

Nie wiem Pani Aniu, czy to jeszcze aktualne, ale miałem kiedyś podobny problem i .... o ile jest coś z drewna w tej łazience, to i owszem, zrobiłbym listwy drewniane (i to porządnie zabezpieczone, tak jak to doskonale maciejon sugerował), ale jeśli nie ma tam nic takiego, to może lepsze byłyby listwy styropianowe (takie do narożników) i po prostu malnięte w kolorze ściany - wszyscy niby je dają u góry, ale.... przecież nie pisze na nich gdzie mają być! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę zbierać namiary na mnie znajdziecie w profilu

tylko że ja jestem za tym aby przyjść z dwiema połówkami

jedną taką normalną, a inną taka szklana :p :P :p

 

George

listwy styropianowe są za miekkie a juz na pewno nie cokolik w kolorze scian

po miesiącu użytkowania efekt myrowany (no chyba że chodzi własnie o takie efekty) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George

listwy styropianowe są za miekkie a juz na pewno nie cokolik w kolorze scian po miesiącu użytkowania efekt myrowany (no chyba że chodzi własnie o takie efekty) :wink:

 

 

Nie żebym chciał się kłócić, ale - drogi Januszku! - u mojego znajomego funkcjonuje cos takiego już prawie dwa lata i jakoś takiego (myrowanego :wink: ) efektu nie zauważyłem, ale to pewnie dlatego, że do napełniania wodą nie używają samej łazienki :lol: , a odnośnie twardości.... spróbuj stanąć stawiając nogi 2 cm od ściany i ustać tak choć chwilkę :wink: - to dopiero mogą być efekty.... :lol: :lol: :lol:

i dlaczego nie w kolorze ścian?... tego nie bardzo rozumię - przecież praktycznie nie będzie widoczna, a tu chodzi chyba o zakrycie albo zamaskowanie łączenia między ścianą, a płytkami, które nie zawsze wygląda zbyt estetycznie!

 

... zresztą, my sobie tu możemy gadać, choćby do wiosny (szkoda tylko, że o suchym... :roll: ) - Anika i tak zrobi jak będzie chciała - a ja napisałem o tym, bo cos takiego wiedziałem i całkiem nie głupio to wyglądało! - oczywiście według mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ustaliliście taki termin imprezki :cry: Niestety, ja w styczniu odpadam. Ale może nastepnym razem...

Ja tylko w kwestii formalnej, prosz pani!! Termin wcale nie został ustalony!!! Pani se doczyta, jak pisałam:

"A co do terminu to ja owszem, ale wiem, że Anika nie bardzo - ma sajgon w pracy do końca stycznia".

Wcześniej pisałam, że 5 lutego ja z kolei mam zajętą, czyli co Wy ludziska na 12?? Lutego ofkors;-)

Czyli tak:

OZNAJMIAM NINIEJSZYM, ŻE WSTĘPNY TERMIN NASZEGO SPOTKANIA ZIMOWEGO TO 12 LUTEGO! Zgłoszenia do Januszka, który ma mnie na bieżąco informować co do Waszego odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff................ w końcu skończyłam. :D

Skończyłam czytać od samiuśkiego początku wszystkie posty naszej grupy. Oj........ było tego baaaaaaardzo dużo, a przez ten czas działo się u Was bardzo, bardzo dużo. :) :) :)

 

Mam teraz jekieś blade pojęcie o Was, ale wiele pytań mi się w głowie kotłuje, nie wiem od której mam zacząć. :-?

 

Może od Filips'a co się z nim dzieje - myślałam,że będę mogła z nim sobie troszkę pogadać, gdyż miał zamiar budować się prawdopodobnie w tej samej miejscowości co ja. Dodatkowo jestem bardzo zawiedziona, że nie mogę otworzyć mapki naszej grupy jak również zdjęć z letnich imprez. :cry: Zimową - lutową widziałam i powiem tak... fajnie było tam być , piwo i wódkę pić...., no cóż może kiedyś się jeszcze załapię. :wink: :wink:

Wracając jednak do Filips,a - zrób coś odezwij się istniejesz jeszcze???

 

Teraz może trochę o namiarach na ekipy budowlane.

Wyczytałam o ekipie Timura, podobno ich praca była OK i namiary na nich może mieć Januszek lub brzoza - plisssss Panowie jakbyście mogli gdzieś pogrzebać i dać mi telefon do nich lub gdzie ja mogę ich znaleść. Bardzo, bardzo proszę. :p :p :p

 

Anika do ciebie też ogromna prośba miałaś podobno dobrą ekipę do fundamentów - byłabyś tak kochana i dała mi nich jakiś numerek - oczywiście telefonu. :D :D :D

 

Greg ty też byłeś zadowolony z dwóch ekip. Pytanie tylko do czego i gdzie ich szukać? :lol: :lol: :lol:

 

Renia - a Ty masz kogoś do polecenia? :) :) :)

 

A tak wogóle do Wszystkich Forumowiczów - byliście z kogoś zadowoleni mniej lub więcej dajcie o nich znać.

Teraz chyba jest najlepszy okres, aby znaleść dobrych ludzi do pracy i rezerwować terminy. Troszkę może naiwna jestem, że chcę rezewować sobie terminy jak moja decyzja o warunkach zabudowy gnije jeszcze w Gminie tak mniej więcej od lipca, ale podobno na dniach mam ją dostać.

 

Teraz może kilka zadań do postów:

brzoza, gdzieś Ty te grzyby w Rudnej zbierał? tam przecież żadnych lasów nie ma. Chyba chodziło Ci o Bratkowice, gdzie jedzie się przez Rudną. 8)

 

Witam serdecznie anusia. Mam nadzieję, że budowa będzie dla Was łatwa i przyjemna. Może kiedyś Was odwiedzę, gdyż często tam bywam, połowa mojej rodziny mieszcza tam i w okolicach.

 

Baru dzięki za namiary - odpisałam sobie to i wiele innych danych

 

Gregor 456 - pewnie, że to bardzo miłe, że mamy taki sam domek, a jeszcze milsze jest to, że mnie zaprosiłeś do niego. Na pewno skorzystam nawet z tego powodu, że chciałabym zobaczyć przede wszystkim poddasze, gdyż cały czas nurtuje mnie sprawa ścianki kolankowej, a z tego co pamiętam z innego tematu to Ty nie podnosiłeś.

 

Pozdrawiam Was gorąco i pamiętajcie o moich prośbach. :p :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ago x4

na samym początku musisz zdecydowac czy fundament bedzie jako monolit (polecam) czy murowany z bloczków betonowych, jesli monolit to na Okulickiego jest wyporzyczalnia szalunków i tam pytaj o ekipę osobiście wykonywałem sam więc Ci nikogo nie polecę.

 

Jeśli chodzi o fachowców to musisz uzbroić się w cierpliwość i kasę. jedynie mogę polecić ekipę do wylewek ale to juz wszyscy wiedzą, natomiast inni fachowcy? to raczej pytaj Aniki ona ma duze doświadczenie w wyborze ekip i raczej sie nie zawiodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon!

Ta "nasza" ekipa od wylewek jest z Rzeszowa, a namiary na nich znajdziesz na str. 16 lub 17 naszego forum podkarpackiego.

 

Aga444!!

Anika faktycznie miała dobrego fachowca od budowania, poleciła mi go i na początku gość robił super! Ale niestety, zmieniło się to i gość jest niesumienny i najzwyczajniej w świecie mnie oszukał. Akurat tak się złożyło, że miało mnie nie być przez kilka dni na budowie, on mówił, że będzie kończył, więc głupia - zostawiłam mu kasę. Jak zobaczyłam te ściany rzekomo gotowe pod malowanie to... :evil: myślałam, że zabiję. Zadzwoniłam, stwierdził, że jest chory i tyle!! Odczekam jeszcze trochę, niech wyzdrowieje :x i pojadę do niego i nie zostawię suchej nitki na bandycie!!

Natomist ta ekipa, która teraz u mnie robi - polecam. Młode chłopaki, malują, szpachlują (12zł/m kw z malowaniem na gotowo - nieważne ile razy bedą musieli jechać po ścianach), kładą płytki - tych mogę polecić. Jak chcesz - odezwij się na gg. Jak czegoś im brakuje, a mnie akurat nie ma - to po prostu ktoś jedzie i kupuje - po uzgodnieniu ze mną oczwiście. No i tempo mają :o aż mi tak gały wyszły, bo przyzwyczajono mnie do opier...ee...znaczy szanowania pracy na budowie.

A u mnie jest tak:

kotłownia gotowa - płytki i pomalowane ściany, łazienka dolna gotowa, no prawie, bo kabina ma dojechać w okolicy świąt, w kuchni można meble montować, ino pytanie czy jest sens z uwagi na złodziejstwo, duży pokój z korytarzem i klatką pomalowane. Schody przyjeżdżają w przyszłym tygodniu. Oooo i faceta od schodów też mogę polecić! Super jest - faktycznie wie co robi i robi to dobrze. Potrafi doradzić pewne rozwiązania. Mam nadzieję, że nie zmienię zdania o nim po montażu moich schodów - widziałam w dwóch domach jego twórczość i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy a zwłaszcza nowi klubowicze :) Aga444 i maciejon piękne domki budujecie :)

Widzę, że Organizacja działa. Ja też chętnie się piszę na imprezkę. Termin odległy to jakoś to zorganizuję(my) bo piszę się z dwiema połówkami ;)

Baru jeśli można wiedzieć po ile zamawiałaś drewno do kominka? Możesz ew. podać namiar? Chyba już czas myśleć o następnym sezonie grzewczym.

Ago444 z ekip które mógłbym polecić to tak jak większość wylewkarzy (zresztą chyba ode mnie się zaczęło), ekipę do suchej zabudowy - robili mi poddasze z gk wraz z ociepleniem. Mogę również polecić fajnego płytkarza. Gość ma fantazję i potrafi doradzić zwłaszcza w łazienkach (zabudowy, podświetlane półki itp.). Robi też ciekawe mozaiki no i ma profesjonalny sprzęt. Mam jeszcze do zrobienia drugą łazienkę na górze i czekam na niego bo jest w tej chwili za granicą. No i z nim rzeczywiście trzeba się umawiać dużo wcześniej.

Brzoza ale mnie wyróżniłeś :oops: :o :oops: A ja przeciez wybudowałem chyba najmniejszy domek z całej naszej grupy. Tyle, że z piwnicami :) No i popełniłem dużo błędów. Jestem kolejnym przykładem, że pierwszy dom buduje się dla wroga... itd. Ale może jeszcze kiedyś....... Tylko ciii żeby nie przeczytała tego Stokrotka bo się denerwuje gdy tak mowię ;)

A z tym sąsiedztwem - w sumie do Ciebie też mam blisko. Przynajmniej raz w miesiącu przejeżdżam przez Czudec i jeśli wyjeżdżam z domu to jadę przez Niechobrz i wyjeżdżam w Czudcu koło cmentarza - bardzo ładna trasa i dla mnie duży skrót niż miałbym jechać przez miasto. Poza tym widok panoramy Czudca rankiem pogrążonego we mgle jest niesamowity :) Fakt staż mam największy na forum wśród podkarpacian ale chyba więcej korzystałem z porad (często Twoich) niż ich udzielam. No i to ja się czuję zaszczycony :) No i ostatnio nie mam tyle czasu aby regularnie zaglądać na Forum. Na pewno jeszcze długo tu bedę gościł bo mam do wybudowania garaż i zagospodarowanie obejście, że o ogrodzie nie wspomnę (w tym temacie to już całkiem jestem laikiem).Dotej pory wszystkie siły i środki przeznaczyłem na dom bo chciałem jak najszybciej zamieszkać na swoim.

Maciejon ekipa od wylewek nie jest z Jarosławia tylko z tego co pamiętam chyba właśnie z Rudnej lub Mrowli a szef z Rzeszowa. I chyba ta ich maszyna to nie miksokret ale coś podobnego.

Gorące pozdrówka dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru jeśli można wiedzieć po ile zamawiałaś drewno do kominka? Możesz ew. podać namiar? Chyba już czas myśleć o następnym sezonie grzewczym.

 

Kupowaliśmy po 120zł, z transportem, gotowe do wrzucania do kominka. Gdzieś spod Sokołowa wieźli nam to drewno. I powiem Ci, że niestety to dobra cena :-(. Bo obdzwaniałam wiele miejsc, więc w tej cenie są metrówki, a za pocięcie sobie liczą, albo sam się musisz z tym bujać. Mam jeszcze namiary na gościa, który za metrówki chce po 80zł, ale nie wiem jak u niego z transportem - dziś właśnie dostałam na niego namiary, on jest z okolic Wiśniowej o ile dobrze zapamiętałam :roll:. Jak chcesz jakiś telefonik to daj znać - puszczę Ci na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Ogłaszam wszem i wobec - "MAM W KOŃCU DECYZJĘ O WARUNKACH ZABUDOWY....." :p :p :p Ruszam więc w teren załatwiać dalej papierki i urzędy.

 

Dziękuję wszystkim za odzew na mój post i czekam na namiary na ekipy, kto może niech mi da. Jakieś nazwy i telefony. :D

 

brzoza dzięki za przeszkolenie.

 

baru jeszcze raz dziękuję za namiary.

 

greg dane wylewkarza już mam, ale ekipę do suchej zabudowy i płytkarza też kiedyś będę potrzebować więc .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus gratuluje decyzji,

tak ja nie podnosilem scianki kolanowej i jestem z tego zadowolony, zreszta zobaczysz,

mam nadzieje ze bedziesz miec czas koncem stycznia i mnie odwiedzisz opowiem Ci troche o naszym domku i ekipach budowlanych,

co do ekip to ja mam jedna ekipe ktora wybuduje Ci domek Twoich marzen bez bledow i najsolidniej jak kiedykolwiek widzialem,

mialem ich nie polecac bo sie na nich przejechalem ale powiem Ci jak uniknac tych bledow i w efekcie pozostanie tylko piekny solidnie wybudowany domek, za rozsadne pieniadze, tynki i wylewki mam tez przepieknie robione,

numer telefonu i nazwisko podam Ci przez GG lub na priva, jak bede mial czas, ale chyba dopiero po swietach

 

maciejon ja mieszkam w Tuczempach zaraz kolo Jaroslawia przy glownej trasie mysle ze w lecie sie spotkamy :p

 

Baru prosze przyslij mi numer na priva do Tych Panow co sprzedaja takie fajne drewno do kominka - dziekuje :p

 

pozdrowionka dla Wszystkich pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...