Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

AGA444 i brzoza:

Dziękuję za miłe słowa. Zaczyna mi się przerwacać w głowie i zaczynam wpadać w jakiś samozachwyt z tym ogrodzeniem :wink: :wink: :wink:

 

Ale, by nie było tak dobrze, jakiś samochód ciężarowy, prawdopodobnie cofajac przy zawracaniu, wjechał mi w jedno przęsło. Trochę pogiął i trzeba będzie go zdjac , wyprostować, pomalowac :(

 

AGA444: Pewnie nie na wiele zdadzą się moje słowa, którymi chce Ci dodac otuchy w Twoich walkach z ZE.

To z czym sie spotykasz to rzeczywiście paranoja, prowadzaca do zapętlenia. U mnie całość spinał projektant, który miał "swego" elektryka. Powstał projket przyłącza i nam pozostało tylko podpisanie umowy przyłaczeniowej. Zresztą projektant zorganizował wszystkie potrzebne projkety i pozwolenia (nawet projekt wjazdu na działkę, choćiaż ja nie wieziałem, ze takowy jest potrzebny) a rozliczyłem sięz nim , gdy dostałem do ręki pozwolenie na budowę

Uważam, że obciążenie wszyskimi formalnościami projektanta jest najzdrowszym, chociaż nie najtańszym rozwiązaniem. Gdyby jednak umiec przeliczyć straty na zdrowiu psychicznym i fizycznym związane z bieganiem i "użeraniem" się, to moim zdaniem warto zapłacić.

 

wilu1: nie odpowiem Ci, bo nie znam Rzeszowa, ale skorzystałem z Twego pytania, bo dowiedziałem sie, że w Rzeszowie Goran ma swój salon, a w tej firmie będe kupował okna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ooo cho cho

ale spisane duuuuzo do czytania

piękny poranek wstaję rano spogladam w okno i na tle lekko różowego nieba od wschodzacego słońca widać białą brzozę z oszronionymi gałązkami i każdy kryształek lśni niczym miliony diamentów

widać ten mróz. jest cudnie tak się zastanawiam czy aby nie przesadziliśmy z tym szamanem 8) w tych modłach

 

maciejonie twój płot jest sliczny widzę go oczami wyobraźni, ponieważ ten serwer (republika) mam zablokowany wiec pozostają tylko opisy i zachwyty innych ewentualnie możesz wysłać mi zdjecia na moją pocztę.

 

widzę Wojtku że powoli głowa Ci sie podnosi bo zacząłes cos pisać (oczywiście na spotkaniu wzniesiesz toast ten długi)

 

Anetko kominek już wybrany? pochwalisz się nam jaki ?

 

 

Ago x4 to normalka z tymi urzędami niestety :-? trzeba wiele cierpliwości i zapału aby ten etap przeskoczyć ale wierz mi jest to do przejścia, a nie lepiej iść do biura obsługi inwestycyjnych i zlecić im to wsztstko, oni maja przetarte szlaki wiec zrobią to wszystko szybciej i obejdzie sie bez nerwów (Twoich straconych)

 

Witamy cie Wilu1 nie wiem o którym salonie mówisz

ale vidok robi przyzwoite okna i pustków też, włoszczowa jest całkiem całkiem więc jak widzisz wybór jest dosyć spory, tylko musisz wiedziec czego chcesz, jakie drewno, jaki kolor, jakie okucia, szyby,itd.....

 

Basiu to super że jesteście cali i zdrowi, wypoczeci.

 

ps: w sprawie płyt gipsowych kontra strop wylewany

płyty :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym jako początkujący "forumowicz" zasięgnąć informacji kto orientuje się w cenach działek i nieruchomości(szczególnie interesują mnie starsze,drewniane domki) w mojej okolicy.

Za poradą Brzozy zadaję to pytanie w grupie podkarpackiej,ponieważ jako nowy temat pozostał bez odzewu.Przepraszam,że dołączam ten post bez kontynuacji waszego tematu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj delfinek w grupie

jesli chodzi o ceny działeczek ze starszymi drewnianymi domkami to w okolicach Nowosielec kształtują się w granicach 30-40 tyś zł natomiast czy są dostepne w każdej chwili ? tego nie wiem, musisz sam pojeździc i popytać.

Rs powiało poezją i powiedz czyż życie to nie poezja.

Dzieki maciejonie teraz zobaczyłem już Twoją posiadłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeczytałam.

Wojtek!!

Z pizzą nie powinno być kłopotów - w końcu to pizzeria, jak sam zauważyłeś, co do wirowania to miejsce by się znalazło, ale to już post będzie, więc nie wiem...

Gregor 456!!

Namiary od Grega mam - na szczęście nie robiłam zbyt drastycznych porządków w prywatnych, jakby co - służę uprzejmnie :wink: . Za późno odczytałam wiadomości i d...zbita, nic Ci to już nie da, jak Ci powiem, że byliśmy w Besenovej i Tatralandii - tę drugą polecam - http://www.tatralandia.sk. Obydwa te kąpieliska są w okolicach autostrady Poprad-Rużemberok, z resztą są tablice reklamowe co kawałek.

 

Jeździło się super! Zadowoleni jesteśmy bardzo, tylko żal, że w naszych okolicach nie ma w zasadzie gdzie jeździć. Ta trasa, którą jeździłam miała prawie 3km i wcale się tego w nogach nie czuło. Potem odpoczynek w gondolce i siup w dół znowu. W międzyczasie odpoczynek - ja herbatka, małż - pifko, Ewcia - soczek. Ehhhh, niby to tylko 350km, ale wracaliśmy ponad 7 godzin. Nie tylko u nas zima zaskakuje kierowców, jak widać.

 

Rozmawiałam z Janonem odnośnie spotkania, ale się jeszcze nie określił, a Renię po prostu dopisuję, bo trzeba kobiecie poprawić samopoczucie. Renia!! Słyszysz?? A raczej czytasz?? Zgadzasz się ze mną w całej rozciągłości, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy razem i każdy z osobna.

 

AGA 44 - co do kominka to zgodnie z przepisami budowlanymi

nie jest on brany pod uwagę jako główne źródło ogrzewania

domu, tak więc nie ma powodu do projektowania go wcześniej

ale ze względu na przewód kominowy i wentylację to te

elementy trzeba wcześniej zapisać.

 

WILU 1 i DELFINEK - WITAJCIE WIELCE

 

BRZOZA - co do Stachyrów to wiem że młody jest charakterny po ojcu

i pożytek będzie bo umie jeździć a Janusz to co mówią na forum to bokiem puszczam bo młodzi go wogóle nie znali tylko ze słuchu piszą bo ktoś , i coś tam - nie lubię takich rzeczy, a pozatym w tym sporcie trzeba mieć charakter żeby dojść do wyników.

Teraz uważaj Winiarz chce w marcu licencję odnowić - to jest dopiero.

 

JANUSZEK - mnie nie tylko głowa się podnosi a z toastem to nie wiem bo czy można się powtarzać w dobrym towarzystwie hmm .

 

BARU - dlaczego post tak wcześnie się zrobił - coś okropnego jestem całkowicie zaskoczony takim terminarzem.

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco i brykam do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie!

Moi znajomi kupili dom w stanie surowym zamkniętym. Ponieważ ona jest w podwójnej ciąży a on pracuje mniej więcej jak mój mąż - czyli go wiecznie nie ma, poszukują dobrego kierownika budowy. Czyli takiego, który ma zaprzyjaźnione ekipy, zakręci się przy zakupie materiałów... Koleżanka nie da rady jeździć za każdą pierdułą.

Tą budowę, którą nabyli właśnie, prowadził gość o nazwisku Hul. Czy ktoś z Was coś o nim słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych na lutowe spotkanie z szamanem :wink: :

 

RS z połówką,

Januszek - ciągle nie wiem czy z połówką. Januszeeeek!! określ się!!

Anika z połówką,

Greg z połówką,

Wojtek z połówką,

Aneta S,

George z połówką,

Aga444 z połówka,

Tatanka 26 z połówką,

ja niestety najprawdopodobniej solo.

Renia??

Tampiko??

Janon z połówką??

 

Proszę się dopisywać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przyszła :evil: (mam na mysli zimę)

tak narzekaliście na błoto, a śnieg? może Wam sie super jeżdzi po śniegu co???

no chyba że na nartach :wink:

Ja już sam nie modlę się z tym szamanem z nim to nigdy nic nie wiadomo prosimy o mróz jest mróz ale i snieg i tak dalej.

ale dzisiaj rano było super, moja niunia odpaliła bez problemu, zgarnąłem śnieg z dachu, zagrzałem wewnątrz, i wyjechałem bez problemu na droge, a zona mnie szarpie za ramię i mówi, sniegu napadało trzeba odśnierzyć, obudziłem się , wzięlęm "sipę" i wio 50 m moje z rana, nic tak dobrze nie robi jak poranny trening,

ciekawi mnie jak dzisiaj u RS czy też tak poetycko?

a u innych?

 

pozdrawiam

:p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy piękną zimę.

Odśnieżać nie muszę, robi to Spółdzielnia Mieszkaniowa. Na razie.

A być może w przyszłej zimie „dobry trening”. :wink:

Na budowie spokój, przerwa zimowa i czas na podreperowanie budżetu domowego.

 

Witaj Delfinek niestety nic nie wiem na temat starych drewnianych domków w okolicy, trzeba podzwonić.

 

Witaj Wilu1 – okna mam „plastiki” z firmy DAKO

 

Baru kierownika swojego nie będę polecać bo szczerze mówiąc wszystko robię sama, no prawie wszystko. I gościa o nazwisku Hul nie znam.

 

Maciejon zapisuję się do fan klubu Twojego ogrodzenia. Podoba mi się.

 

A teraz chwilkę się pochwalę, mam ocieplone poddasze, zrobione tarasy, wykonaną instalację wod-kan i elektrykę i wybrany kominek. Ale nie taki jak chciałam, bo komin w złym miejscu stoi. Tzn. murarze dobrze zrobili, zgodnie z projektem, tylko projektantowi brakło trochę wyobraźni. Chciałam aby był narożny, symetryczny, tak jak jest wrysowany w projekcie, no ale nie wyszło. Nie wszystko musi się udać.

 

Spotkanie lutowe zbliża się dużymi krokami i tak sobie czytam listę obecności i tak sobie myślę że chyba w szybkim tempie trzeba znaleźć jakąś połówkę.

:oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie lutowe zbliża się dużymi krokami i tak sobie czytam listę obecności i tak sobie myślę że chyba w szybkim tempie trzeba znaleźć jakąś połówkę.

:oops: :wink:

 

Nie szukaj, jak chcesz - to będę robić za Twoją połówkę :lol: , bo mojego jak zwykle w okresie zimowym wynosi z chałupy prawie co weekend i właśnie kilka dni temu oznajmił mi, że najprawdopodobniej sama se pójdę na imprezkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee widzę że humorki dopisują

to zapewne sprawa cudnej pogody

piękny biały puch przykrył dachy i ogrody

zakrył to całe gu... :-?

zrobiło sie cicho i przytulnie

a słonko rozradowało świat, tak ogólnie

jedni chcę robić za połówki

inni szukają do przytulenia główki :oops:

a Zbuchu na progu czeka

wiadomo u Zbyszka jak to u Zbyszka

mozna utopiś swe smutki w kieliszkach.

Organizacja przypomina 8)

o obowiązujących terminach.

 

 

pozdrowienia z dalekiego zaśnieżonego Głogowa

przesyła Wasz januszek

 

:p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

wczora z rana pojechałem po swoje dziatki

zabrać z wypoczynku feriowego

jeśli ktoś tęskni za zimą (taką prawdziwą)

to zapraszam na podkarpacie nie do rzeszowa nieco dalej np: przełęcz Dukielska

drogi rewelacyjne, białe tak samo jak pola

a którędy należy jechać ? to tylko krzaczki

i kapliczki i krzyże przydrożne mówią że należy je minąć z odpowiedniej strony

i ten radosny powrót do domu, cieplutkiego, własnego, to miłe jak usiądziesz przed kominkiem, spoglądasz na tańczące języki ogieńka a najprzyjemniejsze jest to jak

dostaniesz od żony to co w życiu jest najważniejsze.

 

nie nie to co myślicie Wy .... :oops: to też

ale mnie chodzi o własny kubeczek z kawusią.

 

Pozdrowionka dla smakoszy kawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Wiecie... patrzę sobie na moje biurko, na którym nie stosów papierów (są jeszcze pod biurkiem i na podłodze dookoła, ale dzisiaj idą do zjadaczki) i sama nie mogę uwierzyć w to, że skończyło się styczniowe wariactwo. Wczoraj kurier odebrał ode mnie sprawozdanie i poooszło do Warszawy. I znowu, nie wiadomo kiedy, minął styczeń.

W ubiegłym roku, kiedy skończyłam sprawozdanie, ponadrabiałam odłożone do załatwienia styczniowe sprawy (z 30-to dniowym terminem) rozpoczęłam sezon budowlany. Ślepe wylewki. A teraz? Pewno trzeba będzie zaplanować sezon ogrodniczy...

Ale na szczęście, jeszcze jest na to trochę czasu :)

 

A zima jest cudna...

 

Buziaczki dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...