Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No wreszcie Anika juz malo pracuje i teraz opowie nam jak sie mieszka w nowym domu jakie emocje i doznania przezyla , co jej sie snilo kiedy tam pierwszy raz spala, bo to sie jej spelni (tak to ponoc jest ) :lol:

tak zima jest cudna teraz to widzisz lepiej mieszkajac blizej natury

 

Baru dziekuje za namiary ale skozystam z tego na drugi raz

 

Aga 444 dostalas maila

 

Brzoza piekne sarenki, mam nadzieje ze one maja co jesc, a jak nie to Ty im dasz

 

Maciejon ladna zima wokol Twojej posesji

 

Januszek moze zrobicie wieczor poetycki i kazdy z talentem napisze jakic wierszyk, bylo by pieknie

 

pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Heyah!!!

Mam pozwolenie na budowę!!!

 

Długo mnie tu nie było, muszę szybko nadrobić zaległości w czytaniu postów na grupie.

 

Udało mi się prawie całkowicie dozbroić działkę, mam prawie wszystkie media oprócz prądu, który będzie robiony jak tylko śniegi zejdą.

 

Baru męczy mnie mnie jeden temat w jaki sposób załatwiliście sobie asfalcik na drodze dojazdowej do Waszej działki?

Czy może zrobiliście to z własnych środków?

 

Pozdrowienia dla całej grupy :p

Darob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru męczy mnie mnie jeden temat w jaki sposób załatwiliście sobie asfalcik na drodze dojazdowej do Waszej działki?

Czy może zrobiliście to z własnych środków?

 

Darek!!

Ten temat jest dla mnie bardzo, ale to bardzo drażliwy. Jak byś wjechał w tą naszą drogę to byś zobaczył, że droga kończy się wraz z domami przed nami wrrrrrrrrrrrrrr..... :evil: :evil: .

Kiedyś tam (koło września) opisywałam moje boje z UM w tej sprawie. Zapomnij o własnych śrpdkach! Ty masz pojęcie ile koszuje metr kw asfaltu z podbudową?? Ok. 80 zł!! Załamka!

To by było na tyle w temacie drogi, a teraz określ się, czy przyjdziecie z żoną na nasze spotkanko muratorowe 12 lutego. Szczegóły są kilka postów powyżej... No doooobra, nie kilka, ze dwie strony do tyłu...czy tam coś koło tego... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor 456

pomysł z poezja super moze kiedys bedzie na to czas

chociaż ranek zimą juz nie jest tak poetycki

 

no chyba że tak kontynująć słowa Aniki

 

 

A zima jest cudna :D

skryta pod śniegiem ulica brudna

sypnęło na pola, łąki i las

przed domem zaspa, znowu po pas

 

Ach jaka jest cudna zima

mróz scisnął i wszystkiego sie ima

skrzypnęły zmarznięte autka drzwi

a silnik ledwo łi łi łi łi łi :-?

 

O jaka zima cudna jest

no nie wyjadę !!! choć autko fest

znów śnieg równo po płoty

nie ma co, biorę się do roboty :x

 

a jaka pora, radosna mina

własnie minęła ósma godzina

znów zima dała o sobie znać

już się spóźniłem, Ku...jego mać :evil:

 

ten wierszyk dedykuje "pionierom" z Królki

 

 

Wojciechub traktujesz nas jak jakąś skarbnicę wiedzy co gdzie i za ile, a zapewniamy Cie że to nie prawda jesteśmy takimi samymi inwestorami jak Ty i niewiele mozemy Ci pomóc w Twoich rozterkach

jeśli chcesz okna tanie to Fenetra (Mrowla)

jesli chcesz okna dobre AP Żory (Krzyżanowskiego)

 

Darob temat dróg i dojazdów to drażliwy temat rzekłbym lekko błotnisy. :wink: niektórzy wolą go unikać gratuluję pozwolenia

 

Anika czyżbyś miała kolejne sprawozdanie nie daj sie prosić czekamy

 

Pozdrawiam z zasypanej Nivy :D :D :D

Wasz Januszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darob gratuluję. :p :p :p :p

Teraz to już tylko czekać na wiosnę.

 

Wojciechb w sprawie okien powiem tak. Kupiłam w Dako, jestem zadowolona bo mam to co chciałam. Nie były najtańsze. Ale ja patrzyłam najpierw na jakość, później kolorek a jako trzeci był koszt. Musisz poprosić o oferty w kilku miejscach. Jeśli któreś spodobają Ci się to poproś o namiar na klientów którym montowali i już użytkują. Porozmawiaj z nimi.

 

Zima jest bardzo piękna. Tylko jakoś nie mam czasu nacieszyć się nią. W pracy do późna. Tyle spraw do załatwienia, że aż nie wiem w co ręce włożyć. Jedni zdołali uporządkować biurka, a u mnie coraz więcej papierków.

 

Mam parapety (wewnętrzne), takie śliczniutkie. Po tynkach zamontują je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru

..., a teraz określ się, czy przyjdziecie z żoną na nasze spotkanko muratorowe 12 lutego. Szczegóły są kilka postów powyżej... No doooobra, nie kilka, ze dwie strony do tyłu...czy tam coś koło tego...

dotarłem, doczytałem, zadanie odrobiłem, ale musze skunsultowac z moją ładniejszą połową co i jak? Bo z "połówką" :lol: to najmniejszy problem. Termin jak dla mnie dosyc odłegły. Ale postaram sie jak najszybciej dać odpowiedź. Na dzień dzisiejszy trudno mi coś takiego zaplanować, U mnie wszystko zmienia sie jak w kalejdoskopie. Dzis tu jutro tam. Mieszkanie ostatnio traktuję jak hotel i to jeszcze nocny. Marzę ostatnio, aby poleniuchować sobie tak z cały dzień do bólu.

 

Pytanie do ogółu

Gość w PSB zabił mi gwoździa

Założyłem sobie że sciany staną z BK500 PW o grub.30 cm + 12 styropianu, a on mi na to, że w BK mi wyjdzie punkt rosy :(

Poza tym mówił, że w domach z BK jest bardzo suche powietrze. :o

 

Namawia mnie na silikat + wełna, że niby rewelka, on coś takiego ma i jest bardzo zadowolony.

 

I wiecie co?

Mam teraz spanie z głowy!

Co Wy na to? Najbardziej martwi mnie ta cholerna rosa :evil:

No to pa idę w końcu spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darob - gratulki

wojciechu'b

- miałem sygnalnie okno z Primaplastu ... jednak u mnie wybór padł na okna drewniane ...

Januszku - to łi łi łi łi - jest zawaliste :p - masz juz szybkie łacze na Nivie ?

Grześ ... Sarenki http://foto.onet.pl/upload/27/4/_416431_n.jpg chyba czuja sie u mnie jak ... w domu ...

czasem z zainteresowaniem obserwuja ... co prabiam ... :roll:

 

:wink:

 

pozdrówka dla Grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie:

 

niniejszym chciałbym oświadczyć że już nie pij.. ( modlę się) z szamanem i za wszelkie niewygody związane z jego wybrykami nie odpowiadam, gość jest niepoważny ja go proszę o odrobinę mrozu a on jeszcze dorzucił "nieco" sniegu, acha jeszcze zapowiedział nieco więcej mrozu. :wink:

 

RS płyty gk Ci się nie podobają ciekaw jestem dlaczego

Brzoza teraz wiem strop lany (monolit to monolit)

Darob

śpij spokojnie i nie daj się omamiać jakimś tam punktom rosy, owszem istnieje coś takiego ale zapewniam cię że takie zjawisko jak wykroplenie wody zachodzi w bardzo niekorzystnych warunkach które są może ze dwa dni w roku w pozostałe dni jest naprawdę dobrze i wszelkie pary są w stanie wydyfundować na zewnątrz.

owszem są ściany nieco lepsze i neco gorsze ale to "nieco" jest tak małe że naprawdę nie ma co sobie głowy tym zawracać.

A ten fachowiec od wilgotności w domy to aby zna prawo moliera?. Powiem krótko w domach w zimie jest sucho a latem wilgotniej i tyle natomiast jak sucho to zależy od wentylacji i zwyczajów mieszkańców.

 

Wyśpij się i nich Ci się przyśni rosa ale na cudnej łące pachnącej wiosennej pełnej kwiatów iiii znowu tęsknimy do czegoś czego nie ma.

 

Anetko parapety też z tworzywa w kolorze złoty dąb?

 

Gregor nie przesadzaj bo jeszcze urosnę a i tak już ze mnie kawał chłopa :p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek parapety mam brązowe z granitu :p Zaszalałam.

 

Pączki można jeść, nawet w dużych ilościach, do 12 jeszcze daleko. Spokojnie.

 

Co Ty wyrabiasz z tym Szamanem, jak to będzie jeszcze więcej mrozu? :o

 

 

Wojciechb drzwi garażowe kupowałam razem z oknami. Są z PCV, ocieplane i wtym samym kolorze co okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Tak czytam o tym januszkowym szamanie, kubku z kawą przy kominku, o zasypanych dojazdach, o pączkach, o bezsenności Daroba w punkcie rosy, o sarnach brzozy, o zbliżającym sie 12-tym, o łi, łi, łi i widzę, że problemy budowlane jakby bardziej zmrożone i pod śniegiem.

 

FAJNA JESTEŚ PODKARPACKA GRUPO!

DAJESZ ODERWAĆ SIE OD SZARZYZNY!

 

(wyszło na to, że pisze i o sobie :oops: )

 

 

AnetaS: ale mnie nobilitowałas z tym fanklubem :wink: :D

 

RS: jak tam wychodzą nocne zdjęcia?

 

 

Pozdrowienia dla Wszyskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko

zaszalałaś, zaszalałaś z tymi parapetami

i z tymi pączkami też tylko mi nie mów że zjadłaś 12

chociaż twoja postura może wskazywać że to możliwe

:p :P :p

maciejonie to jedno z najsympatyczniejszych forum jakie znam (no moze jeszcze jedno jest bardzo fajne.)

ale zapewniam Cię że to jeszcze nic, jak pojawią się nasze panie, które teraz chyba ciorają :-?

i tu mam prośbę do :

Aniki, Reni, Tatanki, Tampiko, pani Janonowej , Stokrotki, i innych których nie wymieniłem a są

odezwijcie się proszę (zwłaszcza Tatanka)

wtedy jest tu wesoło i wszelkie problemy budowlane.....

(są jakieś problemy, wszystko idzie jak z płatka)

 

Rs nocne zimowe łowy Ci sie marzą, wiesz ja tam wolę trochę pospać

 

Ps: NIE ZADAWAJCIE SIE Z SZAMANEM

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie!

Coś Wam opowiem: mój kumpel buduje dom i właśnie jest na etapie prac kominkowych. Po zamontowaniu kominka okazało się, ze cały dom jest zadymiony - totalny brak ciągu w kominie. Zadzwonił do tego, co mu ten komin stawiał (fachowiec starej daty) i oczywiście przyjechał bez problemów i mówi: Panie, pytałem czy ma się dymić?, a on na to, że tak, "ale nie mówiłeś Pan, w którą stronę, tak?" - no nie! - "więc o co chodzi?" :lol: :lol: :lol:

Wyszedł na góre komina i po 5 minutach wszystko było OK, skasował 100 zł, a tę szybkę, którą wyciągnął dał mu na pamiątkę! - nie ma to jak fachowiec z humorem !!!

 

RS - jestem pod wrażeniem Twoich zdjęć, baaardzo mi się podobają!!!

 

...i mam prośbę do Januszka - daj już spokój z tym szamanem, bo jak dalej będziecie tak czarować, a ja co rano nie będę się mógł odkopać, to w końcu mnie zwolnią z pracy :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS i brzoza: pokazujecie takie ładne zimowe zdjecia.

Ja, ponieważ nie mam aktualnych swoich pokażę Wszystkim zdjęcia tegorocznej zimy z Gór Sowich (Sudety), autorstwa mojego syna.

To prawie tak, jabym ja je robił dla Was :)

 

http://www.maciejon.republika.pl/8925_14x.jpg

http://www.maciejon.republika.pl/8925_16x2.jpg

http://www.maciejon.republika.pl/8925_19x2.jpg

http://www.maciejon.republika.pl/8925_23.jpg

http://www.maciejon.republika.pl/8925_30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...