Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam to jest chyba

zemsta szamana!

:roll: :-? :( 8) :evil: :wink: :o

 

RS ... żyjesz ...?

 

co z tym pługiem wirnikowym ?

dalej stoi u Ciebie na podwórku ?

(pytam - bo do mnie nie dojechał ... :-? )

i powiedz czy kocie mieso jest w smaku takie jak królicze

tylko bardziej łykowate ?

(stare przepisy kulinarne podaja, ze do spozycia podaje sie bez ogona ...

ale to chyba przesąd ... :-? )

 

(kota jeszcze mam

trzymam na czarną godzine ...)

 

daj znać ...

 

 

Baru ...

ten sasiad od zasp ...

(milutki bardzo, sukinkot :evil: ... )

czy to nie ten sam co go trawa drażni latem ?

 

Witaj Zina

 

czemu Ty taka nieusłużna ? :-?

(bo mi ... jak usługi zaproponowali

to się ucieszyłem jak dziecko ! :p:P:P )

 

dzięki temu ...

w domu

- zamiast garażu -

mam salon masażu ... 8)

 

zi :roll: owe pozdrówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko pięknie świeci, śnieg błyska...

 

Piękna jest ta zima.

 

Ja po przedzieranu się wczoraj w nocy stwierdzam, że troche dramatyzowalam. Śnieg jest ubity i więcej jak po kolano się nie zapadłam. :) Dzisiaj będzie akcja odśnieżanie.

 

Tak sobie przejrzałam to forum i stwierdziłam, że dużo maluszków się tu pałenta i to takich w wieku mojego Słoneczka (16 m-cy).

 

Baru- Bliżniaczki -ale fajuśnie, podwójna radość... i praca... ale radochy chyba więcej

 

Co do bramek moge się wypowiedzieć bo mam w domku takie ustrojstwa ćwiczące łydki (od przekraczania ich bo nikomu nie chce się odsówać) U mnie są to takie "dechy" ciekawie pozabezpieczane.

 

Brzoza "nieusłużna" hmmm?

 

Co do domku to ja z zapałem przeglądam projekty, ogłoszenia i oferty banków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witaj zino

oj duzo maluszków sie tutaj pałeta, u co niektórych to więcej niz duzo :p :P :p

ale one take jak to dzisiejsze słonce na niebie kiedy biegają po salonie i tylko chi chi chi, radują się serduszka nasze. :D

Dobra Anetko juz puściłem ale jak przyjdzie czas to powiedz znowu będę trzymał. :wink:

 

Brzoza z kotów chinczycy robia cielęcinę i faktycznie ogona sie nie jada :wink:

 

pozdrawiam :p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzoza "nieusłużna" hmmm?

 

Dzięki za miłe przywitanie!

Co do działeczki to już coś mi się przejaśnia bo ciotunia chce mi takową sprezentować.

NIESTETY TA DZIAŁKA JEST USŁUGOWA :(

CHOCIAŻ W PRAWIE SZCZERYM POLU!

 

Zina...

upss

USŁUGOWA ! chciałem rzec ... - pomydliło mi sie :oops:

Kolejny mankament-niemankament to słup energetyczny zaraz przy granicy- na środku działki.

Ale teren pięęękny.

Widok na miasto, na wzgórzu, zaraz przy granicy miasta.

Cudo.

Tylko na razie jest jeden szkpuł. Chwilowo będe się tylko uczyć budować bo mam nadzieje że też chwilowo-pieniążków brak. :)

Ps. Czy transformator buczy?:)

ps 2 Jak długo kopie się fundamenty łopatą? :)

Pozdrawiam wszystkich zwłaszcza balowiczów

 

ps 1 jak duzy - to buczy ...

ps 2 w czterech chłopa 1 dzień ... :p samemu - 4 dni ... :( :( :(

ps 3 my Cie tu chyba Zina musimy zapoznać z babisem ... - co wymyslił na forum ... te domy z bala ... :wink:

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzoza z kotów chinczycy robia cielęcinę i faktycznie ogona sie nie jada :wink:

 

 

januszku

cielecine też mozna ...:p

no popatrz ...

 

a moze ktoś zna fajny przepis na potrawke ?

( na zupe ogonową juz mam ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Babis też z podkarpacia?

Fajnie :)

 

Brzoza Teraz rozumiem.... taka jakaś ciemna dzisiaj jestem 8)

A fakt że "moja" działeczka ciut problemowa jest. Tyle że za darmo.... Ale nie wiem czy nie lepiej znależć coś innego...

Dodam że jest wąska (20) m, na zboczu (takim niewielkim), z wodami gruntowymi tez nie najlepiej i nie ma gazu....

No i do rodziców blisko a z tm to ja (a raczej mężunio) mam mieszane uczucia. :-?

No ale ma 10 ar + droga polna przy węższym końcu a dla mnie to raczej dużo niż mało. No i widok pięęękny. Na cały Rzeszów z drugiej strony na górki a z trzeciej na takie ładne pola i sarenki :)

 

A co do taniego żarcia i chińczyków- ciekawym pomysłem są gołebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p :D :p

 

Grupa nam się rozrasta. :) SUPER!!! Więcej okazji do spotkań. 8)

 

Zina - jeszcze Cię nie witałam więc wypijmy brudrszaft'a

 

http://www.gify.org.pl/gify/rzeczy/jedzenie/19.gif

 

Z działką się nie martw jakoś się ułoży, a jak macie czas to powoli - bardzo powoli (wiem z autopsji) załatwicie wszystko. :wink:

Moja gwiazdka ma 2,5 roczku. 8)

 

A dla rozweselenia kawał z cyklu Polak potrafi. :D

 

Prezes jednego z wielkich europejskich banków, aby udowodnić swoim klientom, że w jego firmie ich pieniądze są najbezpieczniejsze, zorganizował miedzynarodowe zawody dla włamywaczy.

Konkurencja polegała na tym, że w sejfie w jednej z komnat skarbca umieszczono pięć milionów dolarów.

"Zawodnicy" mieli w całkowitych ciemnościach otworzyć w ciągu jednej minuty drzwi sejfu. Po tym czasie zapalało się światło co było równoznaczne z włączeniem się alarmu i aresztowaniem przez policję w ciągu kolejnej minuty.

Żaden z kasiarzy nie był jednak w stanie sprostać zadaniu i gdy zapalało się światło sejf pozostawał zamkniety.

 

Przyszła kolej na "reprezentantów" Polski.

Jasiek Kicha z Pruszkowa i Lucek Mańkut z Wołomina weszli do skarbca i w tym momencie zgasło światło i zaczęto odliczać czas.

Po minucie przewodniczący komisji sędziowskiej naciska włacznik światla... i nic.

 

Dalej jest ciemno.

 

Znowu pstryka... ciemno.

Nagle w ciemności rozlega sie szept:

 

Qrwa Jasiek, ukradliśmy pięć milionów dolców,

więc po jaki ch*j ci ta żarówka?

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ago :p :P :p :P :p

 

dobre

tylko tylko co to jest ten "ch*j" tego akurat nie rozumiem :wink:

 

zino dzialka w jak najlepszym porządku ja mam 8 arów 20 metrów szerokosci, wody gruntowe itd,

i juz dom (chałupa) stoi

a rodzice???

wierz mi to istny skarb przekonacie sie kiedyś kiedy ich zabraknie a teraz instytucja babci jest po prostu nieoceniona. i jeśli mążuś nadal będzie kręcił nosem to w końcu wiesz kto rzadzi na tym świecie nieprawdaż?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj duzo maluszków sie tutaj pałeta, u co niektórych to więcej niz duzo :p :P :p

Januszek!

Czyżbym tu wietrzyła jakowyś podtekst? Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że moja czwóreczka to zdecydowanie powyżej średniej krajowej (podobno statystycznie 1,5 dzieciaka na kobitkę przypada), ale to mój biznes.

A teraz do rzeczy - znaczy o budowaniu będzie, a raczej o wykańczaniu. Tak więc górna łazienka opłytkowana, wanna opustaczona (czyli wstęp pod obudowę wanny) i szafeczka już przybrała swój kształt. Jak się zbierem w sobie to wkleję zdjęcia i sobie kukniecie.

Zdjęcia zimy również porobiłam i muszę przyznać że te, które już są do oglądania, to wieeeelka lipa jest. To nie była zima, to jakieś nędzne przedbiegi były. Moje ekskluzywne drewniane WC w rogu działki jest zasypane do połowy - jest oczywiście i zdjęcie, więc sami zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru

Tak mi przykro ale pisząc o maluszkach zupełnie kogo innego miałem na mysli co prawda nie tyle ile u Ciebie ale też powyżej średniej krajowej nie tylko co do ilości ale i co do wieku rodziców :wink:

 

zgadniesz kto to taki?

 

a teraz o wiosnie, zupełna siła spokoju bociany wiedzą co robią a wybrały się już w naszą stronę są obecnie w Turcji, tak że wiosna idzie wielkimi krokami.

dziewczyny uważajcie bo nadchodzą bociany moze i u Was średnia krajowa wzrosnąć :p :P :p :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj przeprowadziliśmy ewakuacje małego do teściów (zwłaszna, że ja na łikend wyjedrzdżam) Bałam się zostawić chłopaków za taką zawianą drogą. Zaspy są straszne. Szkoda że zdjęć nie moge zrobić... :) Fajnie to wygląda...

Pojutrze zdaje ostatni egzamin z koszmarnej sesji, bo ja (jeszcze) studentka jestem.

 

Właśnie przejrzałam pobierznie forum i ...

BABIS Ja dosłownie choruje na domek z bala i chciałabym popatrzeć na ten twój choć z daleka!

 

brzozaPo chwili zastanowienia stwierdzam, że działka usługowo-mieszkalna jest nawet o.k. ale usługowa w szczerym polu??? Zresztą dowiedzieliśmy się, że ta usługowość nie jest pewna bo sąsiedzi oprotestowali plan. Jakieś grosze im dawało miasto za ich dużo więcej warte działeczki...

Acha zapomniałam dodać że podstawową zaletą transformatora jest to że przynajmniej prąd mamy pod nosem...

Co innego z gazem i wodociągiem. Gaz jakieś 300m a wodociąg 150m.

Ale za to byliśmy disiaj w biurze nieruchomości i za działke trzeba by pewnie dać jakieś 60 000 :o A to będzie pewnie niewiele więcej niż połowa naszego baaardzo małego domku marzeń.

 

januszku masz racje z rodzicami- istny skarb Bez nich z dzieciaczkiem, pracą i studiami (i mężem :) )nie dałabym rady...Ale wszystko co masz w nadmiarze kiedyś ci się nudzi... :oops: No może kiedy nadejdzie wiosna i będzie więcej słoneczka to nam fochy z nosa wygrzeje.

 

Pzdrowionka dla wszystkich z tego przemiłego forum

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Pojutrze zdaje ostatni egzamin z koszmarnej sesji, bo ja (jeszcze) studentka jestem...

 

 

Zina - połam pioro na tym egzaminie ...

 

a Babis'a szukaj - bo moze wcale niedaleko Ciebie ten dom wybudował ...

 

:D

 

co do miejscowego planu zagospodarowania ...

nie wiem co masz wypisane w warunkach zabudowy ... ale

dorzucenie sfery usług jest czesto formalnością ...

autor planu zagospodarowania jedno z pomieszczeń "zaadoptuje " Ci na usługi - czyli dorysuje bezposrednio drzwi z zewnatrz ... czasem podniesie strop ... dorysuje umywalke czy kanalizacje w tym pomieszczeniu

i nazwie to jakoś ... kiosk, złotnik czy kwiaciarnia ... np.

Ty nie musisz tam zadnych usług uruchamiać ...

to wyłacznie formalność - czasem uciazliwa - ze względu na wiekszy koszt budowy - ale nic poza tym ...

 

co do domu z bala ... dobrze poczytaj wątek Babisa ... niektórzy sygnalizowali pewne problemy z wykończeniówka typu: woda, kanalizacja czy elektryka ... przewody trudno jest schowac w scianie ... czy opłytkowac drzewo glazurą ... przemyśl to ...

 

co do transformatora ... musze Cię lekko zmartwić ...

w trasformatorze sa zupełnie inne napięcia

transformator wysokie napiecie zmienia sie na średnie lub niskie ...

Tobie potrzebne jest niskie ... i zwykły słup energetyczny ...

 

 

 

lecz aby nie wszystko tak minorowo brzmiało ...

 

więc optymistycznie ...

piekna Zima ...

dzis znów dosypało ok 20 cm ....

czyściutko sie zrobiło ... filmowo ...

zonka szepce uroczo ...

rusz się Zenek - śnieg na dworze,

zrób coś - bo będzie gorzej ...

Wstań Zenek, wstań ...

Zenek, czas na odsniezanie ...

jakbym sie odzywał ...

znaczy ... podobnie jak RS ...

wziołem sie za kota ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego stolarza z Rzeszowa lub okolic. Właśnie jestem na etapie urządzania domu. Potrzebuję zrobić stół, krzesła, łóżko do sypialni i sofy do salonu. Wszystko w nowoczesnym stylu. I nie koniecznie drewniane. Ze względu na oszczędności nie decyduję się na zakupy w sklepie. Pzdrawiam i czekam na wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...