Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Uff...I już po egzaminie. Być może po całej sesji :)

Po przyjeżdzie do domu zastałam naprzeciwko bramki po prostu przekopaną górkę, taki tunelik w śniegu. Fajne to :)

 

Brzoza Tzn. to jest taki transformator użytkowy (może ja to żle nazywam: taki betonowy słup ze skrzynką i takim urządzonkiem na podeście), na szczęście nie taki ogromny słup. Pod taki chba da się podłączyć ,bo już ktoś podłączony jest. Zastanawialiśmy się już nawet czy tego transformatora nie przerobić na taką budkę, ale jak gość powiedział, że taka przyjemność kosztuje koło 50 tyś... No ale obok gość, (sąsiad) który transformatora nie chciał puśćić w róg działki, :evil: chce podzielić działke na mniejsze i sprzedawać. Pewnie jak nasz transformator stoi obok, to mu zakład energetyczny nie postawi nowego :lol: Tio może coś wykombinujemy...

 

Co do bali to z instalacji zdaje sobie sprawe, nawet mam obmyślone już wszystko pobierznie :) Ja (i moja druga połowka)po prostu marze o takim dou. Najchętniej bez żadnych elewacji zewn i tynków wewnątrz. Wiem że to drożej ale oszczędzimy na powierzchni byleby drewno...

 

I cholera jak w to wpakować usługówke. Może sobie taki kiosk- altanke przy bramce postawie i nazwe to "warzywniak" :lol: Albo garaż jakoś pokombinuje ( zrobie taki osobno w szkielecie drewnianym, żeby taniej)

Ja tam jestem optymistka :D Chociaż nie aż tak bardzo...

 

A babisa poszukam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

RS ...

 

zima jest piekna ...piękna !

na zdjeciach ...

 

Zina

gratulki za egzamin ...:D

jak masz transformator - to wiadomo, ze prad bedzie !

i kto wie czy tym razem ze słupa od sasiada ... :wink:

a teraz

zobacz dom EDZI http://www.republika.pl/jezier/16.jpg

czy nie uroczy ?

dodam, ze pachnie w nim wiosną ...

bo bale zimpregnowane sa ... woskiem pszczelim

 

 

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

muszę wam powiedzieć że wszelkie kajaczki wodno błotne juz wykupione :-?

a wielka woda tuż tuż

bociany juz wyleciały z turcji tylko patrzeć jak lada chwila dotra do nas i komu sweterek komu "maluszka" :wink:

 

Ziono rodzice sa super ale masz racje nie w jednym domku i to jest kolejny powód do Waszego domku

no i oczywiscie gratulacje z powodu egzaminów.

 

Witaj kamikazeeee

co do stolarzy mam przykre doświadczenia ale moze na zasadzie eliminacji wybierzesz kogoś dobrego i taniego (w co wątpię)

nie wiąż się z firmą "Domek" i z firmą "Fudali" :evil: :evil: :evil:

 

Rs a masz "rakiety śnieżne" czy raczej na butach bo z tego co widać to masz śnieg po chm? :oops: no wiesz po co strasznie ciężko się w czymś takim poruszać.

ale wiosnę już czuć.

 

Baru wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj WIOSNO!!! :p

 

Baru

Tak mi przykro ale pisząc o maluszkach zupełnie kogo innego miałem na mysli co prawda nie tyle ile u Ciebie ale też powyżej średniej krajowej nie tylko co do ilości ale i co do wieku rodziców

Czyżby bociany wcześniej do Ciebie przyleciały? :wink:

bociany juz wyleciały z turcji tylko patrzeć jak lada chwila dotra do nas i komu sweterek komu "maluszka"

 

 

kamikazeeeee - witaj wśród nas :)

 

Uff...I już po egzaminie. Być może po całej sesji

Gratuluję!!!

Oj ja już prawie zapomniałam jak to było, a zaledwie kilka lat upłyneło od tego czasu :lol:

 

RS - jak zwykle piekne ujecie :p To chyba ostatnie tej zimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że gdzieś za tydzień powinna przyjść ta wiosna... Wtedy może śniegi z mojej drogi raczą się roztopić i mnie przepuścić na działkę :evil:

Co w zasadzie i tak nie będzie rewelacją albowiem na samą działkę i tak nie da rady wjechać, bo można się wtedy zakopać na amen. Ehhh...Latooo! gdzie jesteś? Słoneczko wtedy przygrzeje, wysuszy bajora... i pięknie będzie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Szczególnie witam serdecznie :

 

KAZIMIERZA W. - z Dynowa tj. moich rodziców miejscowości gdzie się

za młodu wychowałem u dziadków.

 

ZINA - jako świeżutki nabytek naszej organizacji.

 

BRZOZA - już wiosna śnieg z toru ściągaja i za darmo oddadzą w dobre ręce - może ktoś z grupy potrzebuje.

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco i wodnisto - uwaga są nowe modele kajaków na rok 2005 haha - mogą się przydać.

 

Słuchajcie wiadomość dla wszystkich którzy pragną mieć oczka wodnę

i jakieś w nich żyjątka - u nas po dzisiejszym komisyjnym rozbiciu

pokrywy lodowej w naszym przy firmie oczku o głębokości 1 betonu

ukazała się 1 z czterech testowanych ryb w miarę żywa.

Czyli test się udał przetrzymala zimę we wszystkich dostępnych

temperaturach i bez posiłków jutro zobaczymy jak po hibernacji

reaguje na pokarm.

W przypadku gdyby ktoś potrzebował reproduktora kontakt ze mną.

 

Na razie cześć organizacji i pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Brnę dalej - Mam pozytywny ZUDP i przeprawę z architektem co do zmian. Zaobaczymy kiedy skompletujemy dokumenty i złożę w końcu do Starostwa pozwolenie na budowę.

 

Wojciech Tymowicz - pochwal się gdzie wygrałeś gadżety i bramkę :wink:

 

A wiosna już tuż, tuż. Ptaszki śpiewają i wszędzie błocisko 8)

 

Pa, pa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po strachu. Sesja już za mną! :D

Składam hołd poległym :(

 

U mnie wiosna w pełni! Droga prawie przejezdna. Śnieg powoli odchodzi w zapomnienie.

Jeszcze chwile i przy wychodzeniu na pole nie trzeba będzie wkładać na siebie żadnych warstw. Powoli przymierzam się do sadzenia tuj. Na razie w doniczkach :) Mam też nasionka świerków, klonów a nawet zaszczepkę magnolii. Jedna z tuj posadzona w listopadzie, mimo, że niektórzy zapomnieli ją podlewać jak mnie nie było nadal żyje. Nie ma, co-ładny ogród!

 

Jak tam wasze ogródki? Są już czy będą?

 

Kamikazeeee Ja niestety nie znam nikogo godnego polecenia... Ale pozdrewiam wiosennie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamikazeeeee!Mam namiary na super gościa, który robił nam schody - zdjęcie możesz obejrzeć klikając na czerwony link w podpisie. Jakbyś reflektował - daj znać, prześlę ci na priva.

 

Zina!

No to gratulki w związku z zaliczoną sesją. Opita chociaż była solidnie :wink: :roll:??

 

A u mnie tak: ekipa skończyła mi górną łazienkę!! Zdjęcia porobię jurto i o ile bedą się nadawały do pokazania, to pokażę. Chodzi mi o stan czystościowy płytek. Jak wiecie nie mam ciągle wody na budowie - tzn mam, ale brzydko mówiąc zasyfioną żelazem i innymi śmieciami, więc nie nadaje się do mycia świeżych, jasnych fug. Wożę wodę w pojemnikach 5l jak ta głupia z domu, jeszcze jak wjeżdżałam na podwórko - to spoko luz, ale teraz?? Trza z tym cholerstwem dymać zapadając się we wrednym śniegu.

A dziś druga ekipa składająca się z mojego brata i jego kumpla zaczęła mi robić podłogę na strychu czy jak go tam nazwać - czyli tym czymś co jest nad poddaszem sypialnianym.

Czyli teoretycznie pozaostaje nam:

kociołek i cały osprzęt do CO, uzdatnienie tej cholernej wody - wycena jednej dowcipnej firmy to dwa filrty do usuwania żelaza i czegoś tam - prawie 3 tys eurasów netto :o plus filterek na zabrudzenia typu piseczek - tu mam wybór: od 400zl do 2300! netto ofkors!! No nie przeżylibyście załamki??

I jeszcze poprawki w pokojach na górze i malowanko, 5 szaf dużaśnych (zabudowa) i wykładziny. O takich drobiazgach, jak gniazdka, wyłączniki, klamki czy progi to nawet nie piszę bo po co?! I możemy się wprowadzać!! He he he he he he!!

Czy ktoś z naszej paczki nie planuje jakiegoś drobnego skoku na bank? Chętnie się przyłączę!!

Pozdrówka wiosenne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru Wspułczucie co do wody.

U mnie miej więcej ta sama okolica i musze cię zmartwić, że uzdatniacz nie nadąża. W tamtym miesiącu (przy roztopach itd.) wymieniliśmy chyba 6 takich małych filtrów. Tabletek uzdatniających też sporo poszło. Po prostu nasza woda jest za czerwona na nasz rzekomo dobry uzdatniacz (a może to kwestia wieku-5 lat)

Nie wiem jaką masz studnie ale w tej okolicy im głębiej kopiesz tym gorzej.

 

Dzięki z gratulacje :) Strasznie się ciesze. No w końcu sama sobie takie studia wybrałam... No ale wtedy nie wiedziałam, że będzie tak ciężko.

 

Wiosna przyszła i widze że prace się posuwają. My wciąż debatujemy nad działeczką, ale chyba będzie trzeba rozglądnąć się za czymś do kupienia...

Ten transformator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani !!!!!!!!!!

Poczytałam sobie wasze posty z wielkim zaciekawieniem, miałam straszneeeeeee zaległości :oops: . U mnie nowy rok i same nowosci, swiat przewracam :lol:. Domek stoi w kominku sie pali, roboty wykonczeniowe trwaja cala zimę. na poddaszu juz można zamieszkac,

jest ciepełko, piekniscie wymalowane, zawisły zyrandole i pieknie lsni podłoga. Schodzimy na dól, kasa sie kurczy no i zaczynaja sie schody :lol: W zwiazku z tym wyjezdzam szukac pieniedzy :lol: . Swieta spedze juz za wielka woda. Wszystkim zycze zdrowych i wesołych Swiat Wielkanocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...