Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dobry dzionek ...

słoneczny ...

 

Grześ - gratulacje z powodu "zaliczenia" !:D

 

16 km ? sam byłem ciekaw tej trasy "na skrót" miedzy nami ... :D

a ja sobie układam "klcuszki" ...przyjemna zabawa ...jak lego ...

a jest tego ok 7 m3 ... na razie :lol:

 

Zina ... moja Gmina nie ingeruje w takie sprawy jak droga do działek prywatnych ...

raczej odwrotnie ... ludzie o ile chcą miec utwardzoną, oswietloną, odśnieżoną droge zwracaja sie o to do gminy ...

mysle ze na "siłe" nie maja prawa zając Twojej posesji ....

 

Baru ... :cry: :cry: :cry:

pewno Cie nie pociesze ... ale sporo osób które buduja... wybudowały ... ma "coś" co im psuje humor ... tylko nie zawsze o tym mówią ...

 

Grześ ...

tu pomoc Aniki jest potrzebna Ci bardzo potrzebna ... bardzo ...

moze przeczyta ....

moze coś doradzi ...

trzymam kciuki zeby Anice udostepnili internet ...

w szczytnym celu ...

trzeba Ci przecież jakoś pomóc ...

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dzięki Wam wszystkim za miłe słowa.....

Maciejon, masz rację, że jak się podejmie już decyzje, to jest łatwiej.

Łatwiej o tyle, że się już ją podjęło. Ale trzeba teraz podejmować znów następne.

Masz rację, że chcieć to móc. Po pół roku (niecałe) budowy, zamieszkaliśmy w domu.

Niedawno minęło pół roku mieszkania.

A najwięcej masz racji, ze to nie koniec świata.

Januszek, Ty też masz rację!!!, reszta to Matrix

Renia, Ty też masz rację – nie wolno tracić nadziei, też Cię podziwiam i bardzo się ucieszyłam z Twoich planów wielkanocnych

Dzięki - Zina, George, Greg

Wojciech - ja tego szioku mam pół roku i nie przechodzi

Brzoza – może złapię Cię na GG , ale nie o dojad tu chodzi, 20 m od głównej drogi to chyba nie jest problem, nie?

 

Ale do rzeczy.

Co tu się dzieje?

A właściwie nic się nie dzieje???

Gdzie jesteście? I co cioracie?

Poprzenosiliscie się na inne fora?

Widzę, że tylko Baru walczy i cos pisze.

To ja też cos napiszę. Walczę. Od jutra z trawnikiem.

Czy wiecie, ze jutro jest nowy dzień?

Serdeczne pozdrówki dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dzieje?

A właściwie nic się nie dzieje???

 

Witam wszystkich :)

Chyba rzeczywiście pora na wyrwanie sie z wczesnowiosennego milczenia. Dlaczego ono jest/było - nie wiem.

Ja zaglądałem na grupę, czytałem "to niewiele" i nawet jakoś energia Baru nie pomagała. To chyba taki grupowy dołek. Myśle, że nie bez znaczenia był żałobny czas.

 

U mnie sezon budowlany w zasadzie sie zaczął. Zdalnie :)

Mam wprowadzoną do budynku wodę i prąd, wylane fundamenty pod altanę i drweutnię. W przyszłym tygodniu będzie wstawiana stolarka i najprawdopodobniej ruszą tynki. No i to co dla nas najwazniejsze: jedziemy tam na kilka dni. Popracujemy trochę w ogrodzie. Bedziemy kontynuowac zakładanie i porządkowanie ogrodu.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, no i piszcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

jeśli myślicie że się nie oddzywam bo ciorom to się mylicie

po prostu mnie nie było

ale już jestem i opowiadam.

W domku, który nabrał juz ostatecznego kształtu niewiele się zmienia, tylko poprawa się to, do czego nie da się przyzwyczaić, lub to co się zepsuło :-? tak tak już psują się niektóre rzeczy, ale nie będę o tym opowiadał bo naprawdę nie ma czym się chwalić,

np: droga przez mękę z kominem nadal trwa.

jedna rzecz mnie zastanowiła ????

Baru twierdzi że można u niej juz zrobić imprezę tańczoną, czyżby to było jakoweś zaproszenie? :wink:

bo chyba się ztęskniłem do Was

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i melduję się

 

Tatanka miło widzieć Twój post, a szczególnie dlatego, że byłaś pierwszą osobą z naszej grupy z którą rozmawiałam na forum,

życzę powodzenia w walce z trawnikiem.

 

przyznaję się do chwilowego zaniedbania forum.

U mnie prace w domu idą pomalutku, myślę że to co zaplanowałam na ten rok będzie zrobione. Aktualnie zrobili mi tynki wewnętrzne na poddaszu i czekam kiedy przyjdą robić dół.

A poza tym zachciało mi się podnosić kwalifikacje zawodowe, no i douczam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zrobili mi tynki wewnętrzne na poddaszu i czekam kiedy przyjdą robić dół.

 

Aneta, jeżeli Twoje tynki sa gipsowe, napisz prosze (jezeli możesz) ile płacisz na m2. U mnie ma być ekipa z okolic Rzeszowa (dokładnie nie wiem skąd) i za za 1 m2 tynków z agregatu mam płacić 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko dla wszystkich!

Brzoza!

Pewnikiem i masz rację, że inni też mają takiego "psuja" humoru, ale ja to taki gatunek, że jak se pogadam to mi lepiej. :oops:

Januszek!

W zasadzie to czemu nie? Ale chyba lepiej będzie jak poczekamy na tą nieszczęsną wodę, nie? Wtedy wszyscy możemy się bawić na całego!

A ową nieszczęsną wodę mam mieć w tym tygodniu już!! :p Co prawda na razie bez odżelaziacza i filtra, więc w zasadzie nie do używania, ale mam nadzieję, że zrozumiecie mój entuzjazm: BĘDĘ MIAŁA W DOMU WODĘ Z KRANU!! Nie z butli 5l po mineralnej!!

A poza tym cały czas pracowicie drapię okna, ale już mam bliżej niż dalej, bo góra załatwiona, a dziś obdarłam z taśm okna w kuchni i w salonie. Zostały mi jeszcze tylko dwa!! Małe!! Do obdarcia... :-? Bo do umycia to cały dół... :evil:

W zawiązku z tym drapaniem okazało się, że moje szpalety są g... warte i następna ekipa będzie mi je poprawiać. Już nawet nie mam siły się wkurzać...

W tych dniach pokoje na górze nabiorą kolorków i zacznie się robić balkon.

 

Słuchajcie! Co z tym skokiem na bank? Bo na gwałt by coś trza skombinować!!

 

A teraz spadam lulu, bo rączki booolą, ojjj booolą!!

Apel do przyszłych budowniczych: taśmy z okien należy zerwać zaraz po montażu! Bo inaczej czeka Was to samo co mnie teraz.

I stwierdziłam, że muszę zrobić zdjęcie jednego z pozostałych okien, żebyście zobaczyli o czym piszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - tych którzy tu zaglądają i tych co mają budowlany zawrót głowy. :p

 

Wojciech Tymowicz - dzięki za rady - na dzień dzisiejszy zostanę tak jak radzisz przy kotle gazowym z zasobnikiem + kominek. Co do kotła TURBO muszę się jescze doszkolić bo nie wiem jakie ma zalety w stosunku do zwykłego i jakie koszty są takie bajerku. Kolektory słoneczne też muszę przetrawić - na razie ceny są zwlające z nóg. Być może przygotuję sobie instalacje - tak na wszelki wypadek, a później zobaczymy. Muszę jeszcze to przetrawić.

 

greg - Wy to macie dobrze. A meldunek już jest?

 

Gregor 456 - dzieki za pamięć. Czekam na wakacje :lol:

 

AnetaS - ucz sie, ucz - biznes otworzysz i będziesz miała z czego spłacać chatkę :wink: :lol:

 

Baru - podziwiam Twoją cierpliwość i życzę Ci lekkiego sprzątania :). Ja to chyba bym se siadła i zaciągnęła do czyszczenia tych co to zrobili.

Powiedz jak tam kociaki - przezimowały czy znalazły jakieś zastępcze lokum?

 

A u mnie - no cóż -

ZACZYNAMY ODLICZANIE OD DNIA 20 KWIETNIA 2005 8)

 

bo

 

ZŁOŻYŁAM DZISIAJ WNIOSEK O POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!!!! :lol:

 

Ale, niestety kochana Pani urzedniczka stwierdziła, że nie jest w stanie sprawdzić czy wnioski i inne dokumenty sa OK, więc nie ma co liczyć, że od dzisiaj za 2 miesiące będę mieć pozwolenie. :evil:

Samych działeczek przez które biegną media jest kilkanascie, adresy zamieszkania właścicieli nie pokrywają się z wypisami z rejestru gruntów. Oj, czeka mnie jeszcze wyjaśnianie i człapanie do urzędu :cry: - nie mówiąc już o nieścisłościach w projekcie - ale to chyba nie moja broszka tylko architekta i projektantów.

 

Jakoś nie jestem pełna euforii - pewnie dopadło mnie przesilenie wiosenne :wink:, ale pożyjemy i zobaczmy co będzie dalej.

 

Więc na razie PA PA!!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciągle jakoś małopiszących podkarpatczyków :)

 

ZŁOŻYŁAM DZISIAJ WNIOSEK O POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!!!!

Tak! Jest to jeden z milowych kamieni!

Gratuluje!

 

Piszesz o nieścisłościach w projekcie i że to nie Twoja broszka,

Myślę jednak, że Twoja, bo to Tobie zależy by było ok.

Nie wiem jakie to rozbieżności ale w niezbyt dużych sprawę załatwia kierownik budowy. Nie wiem czy masz projekt indywidualny i bezpośredni kontakt z projektantami (architekt, konstruktor,...). Sądzę jednak, że to Ty musisz być inspiratorem.

 

Nie mniej życzę wytrwałosci w przebijaniu sie przez machinę urzedniczo-administracyjną i rychłego osiągnięcia kolejnego kamienia: uzyskania pozwolenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze opisałm się i zjadło mi posta. :cry:

ale trudno się mówi i piszę jeszcze raz.

 

Aga gratuluję, zawsze to krok do przodu

 

Nie bardzo wiem jakie nieścisłości w projekcie masz na myśli,

Jeśli wyjdzie, że np brakuje Ci informacji BIOZ, nie masz ponumerowanych stron, brak podpisów, czy oświadczeń to faktycznie jest to działka projktanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących

 

AGA44 gratuluję

 

tylko zastanawiam sie dlaczego musisz czekać aż 2 miesiące. U nas trwało to dokładnie 34 dni i tylko tyle.

 

My teraz czekamy na słoneczną pogodę, narożniki i poziomy pod fundamenty wyznaczone, ekipa czeka w pogotowiu, gotówka na beton zgromadzona, zbrojenie zmontowane. Teraz tylko słoneczna pogoda i "rodacy - do pracy" a dokładnie do wykopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po dwóch latach przeglądania forum i zbierania pieniędzy na działkę w końcu zdecydowałem się na napisanie pierwszego postu w "GRUPIE PODKARPACKIEJ". Mam nadzieję, że dalej będę mógł korzystać z Waszych cennych rad ale już nie jako "anonim". Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę takiej pogody jak dzisiaj (myślę o słonku a nie o temperaturze) do końca budowania Waszych wymarzonych domów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! Witamy w naszej grupie nowego przyszłego budowniczego!! Życzę dużo optymizmu i sił, bo to Ci się napewno przyda. I kasy duuużo, nawet baaardzo dużo też Ci się przyda!

 

Sa nowe zdjęcia! Zapraszam!

Aga!

Oczywiście, że sierściuchy są nadal! Już oczywiście śpią poza domem, ale rano jak tylko ktoś przyjeżdża gonią ile sił w łapkach, żeby coś w michę załapać. Czyżby byli to materialiści? Czy po prostu płeć męska z nich wyłazi? Hmmm... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

na wstępie powitanie i wyrazy podziwu dla Hlasco

no cóż do odważnych swiat należy, nam się udało to i zapewne Tobie też sie powiedzie, ważny jest pierwszy krok.

Witaj Anetko mam nadzieję że nie załamałaś się i nadal będziesz się oddzywać do mnie (może przesadziłem przepraszam ) ale zawsze moja oferta jest aktualna.

Baru okien nie widziałem wiadomo z jakich powodów, ale już na Twoje słowa i innych nie zazdroszczę (jeśli problemem jest folia to posmaruj ja plantą i odczekaj, sprawdzone i działa jeśli tynk to tylko pazurki)

a nie możesz wykorzystać pazurków tych scieruchów do tego???? nie będą darmozjadami :wink:

i co ma znaczyć "płeć męska z nich wyłazi" , znam kilka osobników płci pięknej i nie mogę powiedzieć aby były uduchowione.

 

Acha AGOx4 ja też się dołączam do poprzedników

tigermooth wiesz moje fundamenty to tylko wspomnienie walka z wodą, ziemią, płytami acrow, ale co tam w końcu trafiło na bysoira :p :p :p

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...