Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no tak .. rododendron :oops:

Maćku - czemu nie na parterze ?

nie lubie stukania psich pazurków po panelach ... :-?

nie lubie elektryzujacej sie siersci po linieniu ... :-?

widoczne sa drobne pyłki dokładniej bo panel ma lustrzana powierzchnię ...

u mnie goście butów nie sciagają ..

wiec mozliwe sa zapiaszczone ...

dlatego u siebie nie zastosowałbym na parterze paneli

 

miłego dnia Wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Brzoza - nie pisałam całego opracowania geologicznego na forum, bo jest tego trochę. Wysłałam Ci mail'a z prośbą o przeanalizowanie tego. Oczywiście jak będziesz miał trochę czasu. :D

Choroba jeszcze do końca ze mnie nie wyszła, ale czuję się już lepiej. :p

 

Pozdrawienia dla Wszystkich 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

Aga 444 jestem pod wrażeniem twojego dzieła, a mianowicie zestawienia tematów dotyczących fundamentów. Szkoda, że nie było go rok wcześniej.

 

Gratuluję postępów na budowach.

 

A ja właśnie powracam do rzeczywistości, urlop skończony, egzamin zdany :p , :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p

wielkie tyły w pracy :o :cry: (które trzeba w szybkim tempie nadrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko moje gratulacje !

Maćku ... czy to r o d o d e n d r o n ? :roll:

śliczny !:D

 

zwróć uwage o której godzinie Anetka pisała ...

ranutko wstaje ... jak ptaszek :wink:

 

 

gorąc dzis ... więc gorace pozdrówka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie grupe podkarpacką.Będe budowała dom w Starej Wsi koło Brzozowa.Narazie pozanosiłam wszelkie wnioski i czekam.Dom będzie drewniany projekt.

http://www.moj-dom.pl/57,oferta_detail.html

tylko lustrzane odbicie.Wiem ,ze takie domy nie sa popularne na podkarpaciu,co dziwne bo drzewa ci u nas dostatek,ale widze ze wszyscy jednak wola murowane,metodą tradycyjną.Chociaz tradycyjne to przeciez z bala :D Moze jest ktoś z podkarpacia kto ma drewniany dom???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie grupe podkarpacką.
Witam Cię równie serdecznie :D

Stara Wieś i Brzozów zabrzmiały dla mnie bardzo swojsko. Rodzice mojej mamy pochodzą z brzozowskiego. Plączą mi sie nazwy: Orzechówka, Zadebrze. Kilka lat temu, odwiedzajac rodzinne strony, byliśmy w Starej Wsi. Zwiedzaliśmy bazylikę.

 

Tak, to bardzo ładna okolica. A moze pokażesz jakieś zdjecie działki?

I Twój domek (na projekcie) też bardzo ładny. Życzę Ci, by był tak ładny również w rzeczywistości.

 

Co do projektu, to pozwolisz, ze zapytam Cię o kilka szczegółów:

- jakie będa wymiary łazienki na parterze,

- czy będzie tam okienko,

- gdzie będzie piec ogrzewania i cwu

 

Przymierzałem sie i ja do bomu z bali. Wtedy wyszło mi to bardzo drogo, brałem jednak pod uwage kupno z wykonawstwem (firma Missoni).

Nie wiem kto z podkarpatczyków buduje dom z bala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

jeszcze dycham a gorąco się dało we znaki

przecz z oknami dachowymi :evil:

Anetko to dlatego że trzymałem kciuki teraz tak sie zastały że kojelejny egzamin to już betka

powodzenia

witam nowe "twarze" Agnieszkę

domy z bala? poczytaj w klubie budujących

babis coś takiego zapoczątkował

 

Acha z tymi fundamentami to nie do końca tak

jeśli weźmiemy pod uwagę sposób rozchodzenia się ciepła "to znaczy ciepło unosi się do góry" to zgodzę się z takim argumentowaniem, ale jest to prawda tylko w 1/3 ponieważ ciepło unosi się do góry tylko w płynach natomiast w ciałach stałych (fundament raczej taki jest) ciepło jest przewodzone i kierunek jego rozchodzenia jest od zródła ciepła do ciała o niższej temp. niezależnie czy to jest do góry czy do dołu.

tak że stwierdzenie "dlaczego sąsiad płaci mniej " jest jak najbardziej uzasadnione

a do tego dodam "skąd się biorą czarne plamy na ścianach od dołu"

"dlaczego popekał tynk pod oknami" itd...

brawo Anika

Ona chyba musi być sztuczną blondynką, albo to wyjątek potwierdzający regułę :wink:

 

Ale się zrobiło kwitnąco i pachnąco na forum cudnie :D

 

Pozdrówki dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGNIESZKA31 - Witamy, a szczególnie ja bo miło, że w grupie jest moja imienniczka. :p

 

No, Panowie teraz aktywne, budujące kobiety biją Was na głowę!!!

 

maciejon - qurczę, jakżeś Ty wyhodował tak piękne krzaczki? Dasz troszkę? :wink:

 

AnetaS - gratulacje z tytułu zdanych egzaminów.

Powiedz prosze jak tam budowa u Ciebie - na jakim etapie jesteś?

 

Ja nadal czekam. :( Po dzisiejszym telefonie ogarnia mnie czarna rozpacz. Pani mi zakomunikowała, że sprawdzanie projektu skończy za jakieś dwa dni i wtedy będzie mogła wezwać architekta do poprawek.

Sąsiadów jeszcze nie powiadamiała, bo musi być z projektem wszystko OK.

......... A czas leci i czekam na pozwolenie na budowę już 42 dni. :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Baru - mieszkasz już w domku?

 

jeszcze dycham a gorąco się dało we znaki

przecz z oknami dachowymi

Z jakich stron świata masz te okna, ile i jakiej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Anetko: gratuluje egzaminu

 

Maćku, te Twoje rododendrony są cudne. Posadziłam na swojej działce dwa, takie same jak Twoje, tylko są jeszcze malutkie. Ale zakwitły :D

 

Aga: też robiłam badania geologiczne gruntu, z których, nota bene, niewiele zrozumiałam, ale na tej podstawie moja Pani Architekt dostosowała mi projekt do warunków rodzimych. Na pewno też masz zrobioną taką adaptację.

 

Brzoza: normy ISO-wskie: np. ISO 7164-1 i 2:1992 Performance standards in building - mówię o izolacji termicznej fundamentów. I fakt: argumentować potrafisz :D

 

Agnieszka31: witaj w grupie :) Ładny ten Twój domek. Z tego, co pamiętam, dom z bali miał ochotę budować Babis, tylko ostatnio nie pokazuje się na Forum. A z tym drzewem... mówisz, że u nas go nie brakuje? Raczej brakuje, czy może bardziej jest tak, że plany leśne przewidują jednak zbyt małą wycinkę drzew w stosunku do potrzeb. Wiekszość rzeszowkich tartaków sprowadza drewno z Ukrainy i Słowacji, a i o to już coraz ciężej.

Zazdroszczę Ci, bo bardzo chciałam mieć drewniany dom. Nie szkieletowy, tylko z bali. Najpierw szukałam starego, do remontu, a później projektu. Ale drewno kazali mi sprowadzać ze Skandynawii, bo podobno u nas nie ma odpowiedniego. I dałam sobie spokój. A tu okazuje się, że u nas jest odpowiednie. Będę trzmała mocno kciuki :)

 

Lecę do domciu, bo Pan Mąż przyjechali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika --MĄŻ PRZYJECHALI??Cos mi to znajomo zabrzmiało :o A domek to chciałabym z bala 25/20.musze zabrać dwa transportery dobrej wódki i znajdzie sie dla mnie sosna albo jodła taka jak mi potrzebna :wink: Chyba jednak nie bede budowała z firma bo po policzeniu okazało sie ze jesli sama załatwie drewno to bez montażu zmieszcze sie w 50000 z przetarciem i i mpregnacja i suszeniem,a za montaz niegórale biora od 15 do 17 tysięcy.Reszte zrobimy sami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka31 witam serdecznie w grupie.

 

Dziękuję wszystkim za gratulacje, jest mi niezmiernie miło, a poza tym jestem tak szczęśliwa, że brak mi słów aby to ująć.

Dziękuję, dziękuję, dziękuję ...

 

Januszek ja wiem, że tak łatwo mi poszło bo Ty trzymałeś kciuki, dziękuję Ci bardzo.

 

Następny egzamin może za 5 lat a może już nie (wybrałam sobie wniosek o wydanie kolejnej książki praktyki zawodowej – a co tam uprawnień nigdy za wiele)

 

A teraz troszkę o moim domku mam zrobione wewnątrz tynki, robią instalacje, a po 10 czerwca mam mieć robione wylewki, w lipcu ocieplenie a co dalej zależy od funduszy.

Ekipy już wybrane, terminy zarezerwowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...