Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Baru życzę spokojnej podróży i mile spędzonego czasu :D

Bawcie cię dobrze.

 

Powiedzcie mi gdzie mogę znaleść dobre panele podłogowe,

chciałam mieć podłogi drewniane na legarach ale okazało się że mam zamało miejsca i nie wiem co teraz : parkiet czy panele a możej jeszcze coś innego. Źycie jest brutalne, czasem trzeba rezygnować z marzeń :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ma dzisiaj moja rosnąca trawa. Jej dszczyk się przyda.

 

Kupiłam następne 40 worków kory. W tartakach mają nie taką ładną jakbym się spodziewała , więc zostaje tylko kupowana . Kupiłam już razem 70 worków tego cholerstwa i obawiam się że jeszcze zabraknie. To strasznie mało wychodzi jak się to wysypie na rabatę. Nie spodziewałam się że tyle kasy na to pójdzie. Ale cóz chciało sie mieć ogród z katalogu to się ma ................... wydatki. :evil:

 

A tak po za tym na sobotę planuję robotę ogrodową: malowanie pergoli na pnącza, malowanie blaszaka który będzie przez jakis czas udawał drewniany domek ogrodowy. Ma przyjechać pan od ogrodu bo kilkanaście roślinek się nie przyjęło i sprawdzić postępy naszej trawy. Oj marnie to widzę bo nie dokońca jestem zadowolona z efektów jego pracy. Mam duzo wolnych placków zamiast trawy. Rośnie już 4 tydzień. Może ma jeszcze czas na wyrosnięcie? Sama nie wiem .

 

Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru napisała

Melduję się, że jestem i co widzę??!!

Pomór jakiś czy co?! Czy ciorocie?

 

Niewiele czasu jest na forum, ciągle tylko budowa i budowa, ale fajnie że już rosną mury. Pięknie to wygląda.

 

A w międzyczasie zmieniłem stan cywilny. Wszystko na razie się udaje pogodzić.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących.

 

AGNIESZKA31 budujesz prawie w moich rodzinnych okolicach. Domek z bali - widziałem piękny w Wzdowie, naprzeciw Uniwersytetu Ludowego. Podobał mi sie wygląd zewnętrzny ale się nie zdecydowałem, mam trochę inny układ działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :D .ten domek we Wzdowie to jednak nie z bala tylko "szkielecior",ogladałam dokładnie.Jest cudowny.Mój bedzie jednak mniejszy,narazie czekam i czekam i czekam na papiery :( ,ale wreszcie jest piękna pogoda to można sobie chociaz posiedzieć na włościach.Dawniej nie rozumiałam ludzi co budowali domy i tak strasznie się tym podniecali.Teraz gdy mam w głowe wizje swoich pięknych ,pachnących drewnem pokoików to też mi odbija.

A protesty co do materiału z którego bede budować pomału pomału sa coraz słabsze. :D

Pozdrawiam Lesko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

tigermoth: Gratulacje i najlepsze życzenia z okazji zmiany stanu :)

 

AGNIESZKA31: Pochłonął Cię bakcyl budowy. "Można chociaz posiedzieć na włościach", "też mi odbija" - to normalne. Życzę Ci, abyś zawsze w trakcie budowy, nawet wtrudnych chwilach, umiała odnależć tą radosc, która jest w Tobie teraz :D

 

Paty: Czytam o Twoich bojach z korą i jakbym czytał o swoich. W projekcie naszego ogrodu są duze połacie między nasadami pokryte korą. Na początek kupiliśmy 20 worków na nieduży kawałek. Jakos starczyło na mniej przy warstwie ok 3 cm. Po kilku miesiacach kora zniknęła! Deszcz wbił troche w ziemię, trochę spłynęło po niewielkim spadzie.

Kupiliśmy 3 przyczepy kory. W międzyczasie, po lekturze Forum, zdecydowałem sie na wyłożenie wokół nasad włókniny. Powstało kółko o średnicy 80 cm z 5-7 cm kory na włókninie przy kazdej nasadzie. Dookoła nieduży wał z ziemi. To zdało egzamin. Teraz, gdy chwasty i trawa na dziace dorosła do 80 cm, wokół nasad było czysciutko. (Chwasciory juz wykosiłem, ale tak było :( )

Pozostaje nam jednak problem z docelowym "wykończeniem" terenu między nasadami. (Trawnik to osobny kawał działki.) Prawdę mówiąc, nie wiemy o z tym zrobić. Wyłożenie tych przestrzeni tylko kora i to grubą warstwą nie załatwi przerastania przez nią chwastów. Poza tym to spływanie kory przy deszczu, No i potrzebna ilośc: te 3 przyczepy to "pryszcz".

Najprawdopodobmiej skończy się to na trawniku również wokół nasad

 

Baru: Nie po raz pierwszy okazujesz się być animatorką Grupy. Masz sposób na ten "pomór" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejon

 

Walczę z tą korą nadal. Te 40 worków co kupiłam w sobotę zaczęłam rozsypywać i 25 sztuk z nich zwróciłam bo zamiast kory był miał i wióry. Zagotowało się we mnie. Mój ogrodnik zaproponował mi korę w cenie 70 zł za kubik, potrzeba mi jeszcze jakieś 3 - 4 kubiki i chyba zamówię u niego . Szkoda że nie pomyślałam o tym wczesniej było by chyba taniej a na pewno lepszej jakosci.

 

Jeżeli chodzi o korę to u mnie nic się nie wypłukuje ani nie znika , ja mam rozłożone tak około 5 cm. Pojedyncze chwasty wyłażą ale da sie przeżyć. Przed posypaniem kora starałam się ziemię wyplewić.

 

Masz może jakies zdjęcia tych swoich rabat? Ciekawa jestem jak to wyglada z tymi wałami ziemi.

 

Pozdrawiam Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Ale numer :lol: - czekałam i czekałam wypatrując codziennie kochanego listonosza by przyniósł mi jakieś wieści ze Starostwa, aż w końcu dzisiaj kiedy w domciu mnie nie było :( - BYŁ i niestety zastał puste drzwi. Zostawił tylko avizo, więc jutro z rana na pocztę - co by sprawdzić jakiej treści pisemko Urząd do mnie wystosował.

Zdam relację jutro, czy jakieś dziwnej niespodzianki tam nie bedzie.

 

Paty - wklej nam parę fotek Twojego ogrodu. :D

 

tigermoth - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA!!!

 

Do jutra.

 

P.S.

 

Zapomniałam czytałam dzisiaj fajny kawał:

 

Mały Jasio bawi się w strażaka. Ubrał hełm strażacki, wsiadł do czerwonej przyczepki, którą przywiązał do psa, wielkiego bernardyna i kazał mu się ciągnąć po podwórku.

 

Niestety, bernardyn wył okropnie, co zaalarmowało tatę Jasia.

 

Przyszedł i zabaczył, że pies ma okręcony sznurek wokół genitaliów.

 

- Jasiu, jeśli obwiążesz mu ten sznurek wokół szyi, piesek będzie ciągął cię szybciej...

 

- Tak, ale nie będę miał syreny! :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam serdecznie „ziomali”. Będziemy budowali w Krośnie, a jako że zaświeciło „światełko w tunelu” w kwestii papierologii zaczniemy najprawdopodobniej w październiku od fundamentu, a w przyszłym roku stan surowy zamknięty. Do tego żeby „wyleźć z ziemi” ekipę mam. Prośba moja natomiast jest taka; jak ktoś ma namiary na dobrą, sprawdzoną ekipę (niedrogą też oczywista 8) ) do stanu surowego z przykryciem dachówką na terenie Krosna i okolic, to proszę o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darpiot - plany budowlane masz podobne do moich :p . Mam nadzieję, że nic nie będzie się pierniczyć.

 

MAM PIERWSZE PISEMKO ZE STAROSTWA- niestety jest to tylko zawiadomienie o wszczęciu postepowania w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę :(

Więc cierpliwie czekam daaaalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darpiot!

Południe podkarpacia zaczyna zyskiwac przewagę. I AGNIESZKA31, i tigermoth i Ty ;)

 

AGA444: Kibicuję Twemu staraniu o pozwolenie :)

Dzięki wszystkim za miłe przyjęcie :) Fajnie ze jest parę osób z południa na forum. Jak to mówią "w kupie cie... raźniej..." 8)

Moje plany budowlane ciągną się już od listopada od złożenia wniosku o WZiZT. I generalnie po tym okresie to wierzę wyłącznie w "niemoc urzędniczą" :-? i nic już specjalnie nie planuję poza wyjazdem na wakacje 8) . Ale nadzieja że wystartujemy w tym roku jest, więc... będę się tu udzielał jeśli można :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...