Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Darpiot, masz już wybrany projekt?

Może jakiś link? :)

Jasne, rok to sporo czasu na zastanowienie sie, a tyle mniej więcej już przerabiamy temat projektu. Będzie to:

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?Section0=-1&Product=399

z takimi mniej więcej zmianami w rzutach:

http://www.darpiot.republika.pl

Dom bez "wodotrysków" w miarę prosty w budowie i wystarczający dla 3-os. rodziny (+ pies :wink: ) w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"Pogapiłem" sie trochę i w projekt i w modyfikacje. Widać, że przemyslane to wszystko!

Bardzo ciekawym jest rozwiązanie (na piętrze) pokój-sypialnia, jak sądzę dla dziecka. Powinno być bardzo funkcjonalne.

Na parterze również "mocno" przemyslany kominek. Rozumię, że byłaby to płaska, pionowa obudowa wkładu. Bardzo dobra lokalizacja dla DGP.

 

Moje watpliwosci budzi aranżacja kuchni. Preferowana przez Was zmiana aranzacji wynikała, jak sądzę, również z chęci zblizenia się wyciągu do komina. Wydaje mi się, ze obecnie zbyt mało miejsca będzie między zlewozmywakiem a płytą grzejną. Czytałem kiedyś sporo o projektowaniu kuchni i pamiętam, ze najdłuższy blat powinien być właśnie miedzy zlewozmywakiem a płyta. Tak to wynikało z typowej technologii obróbki żywności i przygotowywania posiłków.

 

Nie traktuj prosze moich uwag jako "wtykanie nosa w nie swoje sprawy". Nie jestem projektantem. Moje uwagi wynikają tylko z jakiejś tam życiowej praktyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pogapiłem" sie trochę i w projekt i w modyfikacje. Widać, że przemyslane to wszystko!

Moje watpliwosci budzi aranżacja kuchni.

Nie traktuj prosze moich uwag jako "wtykanie nosa w nie swoje sprawy". Nie jestem projektantem. Moje uwagi wynikają tylko z jakiejś tam życiowej praktyki :)

 

Dzięki, wszelkie uwagi mile widziane i każde mogą być cenne. Co do kominka to długo myślałem jak to "wpakować w ścianę" bo; w obecnym mieszkaniu mamy taką "kolumbrynę" na środku że... :-? i widziałem taki kiedyś nowoczesny kominek przykryty od frontu jedną wielką płytą granitową i artyzm wykonania tegoż oraz funkcjonalność przestrzeni wokół wywarła na mnie duże wrażenie. Co do kuchni: mamy aktualnie kuchnię 18m2 i w poprzedniej aranżacji przerabialiśmy już "bieganinę" od płyty grzejnej do zlewozmywaka. Aktualnie kuchnia po przebudowie 6 lat temu ma właśnie zlewozmywak narożny i płytę grzejną oddaloną od niego o długość jednej szafki. Uważam to za optymalne rozwiązanie. Gotując trzeba nieraz szybko coś opłukać.

maciejon: żadne tam wtykanie nosa w nie swoje sprawy, daj spokój chętnie przeczytam wszelkie opinie na temat powyższych rozwiązań i te za i te przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darpiot w grupie...

 

Widać po rzutach że przemyślałeś wiele rozwiązań w projektowanym domu. Moje zastrzeżenia (może nieuzasadnione) budzi kotłownia. Jeśli będzie tam tylko piec gazowy to w porządku ale jeśli coś na węgiel, drewno to wysunąłbym ją za garaż a w jej miejscu zostawiłbym spiżarnię i powiekszyłbym łazienkę. Ale to tylko moje sugestie.

 

Ja jestem na etapie wymurowanych ścian I kondygnacji, teraz szalunki i płyta.

 

Co do ekipy mógłbym Ci kogoś polecić, to ekipa z okolic Jedlicza, jestem bardzo zadowolony z efektów. Zobaczymy jak bedzie dalej.

 

Odezwij się na priva.

 

 

 

Dziękuję Wszystkim za życzenia, postaram się przekazać je mojej małżonce.

 

Pozdrówka z Leska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darpiot w grupie...

 

 

Pozdrówka z Leska

 

Dzięki tigermoth za miłe słowa. Kotłownię będę miał tylko gazową, a za garażem planuję zrobić składzik na narzędzia ogrodnicze. Dzisiaj dostałem wreszcie projekt :D

Widzę że jesteś z Leska, a ja jestem w Lesku i okolicach częstym bywalcem stojąc po pachy w Sanie z wędką 8) . Namiary na ekipę interesują mnie jak najbardziej. Napisz czy jesteś z nich zadowolony, Jedlicze od Krosna 10km, to mieli by niedaleko :wink: Podeślij namiary na priv ja możesz.

 

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tigermoth - gratulacje z powodu zamążpojścia ... :D :wink:

witaj Darpiot- południe znów wchodzi na top !

grupe podkarpacką założył przeciez Wojtek z Korczyny

a sporo postów na forum jest autorstwa Długiego z Krosna ...

mnie i svenską tez mozesz na południe przypisać... jakby co ... :wink:

w Twoim projekcie podoba mi sie usytuowanie i wkomponowanie kominka

co do klatki która ma 92 cm na parterze i 80 cm na poddaszu mam uwagi takie ze nawet te 80 cm trudno bedzie Ci zachowac ... jesli wymurujesz w srodku scianke 12 cm

klatka jest waska w górnym biegu ....

natomiast poddasze - projektant chyba nie spał z głowa pod skosami ... wersalka pod skosem ładnie sie tylko rysuje ... bo ona sama sie mieści ... a naprawde ten grajdołek nadaje na posłanie dla psa ... :(

Baru, Maćku zdjecia - miodzio

taki miły łikend sie zapowiadał ... a tu zimno

ani grzybów ... :( ani stonki ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Darpiot- południe znów wchodzi na top !

:D mamy szansę zagościć na stałe na czele peletonu

w Twoim projekcie podoba mi sie usytuowanie i wkomponowanie kominka

co do klatki która ma 92 cm na parterze i 80 cm na poddaszu mam uwagi takie ze nawet te 80 cm trudno bedzie Ci zachowac ... jesli wymurujesz w srodku scianke 12 cm

klatka jest waska w górnym biegu ....

natomiast poddasze - projektant chyba nie spał z głowa pod skosami ... wersalka pod skosem ładnie sie tylko rysuje ... bo ona sama sie mieści ... a naprawde ten grajdołek nadaje na posłanie dla psa ... :(

 

brzoza , szczytem marzeń byłaby klatka schodowa szer. 110cm jeden bieg ale jak to mówią; "...jak się niema co się lubi...". Generalnie nie jest tak źle, cała ma 185cm szerokości i w górnym biegu schodów nie będzie ścianki dzielącej tylko poręcz. Ta ściana na rzucie to ściana schowka pod schodami na parterze. Czyli będzie równo podzielona. Co do poddasza, to ścianka kolankowa w projekcie ma 100cm, najpradopodobniej podniesiemy ją o jeden pustak bez straty dla ogólnego wizerunku zewnętrznego budynku.

Bardziej martwi mnie szerokość hallu; czy 110cm to nie za wąsko. Myślę jeszcze nad skróceniem biegu schodów o jeden stopień i podzieleniu spocznika na dwustopniowy. Dzięki za uwagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry dzień dla Wszystkich

z ta klatka - przekonałes mnie Darpiot - porecz zmieni te proporcje ...

ja równiez podniosłem poddasze ... starając sie zachowac proporcje ...

uznałem jednak ze spanie pod skosem dla dorosłej, wysokiej osoby stanowi ryzyko ... nabicia sobie guza ...:wink:

pomieszczenie w skosie wróciło do funkcji garderoby ... :-?

co do korytarza ... zastanawiam sie również ... jak sezon grzewczy wpłynie na komunikacje miedzy salonem a kolłownia

kuchnia a poddaszem ...itd

przy małej liczbie domowników - mysle ze to nie bedzie miało dużego wpływu ...

przy wiekszej ... moze sprawiac czasem kłopot ...

 

a pisanie Macku ... mysle ze Wszyscy nabieraja sił ...:wink: do pisania

miłego dnia ... a zbliza sie ten najdłuższy ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

południe znów wchodzi na top !

grupe podkarpacką założył przeciez Wojtek z Korczyny

a sporo postów na forum jest autorstwa Długiego z Krosna ...

mnie i svenską tez mozesz na południe przypisać... jakby co ...

Skoro tyle osób z południa to moze będzie wreszcie cieplej ;)

A poza tym, jak to już nie raz pisała głównie Baru, na grupie jakiś bezruch. Juz prawie nie pamiętam kiedy "widziałem" tutaj AneteS , Anikę czy RS'a (że o Januszku nie wspomne) ;)

A inni...

Renia , czy Ty odzywasz sie tylko z okazji Świąt :wink:

 

szczytem marzeń byłaby klatka schodowa szer. 110cm jeden bieg

Mieszkałem wiele lat w domu z takim "szczytem marzeń". Jeden długi bieg jest dośc uciążliwy ze wzglęgu na męczące wchodzenie. Poza tym jest bardziej niebezpieczny przy schodzeniu. (W razie czego na łeb, na szyję). Ja, jezeli już mają byc schody, preferuję z dzielonym biegiem.

 

Bardziej martwi mnie szerokość hallu; czy 110cm to nie za wąsko. Myślę jeszcze nad skróceniem biegu schodów o jeden stopień i podzieleniu spocznika na dwustopniowy.

110 to rzeczywiście wąsko, tym bardziej, że wg. rysunku na hall wystaje tylko stopień. Piszesz o podzieleniu spocznika. Czy chodzi Ci o schody zabiegowe, tj. nie ma spocznika lecz na jego miejscu sa 3-4 stopnie? Przy waskiej klatce schodowej będzie tam ciasno, szczególnie przy wnoszeniu czegoś większego, ale hall może w tym miejscu być znacznie szerszy. Coś za coś :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Cię (przypadkiem) nakryłem, ale dla mnie pozostajesz "NAJBARDZIEJ NIEZAWODDNYM PODKARPACKIM FORUMOWICZEM" ;)

A moze by tak przykleić Ci taki emblemat ;)

 

cha cha cha - to miłe

Macku - mnie już spotkał pewien zaszczyt bo ... dostałem dyplom od Podkarpadczyków jako jedna z trzech wyróżnionych osób

(usmiejesz sie jak sie dowiesz za co był ten dyplom ... )

a było to na pewnej miłej impresce ... w czerwcu ... jak pomnę ...

ciekawe czy zgadniesz za co ?

:wink: :D 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 to rzeczywiście wąsko, tym bardziej, że wg. rysunku na hall wystaje tylko stopień. Piszesz o podzieleniu spocznika. Czy chodzi Ci o schody zabiegowe, tj. nie ma spocznika lecz na jego miejscu sa 3-4 stopnie? Przy waskiej klatce schodowej będzie tam ciasno, szczególnie przy wnoszeniu czegoś większego, ale hall może w tym miejscu być znacznie szerszy. Coś za coś :-?

 

Tak było w projekcie, schody zabiegowe "na zakręcie" mające 4 trójkątne stopnie. Na razie wydumałem dwubiegowe, ale myślę jeszce o skróceniu tych dwóch biegów kazdy o jeden stopień i podzielenie spocznika na połowę (taki dwustopniowy- dwa kwadraty). Poszerzyłoby to hall o głębokość jednego stopnia.

Zastanawiam się jeszcze nad odchudzeniem ściany fundamentowej. Doradźcie; w projekcie jest ściana 1W 40cm Ytong i ściana fundamentowa 30cm. Będziemy budować 2W albo BK 24cm + 12cm syropian albo 25cm ceramika z Hadykówki + 12 cm styropian. No i tak się zastanawiam czy te 30cm ściany fundamentowej jest potrzebne. Może wystarczy 25cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie już spotkał pewien zaszczyt bo ... dostałem dyplom od Podkarpadczyków jako jedna z trzech wyróżnionych osób

(usmiejesz sie jak sie dowiesz za co był ten dyplom ... )

a było to na pewnej miłej impresce ... w czerwcu ... jak pomnę ...

ciekawe czy zgadniesz za co ?

:wink: :D 8)

Nie zgadnę. Mam zbyt krótki staż forumowo-grupowy albo jestem niezabardzokumaty ;)

Ale zaintrygowałes mnie tym dyplomem. Napisz co to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o nośnośc - to sciana cieńsza sobie poradzi ...

ale nie znam technologi w jakiej bedziesz robił fundament

bo jesli wykop waskoprzestrzenny to trudno sie kopie przy tej szerokości ...

jesli lany beton w szalunek ... zdarzaja sie zwichrowania szalunku - bezpieczniej mieć szerszy ...

jesli sciana murowana ... to jest ryzyko ze zasypując piachem ... mozesz uszkodzic taki mur zasypując z jednej lub z drugiej strony ...

Maćku ... dyplom był za:

"spokój traw ... :D i dziki wiatr ... :D"

wyobraź sobie ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o nośnośc - to sciana cieńsza sobie poradzi ...

ale nie znam technologi w jakiej bedziesz robił fundament

bo jesli wykop waskoprzestrzenny to trudno sie kopie przy tej szerokości ...

jesli lany beton w szalunek ... zdarzaja sie zwichrowania szalunku - bezpieczniej mieć szerszy ...

 

Dzięki brzoza. Będzie lany w szalunek. Masz rację ze bezpieczniej mieć szerszy. Z zapotrzebowania materiałowego wychodzi coś ok. 38m3 betonu na całość fundamentu. Jakoś przeżyję 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem, jestem... ale już na finiszu, więc musiałam zdecydowanie zwiększyć chyżość :lol:. Wyjeżdżam z domu koło 8, wywożę dzieciaki (szkoła - czasem, przedszkole i babcia codziennie), a wracam koło 19. I padam na twarz.

A dzieci oczywiście odbijają sobie całodzienny brak mamy i jest jęk i wycie ogólne.

A z rzeczy najważniejszych:

PIĄTEK I SOBOTA TO DNI NASZEJ PRZEPROWADZKI

Oznacza to, że od piątku mnie tu już nie będzie nie wiem na jak długo :( , ale jak tylko mój mąż załatwi internet na wsi - zaraz wracam i będę nadrabiać zaległości. Obiecuję!!

Życzę Wam wszystkim powodzenia!!

A tak za moimi plecami proszę ustalić termin lipcóweczki - u mnie - i dać mi znać. Niektórzy mają moją komórę. Zgrać wszystkich przyjezdnych!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem, jestem... ale już na finiszu,

 

Baru, jestem pod wrażeniem Twojego domku i chociaż obecnie przestrzeni nam nie brakuje bo mieszkamy w ponad 100m mieszkaniu to nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego na "nowych śmieciach", niech z lipcowych parapetówek ani kropla się nie zmarnuje 8) i przysłowiowy "diabeł" jak najprędzej opuści Wasz domek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru - no w końcu META!!! :D :p :D

GRATULACJE

 

Szkoda tylko, że nie będziesz na razie mieć internetu :cry: :( :cry: .

 

A tak za moimi plecami proszę ustalić termin lipcóweczki - u mnie - i dać mi znać. Niektórzy mają moją komórę. Zgrać wszystkich przyjezdnych!!

 

Czuję się zaproszona. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...