Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Yerzyk, fajnie że ruch mimo sezonu budowlanego nie umarłbył całkiem i że nowych budujących przybywa.

Yerzyk co do papierów; nie wiem jak jest w Tarnobrzegu, może jest aktualny plan zagospodarowania terenu. Jeżeli nie. to musisz wystąpić z wnioskiem o WZiZT. Generalnie KPA mówi o tym, że urząd ma 30 dni w szczególnych przypadkach 60 na wydanie takiej decyzji. KPA swoje a gmina swoje. Maja w serdecznym poważaniu przepisy ustawy i trwa to :-? w moim przypadku 8 miechów. Postraszysz np zażaleniem w myśl art. 37 KPA, będzie prędzej ale można się liczyć z tym, że podczas budowy naślą ci inspektora nadzora budowlanego w odwecie. Co do WZiZT to tyle, teraz jeszcze jak masz grunt jakiejś tam klasy ornej tomusisz się liczyć z odrolnieniem- kolejne 2 miechy i dopiero wniosek o pozwolenie - następne 2 miechy z uprawomocnieniem. wszystko powyżej to jest tak zwany "czarny scenariusz", jak masz wtyki to całość załatwisz max. za 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witaj Yerzyk

zgadzam sie z Anika i Darpiotem co do układów ...

własciwy autor planu zagospodarowania - i masz połowe sukcesu ...

jak sie spotkasz z Gregiem ... wypijcie tez za moje zdrowie ... po jednym ...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniko, Darpiot, Brzoza dziękuję wam za miłe przyjęcie w "grupie podkarpackich budowlańców". :D

Troche mnie martwią wasze wypowiedzi odnośnie papierkologi, bo przyznam się wam, że jakoś nie przepadam za lataniem po urzędach, ale jeśli taką trzeba zapłacić cenę to nie pozostaje mi nic innego jak sięgać po kasę :lol: :cry:

Spotkanie z Georgiem się nie udało, bo miał jakąś rodzinną imprezę, a ja oczywiście nie zauważyłem, że do mnie dzwonił wcześniej i jedyne co, to klameczkę pocałowałem i dyr dyr do domciu :cry: :oops: :evil: ale co się odwlecze, to nie uciecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Yezyk i wszyscy

widze ze Wam budowy ida, ogrody rosna, ludzie sie poznaj po wielu latach, jak to dobrze ze takie forum istnieje

Brzoza dzieki za odpowiedz w sprawie wentylacji,

jakos musze sobie z tym poradzic

mowilem Wam ze bede na weselu pod gorami, no i bylem

pobawilem sie wyskakalem, wychulalem z goralkami i nie tylko

oraz zrobilem pare zdjec specjalnie dla Agnieszki

domku drewnianego, nie zdalo mi sie porozmawiac z wlascicielami, bo ich nie bylo

oto te zdjecia

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/CC/CB/55/70/E6/E4/11/D9/B9/1C/96/D9/D5/2F/35/73/10/32852CD0E6E811D99A198E71D52F3573.jpg

 

 

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/CC/CB/55/70/E6/E4/11/D9/B9/1C/96/D9/D5/2F/35/73/10/38CF2140E6E811D9A7C66117D52F3573.jpg

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/CC/CB/55/70/E6/E4/11/D9/B9/1C/96/D9/D5/2F/35/73/10/3D23AE50E6E811D99FB3ABB7D52F3573.jpg

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/CC/CB/55/70/E6/E4/11/D9/B9/1C/96/D9/D5/2F/35/73/10/34B02320E6E811D9A0099FE6D52F3573.jpg

 

kiedys to drewno bylo piekne jasne, teraz jest juz troche stare i wyblada tak jak wyglada

 

pozdrawiam Was

pa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor jestem wzruszona :oops: Bardzo dziękuje za pamieć.Dom jest cudowny własnie coś takiego chciałam wybudować ale ukochany mąż kupił projekt bardzo prosty..Bardzo podoba mi sie to coś na dachu,czyżby to był gont???A z góralkami pewnie było wesoło,znam pare,wypić potrafią i krzepę mają.(co za tym idzie kondycje 8) Może jakieś szczegóły? :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrczę :cry: a ja nie znam żadnej Góralki :cry: Też chcę ...

 

Grzesiu, o której Ty biegasz do pracy??? Teraz pewno śpisz :wink:

 

A domek naprawdę śliczny. Jest koło Rzeszowa karczma wybudowana w takim stylu. Tylko pokryta nie gontem, a strzechą. Przynajmniej raz w tygodniu ciągam tam mojego Minia w celach konsumpcyjnych. Przynajmniej mogę sobie posiedzieć i popatrzeć :) . I obiadu gotować nie muszę :p

 

Muszę zabierać się za ogrodzenie. I tu pytanko: czy ktoś z Was zna ekipę "ogrodzeniową", która potrafi wybudować również mur? Bo wszystkie, które obdzwoniłam do tej pory posiłkują się tylko elementami gotowymi, a ja potrzebuję kogoś, kto myśli. W ogóle nie rozumiem tego boom'u na kute wypełnienia :-? Ładne i owszem, ale przecież nie obowiązkowe ??? :roll:

 

Powiedzcie, czy to nie grzech w taką pogodę siedzieć w robocie, zamiast na tarasiku z piwkiem, czy w ogrodzie z łopatą? :roll:

 

Miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za propozycje Aniko:D

chętnie skorzystam ... mimo ze piwo takie gorzkie

i niedobre - wole je od loda ... :D

a tak smacznego jak to od Grzesia ... to dawno nie piłem :wink:

namiar na murarza wysłałem Ci na priw ... (bo Twój nr GG straciłem ... :()

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza dobrze ze mi przypomniales o piwku jak sie spotkamy to napewno wypijemy takie :p

 

Anika jak wy spicie to ja pracuje a jak wy pracujecie to ja jeszcze spie, wlasnie wstalem i dzialam

dzisiaj i jutro mam wolne, co za zycie

a za dziewiec dni urlopek, cale trzy tygodnie :wink:

 

Agnieszka, z tymi goralami to jest naprawde super, zwlaszcza wesele w naszej rodzinie, potrafia wypic to prawda, ale bawic potrafia sie jeszcze lepiej, np. przy piosence Orawa -- Orawa , orawa, orawa sie zeni ........

kub Katarina, -- My sa chlopcy od Zyliny, pilnujemy Katariny, my sa chlopcy od Popradu, popijamy lemoniadu........

 

naprawde wesele tam jest poprostu piekne :wink:

pozdrawiam goraco wakacyjnie i juz prawie urlopowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor 456- pamietaj o naszym spotkaniu i mam nadzieję, że ze mną też się napijesz małego schłodzonego :wink: :p

 

Yerzyk - miło, że jesteś z nami

 

U mnie po staremu :x czekam. Prognozy są takie, że uprawomocnione pozwolenie na budowę będzie końcem lipca :evil: :evil: :evil: .

 

Byłam dzisiaj w Zakładzie Wod.-Kan. w mojej Gminie i zaczniemy od budowy przyłącza wodociagowego. Gostek na szczęście problemów nie robił i nie będę musiała robić jakiś durnych studzienek, tylko wyprowadzą nam rurkę koło zasuwy do góry i w naszej gestii jest zabezpieczenie jej przed zamarzaniem.

MOŻECIE MI DORADZIĆ JAK TO NAJLEPIEJ ZROBIĆ? Podejrzewam, że trzeba będzie zbić jakąś skrzyneczkę, ale co w środek, żeby rur nie rozsadziło?

 

Z kanalizacją niestety będziemy czekać - duuuże koszty, a nas tylko dwie. W miejscu wpięcia się do studzienki trzeba kopać na głębokość 3,25m - więc pewnie sporo kaski byśmy utopiły w "gó..e".

Wójt niestety nie dał się uprosić na sfinansowanie tego, mimo, że prosiliśmy go o zabudżetowanie tego w planie wydatków na przyszły rok.

 

Poczekamy, zobaczymy, a nóż ktoś jeszcze się znajdzie do budowy :-?

 

I prośba do wszystkich:

POTRZEBUJĘ DOBREGO KIEROWNIKA BUDOWY!!!

tzn. takiego który rzeczywiście dopilnuje wszystkich spraw na budowie i będzie tam zawsze wtedy, kiedy zajdzie taka potrzba, doradzi i będzie robił to jak dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, szczególnie Yerzyk'a :)

 

Ostatnio w Grupie głównie o piwie. I to teoretycznie, by nie powiedzieć wirtualnie :( Ja tam wolę praktycznie.

Na coś się w tym względzie zanosi, ale wygląda mi to na Podgrupy :-?

 

Byłem ostatnio na swoich włościach. Dorobiłem się docelowej bramy i furtki. Dorobiłem się bramy garażowej. No i dorobiłem się kolejnej edycji chwastów. Te ostatnie wygoliłem do żywej ziemi.

 

AGA444: Z doprowadzeniem wody u mnie było tak:

Wpięto się do głównej rury, wyprowadzono rurę osłonowa zasuwy i wprowadzono plastkowa rurę wodną w pobliże domu. Tutaj zrobiono roboczą "strudzienkę" - wykopano prostopadłościenny dół głebokości ok. 120 cm, boki zaszalowano deskami, nakryto to klapą zamykaną na kłódkę. W "studzience" umieszczona nadmiar tj. zapas rury wodnej dla wprowadzenia do domu, zamontowano wodomierz i zawór czerpalny. Zawór prowizorycznie umieszczono bezposrednio pod klapą. Tak było w lecie.

Na zime spuszczono wodę z rury, złożono wszystko na dnie wykopu i przykryto bardzo grubą warstwą wełny mineralnej - ok. 50 cm.

 

Na wiosnę wprowadzono rure już do budynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejon - dzięki. Ja dokładnie się na tym nie znam i nie wiem jak tą rurę osłonową zasuwy połączono z rurą wodną i gdzie umieszczono zawór? Czy ten zapas o którym piszesz może sobie tak leżeć, aż do wykonania docelowego podłączenia w domu? Na pewno ten pomysł z wykopem i klapą jest ciekawy.

 

Powiem jeszcze, że ja nie muszę teraz montować wodomierza bo będę się rozliczać ryczałtem (około 300 PLN za trzy lata lub do skończenia stanu surowego z tynkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie się na tym nie znam i nie wiem jak tą rurę osłonową zasuwy połączono z rurą wodną i gdzie umieszczono zawór? Czy ten zapas o którym piszesz może sobie tak leżeć, aż do wykonania docelowego podłączenia w domu?

Zasuwa jest w punkcie wpięcia Twego przyłacza do wodociągu. Jest to zawór głeboko pod ziemią. Dojście do niego jest osłonięte rura. Zakręca sie to-to kluczem na długim wysięgniku. ,Rura wystaje na ziemie 5-10 cm.

 

Zapas oczywiście moze leżeć. Tak to wyglądało u mnie:

http://www.maciejon.republika.pl/images/Studzienka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff NARESZCIE JESTEM - WITAJCIE.

 

Znalazłem chwilę przerwy nareszcie na napisanie czegokolwiek do was

i wstyd mi że nie mogłem uczynić tego od ponad 4 stron.

Niestety obowiązki zawodowe mnie prawie dogięły do pozycji parterowej

ale teraz powinno być z górki bo okres ofertowania - czyli ten najbardziej pracochłonny się unormował i dużo rzeczy jest wyprostowanych i pozwala mi to złapać oddech.

Czyli wszystko jak co roku wraca do normy a ja do życia haha.

 

Na początek pozdrawiam wszystkich seniorów forum i witam wszystkich

juniorów i młodzieżowców - to tak terminologią sportową jadąc.

Widzę że ostatnimi czasy pomagają jak mogą poradami " młodzieży "

ANIKA I BRZOZA.

Też bym tak chciał pomagać ale nie zawsze udaje się znaleźdź czas,

jednak obiecuję że w tematach cieplno - wodnistych służę pomocą w miarę możliwości.

 

BRZOZA - dla ciebie osobne pozdrowienia i pochwal się jako pifko takie dobre piłeś - jaka marka.

W żużlu jak widzisz Trojanowski znowu nieczynny czyli constans.

 

Teraz będzie naga prawda - żadne plotki UWAGA !

 

BARU - widziałem dzisiaj na własne małe dwa oczka jest szefową

własnego ogniska domowego i jej kuchnia pracuje pełną parą

a o zapachach z patelni pełnej strawy nie będę pisał bo nie

dostałem autoryzacji i nie chcę aby ktoś popadł w jakieś

rozmarzenie - ale naprawdę widać jak uzyskała zadowolenie i blask ale to już koniec niech sama to opisze jak się dorwie do internetu.

 

Na tym na razie kończę króciutki wpis - właśnie dostałem referencje

od księdza z Zamościa - sam miód i w dodatku uduchowiony haha.

 

Pozdrawiam wszystkich gorąco i znikam może na łikend wypadnę na holki na Słowację ale powinienem wrócić - muszę odparować od tematów

pracowych bo lato samo sobie jest gorące.

 

W sprawie lipcówki jestem za i czekam na organizację bo lipiec już tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie jak pisze Grześ

spotkac sie wszyscy wraz graniczy z cudem ...

ale indywidualnie zdarzało sie spotkać z nieraz :D

Wojtku i Twojego Zwierzyńca pamietam jak i RS - owe Hainekeny :D

ale to pyszne austriackie piwo moze sam Grzes przypomni ...

bo warto ! wspaniały posmak chmielowej goryczki ... nie spotkałem u nas takiego ...

Grzes sprawił mojemu podniebieniu duza radość !:p:P:P

a Rafał Trojamnowski ma pecha ... kolejny raz ... tym razem na treninu :(

dzięki Wojtku za wieści od Baru - pozdrów Ja od nas jak masz kontakt ...

ja tez moge byc w podobnej sytuacji po przeprowadzce ... z klikaniem w klawiaturke :-?

a na razie sobie klikam sobie ... do syta ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...