Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ślicznie, ślicznie dziękuję a raczej dziękujemy. Wstępnie nastawialiśmy sie na przyjazd z żoną. Niestety tym razem nie uda się.

 

Licze na to, że ludziska bliżej mieszkajacy dopiszą, bedziecie się fajnie bawić i moze będzie mi dane popatrzeć na jakieś zdjęcia ;)

 

Anika, bardzo ujmujące są Twoje starania. Czuję sie Twoim dłużnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Za dwa tygodnie bedę blokersem.

 

Jezus Maryja,

chyba muszę się wreszcie odezwać, zerwać na chwilę z tym kilkumiesięcznym milczeniem, bo mnie Tatanko zaskoczyłaś pomimo, że uprzedzałaś.

Przykro mi jest bardzo, że tak to się skończyła Twoja przygoda z budowaniem. Domyślam sie tylko, że to nie Twój wybór.

Jakoś nie mogę sie pogodzić z myślą, że to wszystko prawda, a nie sen, bo kilkanaście miesięcy temu szłaś jak burza do przodu, domek urósł jak grzyb po deszczu, a tu trzeba sie z nim rozstać. Pękłoby mi chyba serce, bo w budowę domu wkłada się całe serce.

Życzę Ci powodzenia na nowym lokum, oby spokój powrócił do Twojej Rodziny.

 

Brzoza

wszystkiego najlepszego w nowym domu !!!

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

P.S.

Nic w tym roku nie zrobiłam jeszcze, ale mam nadzieję, że coś w sierpniu zdziałam, może niedużo, ale cos tam pchnę do przodu. Główna przeszkodą jest nadmierne obciążenie pracą. Jestem mimo wszystko dobrej mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam na 99%.

Tylko o której godzinie jest przewidywane rozpoczęcie?

 

Ogólnie widzę że entuzjazm forumowiczów do odwiedzenia Baru jest nie do opanowania :-? .

Chyba że tak strasznie wszyscy ciorają :o ? ? ?

Wielkość tłumu mnie przeraża :lol: z tego co widzę to będzie nas aż dwoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D :D

 

Lipcówka kroi się tak: na 17 u Baru. Kto nie wie, jak dojechać, musi skontaktować się z Basią. Ja nie umiem za diabła wytłumaczyć, jak się tam jedzie.

Każdy z nas robi coś do żarciuszka, co lubi. Może zrobić ciut więcej - skosztujemy :wink: Napoje wyskokowe również, no i jakaś przepojka by się zdała.

Wojtek Tymowicz (a raczej jego Ania) przytarga pyyyyyyyyyyysznego andruta. Tylko będzie maluśko, więc nie wiem, czy dostaniecie :-? .

Uczestnicy: Januszek (+ Gosia + Klaudia + Krzyś), RS (+ Halinka), Greg (+ Stokrotka) ?, Darob (+ ?) na 99 %, Wojtek (+ Ania), Aga444???, Greg 456 + (Ala), Anika (+ Darek)...

Kogo nie ma???

 

No i prezent. Zrzutka, czy każdy indywidualnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: Q... wa mać, że tak brzydko zacznę :evil: . Ale już nie mam siły do urzędasów, nawet nie wiem kogo mam opierniczać.

Wcięło moją decyzję o pozwoleniu na budowę!!!!! :x

 

Ze Starostwa wyszły - wszyscy sąsiedzi dostali, nawet zwrotki już wróciły na miejsce. A JA NIC NIE DOSTAŁAM.

Na poczcie nie ma, w Urzędzie nie ma - więc gdzie ich szukać???

 

Od 13 lipca zaczęłam moją walkę z papierami i chciałam dzisiaj oblewać rocznicę. A tu d..pa zbita. Muszę dalej czekać, a jest to już 84 dzień odkąd złożyłam wniosek o wydanie pozwolenia na budowę :o

 

Anika - chciałabym już się określić na 100%, że będę, ale niestety jeszcze nie wiem. :(

Jeżeli będę miała przyjechać (mam nadzieję, że można z całą familią) to zadzwonię bezpośrednio do Basi, telefon dostałam od AnetyS, mam nadzieję, że dobry. Możesz mi wysłać go jeszcze raz na GG lub priv, ale daj mi również do Ciebie :) Czy wyżerka ma być bardziej grillowa czy ... , no właśnie? :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniko ja będę sam, ponieważ moją najładiejsza połówka ma zajęcie całodobowe już od ponad dwóch miesięcy.

Jak tam z prezentem, robimy ściepę narodową czy każdy solo??

 

Co z trunkami kupujemy C2H5OH+H2O czy poprostu piwo??

 

Wyżerka grilowa czy bardziej domowa?? Określcie się, jak Wy tą sprawę widzicie? Bo u mnie z wolnym czasem ostatnio to jest bardzo krucho i muszę się jakoś zorganizować.

 

Pzdr

Darob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja szybko w sprawie lipcówki.

Aniko my pojawimy się w komplecie. W kwestii picia to tak jak napisał Darob piwko czy coś mocniejszego?

Natomiast jestem za zrzutą na prezent tak jak bywało dotychczas.

Januszek obiecał jeszcze skontaktować się ze mną i wyjaśnić jak trafić do Baru :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Robimy w takim razie zrzutkę na prezent. Płatne na miejscu :wink:

Jedzenie niech każdy sobie przygotuje. Imprezka jest grillowa, więc grillowe. Na co macie ochotę. Później zrzucimy to do jednego kosza i zrobimy kolację.

W kwestii picia. Też na co macie ochotę. Ja, jak zwykle, wezmę i butelkę i parę puszek :p Doświadczenie pokazuje, że powodzenie ma i jedno i drugie.

 

Aga: jak najbardziej z całą familią :) .

W kwestii trafienia. Możemy umówić się o jakiejś tam godzinie w jakimś miejscu i pojedziemy całą ferajną. Umiem trafić, nie umiem wytłumaczyć.

 

To tak na szybciutko, ale mam tu tłumy ludzi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

jestem nowa na forum mam zamiar budować pod Sędziszowem Małopolskim. w środe podpisałam wstępną umowe u notariusza w związku z kupnem działki teraz czekam na odpowiedz ARiMR czy nie mają chrabki na nasz kawałek pola.Zaczynam z mężem od 0 nie wiem jeszcze z czego budować i to nasz największy problem.Będziemy chyba budować Lipczyka z Archetonuczy może ktoś z was go wybudował?. Boimy się troszku że jest duży, ale nam sie bardzo podoba. Nawiązałabym chętnie kontakt z kimś z moich okolic i okolic Rzeszowa gdzie kupujecie materiały i jakie. Ja mam w projekcie ściane trzy warstwową ale sie boje takich kosztów na początku. Doradzie coś początkującemu

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mirosław Filipek

 

Aby rozwiać wszelkie niejasności potwierdź że jesteś płcią piękną. Tak będzie się lepiej rozmawiać.

 

A co do budowy to życzę Ci powodzenia. My właśnie budujemy Ślężana z Archetonu w takich samych wymiarach jak Wasz Lipczyk, nawet rozkład pomieszczeń jest taki sam. Jedyna różnica to odbicie lustrzane, czterospadowy dach i piękny balkon nad wejściem. Naprawdę jest już piękny. Właśnie schnie strop. A mam nadzieję że w tym tygodniu staną mury poddasza.

 

Musisz przygotować się na ciężką walkę o każdy element domu: dokumentację, materiały, wykonawstwo ale naprawdę warto spojrzeć kiedy to coś pięknie rośnie.

 

Pozdrawiamy z Leska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tigermoth

właśnie zalogowałamsie na własne imię bo mąż ( Mirek) i tak nie korzysta z forum, ponieważ od zbierania informacji jestem ja, on działa w terenie :D . Właśnie oglądnełam Twój domek Ślężana jest bardzo ładny ale przerażają mnie koszty dachu z tyloma luksferami, dlatego wybraliśmy Lipczyka gdzie jest tylko jeden " ptasznik ". Co Cię skłoniło do wyboru Ślężana, 5 pokoii na piętrze? u mnie jest 4 ale jest także dodatkowy na dole (na starość nie chce się chodzić po schodach) podoba mi sie u Ciebie kotłownia ponieważ jest większ niż u nas, my niestety chyba powiękrzymy ją kosztem łazienki. Troche małe te nasze salony ale chyba przeżyjemy :) jakie masz ściany w projekcie 3-warstwowe? my chcemy zrobić2-warstwowe ale bez zmian u projektanta, więc nie wiem czy nasz kierownik nam to podpisze, trzeba z nim pogadać. Powtarzam pytanie czemu ten dom i co sądzisz o Lipczyku

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam wszystkich!!

 

Czy mogę liczyna pomoc w znalezieniu namiarów na barierki do schodów? Takich w normalnych cenach, bo te co spotykam są nie do zaakceptowania finansowo. I drewnianych i metalowych. Cześć z Was ma to już za sobą na pewno. Trepy już mam zamówione, tylko te barierki.....

 

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz udaje mi sie dopaść czasem do łacz w "międzyczasie"

wiec po kolei ... :D

Darob gratulacje z powodu powiększenia rodziny o potomka płci męskiej ... tak trzymaj ... :wink:

Maćku ... moje łacze radiowe na razie jest szybkie ... ale to łacze darmowe... chetnych przybywa ... transfer moze zwolnić

tatanko ... wiem z jakimi nadziejami przystepowałas do budowy ...

ale równiez znam przypadki powrotu do bloku ...

niczemu sie nie dziwię ... ale równiez mi przykro

suczki niestety nie wezme, choć śliczna i mądra - mam juz psa ...

Aniko. Greg, Gregor, Wojtku i Darku chetnie posłucham relacji ze spotkania ...

a RS moze umozliwi relacje i pozwoli zerknąc na Wasze usmiechniete buzie ...:wink:

Reniu... dziękuję za zyczenia - przymusiła mnie do przeprowadzki sytuacja w jakiej sie znalazłem ...

Aga444 - Tobie zycze cierpliwości ... nie opisywałem nie chcac siac paniki ile czasu mnie kosztowało wykazanie, ze czesć mojej działki znajduje sie w strefie przewidzianej pod budowe ... poza strefa ochronna studni artezyjskich ...

tigermoth Tobie gratuluje tempa i chętnie zobacze kolejne zdjęcia z budowy ...

witaj Beti w grupie

budujesz w gminie sasiadującej z moją

u mnie sciany trzywarstwowe były w cenie dwuwarstwowych i nie załuje swojego wyboru

witaj Piotr J. robiłem teraz schody i obudowe balustrad metalowych (które miałem juz wcześniej )

suchy materiał posiadałem własny - wiec to inny układ ...

cena wykonania "trepa" wraz z balustrada lub pochwytem to cena w granicach 30 - 70 zł /szt - bez montażu z tego co sie orientuje

podaje tu cene na obudowe schodów a nie konstrukcje - tak dla jasności ...

pozdrówka dla Wszystkich budujących a szczególne dla Baru z mężem ... i czwórka wspaniałych cór ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie _Beti_ oraz Piotr J. :p

 

Hej imprezowicze, pora wstawać!!!

Niedziela była od leczenia bólu głowy :wink: , dzisiaj mamy już poniedziałek :lol: .

 

Napiszcie coś ...

Jak się bawiliście?

Czy Baru liczy teraz straty :wink: ? Kiedy będzie w sieci?

 

A ja w końcu odebrałam decyzję :D 8) , tamtą gdzieś wcięło ..... :x

Teraz uprawomocnienie i .... (zobaczymy co dalej :roll: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...