Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie forumowicze

 

opowiedzcie wreszcie jak było na imprezie, my niestety nie mogliśmy zagościć w Waszej okolicy, trochę daleko no i prace budowlane w pełni.

 

Na prośbę Beti przybliżę Wam moje pomysły na temat Ślężana i Lipczyka.

 

Pomysł na dom wg. projektu Ślężan podsunęła mi żona. Od razu mi się spodobał.

A co nas skłoniło do wyboru akurat tego projektu?

1. Przede wszystkim świetne rozmieszczenie pomieszczeń, wszystko jest na właściwym miejscu. Może przydałby się na dole jakiś mały pokoik ale niestety nie da się go tam teraz wygospodarować. Chyba że rezygnując z kotłowni - widzieliśmy taki dom w Głogowie Młp.

2. Wygląd budynku - urzekły nas własnie te lukarny w dachu no i ten balkon nad wejściem. Sypialnia od wschodniej strony z balkonem, poranek i wschód słońca. ale się rozmarzyłem...

3. Garaż w domu - przyzwyczailiśmy się już do tego rozwiązania w domach rodzinnych.

4. Salon - dzięki powiększeniu domu do 10,10x13,90 salon ma wymiary 4,30x6,10 ; myślę że to spokojnie wystarczy jeśli mamy jeszcze blisko jadalnię i kuchnię po sąsiedzku.

 

Na górze nie będzie 5 pokoi ale 4. Jeden chcemy zagospodarować na garderobę i wejście na strych. Strop nad częścią poddasza będzie betonowy więc wyjdzie tam nie mały strych - suszarnia.

 

W projekcie mamy ściany 2-warstowe. Pustak z betonu komórkowego 25cm + styropian 12 cm ale chyba zmienimy styropian na 10 cm z frezem. Budujemy z pustaka z betonu komórkowego z Prefabetu Kolbuszowa na pióro-wpust. Ściany wyszły bardzo równe - wewnątrz wystarczy tylko połozyć tynki gipsowe i po sprawie.

 

A teraz o Lipczyku: rozkład pomieszczeń podobny jak u nas, podoba mi się zastosowanie pomieszczenia zamknietego między garazem a holem, zapachy z garazu i kotłowni bedą miały dodatkowe utrudnienie, trochę za mała łazienka, ale to jakoś da się przeżyć, nie zmniejszałbym jej jeszcze.

Dwie łazienki na górze - myślę że to przesada - duże koszty wykończenia no i później myślę że rzadko będą obie wykorzystane.

Co do tego balkonu nad wejściem to w tym projekcie mi tego brakuje - widziałem kilka domów wg. projektu Pankracy. Tam wejsciowa lukarna jest podobna do tej w Lipczyku.

 

To chyba wszystkie moje uwagi na razie do tego projektu. Jesli masz jakieś pytania to pisz. Chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów

 

Kiedy ja wreszcie wymienię zdjęcia na aktualniejsze?

Może będzie padać tydzień to nadrobię zaległosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zapomniałem o czymś jeszcze:

 

szukam schodów zewnętrznych półokrągłych wykonanych z kostki brukowej, może ktoś takie ma lub widział gdzieś w okolicy. A moze jakieś zdjęcia gdzieś w archiwum.

 

Z góry dzięki

 

Hi, tigermoth, jeżeli interesuje Cię wykonanie zewnętrznych schodów, tarasów, podjazdów itp z kostki, bruku klinkierowego, granitu to mam kolegę który się tym zajmuje. Ma firmę, nie odwala fuszerki (solidny wykonawca). Ceny ma rozsądne. Firma z Żeglec koło Krosna ale robią na całym Podkarpaciu; ma kilka ekip. Przykładowo podam Ci, że wykonanie np. podjazdu z bruku klinkierowego na gotowo materiał + robocizna 100zł za m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr J.

mogę Ci polecić tą Firmę

są solidni i robią naprawde z dobrego drewna

http://www.parkiety-baran.pl/oferta/

ich firma mieści sie w Nockowej

salon firmowy mają przy E4 25 km od Rzeszowa w strone Krakowa

 

 

tigermoth

Jedna z łazienek na piętrze będzie zlikwidowana

Przeraża mnie troszku wielkość domu, ponieważ sama powierzchnia dachu to 250 metrów kwadratowych, ale chyba się na niego zdecydujemy.

Dzięki za opinie i proszę o inne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darpiot

 

jeśli możesz podaj mi na priva jakieś namiary na ekipę od kostki.

 

Na razie to chciałbym zobaczyć jak wyglądają takie schody gdzieś w okolicy. Może Ci wykonawcy zechcą się pochwalić gdzie takie zrobili.

 

Schody mają być półokrągłe, przy wylewanych betonem i okładanych płytkami będzie trochę roboty - szalunki, płytki (wycinanie).

 

Więc tańsze i mniej pracochłonne będzie ułożenie ich z kostki. Tak na razie myślę.

 

Dzięki

 

 

Beti koszt dachu jest duży ale w Twoim przypadku to dwuspadowy a w Naszym koperta. Koszt materiału na pokrycia, rynien, 4 okien dachowych to jakieś 25 000 zł do tego koszty więźby 8 000 zł i robocizna 8 000 zł czyli razem jakieś 41 000 zł. Trochę tego dużo ale kto powiedział że budowa domu mało kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darpiot

 

jeśli możesz podaj mi na priva jakieś namiary na ekipę od kostki.

 

 

Bardzo proszę,; Artur Skalski 0-602730287. Proponuję zainwestować w bruk klinkierowy a obrzeża wykonać z granitu czy to łupanego czy ciętego zależy co się podoba. Bruk jest bardzo trwały , długo zachowuje kolor w przeciwieństwie do betonowej kostki brukowej. Często widzę się właśnie z tym kolegą i wiem, ze np kostkę brukową którą kładli u ludzi lat temu wstecz np 10 wymieniają teraz na bruk klinkierowy właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, szczególnie _Beti_ vel Mirosław Filipek oraz Piotr'a J. i cieszę się, że taki urodzaj na nowych grupowiczów.

 

Aga 444: No wreszcie, gratulacje! (Z gratulacjami przez G poczekam do uprawomocnienia ;) )

 

Dzisiaj rankiem zrobiono mi niespodziankę. Syn siostry (młodzieniec 18 lat) o dzisiaj 3.30 wybrał sie z aparatem fotograficznym w okolice mojej budowy. Oto efekty:

http://www.maciejon.republika.pl/Okolica/Dom_o_swicie.jpg

http://www.maciejon.republika.pl/Okolica/Staw_o_swicie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne ujęcia Maćku - super !:D

_Beti_ buduje W202 ale tak duzo zmian porobiłem w projekcie ... ze kiedyś jak przegladałem projekty to ze zdziwieniem stwierdziłem ze wybudowałem raczej w 617 ...

tak jakoś wyszło ... samo ... :roll:

o taki mniej wiecej wybudowałem http://www.inwestprojekt.com.pl/projekty/_foto/w-0617.jpg

buduje w gminie leżacej obok Twojej ... w zupełnie innym powiecie

nasze gminy stykaja sie na szczycie góry która nazywa sie Budzisz

a ja pokaze Wam jak w niedziele wygladała Solina http://img299.imageshack.us/img299/2613/pic033033le.jpg

http://img208.imageshack.us/my.php?image=pic032996oo.jpg

zmieniłem na linki bo zdjecie rozpycha zbyt mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: :lol: BARU-wicze żyjecie??? :lol: :wink:

 

 

melduję, że żyję :D Ale od wczoraj, od 15.30 byłam obrażona na forum. Napisałam posta opisującego Baru-wkę i mnie go zeżarło!!! :evil: (o mamy następny wyjątek: Baruwka, a może jednak Barówka :-? ).

 

Imprezka była fajna, nie dopisał tylko Darob 8) Pogadaliśmy, poszamaliśmy, pośmialiśmy, poużywaliśmy używek ... Zresztą, takie doborowe towarzystwo :wink: A tak serio, to naprawdę było bardzo sympatycznie. Największej rozrywki dostarczała nam Łucja Stoktorki i Grega, która co chwileczkę wchodziła w butach do basenu, a jak nie w butach, to wpychała tam głowę :lol:

Januszek, RS, Gregor 456 są na urlopach, dlatego się nie oddzywają.

O, właśnie: Aga, Gregor zaprasza Cię na włości, będzie w Polsce do przyszłego wtorku. No i gratuluję pozwolenia :D

 

_Beti_, jak to świetnie określił Maciejon vel Mirosław Filipek, Piotr J - witam pięknie na grupie.

 

Beti, firma Baran jest znana, ale i mocno kosztowna, a z tego, co słyszałam, Piotr szuka czegoś mniej drogiego. Kiedy szukałam wykonawcy schodów, łapałam się za głowę, słysząc ich ceny. Za samą barierkę policzyli mi 8 tys. :o

Piotr: najlepiej skontaktuj się z Januszkiem. On długo poszukiwał i coś fajnego znalazł.

Poszukam jeszcze w domu namiarów na ekipę, która robiła u mnie. Myślę, że z nimi mógłbyś się dogadać. Byłby do załatwienia sam materiał, bez roboty.

 

tigermoth: oglądałeś stronkę Jadaru? Mieli tam ciekawe propozycje. Też mam schody z łukiem i omęczyłam się straszliwie, chcąc na nie położyć płytki. Wyszło tak sobie :-? Ale kiedy robiłam odbojówkę, położyłam kostkę w formie łuku i to już mi się spodobało. Chociaż nie bardzo fachowe wykonanie, bo w jednych miejscach miałam kąty proste, w innych rozwarte, a jeszcze w innych łuki, ale całośc - może być.

Aha: Jadar ma też pokazówkę, najbliżej chyba w Zamościu. Jest co pooglądać.

 

Maciejon, Brzoza: cudne zdjęcia. Brzoza: mieszkasz już na całego?

Wybieram się od piątku na dłuuuugo wyczekiwany urlop. W związku z powyższy - bardzo nie chce mi się już pracować :)

 

Miłego dnia...

 

Jak mi znowu zeżre tego posta, to chyba pojadę do Warszawy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maciejon, Brzoza: cudne zdjęcia. Brzoza: mieszkasz już na całego?

Anika dzięki za relacje :D

posta nie wciełło :wink:

a ja mieszkam sobie troszke tu a troszke tam ...:D

a serio to przewoze i mebluje

pozdrówka wsiem i miłego odpoczynku na urlopie !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi znowu zeżre tego posta, to chyba pojadę do Warszawy :evil:
Zapraszam, mimo, że nie zeżarło :)

 

:D nie zeżarło, bo pogroziłam :D Nawet W-wa boi się Podkarpacia 8) . Dobrze, Maćku, że się przeprowadzasz.

Dziękuję za zaproszenie :)

 

Brzoza: było zrobić tak jak ja: w noc się spakowałam, a w następną noc się rozpakowałam, no, w 80 % (ale było zobaczyc minę moich Bąbli, jak się obudziły :o a Minia :lol: ), a w jeszcze następną noc poszłam na Pasterkę :) Miałam trzy ciekawe nocki, prawda?

Ja to chyba w ogóle jakieś nocne stworzenie jestem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIKA

Niestety nie wiedziałam że u Barana takie ceny bo u mnie do schodów jeszcze daleko, poprostu mieszkam nie daleko i zanm tą firmę ze słyszenia.

Niezłą ksywke dostałam od Maciejona mam nadzieje że już nie będzie pomyłek i przestanę się logować na męża :oops:

BRZOZA

poważnie budujesz się w Budziszu. Tam jest pięknie ale jak w zimie dojeżdzasz do pracy. Znam z tamtąd Pana Bączkowskiego pracuje z moją mamą i teściem. Daj mi linka z twoim domkiem do strony. bo ja nadal nie jestem jeszcze zdecydowana co do projektu choć moja druga połówka już tak, możesz się coś wypowiedzieć o Lipczyku z Archetonu

http://www.archeton.pl/

tak wogóle to proszę wszystkich o opinię

dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika

 

Dzięki za poradę, widziałem na kilku stronach zdjęcia schodów z kostki ale jeśli byłoby można chciałbym zobaczyć szczegóły osobiście. a moze Ty mogłabyś zapodać jakieś zdjęcia efektów na Twojej działeczce?

 

Pewnie będę musiał pojechać gdzieś zobaczyć tę pokazówkę firmy Jadar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika

 

Dzięki za poradę, widziałem na kilku stronach zdjęcia schodów z kostki ale jeśli byłoby można chciałbym zobaczyć szczegóły osobiście.

 

Jeśli mogę coś doradzić; fundament niebawem będzie mi robił właśnie człowiek na którego namiary podałem Ci wcześniej. W moim przypadku taras będzie ukłądany na gruncie z bruku ( nie wylewany z betonu) natomiast schody zostaną wylane z betonu i zakotwione do ściany fundamentowej ale o tyle niższe aby można było na nich ułożyć bruk. Właśnie takie mi rozwiązanie doradzono jeżeli chodzi o trwałość i koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić; fundament niebawem będzie mi robił właśnie człowiek na którego namiary podałem Ci wcześniej. W moim przypadku taras będzie ukłądany na gruncie z bruku ( nie wylewany z betonu) natomiast schody zostaną wylane z betonu i zakotwione do ściany fundamentowej ale o tyle niższe aby można było na nich ułożyć bruk. Właśnie takie mi rozwiązanie doradzono jeżeli chodzi o trwałość i koszty.

 

Darpiot, z jakiego bruku? Klinkierowego? A powiedz mi, będziesz to ukłądał na zaprawie? Kiedy ostatnio byłam w Niemczech wdałam się w dyskusję nt. układania kostki brukowej na cemencie. Wyszło to z tego, że tam przestali kłaść ją w ten sposób, kładą tylko na ubitym piaseczku. Bo ponoć warunki atmosferyczne sprawiają, że po kilku, -nastu latach użytkowania rozwala ją. Nie trzyma spadów, poziomów itd.

Ponieważ położyłam kostkę na chwilę (zamiast, bo dalej chcę podkłady, albo bruk drewniany) położyłam na piasku. Zagęszczonym kilkakrotnie. Cement (zakupiony już :evil: ) złożyłam na kupkę. Kiedy gadałam z firmami "układającymi" okazało się, krótko mówiąc, że u nas wszyscy kładą na betonie. Jak to naprawdę powinno być????

 

Tigermoth: jutro coś Ci podeślę. A w ogóle, jak będziesz w okolicy - zapraszam.

 

Stokrotka: Rozmawialiśmy już tylko i wyłącznie o budowaniu: Zdrowie na budowie, co się budzę, to niedziela... i takie inne. I jakoś nie zauważyłam, aby Wasz pobyt był uciążliwy. Tym bardziej, że dostarczyliście najwiekszej atrakcji :lol: A, i robiliśmy nocne ujęcia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika ... Ty to Jestes szybka ...!:D

u mnie tak sie nie da ... powiem Ci, że z samego strychu woziłem rzeczy przez tydzień ... :oops:

głownie na śmietnik makulature czy złom :D:wink:

ale musiałem przez to przebrnąć ...

_Beti_

Budzisz odwiedzałem ...:D czesto,a bywało co dzień ale to jest punkt graniczny miedzy naszymi gminami

(wiesz jaka tam wspaniała "ksiezycówe" mozna degustowac ?) :wink:

ja mieszkam mimo ze w górach to w małej dolince :wink::D

co do bryły to Lipczyk mi sie bardzo podoba

ma zwartą i ładna elewacje

co do funkcjonalności to Tigermoth ma lepsze rozeznanie a prawdopodobnie autor planu adaptacji na Twoje zyczenie zmieni Ci lekko układ domu na taki jaki Ci będzie odpowiadał

a mój projekt jest tu

http://www.inwestprojekt.com.pl/projekty/proj_w-0617.html

ze zmian jakie zrobiłem to usunałem garaż z bryły budynku i dołozyłem 2 balkony dlatego podobniejszy jest teraz do 617

połacie dachu mamy podobne bo ja równiez mam 250 m2

moja opinia ładny ale nie bedzie tani ... 2 duze balkony... kolumny, sporo okien w tym łuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika, co do bruku to mam w planie układać właśnie klinkier raz dlatego że bardzo podobają mi się takie tarasy i schody (zresztą wykończenie na zewnątrz takie jak słupy portyku, balkonu i ściany na balkonie chcemy zrobić z cegły klinkierowej) dwa że wyjdzie to zdecydowanie taniej niż wylewać taras i schody z betonu a później kleić do tego gres, a trzy że nic nie pęka i się nie odkleja. Co do samego układania klinkieru brukowego, to nie wolno z tego co wiem dodawać do podsypki cementu. Układa się to zresztą na miale kamiennym o odpowiedniej granulacji. Ekspertem nie jestem, kolega się tym zajmuje i na jego wiedzę i doświadczenie zdam się jak przyjdzie do układania. W przypadku kostki betonowej do podsypki piaskowej dodawany jest cement.

Co do schodów to obrzeża granitowe zostaną postawione na zaprawie cementowej, a środek (klinkier ) ma "pracować" jak mówią fachowcy.

Co do kosztów to moim zdaniem rachunek jest prosty; w przypadku tarasu 1m2 kosztował mnie będzie na gotowo 100zł + wykonanie obrzeży granitowych tj ok. 10zł za 1m i nic mnie nie obchodzi - materiał, robocizna, transport itp. A płytki? Dobry gres kosztuje ok.60-80zł za m2 , a reszta roboty i materiałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...