Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Brzoza

popraw mnie jeśli uwarzasz inaczej. Ale teraz każdy buduje jak mu się podoba zmienia ścianki działowe podnośi Sciankę kolankową, zamurowywuje okna jeśli ich nie chce i.t.d

a kierownik budowy i tak im wszystko podpisuje

oczywiście projektant nie adoptuje projektu nie nanosi zmian

poprostu wszyscy adoptują projekt "na czarno"

trzeba wźąść tylko odpowiedniego kierownika a o takiego podobno łatwo, bo kierownik musi być ok bo inaczej nikt by go nie brał gdyby robił problemy

czy to prawda co ja mówie

czy takie chistorie mogę wkładać między bajki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

_Beti_

zmartwie Cię ... tak było ... do niedawna :(

powstała tzw "policja budowlana" - niestety ludzie donoszą

wystarczy ze ktoś doniesie ... a bywaja równiez i nadgoliwcy w policji .... :(

nie jest to regułą ale autorzy projektów zostawiaja pewien manewr tym od planów adaptacji w granicach 5 - 10 % ... w srodku mozesz prawie wszystko ale elewacja rzecz święta

mozesz poszerzyc ... mozesz wydłuzyć ...

czasem podwyższyć ... czasem zmienic kąt dachu

ale jak lwy bronia tych niefunkcjonalnych ale ładnych łuków ... :(

otworów i bajeranckich a niefunkcjonalnych kolumn

(mówią ze psuje to ich koncepcje artystyczna .... :-? :-? :-? )

jest na to sposób - piszesz do autora i stawiasz mu ultimatum

"kupuje panski projekt ale dajesz mi pan pozwolenie na wszelkie moje zmiany"- tak mu piszesz ... :wink:

te hieny daja sie na to nabrac ... udzielaja pełna zgode i wtedy robisz co chcesz ... :wink:

a kierownik budowy i tak im wszystko podpisuje czy to prawda co ja mówie

czy takie chistorie mogę wkładać między bajki ???

takie historie Beti to juz między bajki ... :cry:

teraz angazujesz nie przyjaciela kierownika ... a psa kierownika ! :evil:

on ma miec klapki na oczach i dbać zeby

wszystko było zgodnie z projektem ! :evil:

nawet jak widzi błedy i nielogiczności ... odpowiada wyłacznie zeby było zgodnie z projektem :evil: :evil: :evil:

to jest paradoks ... zaprojektowano źle ...

ale trzeba zgodnie z projektem ... :-?

Beti ... życze Ci mądrego kierownika i dobrych sąsiadów ...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem!!! Wróciłam wreszcie do cywilizacji!!!

Po dłuuugich i ciężkich zmaganiach mojego męża i pana od wiejskiego internetu mogę wreszcie poczytać i poklikać. A ponieważ zaległości mam mnóstwo, więc króciutko:

bardzo dziękujemy za odwiedziny i za prezent, kogo nie było - zapraszam (kto był też jest mile widzany :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru gratuluję zakończenia budowy i wprowadzin. Remontu mam nadzieję nie trzeba jeszcze po tej sobotniej balandze robić? :wink: Żałuję że nie mogliśmy zaglądnąć ale cza "kasiore trzepać" jak to Walduś Kiepski mawiał. A cza jej że hoo hoo... :o na tom naszom inwestycyjum. Ja teraz na wszelkie oglądania budowanych i wybudowanych chętny jak nigdy, a że przy tym jeszcze czas mile spędzić można, ludzioof nowych poznać. Doświadczenie czas zbierać, a jeszcze do forumowiczów co zakończyli to nawet nie mówię jaką ochotę wielką mam zajrzeć. Do Tigermotha mam zamiar w sierpniu zaglądnąc podejrzeć ekipę. Nic to, pewnie jeszcze okazje będą coby on-line sie spotkać i kilka diabłów przepędzić :D

 

brzoza ładny domek wybrałeś, prosty ale bardzo funkcjonalny. Moja małżonka wyraziła opinię że "taki by nam właśnie wystarczył". Widać że z rozmysłem wybrany. I tobie również gratuluję wprowadzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku - dziękuje :D

uznanie Twojej żony i Twoje jest dla mnie bardzo miłe :D

faktycznie staram sie niekomplikowac a upraszczać gdzie to tylko mozliwe :wink:

wybierac rozwiązania najprostsze sprawdzone skuteczne tanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika, Co do samego układania klinkieru brukowego, to nie wolno z tego co wiem dodawać do podsypki cementu. Układa się to zresztą na miale kamiennym o odpowiedniej granulacji. Ekspertem nie jestem, kolega się tym zajmuje i na jego wiedzę i doświadczenie zdam się jak przyjdzie do układania. W przypadku kostki betonowej do podsypki piaskowej dodawany jest cement.

 

Klinkier w ogóle traktuje się specjalnymi zaprawami, to wiadomo. A mnie właśnie chodziło o suchą zaprawę cementową pod kostkę cementową. Bo zrobiłam odbojówkę i ścieżki na samym piasku - to spoko. Nic ciężkiego po tym nie będzie jeździło. Ale teraz będę robiła podjazd i "parking" i tu się boję. Bo jednak ciężar jest inny. I nie wiem co robić!!!!

Też mam trochę klinkieru (burgund) na cokole i wokół drzwi wejściowych oraz płytki na schodach. I wcale nie podoba mi się ten materiał. Wszystko widać na nim jak diabli. I ciężko to doczyścić się. Kolega ma mi teraz zaimpregnować to tałatajstwo jakimś cudownym środkiem i zobaczymy :-?

Natomiast taras zrobiłam drewniany i to jest dopiero cudeńko. Baaaardzo jestem zadowolona :)

 

Beti:

 

Ale teraz każdy buduje jak mu się podoba zmienia ścianki działowe podnośi Sciankę kolankową, zamurowywuje okna jeśli ich nie chce i.t.d

a kierownik budowy i tak im wszystko podpisuje

oczywiście projektant nie adoptuje projektu nie nanosi zmian

poprostu wszyscy adoptują projekt "na czarno"

dlaczego tak uważasz? Skąd Ci się w ogóle to wzięło? Ja mam trochę zmian w swoim projekcie, ale wszystko jest naniesione na projekt. I na wszystko uzyskałam bezproblemowo zgodę projektanta. Oczywiście: ścianki działowe nie wymagają naniesienia, ale reszta - tak. Nawet zamurowane okno. Chociaż ścianki działowe też naniosłam. Przecież nikt nie robi zmian w trakcie budowania :o Skąd będziesz wiedziała jak Ci te zmiany wyjdą?

 

Brzoza: to jest prawda o tej "policji budowlanej"? Nie są to po prostu inspektorzy PNB?

A co ludzie donoszą, mam przykład na codzień. Czasem nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać :-?

A te niefunkcjonalne łuki są naprawdę ładne. Widziałam mój dom z prostymi drzwiami i oknami. To zupełnie nie ta Eliza :-?

 

Baru: witaj wśród ludzi żywych i oświeconych :wink: Jak chory Sierściuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie chodziło o suchą zaprawę cementową pod kostkę cementową. Bo zrobiłam odbojówkę i ścieżki na samym piasku - to spoko. Nic ciężkiego po tym nie będzie jeździło. Ale teraz będę robiła podjazd i "parking" i tu się boję. Bo jednak ciężar jest inny. I nie wiem co robić!!!!
Sporo ostatnio o kostkach, podjazdach, tarasach (również kamiennych). Widać sezon na to. U mnie też. Chcę w tym roku zrobić podjazd, "parking", ścieżkę od furtki, opaski wokół domu. Mam tego sporo, bo ok. 250 m2. Dom stoi 30 m od ogrodzenia.

I mam problem podobny do Twojego, chociaz już trochę wiem co z tym zrobić :)

Przymierzamy się do kostki betonowej Granito (melanż wiosna) z Jadaru. Ne wiem jeszcze na czym będzie to kładzione: piasek czy piasek z cementem. Oczywiście pod spodem porządnie zagęszczone podłoze, ale tez nie wiem z czego.

Darpiot pisał o cenie 100 zł /m2 za materiał i wykonawstwo z klinkieru. Chodziło chyba jednak o taras, a wiec "nieco" mniejszy metraż. Nie wiem jak nam to wyjdzie cenowo. Kostka staniała 2 tygodnie temu o jakies 10% (poziom cen 2004), nie mniej cena katalogowa to ok. 36 zł/m2. Nie mam pojecia ile to wyjdzie z resztą materiałów i robocizną. Myślę jednak, że będzie to sporo mniej niż 100 zł/m2.

Może masz rozeznanie cenowe? Moze Ktoś inny ma?

 

Mignęło mi gdzies wyczytane zdanie kilka dni temu, że kostka sie ściera. Było to przy okazji bruku granitowego. Beton to nie granit, nie mniej uważam, że w przydomowej eksploatacji ta kwestia nie jest największym zagrożeniem.

 

 

Maćku, jaki masz pięęęęękny emblemat :)
Mnie on się też podoba. Już drugi dzień z resztą ;)

Kto rano wstaje ... i pija kawę na drewnianym tarasie ... ten też to widzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Byliśmy u Baru i podziwialiśmy jej piękny dom oraz działkę.

Impreza była przednia ale niestety musieliśmy wcześniej opóścić miłe towarzystwo ze względów opisanych powyżej. Kto nie był niech żałuje 8)

Baru jeszcze raz gratulacje :)

Jeśli chodzi o zmiany to formalnie wszystko powinno być naniesione podczas adaptacji projektu i za zgodą projektanta. Generalnie projektanci wyrażają zgodę na zmiany bo oczywiście zalezy im żeby projekt sprzedać a konkurencja jest duża. Lepiej mieć wszystko na papierze i spać spokojnie.

Kupowałem ostatnio płytki na wykończenie schodów. Przed wyborem kupiłem jedną płytkę klinkierową (czerwoną) i położyłem na schodach. Fajnie wyglądało jak było sucho i czysto. Przeraziłem się jak stanąłem kiedyś na niej w czasie deszczu a potem to wyschło. Wszystko widać :-? . Ostatecznie kupiłem klinkier w kolorze takim żółtawym - kolega ma taki już od roku i jest zadowolony. Mam nadzieję, że będzie to pasowało do reszty :-? Natomiast na taras i balkon z tyłu domu położę gres bo taniej ale w podobnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem ostatnio płytki na wykończenie schodów. Przed wyborem kupiłem jedną płytkę klinkierową (czerwoną) i położyłem na schodach. Fajnie wyglądało jak było sucho i czysto. Przeraziłem się jak stanąłem kiedyś na niej w czasie deszczu a potem to wyschło. Wszystko widać :-? . Ostatecznie kupiłem klinkier w kolorze takim żółtawym - kolega ma taki już od roku i jest zadowolony.
Zainteresowałeś mnie tym. Kupiłeś zółtawy klinkier na schody. Piszesz o trepach schodowych. Takich z noskiem i niezłą ceną?

Napisz coś więcej. Moze jakieś zdjecie? Moze namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się tamat schodów, klinkieru, kostki rozkręcił.

Nie spodziewałem się że pytanie o ułożenie kostki brukowej na schodach spowoduje taki odzew.

 

Muszę jednak jeszcze raz zapytać czy ktoś ma lub widział półokrągłe schody zewnętrzne z kostki. Będę wdzięczny za info.

 

U mnie jeszcze daleko do położenia kostki na podjęździe ale postaram się zapamiętać wszystkie Wasze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałeś mnie tym. Kupiłeś zółtawy klinkier na schody. Piszesz o trepach schodowych. Takich z noskiem i niezłą ceną?

Napisz coś więcej. Moze jakieś zdjecie? Moze namiar?

 

Maciejon dokładnie tak. tzn nie wiem na ile cena atrakcyjna bo trep o wymiarach 29,4x34,5cm kosztował niecałe 50zł. Ale jest to klinkier ciągniony firmy STROHER. Kupowałem w Danexie w Budziwoju. Zdjęcia mam w telefonie ale nie mogę ich teraz ściągnąć :( W sieci też ciężko coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon piszesz ze kostka kosztuje 36zł za m2 i ze wyjdzie taniej niż 100zł za m2. Być może jest taki wykonawca który wykona to taniej. Pamiętaj jednak że w koszt wchodzi również robocizna, pospółka, kliniec, piase, cement. No i samo wykonanie. Wielu wykonawców idzie na łatwiznę wybierając tylko ok. 30cm ziemi i utwardzają podkład bardzo płytko. Po roku lub dwóch na takich podjazdach tworzą się "fale Dunaju". Jeżdżąc po tym jeszcze autem prawdopodobieństwo zniszczenia nawierzchni brukowej wzrasta. Koszt wykonania tarasu i podjazdu nie różni się wiele. Matereiały te same.

Tigermoth co do schodów; wylej sobie łukowy fundament i murek który będzie jednocześnie "trzymał całe schody w kupie". Do niego można na zaprawie cementowej przytwierdzić obrzeża czy to z kostki czy granitowe. No i jak się wyraził majster "schody nie odjadą od budynku". Najlepszym rozwiązaniem wg fachowców jest wylanie schodów niższych o wysokość bruku + podsypka na etapie wykonania fundamentów i zakotwienie ich do ściany fundamentowej. Jak tego nie zrobiono to tylko murek okalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika

oczywiście byliśmy u projektanta a on nam zaśpiewał za adaptacje projektu 800-1000zł :o no to dzienki, dla mnie ważna jest każda stówka. I za taką kase stwierdziliśmy z mężem że raczej nie będziemy adaptować projektu. Prawie wszyscy nasi znajomi budowali ze zmianami i kierownik wszystko podpisuje. Chyba że znacie jakiegoś projektanta który nanosi zmiany w projekcie taniej ?. No ściany kolankowe muszą być u nas podniesione z 3 do min5-6 maksów bo nie chce codziennie rano walić głową w sufit. Doradcie co robić warto wydać kase ale spać spokojnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ściany kolankowe muszą być u nas podniesione z 3 do min5-6 maksów bo nie chce codziennie rano walić głową w sufit.
Zaintrygowało mnie to zdanie. Wróciłem do Twoich wcześniejszych postów (również do postów Mirosława Filipka ;) ) i wyczytalem, że przymierzacie się do Lipczyka.

Kiedyś na Forum był watek o podnoszeniu scianek kolankowych. Czytałem go dośc pobieżnie, bo ja takowych nie mam ale zapamiętałem to, że piszacy, głownie architekci, jednoznacznie mówili, iż podniesienie ściany kolankowej zepsuje bryłe budynku. Budynek straci proporcje i będzie brzydki.

Tyle zapamiętałem. Później, przechodząc koło jednego z budynków zauważyłem w nim coś brzydkiego. Po jakiejś tam analizie wyszło mi, że jest to efekt podniesienia sciany kolankowej. Między górą okien parteru a krawędzią dachu był kawał pustej sciany.

Zwróćcie uwagę na to, czy i Wy nie zepsujecie sobie ładnej jak dotąd bryły Lipczyka.

A moze to jednak nie ten projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti ja pierwotnie też powierzyłem zrobienie adaptacji i planu zagospodarowania terenu architektowi, który cierpiał na "przerost ambicji na treścią...". Za namalowanie okna powiedział 500zł. W chwili obecnej planem i adaptacją zajmuje się biuro które za zmiany w projekcie powiedziało 200zł a to; zmiana kształtu tarasu, usunięcie 3okien połaciowych, domalowanie jednego okna na ścianie elewacyjnej, przeniesienie okna garażu na inną ścianę, Takimi zmianami jak np zmiana technologii ścian zewn. z 3W na 2W nie kazano mi się zupełnie przejmować. Inaczej zupełnie byłoby gdyby zmiany miały być tzw konstrukcyjne które wymagałyby obliczeń; za to mogą krzyknąć. Dla tego np zmiana schodów z zabiegowych na 2 biegowe w moim przypadku zostanie wykonana "na wiedzę majstra". Najważniejsze jest to co na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...