Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Beti, już pisałem wyżej że mam znajomego który stalą handluje i to jest cena dla mnie. Natomiast Tobie można pozazdrościć darmowego sprzętu i ludzi do wycinki drzew :wink:

 

Noi jeszcze coś; dzisiaj się żegnam z forum na 2 tygodnie. Jadę opalać tors do Chorwacji, już mamy włączone "naliczanie sekundowe" do wyjazdu 8) :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich, nie przemęczajcie się na budowach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!!! :lol: :p :lol:

 

W końcu odwiedziłam Gregora 456 i Alę.

Było bardzo miło, ale się skończyło :( .

We wtorek znowu ruszają w drogę.

Co do ich domku super - oj kiedy ja taki będę mieć :roll: , a ścianki kolankowe na poddaszu nie są tak nisko jak myślałam - więc na 99% i ja nie będę podwyższać.

 

_Beti_ - gdzie będziesz kupować stal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA444, wnioskuję że to Plitvicke jezera. Byliśmy tam 2 lata temu. Wrażenia wzrokowe niezapomniane. Spędziliśmy tam prawie cały dzień, a to zdecydowanie za mało jak na tak piękne miejsce na ziemi. Polecam jeszcze dla tych co nie byli Park narodowy Krka z pięknymi wodospadami i lazurową wodą. W tym roku jako że będziemy o rzut beretem od Makarskiej zamierzamy min. dotrzeć wreszcie do Dubrownika i odwiedzić Medugorje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Baru! Jesteś a jakby Cie nie było ;)

Tym razem Cię nie zżarło. Na grupie letnio mimo pełni sezonu budowlanego. Może znanym Ci tylko sposobem będziesz znowu animatorką.

Poczułaś już smak mieszkania na wsi?

Co teraz budujesz? ;)

 

ELA I WACEK: Witajcie na grupie?

Zamierzecie bywac tutaj częściej czy tylko "wpadliście" po beton? ;)

Napiszcie cos o Waszych planach budowlanych. Toż my wszyscy z podkarpacia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

głupio mi bo odzywam się jak mi coś trzeba.

 

chciałam zapytać jakie robiliście parapety zewnętrzne?

Na początku chciałam z płytek klinkierowych ale pan od elewacji mówi że będą zacieki, z aluminium są w kolorze białym i ciemno brązowy (ten brąz trochę za ciemny) ze stali są różne kolory, ale jaka jest ich trwałość?

no i mam dylemat.

 

Baru, dziękuję za gościnę. Było bardzo miło, domek piękny i otoczenie również.

 

Beti sprawdź sobie ceny w Agmar. Rok temu kupowałam u nich stal, mieli wtedy niskie ceny (oczywiście jak na tamten czas :wink: )

 

Aga 444 przepiękny jest ten wodospad. Ja na razie nie myślę o wypoczynku, może coś w sierpniu. (Jeśli Pan do elewacji nie wykończy mnie finansowo :p )

Wszystkim urlopowiczom życzę pięknej pogody i mile spędzonego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na spoinach sylikonowych gromadzi się kurz i w czasie deszczu na elewacji robią się smugi
Nie mam spoin silikonowanych lecz wypełniono je jakąś dobrą fugą (chyba Sopro)

 

maciejon- a te przebarwienia na tynku zewnętrznym to na stałe? :wink:

Te przebarwienia to żart mojej ekipy. Do kleju którym zaciagano siatkę dodano żółtego barwnika. Zrobiono zdjęcie budynku, wysłano mi i powiedziano, ze dobrali kolor i pomalowali. Zdjecie było małe i mało nas nie trafił szlag :evil: ;)

Docelowo na scianę będzie położona warstewka tynku mineralnego i pomalowana. Kolor docelowy powinien być zbliżony do tego "z przebarwieniami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Baru! Jesteś a jakby Cie nie było ;)

Tym razem Cię nie zżarło. Na grupie letnio mimo pełni sezonu budowlanego. Może znanym Ci tylko sposobem będziesz znowu animatorką.

Poczułaś już smak mieszkania na wsi?

Co teraz budujesz? ;)

Cosik mi się zbiesił mój komp po przeprowadzce, dysk padł i najpierw miałam problemy z zalogowaniem się na forum, a teraz opiszę się jak dzika, klikam Wyślij, a tu mi wyskakuje śliczniutkie okieneczko z napisem, że microsoft cośtam, cośtam, że jakiś błąd w czymś co się zwie iexplorer.exe i że zamknie i utracę wszystko nad czym obecnie pracowałam. Wysyłam rejestr błędów, robię co mi każą i od nowa Polska ludowa :evil: .

Teraz pójdzie, bo wykorzystuję mężowskiego laptopa 8)

Maciejon!

Mieszkanie na wsi ma jak dla mnie jeden wielki minus: muszę jechać samochodem po podstawowe zakupy :x, poza tym w nocy ciemności egipskie prawie, nic w domciu nie widać, kury sąsiadowe włażą nam na działkę i sr... cholery jedne a poza tym to sielaaankaaaa!! :lol: :p

A co do budowania to trafiłeś :lol: : panowie kończą nam garaż, bo naiwnie myśleliśmy, że oddamy dom, a garaż zrobimy później, jak będziemy bardziej kasowi. Ale kierownik budowy nas uraczył wieścią, że jak na pozwoleniu jest i dom i garaż to lepiej oddać obydwa budynki od razu, bo inaczej trzeba by było wyłączać garaż, a potem wszystkie papiery na niego załatwiać jeszcze raz.

Muszę kończyć, bo trza się zabrać za coś konstruktywnego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru: Teraz wierze Ci, że mieszkasz na wsi! Mieszkając nie_na_wsi nie wymyśliłabyś tych ciemności nocnych i tych kur. ;)

 

A koguty rano Ci pieją?

A ptaszki śpiewają (chociaż powoli to juz im nie w głowie spiewanie, bo młode już poczęte ;) )?

Ciekaw jestem też Waszej asymilacji ze środowiskiem ludzkim. Jak traktują Was tubylcy? (Pytam o to bo i mnie to czeka po przeprowadzce na wieś :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogutów nawet za bardzo nie słychać, ptaszki tak sobie świergolą, a tybylcy nas olewają (i vice versa - czy tam jak się to pisze). Oczywiście dzień dobry - dzień dobry, uśmiech szczyry od ucha do ucha i na tym koniec. Więc asymilacji zero - może jak już wszyscy nasi znajomi wypędzą od nas tego diabła to popróbujemy się i z sąsiadami pointegrować, bo na razie nie ma na to czasu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo nas teraz ale moze ktos będzie umiał mi poradzić. Chodzi o produkty firmy Greinplast. Na podkarpaciu jest o niej głośno.

Bedę miał kładziony tynk mineralny w kolorze białym właśnie z Greinplast'a. Wynika to z układów moich wykonawców z tą firmą.

Tynk (kornik 2-3 mm) bedzie malowany. Greinplast ma farbe silikatową w 4 grupach. Różnia sie one ceną i nie wiem czym jeszcze.

Moje pytania to:

Jak w praktyce sprawdza się ta farba na elewacjach?

O co chodzi z tymi grupami?

Co wogóle sądzicie o farbie silikatowej?

 

Wycziłem, że George w swoich postach pisał o Greinplast'cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wybrałam parapety. Będa z aluminium w kolorze ciemnego brązu.

 

Maciejon ja również robię elewację z materiałów firmy Greinplast.

Ponoć są dobrej jakości.

Wełna, tynk mineralny i podwójne malowanie farbą silikatową.

Faktura tynku to baranek 2.00 mm. Mój wykonawca odradzał kornika, tłumacząc że kurz dostaje się w rowi i bardzo ciężko jest je wyczyścić. Na dowód tego wskazał dom na którym można było policzyć ilość rowków. Nie wyglądało to zbyt ciekawie.

Farbę wybrałam F0622

Wiem że farba którą się stosuje na tynku akrylowym jest w 4 grupach, które zależą od ilości pigmentów potrzebnych do uzyskania danego koloru. Im więcej pigmentów, bardziej intensywny kolor i tym wyższa grupa i droższa farba.

Jakby co to jutro mogę dopytać się majego fachowca na ten temat. Dziś już mu daruję, trochę późno jest.

 

Baru zazdroszczę Ci tych swojskich klimatów. Parę tygodni temu przyjeżdżam na budowę zrobić kilka zdjęć dla potomnych a tam mućka się pasie. Taka piękna biało-czanra. Miała pierwszeństwo. Pierwsze zdjęcie zrobiłam jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaS: Dziękuję za szybką odpowiedź. Oczywiście jestem jak najbardziej zainteresowany dalszymi informacjami.

 

Raz piszesz o farbie silikatowej (u Siebie) a później o 4-ch grupach farby akrylowej. Mnie interesuje silikatowa, ze względu na paroprzepuszczalność.

Co do rodzaju tynku, to prawde pisząc wyartykuowałaś moje watpliwosci co do kornika. "Moi" przekonuja mnie, że nie ma takiego problemu :roll: .

Jednak tak na chłopski rozum to w zagłębieniach będzie się osadzał brud i kurz. A mycie elewacji - :-?

 

Zastanawiam się tez czy nie położyć tynku silikatowego, barwionego w masie. Wychodzi to kilkaset zł drozej niż mineralny i malowanie farbą silikatową przy samym materiale. Odpada też robocizna za malowanie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie nie kupowałam tych co idą na tynk arkylowy ale wiem że wśród nich jest taki podział.

Jeśli farba silikatowa również dzieli się na 4 grupy to wg mnie cena jest uzależniona od tego samego. Dopytam się tego. :D

 

Greinplast ma tynk mineralny barwiony w masie ale jest tego 4 albo 6 kolorów. Mały wybór. Wtedy kładzie się ten tynk i maluje 1 raz.

Jeśli ma być inny kolor to tynk jest biały i maluje się go 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...