Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rozmawiałam i sprawa ma się tak

Farby dzielą się na grupy (kwestia ilości barwnika - im więcej wyższa grupa i droższa farba) i to jest jednyna różnica pomiędzy tymi grupami

Elewacja pomalowana tymi farbami nie przyciągają kurzu (nie mają ładunku ujemnego), jest łatwo zmywalna.

Przy malowaniu jednokrotnym, farby nie rozczeńcza się

Przy malowaniu dwukrotnym - pierwsza warstwa jest rozcieńczona (aby dobrze wpiło się w tynk), druga warstwa nie rozcieńczona

 

O coś jeszcze się spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Maciejon i uczestnicy grupy Podkarpackiej, w tym miejscu jesteśmy faktycznie dopiero pierwszy (teraz już drugi ) raz, całe Forum śledzimy chyba od 1,5 roku. Budujemy Kraba-3 z Archetonu, ruszyliśmy w tym roku, choć przygotowania trwały dłużej ( uuuuuuurzędy, przygotowanie działki - był dziki sad, przyłącza, utwardzanie drogi dojazdowej (100 m)

i budowa podjazdu na działkę - różnica poziomów droga, działka ok. 5m).

Nasza ekipa kończy teraz piwnice pod całym domem, myślę, że niedługo wylejemy strop i taras. I w tym roku będzie tyle.

8) :lol: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nowi i starzy forumowicze :wink: !!!

 

Oświadczam wszem i wobec - MAM JUŻ PEŁNOPRAWNE POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!! 8) Nawet czerwoną pieczęć mi przybili :lol: :p .

http://www.gify.biz/obiekty/gify%20naczynia/bebi0032.gif

Dzisiaj padła piękna liczba od złożenia wniosku - minęło bowiem "tylko" 100 dni.

Złożyłam również wymagane dokumenty do PINB i od 05.08.2005 mogę się budować.

Jednak na razie pojadę sobie na naszą plażę i poopalam się tu i ówdzie :wink: .

 

Więc życzę wszystkim co nie mają wakacji (ze względu na pracę lub budowę), aby sobie troszkę poleniuchowali i pokąpali się w przyogrodowym basenie !!! :lol:

 

Ganz - z cenami za robociznę jeszcze Ci nie pomogę, bowiem ten etap szukuje mi się po wakacjach.

 

ELA i WICEK - byle tak dalej! :p

 

Baru - bardzo Cię przepraszam, ale niestety nie wpadniemy do Was w lipcu. Czasu nam brakuje, jak .... :( .

Po urlopie na pewno się zgadamy, przyjedziemy i z przyjemnością popodziwiamy Wasze włości. :p

 

Do zobaczenia!!! 8)

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zamiar wykonać studnie na działce i nie wpinac sie do wodociągu.

Oczywiscie pod warunkiem ze woda bedzie nie gorsza niz z wodociągów.

 

Czy mozecie mi powiedziec kto w Rzeszowie lub okolicach zajmuje sie takim tematem?

 

pozdrawiam wilu1

 

p.s

może ktoś z Was ma taka studnie i moze sie podzielić informacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilu!

Ja mam swoją studnię na działce. To temat rzeka i dosyć wkurzający jak dla mnie.

Panowie najprawdopodobniej spartaczyli robotę i mam pobór wody z warstwy, gdzie jest kurzawka.

Nie mogę się doprosić, żeby ktoś raczył przyjechać i cośz tym zrobić. Właściciel firmy obiecuje, że to załatwi, ale na razie wymyśla rózne wykręty...

Ale jakby się im udało nie spartolić to byłaby to firma godna polecenia, bo sami wody szukają i wiercą tam, gdzie wg nich woda jest. Jak się nie wstrzelą, to na własny koszt robią kolejny odwiert. U mnie robili dwa: tego pierwszego mieli już ponad 20m jak się coś stało - nie wiem co, nie wnikałam - jak przerwali robotę i zaczęli wiercić ze 2m dalej.

Gość gwarantuje odpowiednią ilość wody czyli wydajność studni, natomiast - co jest oczywiście zrozumiałe - nie gwarantuje jakości wody. My mamy naszą wodę zażelazioną, zamanganioną i twardą. Zdjęcie naszej kotłowni z maszynerią znajdziesz klikając na linka poniżej. Brakuje jeszcze zmiękczacza. Do tej pory wydaliśmy na wodę 14550 a brakujący zmiękczacz kosztuje 3 tys. Załamka!! Jak byś jeszcze coś chciał poczytać to się odezwij i pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Podkarpacie :p

wlasnie urlop mi sie skonczyl, przyjechalem juz do Wiednia i przegladam co tam nowego u Was, jakie recenzje po Barowce i innych okolicznosciach,

przedewszystkim dzieki dla Baru i Jacka za zorganizowanie grila, bylo bardzo fajnie, i bardzo milo bylo Was wszystkich poznac.

U mnie domek sie buduje, plytki sie ukladaja, elewacja sie ociepla, i za tydzien nabierze kolorkow, nie udalo mi sie wywiercic studni i zrobic ogrodzenia, ale i na to przyjdzie czas.

Dzieki rowniez za odwiedziny u nas na budowie dla Agi 444 i meza Slawka z coreczka, zdjecia i telefon murarzy przysle Wam wkrotce

pozdrawiam w ostatni goracy dzien w tym tygodniu :wink:

pozdrawiam wszystkich nowych budujacych w trakcie i juz mieszkajacych

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pokaze Wam pare zdjec

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/CC/CB/55/70/E6/E4/11/D9/B9/1C/96/D9/D5/2F/35/73/10/19475160038C11DA86FFF524D52F3573.jpg

 

tak wyglada obecnie nasz domek

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/CC/CB/55/70/E6/E4/11/D9/B9/1C/96/D9/D5/2F/35/73/10/1C11E310038C11DAB9D351CCD52F3573.jpg

 

a tak bedzie wygladac

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/CC/CB/55/70/E6/E4/11/D9/B9/1C/96/D9/D5/2F/35/73/10/219971E0038C11DAB35D2A0BD52F3573.jpg

 

podobny bede mial plotek

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/CC/CB/55/70/E6/E4/11/D9/B9/1C/96/D9/D5/2F/35/73/10/2354DD80038C11DA96246811D52F3573.jpg

 

to moja banda

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/CC/CB/55/70/E6/E4/11/D9/B9/1C/96/D9/D5/2F/35/73/10/253DE8D0038C11DA8C85A288D52F3573.jpg

 

a tak wypoczywalem pod gorami nad bialka

 

pozdrawiam :p :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

nie bardzo zdążyłem przeczytać wszystko ale widzę że rosną Wam chałupki i otoczenie, to dobrze : D

januszków jest już piecioro

waży 3440 ma 57cm i jest podobna do mnie tylko jej wąsów brak :p :P :p

gregor ten płotek wyglada jak jakaś twierdza a ta armata ooooo!!! jaka wielka :wink:

szkoda że tak mało pogadalismy na spotkaniu

Baru tak sobie czytam o tej firmie od studni i powiem bardzo ogólnie ja w zasadzie wszystkie firmy mógłbym polcić gdyby czegoś nie spierniczyli ale takie spier... mają swój urok niepowtarzalny tak jak nasze domki są niepowtarzalne.

Twoja spiżarka :o :o zaproś nas tam w jakiś zimowy wieczór, poezja , marzenie.

 

Pozdrówka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek gratuluje potomka(i), ale Ty musisz byc szczesliwy !

ta twierdza jest z fosa, zbudowana nad tym potokiem gdzie stoja maluchy,

ta rzeka jak przybierze to sie strasznie unosi, nawet nie wiedzialem ze to ARMATA, a dom tesciow dokladnie po drudiej stronie drogi :roll: trzeba bedzie podjac stosowne dzialania :wink:

pogadac zawsze bedziemy mogli pozniej :wink:

pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ona, Kinga jej na imię (będzie)

masz rację, muszę być szczęśliwy!!!! :wink:

a z tymi okopami i zasiekami to żart mam nadzieję że nie obraziłeś się :p

Baru a ja coś tak czułem, ta woda jakaś twarda była, koniecznie zmiękczacz bo bez niego ani rusz. :p :P :p

srające kury??? to przynajmniej wieś

a co powiecie na myszy, jaszczurki, węże, sarny i zające -- gdzie ja mieszkam :o

zupełna integracja z przyrodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym się pochwalić, że kupiłam wczoraj pustaki maks z Kupna za 1,53- 3,5tyś mam nadzieje że wystarczy. Zdecydowałam się także na projekt, proszę wszystkich o ocene tago domku :

http://www.archon.com.pl/index.php?act=32&sid=m42662fb33ec11&intra=715e142aaab99aeb8d75bd89f627fa82&crc=4bbb84c70c849693bc7dd411ca3e0134&lang=pl

Dziękuje za każdą wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - gratulacje ... :wink:

Wilu - mam wode komunalna na działce ale studnie również

kopałem, robilismy to w trójke - woda jest bardzo smaczna, moja rada to skuj pierwsze 3 betony katownikami - robi sie to aby zapobiec porwaniu betonów przez trafienie na ewentualna kurzawke, ostatnie (conajmniej trzy betony) dobrze zaizoluj z zewnatrz, aby nie dostawała Ci się do studni woda gruntowa z opadów, wokół studni wykonaj oprócz tego solidna cembrowine, dopasuj szczelne do betonów wieko ... ale nie zapomnij go odpowietrzyc

Grześ .... myślałem ze wpadniecie do mnie ... co prawda w tym okresie przeprowadzałem sie jednoczesnie i robiłem schody -trafiłbys na totalny bałagan ... :D

zdjęcia pokazałes super ... umiesz trzymac aparat i Ty i Ala :D

Januszek, januszków jest już piecioro? ! brawo !!! :D

(chcesz mnie prześcignąć ?):wink:, co do źwierzyny miałem juz cos myszowatego w domu i polne koniki na wersalce skikaja ... ciekawe czy one graja w zimie za kominem tak jak swierszcze ... RS to by pewno wiedział ... :-?

 

Beti mimo, ze domek z zewnątrz śliczny, to w wiekszości zgadzam sie z tym co Ci napisał inwestor

nieustawny salon

beznadziejne wejście , z zewnatrz niby szerokie schody, kolumienki itp. a w środku wąska kiszka gdzie szczególnie zimą będzie bardzo ciasno i niewygodnie

na dole sam tylko kibelek bez prysznica

bezsensowny wykusz w jadalni narzuca sposób umeblowania i mocno podnosi koszty budowy przy tak niewielkiej powierzchni domu jest to tylko niepotrzebne udziwnienie"

dodam, ze wykusz to grożba przemarzana i przamakania od góry a pięć duzych okien w salonie, to spore straty ciepła w uzytkowaniu, kibelek waski na 1 m ... gdzie wstawisz pralke ?

kibelek bez okna .... a w salonie w sumie 7 otworów w tym 5 okien !!!

szczegołnie rzuca sie mi w oczy ta nieustawność w meble .... ich nie ma gdzie umieścić przez te otwory :-?

A moje wrażenia z nowego miejsca zamieszkania to:

lepiej sie spi

smaczniejsza woda, totalny bałgan i szuka sie ciagle czegoś co jest w jakims nierozpakowanym kartonie, podkowa kuchenna to fantastyczna rzecz .... ciepła woda szybko i prawie za darmo ...

pozdrówka dla Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti nie ważne co inni mówią, jeśli podoba Ci się ten projekt i odpowiada Twoim potrzebom to jest ok.

Ja również mam wykusz i bardzo mi się podoba, trzeba tylko pamiętać aby zrobić dobre ocieplenie w tym miejscu. I rozwiąznaie mam takie samo, nad wykuszem balkon. Okien w salonie również dużo, trzy w wykuszu (tak samo jak u ciebie) i jeszcze jedno podwójne balkonowe i jedno potrójne balkonowe, :wink:

 

Januszek dziękuję za wiadomość. Gratuluję z okazji powiększenia rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...