Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też się chcę pochwalić, też mam pieska, a włąściwie sunię ON-ke. Kudłate cudowności. A jaka mąąąąąąąądra :wink:

 

Witaj Kajja :D

rzuciłam szybciutko okiem na Twój projekt i tak na gorąco (pamiętaj, żem kobieta :p ):

przede wszystkim - lustrzane odbicie. Taras przeciągniety na zachód i jedno okno w salonie przerobione na drzwi.

Szafa w przedsionku na miejscu drzwi do spiżarni, drzwi - w hallu tam, gdzie miała być szafa.

W kuchni - zlewozmywak koło kuchenki gazowej, oddzielony tylko szafką (np. maluskim cargo na oleje).

Gabinet - tam zrobiłabym kącik "gościnny", bez drzwi do salonu, tylko sama opaska. Wielkie przyjęcia i tak będa w jadalni, bo w salonie nie masz miejsca na stół.

Poddasze: nie powiększaj łazienki (13), tylko wstaw tam kabine prysznicową zamiast wanny. Będzie dla dzieci.

Natomiast cudny jest "apartamencik" małżeński. Tylko: zlikwidowałabym drzwi do łazienki z garderoby, wnękę przy kominie wykorzystałabym na dodatkowe półki i również zlikwidowałabym drzwi do sypialni. Wystarcza przeciez jedne. Natomiast wejście do łazienki - z sypialni.

Na diabła Ci balkonik od ulicy??? Spokojnie zniesiesz pościel na taras. Chociaż kusiłby taki balkon od ogrodu :wink:

 

Musze uciekać, pozdrawiam!

 

c.d. jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajja

 

A nie lepiej , jeżeli pozwala na to działka wybudować parterowy dom o tym samym metrażu?

Proponuje projekt Kalina z Archetonu. Sama mam wybudowany ten dom , ma 129 m2 i jest świetny.

 

Jedyna zmiana jaka zrobiłam to połączyłam małą łazienkę z pomieszczeniem godpodarczym, zlikwidowałam niby garderobę przy ostatnim pokoju ( powiekszyłam go) i w salonie na ścianie od strony tarasu dałam 4 wielkie okna do samej ziemi , acha i nie ma wyjścia na taras z ostatniej sypialni.

 

http://www.archeton.com.pl/projekty/index.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Dziękuję za uwagi nt. mojego M02 Konkursowego:

Paty Twój domek jest naprawdę fajny i zmiany, które zrobiłaś też. Tylko jest jedno ale: ten projekt raczej nie nadaje się na działkę z wjazdem od południa (a ja taką właśnie mam). Ponadto decyzja o warunkach zabudowy narzuca nam: dwuspadowy dach o nachyleniu połaci dachowych ok. 40stopni, równoległe do drogi położenie głównej kalenicy itd itd. Teraz muszę więc skupić się na tym jak najlepiej dostosować do naszych potrzeb nasz M02.

Anika Twoja sugestia zmiany położenia drzwi do spiżarni oraz szafy jest super (takie oczywiste a przeoczyłam :oops: ). Zlewozmywak też zamierzałam zrobić w pobliżu kuchenki.

Jednak nie muszę mieć lustrzanego odbicia, bo mam działkę z wjazdem od południa i taki układ jest korzystniejszy. Balkonik ma być przy naszej sypialni, czyli od zachodu z widokiem na nasz ogród (nie na ulicę), który zresztą sąsiaduje z ogrodem sąsiada, więc chyba warto go zrobić? :-?

Proszę o dalsze podpowiedzi :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajja

oglądałam ten Twój projekt i zapoznałam się z Twoimi proponowanymi zmianami a moje rady są następując zbyt dużo okien w salonie zrezygnowałabym na pewno z tego jednego koło sofy, poszerzyłabym na pewno troszku dom np. o 1 metr aby powiększyć salon i kuchnie, na pewno nie robiłabym przyjścia z garażu i Pom. Gos. przez łazienkę ponieważ to mało praktyczne wyobraź sobie przyjeżdżają do Ciebie goście wychodzą z auta 8) i prowadzisz ich do domu przez łazienkę lub wracając z zakupów obładowana torbami musisz prześlizgiwać :x się między kibelkiem a prysznicem a przecież mogłabyś od razu wiele zakupów zostawić w spiżarce :) , ale jeśli zrobisz przejście z garażu do spiżarki to raczej nie powinnaś zrobić takiej zamiany jak proponuje Ci Anika ponieważ spaliny z auta będą miały 2 przeszkody w formie drzwi do pokonania, troszku mały przedsionek a duży holl, troszku małe sypialnie na poddaszu ale z tym nic nie zrobisz, fajne schody na poddasze ale jeśli masz dzieci to mogą być niebezpieczne, małe łazienki na poddaszu ale ja zostawiła bym tą łazienkę przy pokoju rodziców a powiększyłaby m ten pokuj od frontu i tam się przeniosłabym się z tatusiem, :D ogólnie domek ładny ale na pewno nie będzie najtańszy w budowie ze względu na dach i jego wycięcia, ja też mam bardzo ograniczone środki dlatego wybrałam dość zwykły domek kwadratowy z dwuspadowym dachem i jedną lukarną, ale wybór należy do Ciebie. POWODZENIA

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! :D

 

_Beti_ dzięki bardzo za uwagi:

1. zamierzamy rzeczywiście zrezygnować z jednego okna (tego koło sofy), tym bardziej że jest ono od strony północnej; tylko jak byś umiesciła to które pozostanie: na środku ściany, czy jakoś inaczej?

2. dom powiększamy (dokładnie o 90cm-tyle wynosi rozstaw między krokwiami), więc powiększy nam się kuchnia i salon.

3. nie zamierzamy robić żadnego przejścia między domem a garażem (chyba że coś się jeszcze zmieni :wink: ), więc propozycja Aniki z szafą i drzwiami do spiżarni jest naprawdę OK. Do pomieszczenia gospodarczego (tam planuję wstawić pralkę, deskę do prasowania i jeszcze parę rzeczy...) nie będzie wejścia od strony garażu tylko od łazienki.

4. czy sądzisz, że lepiej zostawić łazienkę 15 na górze? a może można ją powiększyć kosztem sypialni 16 (ona jest największa i jeszcze się powiększy po przesunieciu ściany o 90cm)? Wtedy sypialnię 14 można powiększyć kosztem pomieszczenia 13 (łazienka) a to co zostanie przeznaczyć na garderobę... Co o tym myślicie?

5. o co chodzi z tym schodami? ja z rysunku wiem tylko, że są schody...

 

Bardzo proszę o komentarze do mojej "radosnej twórczości" :wink:

 

Pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anaa_ - prawdopodobnie nie znasz e-maila do Wojtka ... :-?

wiec klikasz na "przywatna wiadomość" http://www.murator.com.pl/forum/templates/murator/images/lang_polish/icon_pm.gif

jeśli Wojtek ma czas i czytuje forum to Ci odpowie ... tak mysle ...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

choć ostatnio nie piszę nic, ale czytam dość regularnie.

 

Brzoza warunki techniczne dopuszczają max. ilość schodków w liczbie 17

więc autora projektu zrobiła zgodne z wymogiem. Nie można jej zarzucić niewiedzy, choć prawdą jest że wygodniejsze byłyby ze spocznikiem.

Dobrze że przywrócili Ci Twoje ubranko :p

 

Anaa_ wysłałam Ci na priva wiadomość. Namiar na Wojtka.

 

A poza tym to ... lepiej nie będę więcej pisać, dalej mam ten swój dół psychiczny i mogłaby jakieś głupoty strzelać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajja: Też nie uważam, żeby wejście z garażu do spiżarki było bardzo konieczne. Wręcz wydaje mi się, że wcale. Ale to już indywidualna sprawa.

Co do trzech łazienek… U mnie jest trzy (rodzina 4-osobowa), z tym, że ta trzecia (sąsiadująca bezpośrednio z naszą sypialnią) nie jest jeszcze urządzona. Ale już bardzo mi się za nią tęskni, bo tam ma być jedyna wanna w domu. No i przydałaby się rankiem, kiedy wychodzimy razem do pracy. Przez to, że jest tylko jedna do naszej dyspozycji (druga, na poddaszu, jest dzieci – zresztą poddasze jest tylko dla dzieci) muszę wstawać pół godziny wcześniej. Ale to kwestia gustu. Niektórzy ludzie montują w łazience np. dwie umywalki, bo lubią myć zęby wspólnie :-?

 

Sypialnie na górze rzeczywiście są malutkie. Może warto pomyśleć nad urządzeniem swojej sypialni na parterze (5), powiększeniem trochę dolnej łazienki kosztem pomieszczenia gospodarczego (tak, aby ewentualnie wstawić tam i wannę, i kabinę), natomiast górę przeznaczyć dla dzieci? Zlikwidować 15 łazienkę, powiększyć to pomieszczenie kosztem sypialni (16) i tam zrobić salonik dla dzieci z ewentualną kanapą dla „śpiących” gości. Dzieci będą miały malutkie sypialnie z kącikami do nauki, natomiast Wy zyskacie dużą garderobę. A potrzebna jest takowa, oj potrzebna … :wink:

Okien nie likwidowałabym. Ale ja jestem maniak dużych okien, więc mojego zdania nie trzeba brać pod uwagę. Gdybym mogła, miałabym lustrzaną ścianę. :lol:

A schody może rzeczywiście są niewygodne, ale za to efektowne :)

 

Zresztą, wszystko wyjdzie Ci „w praniu”. A najlepiej pojedź do kogoś, kto taki dom już wybudował. Zawsze jak zobaczysz to „naocznie”, lepiej sobie wyobrazisz.

 

Anaa_: jutro rano mogę Ci podać namiary na chłopaków, którzy u mnie robili. Notesik już został zarchiwizowany w najgłębszej szufladzie :D

 

Anetko, wyłaź z tego doła, boś decyzję słuszną podjęła. Chyba, że się zmieniła?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...