Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nooooo nie!!!!

jeżeli chodzi o skok to ja się piszę w pierwszek kolejnosci

tylko muszę wiedzieć jak , gdzie , kiedy, no i z kim.

 

Anetko

tak publicznie, tak o razu, może najpierw jakieś zagajenie...

:wink:

:p :p :p

jeżeli chodzi o drzwi to moge polecić (qrw.. jego...) świetnego stolarza tego co u mnie ... :evil:

ale tak całkiem serio to ładne i przystępnej ceny drzwi ma greg wiem co mówię widziałem (masz do niego namiary?)

 

A u mnie w kominku ogień wesoło se tańczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru - pracujemy wiec oboje przy drzewie ...:D

tylko ze mi niepocięte przywieźli .... widac zapomnieli ... :(

ale fajna sprawa, to ciecie, rąbanie i układanie :wink:

za to my mieszkający mozemy sobie teraz pohajcować ... ogień buzuje ... a nam cieplunioooo

:D

 

Wyraziłam się nieprecyzyjnie: w czwartek przywieźli nam metrówki, a w sobotę była akcja cięcie. Przy rozładunku metrówek prawie palcem nie kiwnęłam, natomiast co do soboty... to patrz jw :lol:.

Jeszcze na tą sobotę zaplanowałam sobie porąbanie tych większych kloców, poukładanie tego dziadostwa :wink: i zabezpieczenie przed wszelkimi opadami.

Aneta!

A jakie Ty chcesz te drzwi? Bo ja ostatnio gadałam z takim gościem (ciął mi to drewno w sobotę) i mówił, że ma jakiegoś stolarza, który robi porządnie i tanio. Nie wiem co ozaczają wg niego te określenia, ale jakbyś chciała to mogę się dowiedzieć. Daj znać jakby co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi drzwi PORTA, ale w tej cenie co one są to ja już moge mieć drewniane no i sprawdzam jeszcze innych.

Zadzwoniłam sobie do znajomego gościa - stolarza a on mi mówi, że robi tyko dębowe i z ościeżnicami kosztują 1600-2000 zł :o

Co jak co ale na niego to mnie nie stać.

I szukam dalej

Jutro ma jeszcze jeden przyjechać i podać cenę zobaczymy.

A i jeszcze jedno wam powiem,

Układają mi płytki klinkierowe na cokole i słupie. Dwa dni temu jak przyjechałam na budowę, było już ciemno, podjechaliśmy samochodem i światłami zaświecili na cokół, takiego szoku przeżyłam, szczena mi opadła, oczy jak orbity, a z ust nie mógł się wydobyć żaden dźwięk. :o

Ale już pomalutku przyzwyczajam się do tej "szachownicy" :wink:

I nawet sobie myślę, nie jest źle,

 

A i nie chcę abyście myśleli że to wykonawca coś źle zrobił, on tylko ułożył te płytki co ja kupiłam. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie !!

 

U mnie już prawie koniec widać.

Więźba stoi, w sobotę skończą mi ściany szczytowe i kominy.

I tu sie zaczyna problem NIE MAM BLACHARZA (dekarza czy jak go tam zwał)

Pomóżcie HELP!!! bo śnieg mnie zasypie :cry:

 

Jak ktoś z Was kochani forumowicze dysponuje namiarami na ekipę która potrafi wykonać solidnie i nie drogo (to chyba wiadomo :-)) położenie blachodachówki to podeślijćie jakieś namiary PLIZZZ na PW.

Moja ekipa cieśli miała jednego specjalistę od blachy na stanie, ale zamiast za robotę chwycił się za wódzię i wyleciał z brygady. A ja zostałem na lodzie.

 

Baru

Już tyle razy sobie obiecywałem że zaglądnę do Ciebie, ale doba jest najwyraźniej za krótka.

Cioram jak wół od 6 am rano do 10 pm.

 

 

Jak zakończę wszystkie prace na budowie to wymaszcze taki mały elaborat zawierający moje doświadczenia, uwagi i spostrzeżenia na temat budowania.

Myślę że będzie to jakaś pomoc dla ludzi chcących rozpocząć budowę.

Ostateczne decyzje i tak każdy będzie podejmował na własne ryzyko.

Na razie w głowie mam juz schemat ogólny. Powoli zaczynam pisac same hasła w oparciu o zasadę burzy mózgów.

 

To by było na tyle.

Jeszcze raz przypominam się o ekipie do położenia blachodachówki.

Negatywne doświadczenia na kogo uważać przypadkiem też mile widziane.

 

Pzdr 4all

3majcie się ciepło

Darob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi drzwi PORTA, ale w tej cenie co one są to ja już moge mieć drewniane no i sprawdzam jeszcze innych.

Zadzwoniłam sobie do znajomego gościa - stolarza a on mi mówi, że robi tyko dębowe i z ościeżnicami kosztują 1600-2000 zł :o

Co jak co ale na niego to mnie nie stać.

:

 

AnetaS w Jaśle jest taka firma jak KRONODOOR. Robią ładne drzwi i dużo tego idzie na eksport. Niedawno zaczęli robić drzwi w okleinie naturalnej bardzo ładne, cen nie pamiętam zadzwoń i popytaj. Tak dla orientacji powiem, ze interesowałem się takimi zwykłymi wewnętrznymi drzwiami (nie z okleiną naturalną) i z uwzględnieniem rabatu wyszło to 190zł za 80-tki z przeszkleniem 2/3 za skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę że cisza w grupie,

Sprawa drzwi jeszcze nie zamknięta ale prawie się zdecydowałam, tylko brakuje czasu aby pożyczyć próbnik kolorów i pojechać na budowę. Chciałambym aby drzwi były w tym samym kolorze co i okna.

a poza tym mam full roboty i wolnego czasu zero.

Przed chwilą wróciłam z pracy, a jeszcze trzeba przygotować rzuty na jutro i czeka mnie siedzenie przy komputerze.

Ciekawe jak długo można tak ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo pilne pytanie wczoraj o 14.30 przywieźli mi z betoniarni beton na fundament B15 druga grucha przyjechała koło 17. Szalunki były zrobione nad ziemią z jednej strony na wysokość 90 z drugiej 60 z takich metalowych płyt w środku wkładało się tak zwane lasze i w czym jest problem właśnie zadzwoniła facet z betoniarni abyśmy dziś ściągnęli te blachy i szybciutko je przywieźli bo mają następnych klientów ( blachy są w cenie betonu tylko za lasze się płaci 1 zł za sztukę i przywóz 80zł, blachy są w opłakanym stanie ale nie mieliśmy wyjścia trzeba było z nich robić, podobno że betoniarnia kupiła je po cenie złomu ) ale w czym rzecz czy my możemy je dziś ściągnąć czy to nie za wcześnie nie minęło nawet 24 godziny, pyzatym możemy i tak zacząć po 15 jak wrócimy z pracy

Ratunku czy ten fundament się nie rozpadnie jak ściągniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Mam nadzieję, że nie dostanę dużej reprymendy i dalej będę mogła z Wami pisać :oops:.

 

WITAM SERDECZNIE PO DŁUGIEJ NIEOBECNOŚCI!!! :p

 

Mimo, że nie pisałam to cały czas śledziłam w ukryciu poczynania naszej grupy.

W końcu zrobiłam porządek ze zdjęciami z wakacji i zgodnie z dawnymi prośbami na przeprosiny przypomnę ten fajny wakacyjny okres, który niestety już się skończył.

 

Na początek zachód nad naszym zimnym (brrrr) :( morzem

 

http://foto.onet.pl/upload/13/39/_541753_n.jpg

 

a to przed sztormem

 

http://foto.onet.pl/upload/46/39/_541755_n.jpg

 

Moja córcia z chwilowym towarzyszem

 

http://foto.onet.pl/upload/25/5/_541759_n.jpg

 

a teraz coś dla Bieszczadników

 

http://foto.onet.pl/upload/36/63/_541757_n.jpg

 

i Sine Wiry

 

http://foto.onet.pl/upload/12/42/_541758_n.jpg

 

chwileczke cos mi sie tu nie zgadza 36 * 1600 to jest 57600 zlotych

to tyle za beton nieeeeeee

o co tu chodzi, to tak wszystko zdrozalo czy co ?

_Beti_ - chyba wstukała o jedno "0" za dużo :lol:

 

Qurczę, ale Wam zazdroszczę jedni już na szybko się wykańczają :wink: (mam nadzieję, że u Anetki tylko dom), większość już mieszka, 8) a inni chociaż z ziemi wyszli :p .

Ja niestety w tym roku nic nie zrobię :( i smutno mi tak jakoś :cry:

 

Pozdrawiam :p 8) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...