Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :p

fajnie ze Wam sie podoba nasz domek :wink:

 

tak za fundamenty 57 000 to cos za duzo teraz wszystko jasne,

Beti, juz myslalem ze budujesz fundamenty ze zlota

 

Aga, ladne zdjecia, na wakacjach duzo podrozowaliscie widac,

nie martw sie, na drugi rok przezyjesz radosc budowania

 

brzoza, to jest Agnieszka a nie Anika,

Anika jest na razie na urlopie, tak przypuszczam, :roll: lecz jak przyjdzie do nas to poprosimy ja zeby dala na forum zdjecia ze swojego domku :wink:

pa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza

duża różnica była w cenie robienia betonu w betoniarce a zamówieniem z betoniarni. Obliczałeś to ???

_Beti_ zasadnicza - obliczałem

u mnie oprócz betonu do wykopu wrzucano kamień

poza tym fundamenty wykonywałem "na raty" a jelczebety - wożąc czesto a małe ilości - rozjeździły by mi droge która droga była tylko z nazwy

w fundamencie beton pracuje wyłącznie na ściskanie - wiec budujac parterówke zdawałem sobie sprawe ze nawet krecąc w betoniarce - będę miał i tak spory zapas wytrzymałości

Grześ dziękuje za sprostowanie i przepraszam AGE i Anike za oczywiste przejęzyczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobuuuudkaaaaaaaaaaaaaa!!

Nie widzicie jak słoneczko pięknie świeci?? Koniec spania :lol: :p. Pisać coś i to szybciutko!!

U mnie krety ryją na potęgę :evil: cholera mnie już bierze - codziennie przybywa nowych kopczyków wrrrrrrr...

Ale w domku cieplutko, choć palimy dotąd tylko w kominku.

Aneta!!

No i co zdecydowałaś w kwestii kominkowej??

Duuużo słoneczka życzę wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Minęło sporo czasu od mojego ostatniego postu. Ale co tu pisać?

Podobnie jak większość z Was przygotowuję się do zimy. Brzoza mam przywiezione drewno z tego miejsca gdzie byliśmy na wiosnę :) Tylko, że go jeszcze nie widziałem bo przywieźli mi w poniedziałek a ja jestem przez cały tydzień poza domem.

Wreszcie mam skończoną elewację tzn. cokolik obłożony płytkami oraz schody wejściowe, balkon i taras. Miałem w planie wyrównać w tym roku teren za domem i posiać trawkę ale nie zdążyłem. Zrobię to na wiosnę. Udało mi się pociąć wszystkie resztki desek, kołków itp. pobudowlanych. Je również spalę w kominku.

Aga widzę, że mamy podobne wspomnienia z nad morza :)

Aneta gratuluję szybkiego sprzedania mieszkania. Mój szfagier już od początku roku próbuje sprzedać i mu się nie udaje. No i masz dodatkowy impuls aby się szybko przeprowadzić :)

Gratuluję postępów tym, którzy zaczynają budować. Czasami to Wam zazdroszczę. Chciałbym móc drugi raz przeżyć tę przygodę jaką jest budowa tylko z takim doświadczeniem jakie mam po wybudowaniu pierwszego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :)

Jak pisze greg: "Co tu pisać?" Chociaż zacytuję jeszcze jedno Jego zdanie, pasujące do mnie "jak ulał":

Wreszcie mam skończoną elewację tzn. cokolik obłożony płytkami oraz schody wejściowe, balkon i taras. Miałem w planie wyrównać w tym roku teren za domem i posiać trawkę ale nie zdążyłem. Zrobię to na wiosnę.

 

Poza balkonem (którego nie mam) reszta zgadza się w 100% :)

 

Mam również swoje "kretowiska", tylko trochę większe niż Baru ;)

Oto ich widok z jednej strony działki:

http://www.maciejon.republika.pl/images/PICT0057.JPG

 

U mnie trwają przygotowania do robienia podjazdu i opasek wokół domu. A później już tylko zima i prace wykończeniowe w środku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon to trochę Cię wyręczyłem w pisaniu ;) Tylko Ty masz to zrobione jeszcze przed przeprowadzką a ja po ponad roku mieszkania :-? Nie był to warunek konieczny do zamieszkania więc dlatego dopiero teraz to zostało zrobione. Poza tym cały czas mam niezrobioną łazienkę na poddaszu a córki rosną..... Może w zimie coś ruszę w tym temacie. Przemknął mi temat skoku na bank. To by mogło rozwiązać większość moich problemów. Nadal aktualne czy może już po? Pochwalcie się ;)

Maciejon sądząc po rozmiarze tych kretowisk to u Ciebie występują jakieś krety-mutanty :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak chyba jest to okres pełnej działalności kretów. U mnie również pojawiło się ich trochę za dużo. :-? Działka nie koszona od kilku tygodni - no i masz :evil: , piękne brązowe kopce ozdabiają mi "ogród" :wink: .

 

Sezon na działce ja mam zakończony. Woda spuszczona - a raczej wyssana :lol: rurką do wina na pełną głębokość.

 

Przygotowuję się teraz w domu na przyszły sezon.

Powiedzcie mi proszę bo zastanawiam się nad ogrodem, gdzie mają tanie, ale dobre drzewka zarówno ozdobne jak i owocowe.

W tym roku już ich nie posadzę, ale w kwietniu razem z budową chciałabym to zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg!!

Ty wiesz, że to samo chciałam napisać?! Może one jakieś po Czarnobylu takie przerośnięte ...hmmm... Albo raczej potomkowie, bo krety chyba tyle nie żyją :lol:

 

Aga!!

Jak nie masz działki ogrodzonej to se daj spokój z urządzaniem ogrodu. A jak masz - to i tak poczekaj, aż Ci przywiozą wszystko co mają przywieźć na budowę tymi największymi pojazdami. Czyli betoniary, tiry z pustakami :wink:, bo takie coś duże potrzebuje duuużo miejsca, żeby nawrócić i wykiprować 8). Ale może się czepiam bo masz taką działkę że swobodnie się pomieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru kwestia kominka jeszcze nie zakończona, dziś miałam rozmowę z tym polecanym gościem i jakoś mnie nie zachwycił, choć nie oznacza to że zrezygnowałam. Szukam dalej.

 

Maciejon Ty to masz KRECIKI :o

 

Greg mnie również troszkę wyręczyłeś w pisaniu "Wreszcie mam skończoną elewację tzn. cokolik obłożony płytkami " ale ja nie mam jeszcze ułożonych płytek na tarasach i balkonach. Zostawiam to na wiosnę.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga!!

Jak nie masz działki ogrodzonej to se daj spokój z urządzaniem ogrodu. A jak masz - to i tak poczekaj, aż Ci przywiozą wszystko co mają przywieźć na budowę tymi największymi pojazdami. Czyli betoniary, tiry z pustakami , bo takie coś duże potrzebuje duuużo miejsca, żeby nawrócić i wykiprować . Ale może się czepiam bo masz taką działkę że swobodnie się pomieszczą.

 

Działka jest spora bo ma 32 ary. Więc tam gdzie będzie widok z tarasu nie będzie jeżdżenia autami i tam chciłabym, aby już coś rosło. :p.

Pod teren budowy musi im wystarczyć jakieś 11 arów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po prawie półrocznej przerwie.

 

Była tylko praca i praca. Ale są jej efekty.

 

Proponuję porównać kilka zdjęć:

 

http://foto.onet.pl/upload/33/45/_431702_s.jpg

Działka w lutym 2005

 

http://foto.onet.pl/upload/49/28/_464627_s.jpg

Deszczowy maj 2005

 

http://foto.onet.pl/upload/3/5/_517403_s.jpg

To pewnie gdzieś w lipcu

 

http://foto.onet.pl/upload/27/7/_545911_s.jpg

A to zdjęcie z przed dwóch dni (23 października 2005)

 

Mam nadzieję że wybaczycie mi nieobecność na forum :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Przerwa przerwą ale efekt szokujący. Mimo maleńkich zdjęć (w albumie nieco większe) to i tak widać piękną bryłę domu. Szczególnie mocno zestawia się to ze zdjęciem z deszczowego maja.

Gratuluję!!

 

Napisz coś jak Ci się budowało, jakie doświadczenia, problemy, sukcesy. No i nie zaszkodziłoby więcej większych zdjeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety maciejon jeszcze nie wszystko skończone więc nie mam za wiele czasu aby powklejać więcej zdjęć.

Może gdzieś za 2 tygodnie uda się zamknąć budowę na zimę i zająć się przedstawieniem poglądów, doświaczeń, problemów związanych z budową.

 

No i dołożeniem wiekszej ilości zdjęć (jeśli poradzicie jak je powiększyć to zobaczycie więcej efektów mojej pracy)

 

Pozdrawiam z Leska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...