Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co nas przyciągnęło

Otóż moja żona pochodzi rodem z Rzeszowa. 1 rok po ślubie mieszkaliśmy na śląsku ale działo sie tak jak się działo i nadarzyła się okazja kupić swój własny dom za śmiweszne pieniądze - co prawda troszkę "daleko" od Rzeszowa w którym pracujemy - ale widoki cudowne cisz spokój - jak znajdę czas to Wam wyświetle jak u mnie pieknie :)

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie - obiecujemy że będziemy się chwalić postępami w naszym domeczku :)

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pytanie zrozumiałem odpowiadam

mogę zasnąć choćby tu i teraz, ale walczę z tym bo nie mogę zasnąc tylko muszę cioroć, zawiłe to ale tak jest.

tak to prawda w domu czas inaczej biegnie tak jakby szybciej

myślę że domowe zegary mają jakiś przyspieszacz :wink:

a my nie :-?

Anetko to trudny okres, cholernie trudny zwłaszcza jak się nie ma czasu.

skoro nikt Ci nie zadawał trudnych pytań to może ja sie wyrwę i jeszcze dokopię :wink:

"Jak wysoko skacze pchła?" wiem nijak nie związane z budową ale ciekawe prawda?

wierzę że na wszystkie znajdziesz odpowiedź (no może oprócz tego ostatniego):p :p :p

Sebo8877 toż my mamy wiele wspólnego, nasze żony pochodzą z Rzeszowa i są Małgosie i też tak jak Ty jesteśmy po ślubie rok z kawałkiem :-? chmm ja ze sporym kawałkiem rzekłbym nawet... eeeee może lepiej nie :wink:

witamy w klubie

Maciejonie to dobrze że stan się ustabilizował bo wiesz że o północku w trzecią dekadę roku w nowiu, kiedy kur zapieje że szczeliny owej wychodzi duszek okruszek spełniający trzy życzenia.

pilnuj nie przegap okazji (dla mnie 10% za informację) :wink: :lol: :lol: :lol:

zdjęcia udane, ale smętny jest krajobraz na jesień, jak już słońce nie świeci to tak sie robi :( :-?

Ciekawi mnie co gregor zrobi aby rozruszać naszą grupę jak obiecał ?????

może coś napisze?

fajnie by było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku - znów ogladałem zdjęcia

widac rozmach inwestycyjny i ciągłe tempo -drzewka i krzewy, drugie schody. masa rozwiezionej ziemi ( az zapytam - ile tam m3 lub kamazów weszło ?) podjazd ... super !

mimo poźnej jesieni nie zwalniasz tempa ...

witaj w grupie sebo8877 :D

co znaczy mieszkam "daleko" od Rzeszowa ? 10, 15 czy 20 km ? :p

zdjęcia masz ? a to my bardzo chetnie obejrzymy, bardzo chetnie :D

Januszku - zgadzam sie, że"domowe zegary mają jakiś przyspieszacz

a my nie " :(

ale tez mnie ciekawi własnie ... co zrobi Grześ ? :roll:

"może coś napisze?

fajnie by było?"

 

:wink:

pozdrówka :p:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku - znów ogladałem zdjęcia ...

Pytasz o ziemię. Było tego 19 kamazów. Pisze o ostatniej porcji. W sumie było tego ze 30. Plantowanie poszło nad wyraz szybko: trójka ludzi - dwa dni, mimo podwozenia sporej ilości taczkami.

 

Pracowite Te podkarpackie ludziska że strach ;).

(Wychodzi na to, że ja też, bo byłem w tej trójce ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak wysoko skacze pchła?" wiem nijak nie związane z budową ale ciekawe prawda?

 

maksymalna wysokość skoku pchły to 30 cm, odległość 100 cm.

 

Jak widzisz Januszek Twoje pytanko nie jest takie trudne. :wink:

ale jakie mają być odpowiedzi na te pytania co zadaje gość od wykończeniówki to ja nie mam pojęcia.

:o

 

Witaj sebo8877

 

A jeszcze wieści z budowy - razwalają mi chatę. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy drodzy podkarpaccy budowniczy a szczegolnie sebo8877 wraz z Gosia

 

RS oczywiscie ja nie chcialem zamknac forum, lecz postraszyc zamknieciem jak nie zaczniemy pisac, no i poskutkowalo ha :lol:

RS piekne panoramiczne jesienne ujecie, ja jakos na swoim aparacie nie umie obslugowac jak sie te czesci do kupki sklada

 

Maciek ladna jesien na Twoich wlosciach

 

Aneta jak ja sie ciesze ze nam ten etap budowy za soba, lecz Tobie wspolczuje, gonitwa straszna

 

januszek i brzoza, nie pisalem w poniedzialek poniewaz mam zawsze do piatku duzo pracy, zostawie sobie ten pomysl na to jak nastepnym razem nie bedziecie chcieli piasac, bo teraz piszecie ,nie zaduzo ale kazdy cos milego interesujacego powie, tylko nasza Anike trzeba jakos na forum ponownie zaprosic, zeby pokazala nam ogrod itd. Baru nie wiesz co z nia ???, zadzwonie do Ciebie w sprawie drewna, ja naprawde potrzebuje dobrego drewna zeby mi przywiezli do domu 5 do 7 metrow, bo do kominka najlepsze dwu, trzy roczne :wink:

 

pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor!

To jest tegoroczne, ale na moje oko (co prawda krótkowidza) nie takie całkiem mokre drewno. Poza tym, nie wiem, czy Ci się uda gdzieś znaleźć takie 2-3 letnie. Chyba musisz sobie raz zakupić większą ilość drewna i za 2-3 latka będziesz miał przesuszone.

Jeżeli nawet ktoś Ci powie, że drewno ma 2 lata to jaką masz tego gwarancję? Nooo, chyba, żeś leśnik i takie coś jak stwierdzenie czy to prawda - to dla Ciebie pikuś :lol:.

A co do Aniki to wiem, że zaciorana jest okrutnie. Wybiera się do mnie i wybiera i jakoś nie może dotrzeć... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się podzielić z Wami nasza radością :)

Biuro projektowe Lipińscy z Wrocławia w którym kupiliśmy projekt wypatrzyło na Forum zdjęcia z naszej budowy i zproponowało nam umieszczenie kilku z nich w nowej edycji katalogu Ich projektów "Ciepłe Domy". Ma się on ukazać w grudniu tego roku.

 

No i jest nam bardzo miło i się cieszymy :) (Jak dzieci ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego się buduje na podkarpaciu?

Myślę, że ze wszystkich typów materiałów jak na pozostałej części Polski.

Każdy z nas budujacych musiał podjąć samodzielnie decyzje i o technologii (warstwowości) i rodzaju materiału.

Ja najpierw zaciekle studiowałem, parametry cieplne ścian w odniesieniu do kosztów. Brałem pod uwagę ściane dwuwarstwową (max+styropian), oraz jednowarstwową (Porotherm lub gazobeton). Ocieplając dom styropianem mogłem uzyskać bardzo dobry wpołczynnik przenikania ciepła ale ... sciany to nie wszystko. Jest jeszcze strop, posadzka, okna, wnetylacja - przez które w sumie ucieka więcej niż przez same ściany.

 

Wybrałem ścianę jednowarstwową z betony komórkowego odmiany 400 o grubości 42 cm P+W na klej (Prefabet Kolbuszowa). Wg. producenta scian ma mieć współczynnik 0.26. Brałem tez pod uwagę łatwośc murowania, późniejszą łatwość wykonywania przebić czy bruzd dla instalacji.

 

Jeszcze nie mieszkam. Czy będe zadowolony - zobaczymy. Jak dotąd nie załuję wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam serdecznie

 

Baru , januszek, brzoza, RS, AnetaS, Gregor 456 dzieki Wam za ciepłe przyjęcie.

Kulig - piszecie o nim - pisze się jak tylko mogę :)

Co do widoków RS mam lepsze :)

Musze zabrac sie do wrzucenia Wam moich fotek :)

Co do naszej budowy to - własnie przewrócilem starą jabłoń która juz nie owocowała i zasłaniała mi okno w kuchi - skułem wszystkie stare tynki, wstawiłem koze (ale mam cieplutko).

Przychodzi powoli czas rozstrzygnięcia jakie zastosowac ogrzewanie - sklaniam sie w strone "bbiopaliwa" jakim jest owies (tylko nie zaczynajmy dyskusji że to nieetyczne palic zboże) - ale sam se go posieje sam zbiore i sam spale tak więc sprawa się prostuje :)

Na razie jestem na etapie rozważań i kalkulacji - co jest Waszym glownym składnikiem ciepła??

Sadzę że może dzis mi się uda pokazać Wam jakies fotki.

maciejon tu buduje sie z tego samego gdzie indziej. Sprawa jak zawsze rozbija sie o KASIORĘ stąd tez jedni z PGS-u, inni z max-a jeszcze inni z pustakówżużlobetonowych a jeszcze inni z drewna :)

Kzdy z nas ma takie czy inne przymysliwania - zawsze jednak sklaniajace się w stronę portfela - ja mialem taki sam ukrop z oknami - bylo kilka firm - ja wybrałem PAMOPLAST ze wzgledu na stosunek ceny - do jakości - przewaznie takie rozumowanie bierze góre - oczywiście kazdy marzy o materialach z najwyzszej półki - ale nie kazdego stac - z drugiej jednaj strony warto budowac troszeczke dlużej - bo to najtańsze - zawsze okazuje sie najdroższe - tak wię zalecam umiarkowany optymizm - średnią półkę jakości, swoje siły a dotrzemy do celu

Pozdrowienia dla wszystkich serdeczne :)

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza ja nie chcę dawać domku burzyć, ale tak trzeba

Muszą poprawić ułożenie płyt KG na poddaszu i całość ściągają, dodają profili i przykręcają od nowa w innym układzie.

I jak się na to patrzy to ma się wrażenie że domek rozbierają.

 

Jacekg11 ja mam dom z bloczków keramzytobetonowych 24 cm, ocieplenie wełna 12cm. Kolega musiał szybko sprzedać i dał dobrą cenę :wink:

jak narazie jestem zadowolona z wyboru, mieszkać jeszcze nie mieszkam.

 

Maciejon gratuluję wyróżnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do widoków RS mam lepsze :)

:-?

Chętnie pooglądam, czekam na fotki.

Piszesz, że Twoje aktalne miejsce zamieszkania to Nowy Borek.

Jeżeli Nowy Borek leży k/ Starego Borku to my powinniśmy być sąsiadami......, stąd pokazałem dla porównania moje widoki.

Myślałem, że mamy podobne ..... :wink:

 

Dokładnie tak jak piszesz RS Nowy Borek leży obok Starego Borku _ WITAJ SĄSIEDZIE - ale widzisz jedno jest sprawą sprzeczną - Ty masz widoki ze "Starej strony" ja z "Nowej strony" :)

wiesz jak to jest każdy uważa że jego są najlepsze - nie skojarzyłem że to nasza okolica (troche mi głupio) - ale dokładnie obaj mamy bardzo piękne - juz uczę się jak wstawiać fotki.

Mam nadzieję że się pojawia za niedługo!!

Juz serdecznie zapraszam Cię na browarka :)

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...