Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć, jestem pierwszy raz u Was i muszę powiedzieć, że mnie brzoza dowartościował :grin: . Mój dziadek był góralem i gdyby nie zawirowania historii pewnie byłabym Waszą sąsiadką. Co do gazu, nie rezygnujcie, to jedno z lepszych paliw, zobaczcie w Muratorze 3/02. Ja mam do gazu 150m i właśnie walczę, zeby nas podłączyli, a póki co wydzierżawię sobie zbiornik na gaz. I wybaczcie jednocześnie, tyle się wątków porobiło, że raczej do Was nie będę zaglądać :cry:

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Alanta - jest mi bardzo miło...

Do RS - do mnie masz mniej niż 20 km na skrót przez Budziwój, Siedliska i tu transport drzewa mógłby być opłacalny. Nie jestem pewien gdzie leży Dylągówka ale wydaje mi się ,ze jest to gdzieś koło Ciebie, a ta sama firma Stolares ma produkcję również w Dylągówce. U mnie jest trzy firmy tej branży i dlatego pewno ceny musiały pójść w dół.

Jestem w podobnej sytuacji jak większość z Was, gaz mam 200m od działki, ale korzystając z doświadczeń sąsiadów, którzy mając gaz palą nim od święta (mając alternatywę )- doszedłem do wniosku, że gaz jest niezastąpiony przy podgrzewaniu ciepłej wody, centralne tylko przy gwarancji stałej pracy i wysokich stabilnych zarobkach - a o to teraz trudno i nie ma pewności na dłuższą metę

Wodę alternatywnie w lecie mogę podgrzewać propan butanem -2 butle na wymianę i blisko punkt wymiany

w zimie - wymiennik na c.o.

A ogrzewanie elektryczne - najmniej kłopotliwe i chyba na razie najdroższe ale nie wykluczam grzejnika elektrycznego w sypialni

na lekkie jesienne chłody czy przedwiośnie.Jak będę zmęczony - włączę na chwilę i spanko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Ja także buduję dom i jestem na etapie wyboru centralnego ogrzewania tzn. jeżeli chodzi o grzejniki to raczej

zdecydowany jestem na aluminiowe { cena jest atrakcyjna 23zł za żebro} co do rur to nie wiem ale chyba stalowe , natomiast

kocioł to raczej zdecydowanie na palwo stałe np. OGNIWO ,lub ZĘBIEC . Może ktoś mi podpowie inne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...