Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Wiem że juz to było tyle razy na forum, ale jestem ciekaw z czego buduje się na podkarpaciu, ja sie zastanawiam nad ceramiką "max-y"24 cm + 12 cm styropian lub suporex + styropian.

Napiszcie co radzicie i gdzie najlepiej kupić?

Ja mam 25 cm ceramiki, ale to nie jest max - to jest pustak U-220 8) + 12 cm styropianu. Jak na razie cieplutko, palimy tylko w kominku - nie mamy rozprowadzenia - ponieważ salon jest otwarty - ciepełko samo leci w górę i ogrzewa pokoje. Jeszcze nie zdażyło się żeby w domu było poniżej 20st. A naprawdę nie ładuję tego drewna wagonami :lol: do kominka.

A na pytanie gdzie kupić, to nie mam pojęcia - my kupowaliśmy dwa lata temu w Polimexie, ale niestety padło mu się :-?.

Maciejon!!

Nie dziwię się, że padło na Wasz domek - jest naprawdę superowy.

 

Sebastian!

Centralne mamy na gaz, kocioł jednofunkcyjny Viessmann, do tego dołożony jest 300l zbiornik na ciepłą wodę.

 

A co kuligu to ja oczywiście teeeż!! Kto ma bardziej górzysty teren: Brzoza czy RS do spółki z Sebastianem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WITAJCIE

po pierwsze kulig

"pędzą pędzą sanie ...." ech wiatr w piersiach oczywiście piszę się

ale trochę obawiam się o atrakcje jakie moze nam sprawić RS

ostatniej zimy miał Ci on atrakcję nie lada szyba pies .....

:wink:

ale co tam przyjdę choćby na nogach...

jeśli chodzi o ściany to mam maxa wozówką (19 cm) i styropian 15 :-?

jak na razie palimy tylko kominkiem i doszło do tego że moja żona mówi zapal bo jest zimno :-? a jest 23 st mówię serio. jest naprawdę ciepło.

Anetko trochę czuję się winny temu twojemu rozbieraniu domku, ale myslę że lepiej tak się stało że położą Ci to poprawnie moze wówczs byłem zbyt brutalny w swoich ocenach, przepraszam.

buzka dla wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko ... :cry: współczuje wyburzeń ... ale jak "trza to trza" ! :evil:

Maćku - równiez uwazam, że Ci sie to wyróznienie należało

zastałeś "dzikie pola" a teraz pałacyk w parku sie wyłonił !

 

Jacekg11 - zapytaj lepiej z czego nie budowałem ...:wink:

 

stosowałem rózne technologie - jesli chodzi o materiał to:

bloczki unipol białe z Głogowa i szare ze Stalowej Woli

maxa - szczelinówke i cegłe dziurawke zwykła i o poczwórnym module, pustaki trocinobetonowe i cegłe pełna

a jesli chodzi o warstwowość - na parterze sciana trzywarstwowa

na poddaszu jednowarstwowa z wkładka styropianowa

strych - sciana jednowarstwowa - bez wkładki

Sebastian i RS - obaj macie przesuperowe widoki i wspaniała wode

(szczególnie zazdroszcze Wam wspaniałej wody )

ale i u mnie górki są

http://img127.imageshack.us/my.php?image=1dsc003113pm.jpg

http://img127.imageshack.us/img127/2128/1dsc003113pm.th.jpg (wklejam miniaturki bo wiem ze przy modemie ...) :(

kulig jest gdzie zrobić ...

Sebastian - czym pale ?

pale głownie drzewem i trocinami

mój kocioł daje sobie rade z trocinami, a jesli dodatkowo zamontuje mu nadmuch boczny lub hybrydowy czopuch - nie wylkuczam jako opału owsa ...

na razie tańsze mam trociny ....

Sebastian ... wspomniałes cos o browarku ?

pewno nie masz pojecia na jakich koneserów złocistego napoju trafiłes ... (mówiac nieskromnie ...) :oops: :oops: :oops:

ile gatunków z Wojtkiem Tymowiczem, Januszkiem, Gregiem i RSem " zesmy rozpracowali ... nie uwierzyłbys ...

ale piwo od Gregora - czyli Grzesia z Wiednia ...

najmniamusniejsze było !

do dzis sie po nim oblizuje ...

 

:p:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza masz zwykły kocioł stalowy??? czy jakiś wymyslny.

Mi tez chodzi po glowie ten owies - mam 2 ha pola tak więc urosnie sam.

Troche rozpracowujemy z bobim70 problem drogiego palnika - ale narazie jesteśmy w punkcie 0 :).

Jezeli o kulik to może byc u Nas Rs - a i mnie ale powiem Wam jak nas zawieje - to tylko konie - traktor odpada.

Co do browarku to chlopaki czekam na jakąs propozycje skosztowania browarka z Wami

jestem tu u Was "nowy" szukam jakiegos konkretnego elektyka ktory sensownie zrobi mi instalacje jednofazową - macie może jakiegoś "normalnego fachowca??

Tu pokazuje Wam mój domek na etapie zakupywania - narazie wstawiam nowe zdjecia juz z remnotowania - ale jakos nie moge się zabrac :)

http://www.bastki.friko.pl/domek/domek.html

Jakby cos chłopaki to na browarka zawsze mam czas - a kulig - na naszym terenie byłby piekny drewna na pieczenie kiełbas u mnie nie zabraknie :)

Pozdrowionka

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a zwłaszcza nowych: Sebo8877 i jacekg11.

Maciejon mnie również nie dziwi, że Wasz domek został wybrany. Wszystko pięknie wykończone i dopracowane w szczegółach :)

Jacekg mój dom jest z maxa tzw "główką" i 12 cm styropianu. Kupowałem tak jak Baru w Polimexie. Nie wiedziałem, że im się padło :(

Też jak na razie palę tylko w kominku ale dopiero po powrocie z pracy (ok. 17) i nie codziennie. Może dlatego, że nie jesteśmy tak bardzo ciepłolubni. Staramy się utrzymać ok 20 stopni ale jak się napali to zwłaszcza na poddaszu temperatura szybko wzrasta do ok 22-24 stopni. Muszę wtedy pamiętać o zamknięciu kratek w tych pokojach. Parter ogrzewa się wolniej ale za to nie stygnie tak szybko. No i palę odpadami z tartaku (dostałem w bardzo atrakcyjnej cenie) i resztkami pobudowlanymi - trzeba często dokładać. Nie wyrobiłem się na wiosnę i nie przywiozłem porządnego drewna :( Jak się znacznie oziębi to będę musiał uruchomić co (gazowe) bo w takim układzie jak my, że nie ma nas przez większą część dnia w domu temperatura za bardzo by spadła i nie jest miłe wracać zziębniętym do zimnego domu. Kocioł można zaprogramować :) Podczas stałej obecności w domu i podkładaniu do kominka spokojnie można ogrzać cały dom.

Januszek Ty to rozpuszczasz te swoje kobiety ;)

RS, Sebo i brzoza widoki macie piękne. U mnie raczej tylko pola ale również mają swój urok. Przy tak pięknej jesieni wybierałem się czasami na długie spacery w niedzielne przedpołudnia. Niestety fotograf ze mnie marny i nie mam zdjęć do pochwalenia się :(

Anetko nie przejmuj się. Ja też trochę poburzyłem swój dom. A to wybiłem dziurę w ścianie i wstawiłem drugie drzwi zewnętrzne a w lazience na poddaszu (którą dopiero teraz wykanczam) przerobiłem większą część kanalizacji i instalacji el. Dobrze, że robisz to teraz a nie w trakcie mieszkania :)

W sprawie kuliga oczywiście jestem jak najbardziej za :)

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę - Grześ nam ładnie grupe rozruszał :D

RS scalił tematem kulig :D

Januszek wspomnieniem złocistego napoju natchnał do czynu ...:D

a Sebastian wkomponowuje sie do grupy idealnie :p

 

co do kotła - mam zwykły stalowy, "podrasowany" do moich potrzeb (małe przeróbki ...)

wybrałem kocioł przewymiarowany z duza komora spalania,

z mozliwością zamontowania nadmuchu, spalający prawie wszystko,

sprawdzony, z gruba blacha płasza wodnego - tu kierowałem się cięzarem kotła, ceną i serwisem - ma być w miare blisko i niezawodny

 

ale priorytetem wyboru było - ma spalac wszystko !

 

jedynie co dziś w nim zmieniłbym - to zasyp - nie od czoła - jak mam ( to mało wygodnie) a skośnie, z góry ...

kulig przy tak ogólnej akceptacji - myśle staje sie realniejszy ...

a zdjęcia Sebastian - Twojego domu - oglądne później ... na deser :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek nie musisz czuć się winny, Ty byłeś szczery, powiedziałeś jak się rzeczy mają i za to bardzo Ci dziękuję.

 

Panowie już podokładali profili, płyty są na swoich miejscach, łaczenia zaszpachlowane, płytki prawie wybrane, podłogi jeszcze nie :oops:

 

U mnie w domku też jest ciepło, a kominka jeszcze nie mam. :wink:

Mam włączone c.o. kocioł gazowy i dziś przyszedł pierwszy rachunek. :o :-?

 

Jutro przyjedzie pan od schodów, zobaczymy co powie.

 

A ponoć ma być zima stulecia.

 

Ja też chcę na kulig. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko

dzieki uff kamień z serca bo widzisz ja jestem taki , taki mało delikatny

przepraszam, ale cieszę się że już poprawone.

i jak rachunek ?? zaskoczona, zadziwiona, nie przejmuj się to pierwszy sezon w następnym bedzie dużo lepiej. zobaczysz

słuchajcie to że ma być kulig to jescze nie powód aby była zima stulecia

nie straszcie bo znów mój silnik łi łi łi :p :p :p :p

grześ jak Ty to robisz tak rozruszać grupę no no no !!!!

a może jednak to wyróżnienie maciejona, ja tam nie będę czytał projektów, ale domek mażeie kazdy chce mieć tak prawda?

Właśnie jestem po głędszym złocistym i spiewamy sobie "wypijmy za błędy, za błędy na górze"

wiecie co ten złoty trunek jest naprawdę dobry....

 

greg prawda jest taka że ja cholernie lubie rozpieszczać kobiety , te które są tego warte ....

 

kulig to jest to czego nam brak teraz tylko musimy czekać na snieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajowo - będzie kulig - o ile śnieg tej zimy spadnie :wink: Ja, jeśli można również się piszę :lol:

 

maciejon - GRATULACJE!!! - a od Lipińskich wyciągnij dodatkowego bonusa. :D

Ale fakt - faktem wybrali Cię dlatego, że jesteś perfekcjonalistą. Zarówno dom jak i otoczenie jest dopracowane w każdym szczególe. Brawo!

 

AnetaS - to kiedy ta przymusowa przeprowadzka?

Widziałam Cię ostatnio 1.11, miałam ochotę zagadnąć, ale byłaś tak zajęta, że nie chciałam przeszkadzać. 8)

 

sebo8877 - Oglądnęłam zdjęcia Waszego domku. Troszkę zapuszczony ten domek. Będę pełna podziwu jak zobaczę efekt końcowy.

 

jacekg11 - ja planuję max 29 +12 styro. Max'a chciałam z Hadykówki, ale ostatnio coś słyszałam, że chcą ogłosić upadłość i teraz mam dylemat. :-?

 

po pierwsze kulig

"pędzą pędzą sanie ...." ech wiatr w piersiach oczywiście piszę się

ale trochę obawiam się o atrakcje jakie moze nam sprawić RS

ostatniej zimy miał Ci on atrakcję nie lada szyba pies .....

 

januszek - lepiej nie kracz..... ,

Rs ostatniej zimy miał nie jeden problem z samochodem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzka na koniec grudnia (czywiście tego roku), nie zależnie od stanu wykończenia domu.

 

Januszek Ty jesteś super gościu. Takich znajomych mieć to wielkie szczęście.

A ten rachunek to taki :o może dużo może mało, nie wiem, w ciągu 3 tygodni poszło 225m3 gazu.

 

A propo śniegu to cosik zapowiadają, ciekawe czy im się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA44 dzieki za otuche - tak ajk pisalem te zdjęcia to w fazie zakupu były robione.

Dzieki za otuche - wierze i mam nadzieje że efekt końcowy zadziwi i mnie samego :)

Jak troszeczke sie porawi jego zewnetrzny wyglad pokażę z zewnatrza narazie siedze w środku.

Oby Ten śnieg przyszedl jak najpoźniej - dla mnie w okolicy Rzeszow moze spaść tylko na jeden dzięn - KULIG :)

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi drodzy :p

dwa dni temu zjadlo mi posta, na nowego nie mialem czasu, ale dzis skopiuje zanim wysle :x

no nie smiejcie ze mnie ze grupe rozruszalem, bo to zrobil RS - KULIGIEM z pomoca Brzozy, ale chcialem ja rozruszac i sie udalo :wink:

wazne zeby chciec, slyszeliscie to ze nawet jak nie masz pieniedzy na budowe domu, lecz jak juz myslisz o tym i chcesz to jest tak jakbys juz zaczal budowc :p

Januszek znow li, li, li... :p ja sie z Ciebie nie smieje bo w moim mlodym aucie tez bylo raz podczaz mrozu li, li, li...

Brzoza objecuje ze przywioze Ci tego zlocistego napoju jak przyjade ale to bedzie juz po kuligu i po sniegu tez, na wiosne

Maciejon gratuluje wyroznienia, sam bym chcial Wasz domek juz zobaczyc , nie udale sie tego roku uda sie na drugi

Aga wyslalem Ci juz zdjecia z poddasza ?

Sebo z tego domku mozna zrobic super chatke :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga wyslalem Ci juz zdjecia z poddasza ?

 

Jeszcze nie, ale mam nadzieję, że w tym tygodniu będę je już mieć. :wink: (w każdym bądź razie już nie moge się doczekać)

 

A mnie ogarnął szał jeżdżenia po składach.

I najśmieszniejsze jest to, że jeszcze nie zaczęłam budować, a rozglądam się za płytkami, ceramiką itp.

Jestem trochę zawiedziona bo mam problem z wanną. Chciałabym żeliwną, a tu "niet" :( Jeżeli jest to powyżej 5000 PLN. Jak wiecie gdzie można dostać tańsze dajcie mi znać.

A jak wogóle się spisują te akrylowe - czy nie będzie tak, że za 10 lat trzeba pruć łazienkę bo wanna nie nadaje się do użytku? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga to dobrze że już patrzysz za ceramiką i płytkami, wybierzesz wcześniej i nie będzie problemu tego co u mnie.

Ja jutro jadę kupować i co?

Wiem jakie płytki w jednej łazience, jakie na korytarzu a druga ciągle jest zagadką.

wiem jaką chcę kabinę prysznicową tak na 80% tzn wiem co chcę ale nie wiem jakiej firmy.

wiem jaki kształt ma mieć wanna ale ale jakiej firmy pojęcia nie mam.

Podłogi w pokojach i korytarz na górze - deska berilnecka lub panel trójwarstwowy nie za jasny i nie za ciemny.

itd.

 

Gregor ja zawsze kopjuję przed wysłaniem :wink: bo za często mi zjada :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty, Aneta!

Nie masz racji z tym wcześniejszym wybieraniem :-? Agnieszka planuje zacząć na wiosnę, więc pewnikiem najwcześniej na wiosnę 2007 płytki będzie kupować. Tak więc jak dla mnie - strata czasu.

Zmienić technologię z maxa na U220 np, z czegoś tam na siporka... To taaak. Pokrycia dachu pooglądać: dachówka - jaka? I dlaczego tak drogo?! Blachodachówka - taniej ale dalej drogo. No bo już by trza było taką uczciwą a nie jakiś chłam. Rynny... Nie daj Boże okna dachowe! Drogie i bardzo często lubią znikać świeżo wstawione z budowy.

To są problemy Agi na dzień dzisiejszy... Aaa! I jeszcze zapomniałam o ścianach fundamentowch: lać w akra czy murować z pustaków np amerbloków (my tak mamy).

Doooobra. Kończę przynudzać i idę poczytać o czernyszach dla odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA44 polecam Ci wanne akryl z cersanita lub Sanplasta - ale pełny akryl - nie daj się wpuscic w maliny z połakrylem

Znajomi maja już kilka dobrych lat te produkty - ja kupilem narozna z Sanplasta w Merkurym-Markecie - Maja tam po analizie wszystkich marketów w rzeszowie - najlepsze ceny na akryle.

RCM ma ukryte koszty - np nogi.

Pamiętaj tez że nas "biednych' nie stac na tanie materiały.

Co do żeliwnej wanny to naprawde zastanowiłbym sie nad nią - po pieronie cięzka no i zawsze problem z glazura zawsze może wpaść cos do wanny o co ??? - porażka.

Akryle teraz sa już naprawde dobrej jakości - najwazniejsze by zamontowac ja tak by dno nie uginało sie i nie powodowalo zbyt duzych naprężeń.

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za słowa uznania z okazji ... :)

Dodam jeszcze, że biuro projektowe na swojej stronie ma zamiar wprowadzic rozbudowany dzial o realizacjach ich projektów. Dostaliśmy na ta okoliczność trochę pytań typu: dlaczego ten projekt, jak było w praktyce itp. Ma to być też ilustrowane zdjeciami a ma ich być dużo wiecej niz w katalogu projektów.

 

AGA44

My kupimy wannę Ravak'a. Jeżeli nie znasz ich oferty - warto popatrzeć. Ale w realu nie w necie ;)

 

Pytałaś tez o Markowicze. Interesowaliśmy się tą cegielnią na etapie niewykluczenia u nas scian z max'a. Bralismy również pod uwage leżące niedaleko Markowicz Harasiuki. Generalnie opinie wykonawców z okolic naszej budowy (jest to ok. 50 km do tych cegielni) były pozytywne, ze wskazaniem na Markowicze. To było wiosną 2004.

 

 

Wizja kuligu i piwa rozruszała Grupę. Aż miło czytać :)

Ja deklaracji kuligowych niestety nie mogę składać. :( Jeszcze.

Co do piwa to myślę, że jest ono smaczniejsze wtedy, gdy o sniegu nie pamiętamy. Na kulig lepiej coś bardziej gorącego a nawet lepkiego. Np. podgrzany przy ognisku krupnik. Dla smokoszy - coć bardziej przeźroczystego i schłodzonego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...