Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam za mną dzień zakupów

duuuuuuuuuuużych zakupów

dziś zamówiłam płytki na korytarz do kuchni i łazienki (druga jeszcze nie)

i kupiłam deskę berlinecką na podłogi na górę.

prawie wybrałam wannę, kabinę prysznicową, kibelek, umywalę i bidet.

:p

Baru faktycznie Aga ma jeszcze czas na podejmowanie konkretnych decyzji, ale szukanie i poznawanie tego co jest na rynku nie uważam za stratę czasu. I nawet jeśli teraz coś wybierze to jeszcze wiele razy zmieni. Ale będzie wiedziała gdzie czego szukać.

 

A ja co, dzisiaj jeździłam z wykonawcą i wybieram deskę berilnecką a on mi mówi że inną bo ta jest na klejenie a lepsza jest na klik i patrzeć jaką mają twardość i ścieralność. :o

No i patrzę na twardosć, ścieralność, czy na klik i dopiero na końcu jaki kolor i cena. :oops:

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja co, dzisiaj jeździłam z wykonawcą i wybieram deskę berilnecką a on mi mówi że inną bo ta jest na klejenie a lepsza jest na klik i patrzeć jaką mają twardość i ścieralność. :o

No i patrzę na twardosć, ścieralność, czy na klik i dopiero na końcu jaki kolor i cena.

Na klik łatwiej się montuje i byc może stąd taka opinia Twego wykonawcy. Na klik są przez to droższe. Czy lepsze - nie wiem, lecz ja tez kupie na klik :)

 

Oczywiście scieralnośc i twardość też są wżne ale żeby dopiero na końcu kolor i cena :o A co z gatunkiem drewna?

Ciekaw jestem co wybrałaś.

Jakie będziesz miała listwy przyścienne? (Są też różne sposoby mocowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon!

Gdy wybierałam wannę brałam pod uwagę właśnie Ravaka i Poolspę. Ale ze wstydem muszę przyznać, ze już nie pamiętam dlaczego wybór w końcu padł na tę drugą :oops:

 

Co do podłogi na klik - to owszem, fajnie się układa i ogółnie to nic do niej nie mam (moje panele w salonie tyż na klik są przecież), ale o ile dechy są ze sobą "powiązane" i się trzymają po długości, to niestety po szerokości zaczęły mi się rozłazić. Mam szczeliny takie na grubość paznokcia :evil:. Ale to podobno tak się dzieje z tymi klikowymi.

 

Listwy mam Voxa i są rewelacja! Polecam z czystym sumieniem! Zakupiłam w RCMB. Nie montuje się ich do ścian na żadnych p... zaczepach, które mimo zapewnień sprzedawców, że nie mają prawa odleźć od ściany i nie ma prawa od nich odczepić się listwa - to i tak odłażą!

Toto co ja mam - montuje się na wkrętach do ściany. Mam to i na dole przy panelach i na górze przy wykładzianch. Można w nich puścić kabelek jakiś zapomniany przy robieniu gnazdek. Oczywiście łebki wkrętów są niewidoczne, bo przed mocowaniem do ściany zdejmuje się środkową część listwy a potem po przykręceniu, ew. włożeniu ww kabelka - zakładamy środkową część, przykrywając wszystko, co nie powinno być widoczne.

Nie wiem czy zrozumieliście mój pokrętny opis, ale dla lepszego zrozumienia sprawy poświęciłam się i znalazłam to: http://www.vox.pl/pl/pcv_lp_smart.php?lang=pl

Trzymajta się!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie Kochani :)

Mam nadzieje że AGA44 sprawisz se wanne taka o jakiej marzysz - my jak wybieraliśmy to przymierzyłem sie do niej tak samo jak do kibelka - tyz sie przymierzyłem - pochodzę ze ślaska i normalnym dla mnie jest że jak cos kupuje to to sprawdzam - poźniej moja "podkarpacka" rodzina stwierdziła że to obciach - ale coż mam kupiłem sprawdziłem jestem - a raczej bedę (jak wmontuje) szczęśliwym Uzytkownikiem :) Tak więc AGA44 nie przejmuj się i wlaź do wanny tak więc to Ty w końcu bedziesz brała w niej kapiel a nie tylko na nią patrzyła.

AnetaS mam nadzieję ze zakupy udane - co do łazienki ???

Klik czy klej - tu rodzi sie pytanie odwieczne - otórz poprawnie wykonany klej jest tak samo trwały jak klik - spartolony klej prowadzi do powstawania szczelin co jest niezbyt estetyczne - klik powstał po to by wykluczyć wlasnie błady przy układaniu klejowym - w znaczny sposób przyspieszjąc wykonywanie podłogi.

Jest wygodniejszy w ukladaniu a za czas i wygode jak wiecie trzeba placic - stąd jest droższy choć nie zawsze tak jest.

maciejon mam nadzieję że jakoś dojdzie do organizacji tego kuligu - narazie czekamy na śnieg :) Co do browaru tak jak pisałem wyżej jestem w pelnej gotowości tylko powiedzcie gdzie się spotykamy :)

Co u mnie - wczoraj w mojej "Willi" przygotowałem wszystkie otwory okienne pod montaż okien - przychodzą fachowcy mi za 1,5 tygodnia - pozbyłem sie także reszty starych tynków tak więc powoli wychodzę z "brudu".Mała koza która dogrzewa mnie podczas rmontu jest naprawde złota - a raczej "czerwona' i robi dobra robote.

Baru są tez listywy które montuje się za pomoca spinej co 40 cm - w te spinki układa się zapomniane kabelki i nastepnie całośc wsuwa od góry - warunek dla każdej tego tymu listwy o tej której pisze Baru i ja sa proste ściany.

Wtedy nic nie odstaje , wystaje , krzywi sie itd.

Rozwiązania z materialami naturalnymi np egzoytyczne drewno, kamień sa bardzo pracochłonne ale za to dają piorunujące efekty.

Jeszcze wiele przede mną ale mam nadzieje że zarówno ja jak i Wy DAMY RADĘ :) !!!!

Pozdrawiam

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!

Pisząc o zaczepach miałam na myśli właśnie te spinki. Wg mnie - miałam wcześniej tak montowane listwy przy panelach w mieszkaniu - nie ma siły: odlezie taka listwa z zaczepu wcześciej czy później. Ktoś kopnie, odkurzaczem się zawadzi... normalka :evil:

Luuudzie!!

Właśnie przyjechali i ryją mi w ziemi panowie od kostki! Huurrra! Nie utoniemy jednak w błocie tej jesieni i przyszłej wiosny!!

Ci, którzy już mają kostkę za sobą - pisać mi tu szybciutko na co mam zwracać uwagę jak goście będą robić. Żebym se potem w gębulę nie pluła, że w domu byłam a oni i tak mi spier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy już mają kostkę za sobą - pisać mi tu szybciutko na co mam zwracać uwagę jak goście będą robić. Żebym se potem w gębulę nie pluła, że w domu byłam a oni i tak mi spier....

U mnie wybrano ziemię z podjazdu ok. 25 cm. Było tam twardo, bo cały transport szedł tędy. Podsypano to piaskiem rzecznym. Na to warstwa żwiru. Nastepnie na mieszance piasku i cementu - kostka.

Oczywiście używano zagęszczarki. I do podłoża i po położeniu kostki.

 

Zwróć uwagę na spadki. Pamiętaj o ewentualnych kablach pod kostką.

Czy masz jakiś kanał odwadniający w kostce?

np:

http://www.maciejon.republika.pl/Ogrod/Kostka_2.jpg

 

sebo8877: Dopiero teraz "dojrzałem" do oglądniecia zdjęć Waszego domu. Wędrowałem po nim troche jak po mrocznym zamczysku ;). Taki dom to wyzwanie. Powodzenia :)

Bardzo podobały mie się zdjęcia z firankami. Wspaniały pomysł :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mają wydrzeć ze 40-50cm na podjeździe, na odbojówkę 30 kilka. Odwodnień nie mam - spadek mi zrobią do bramy bo tak mam ukształtowany teren, ze tak powiem - naturalnie. Kabel pod kostką będzie - a właściwie już jest - jeden only - telefoniczny. Zakopany dość głęboko, po powiedziałam panom którzy to robili, że tak mają go zakopać, żeby kopara nie wydarła jak mi będą kostkę kłaść. I oznaczony oczywiście taśmą odpowiednią jest.

Maciejon! Jaką masz serokość odbojówki??

Coś jeszcze o czym wypadałoby pamiętać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejon co do firanek to chyba opatentuje ten pomysła na najtańszy karnisz :)

RS zapisy trza robic kto to do uzgodnienia - mozna zrobić to tu na grupie a ktos bedzie tylko nad tym czuwał - ale czy masz dostep do jakichs "maszyn ciagnacych" teren u nas górzysty a jak ludzisk bedzie sporo to bedzie cos ciągnąc.

co proponujesz z tymi starymi drzewami - napewno musze je trochu poprzycinac - może jeszcze zdarze w tym roku - narazie przewróciłem te co zasłaniały okna. - ale sprawa jest strasznie koszmarna bo wiekszość tych drzew choruje - raczeja gałęzie- musiałbym poradzić się jakigos ogrodnika:)

Baru w kostce najwazniejsza role robią dwie rzeczy - pierwsza to podłoże bo tu o wszystko idzie gra - jęzeli są tam u ciebi egliny i grunty nieprzepuszczalne to radziłbym wybrac to na 40 cm.

nastepnie żwir z paskiem rzecznym oraz tłuczniem - 10 cm żwiru 15 i 10 cm piachu piach zarazem musi zlapac profil (najważniejszą rzeczą tutaj jest zageszczanie - zagęszczaj warstwy max 10cm grubosci - czyli na 35cm tej warstwy zaleciłbym 3x zageszczarka - poźniej kostaka i calość zageszczarka z papciem (papec - plastikikowa podeszwa zakladana na zageszczarke) - calość po ułożeniu oczywiście przesypana piaskiem płukanym nigdy kopanym!!! - oczywiście spadki wazna rzecz - od domu na zewnątrz. Oczywiście ważna rzeczą sa odwodnienia poziome - przy spadkach rzdu 15 % musisz stosowac korytka - z dużych powierzchni trzeba to przeliczyć na możliwości przyjecia przez krytka - po to tylko by Ci ich nie wyplukalo podczas większych opadów deszczu.

Co do tych wartości piachu tłucznia i żwiru taki model zastosuj w miejscach gdzie będziesz mial ruch samochodowy - poprostu unikniesz kolein po dłuzszym okresie. Na obrzeża zalecam zainwestować w krawężniki może granitowe - najkorzystniej wyjdą cie obrzeża betonowe - nie pozwól na "brzeżowanie" kostką na suchej zaprawie -rozleci sie to po dwóch zimach). Jezeli firma jest profesjonalna będzie oczywiscie miala mszyne do ciącia kostki a nie gilotyne - gilotyna robi "brzydkie cięcia"

Mam nadzieję że nie pominąłem wiekszych problemów przy kostce - acha jeszcze jedna rzecz zalecam unikanie w jakich kolwiek miejscach suchej zaprawy - ma ona tendencja do wiazania płatami - po jakimś czasie nastepuje "zapaść" jednej z częsci i podnosci czy zapada ci sie powiedzmy 1m2 czy 3m2 kostki.

Pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia.

 

P.S. Co do kuligu to zacznijcie się zapisywac ale musimy najpierw uzgodnic gdzie go robimy i czy mamy silnik??:)

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukladałem kostke parę ładnych wakacji co rok przez 9 lat troche ton sie przerzuciło i ułozyło - pal licho ruch pieszy na suchej zaprawie osobówki też ujdą ale ciężarówka może juz narobic rabanu - no chyba że masz tej zaprawy z 15 cm!!

Jzeli tylko dali zachowawczo 2-3cm - bardzo niekorzystna sprawa.!!

Nie martw sie i 3maj kciuki by było dobrze - jak coś to poprawimy :)

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru Co do tych wartości piachu tłucznia i żwiru taki model zastosuj w miejscach gdzie będziesz mial ruch samochodowy - poprostu unikniesz kolein po dłuzszym okresie. Na obrzeża zalecam zainwestować w krawężniki może granitowe - najkorzystniej wyjdą cie obrzeża betonowe - nie pozwól na "brzeżowanie" kostką na suchej zaprawie -rozleci sie to po dwóch zimach).

Zauważcie: MIAŁ!!

Sebastian!! Nie Ty pierwszy i chyba nie ostatni: ja jestem rodzaju żeńskiego: Barbara :lol:

A wracając do tematu kostki: jak nie suchy beton to co?

Zaraz lecę do gości wypytać jakie warstwy mi tu będą kłaść!!

 

Byłam, zapytałam i jest tak: pod odbojówkę: 5-7cm suchego betonu i piasek ok. 25cm, a na podjazd wykop ok. 45cm i do 35cm piachu + 10cm suchego.

Obrzeża oczywiście są, nie będzie to sama kostka. I co? CAłkiem kanał? Kazać se sypać tego tłucznia choć trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na komentrz do technoogii lansowanej przez sebo8877 :)

Podane przez Ciebie wymagania sa nie tylko słuszne ale i wygórowane. To trochę tak jak klasa Hi-End w audio :). Warstwa tłucznia, granitowe kraweżniki, grubośc całości 40 cm - jednym słowem i POTĘGA i KASA :)

 

"Jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co się ma" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS Ty to jestes dobry fachowiec od roslinek i zwierzatek, jak milo miec takiego w grupie :p bede Cie prosil zebys mi doradzil na drugi rok, jak bede zakladal sad i ogrod, potem w jego pielegnacji

zrobie zgodnie wlasnie z Twoja rada i kupie drzewo na wiosne, cale lato bedzie schlo a na zime da cieple plomyki w kominku

pozdrowienia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejon nie staram sie tu lansowac żadnej technologii - wydaje mi się że nabyte doświadczenie sprawiło że wiem coś nie cos o kostce.

Przecież każdy z nas dostarcza czasem cos do domu, meble, opał, materiał czyli pojawia się tam cojakis czas sprżet ciążki.

Zgadzam się że może i te 40 cm to za dużo na całości - ale napewno nalezy tak wykonać część po której porusza sie ruch kołowy.

Nie wiem dlaczego kazdy lansuje układanie na suchym betonie - zapytajcie "fachowców"dlaczego tak robią - otóż powiem Wam dlaczego - jeżeli coś się wypłucze czy załamioe kiedykolwiek - zawołacie fimę to ta firma poprawki najczęściej robi wg roboczogodzin - a to trochę trwa - trzeba wydrzeć te połacie stwardniałego suchego betonu - odłubując rzetelnie kostkę od tego dziadostwa - czasami zdarza się że trza dokupić materiału - bo ten się potłukł!!! - wszystko = zysk :)

Sprawa wogóle dla mnie nie zrozumiała - jezeli ktoś dobrze przygotuje i zagęsci podkład - nie musi stosować suchego betonu - no może pod obrzeża, czy odwodnienia liniowe tam jest wskazane !!!.

Baru wiedziałem że jesteś kobietą prześledziłem cały wątek Twojego domku to czyste niedopatrzenie - literówka - za którą z całego serduszka CIe przepraszam :) :oops:

Co do podjazdu "ja"kazałbym sobie sypnąc tłucznia ujmując piachu powiedzmy z 10cm. Co do suchego - to już się wypowiedziałem dla mnie marnotrastwo cementu i wogóle rzecz niepotrzebna.

Układalismy kostkę na np. hurtowniach spożywczych - ładują się na nich tiry, ciążarówki osobówki - suchy beton jest układany tylko pod korytkami odwodnieniami oraz na obrzeża. Tłuczeń bądź fachowo zwąc kliniec jest niezastąpiony na ruchu kołowym. CO do obrzeża Basiu to jak najbardzie jest ok a do granitowego napisałem wyraźnie "może granitowe" dlaczego - bo daje wspaniały efekt - jeżeli jest dodatkowo jeszcze polerowane i naprawdę nie da się go zniszcyć.

Dla wszystkich tych którym nie widzi się "moja" jak to określił maciejon technologia - powtarzam że są to tylko li wyłącznie moje podpowiedzi i sugestie. Kżdy z Was moze wykonac to tak jak chce - kazdy ma prawo wyboru, nic nikomu nie starm się nakzaywac czy narzucać pragne tylko doradzic. Co do ceny zgadzam się SPORA KASA - natomiasta to rozwiazanie jest takie jakie być powinno - czyli poprawne i gwarantujące długotrwałą satysfakcje - jeżeli jednak ktoś pragnie i szuka oszczędności wszędzie są wersje eko - czy dobrej ceny - ale zawsze coś kosztem czegoś.

Co do grubości podkładu to popatrzcie u Barumiejscami proponują wydrzeć nawet 0,5m.

RS dzieki za doradztwo z drzewami - cos mi znajomkowie mówili coś o stucznej korze - jakies ustrojstwo którym smaruje się odcięte gałęzie- raczej miejsca po tych gałęziach - ma to sens - stosować cos takiego?? Na wiosnę Cię zawołam na browarka to mi doradzisz na żywo co ty na to??

Pozdrowienia bardzo serdeczne

 

Ide na pierogi :) :lol: :D :) :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo8877: Widzę, ze potraktowałeś bardzo poważnie mój post. Myśle jednak, ze widzisz :) na końcu zdania o lansowaniu technologii. Może lepiej byłoby gdybym wstawił :wink:

 

Cenie Twoje praktyczne doświadczenie w materii ukladania kostki brukowej. Mam świadomość, że u mnie nie jest to zrobione aż tak porządnie. Wykonawcy zapewnili mnie, że będzie ok. nawet dla wjechania samochodu z drewnem na opał. Wierzę im. Poza tym, jestem w stytuacji iż wykonała to firma "rodzinna", ta sama która jest generalnym wykonawcą mojego domu. Jak dotąd nie mam żadnych zastrzeżeń odnośnie jakosci prac. Myślę, że i tutaj będzie podobnie. Poza tym nie sądzę, bym miał problemy z ewentualnym egzekwowaniem reklamacji :)

 

PS: A tych pierogów to Ci po prostu bezczelnie zazdroszczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejon nie ma sprawy :wink:

Jeżeli ufamy swoim fachowcom - znaczy się że tak jest i wielka im za to chwała. Trudno dziś o porzadnych ludzi i takich zawsze szanuję wiec jezeli oni zapewniają że bedzie ok to wiedza co mówią.

Tak jak napisałem moje doświadczenie jest takie - w takiej robiłem technologii stąd też jestem za nią pewnien. Jeżeli każdy ma sprawdzone techniki to o to własnie chodzi. Żeby robota był;a zrobiona rzetelnie i żeby kazdy za nią otrzymał godziwą zapłatę.

Kazdemu partactwu i wyzyskowi mówie NIE.

PIEROGI są fantastyczne - szczególnie te które robi moja żona - wcale nie dziwię się Twojej "bezczelności" :wink: sam bym zrobił wiele psakudnych rzeczy jak ktos zrobił by mi smaka :wink:

Naprawdę są najcudowniejsze :)

RS dzięki że przyjąłeś zaproszenie :wink: choć nie ukrywam że zobaczymy i poznamy swoje facjaty w większej grupie na KULIGU.

Mróz już mamy - na odpowiednią warstwę puchowatego h2o tyz się doczekamy :)

Pozdrowienia dla wszystkich

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...